zee944 2008 szept. 15. - 10:03:58
(26/106)
Ezzel nem magyaráztál meg semmit. A hétköznapiságra és egyszerûségre hivatkozva rengeteg érdektelen dologért rajonghatnék.
zee944 2008 jún. 03. - 12:21:44 Előzmény tündemamusz
(25/106)
Ezt miért mondod? Kíváncsi vagyok. Olyat szoktak mondani, hogy valami akkor üt, ha átéltél már valamit. Olyat nem, hogy akkor NEM üt :)

Nekem nem ütött ez a film, 10/6-ot adnék rá. Van egy bája valóban, csak azt nem látom, hogy mitõl olyan zseniális.
nyelvecske 2008 máj. 17. - 03:42:56 Előzmény tündemamusz
(24/106)
jó ez is, csak vannak benne fura részek, pl. amikor a parton sétálnak és ott a versírós csávó. Annak például nem sok értelme volt és nem is túl életszagú.
tündemamusz 2008 máj. 04. - 03:40:06
(23/106)
Érdemes megnézni ezt a filmet, de csak akkor fog nagyot ütni, ha még nem voltál igazán szerelmes.
Egyébként nem lesz semmi mondanivalója.
10/10
Orchidea 2008 márc. 22. - 15:11:36 10/10 Előzmény nienna
(22/106)
Imádom ezt a filmet!!! Még nem láttam a második részét, de ha lesz majd valahol, mindenképp megnézem!
nienna 2008 febr. 22. - 17:08:23
(21/106)
hogy is mondjam. szóval azt hiszem azzal kezdem, hogy szerintem is túlzás lenne már egy harmadik rész, és én jobban örülnék neki, ha Linklater rendezne még több más-más témájú alkotást (legyen az óriási társadalomkritika, mint a megetetett társadalom, vagy egy kasszasiker, mint a rocksuli).
ja igen, és nekem is tetszett a film. még a második is. igazából én úgy fogalmaznék, hogy kiegészítette az elõzõt. az elõzõ báján csakis emelt. és persze, hogy az az alap.
azt hiszem arról is lehet szó, hogy a második közelebb áll azokhoz, akik most nézték meg. úgy értem, hogy modernebb a környezet, a ruhák, az arcok...ez azt jelentené, hogy hozzám is közelebb állnak ezek, és az igazság az, hogy ezek a dolgok tényleg, de maga a mondanivaló, a hangulat, az az elsõ filmben teremtõdött meg és nem hagyott alább, ez pedig nem annak köszönhetõ, hogy a film újabb.
azt hiszem valami ilyesmit akartam mondani.
manohazi 2008 jan. 28. - 21:43:45
(20/106)
A youtube-on fenn van mindkettõ teljes egészében. Vagyis - persze - részletekben (az elsõ 10x10, a második 8x10 perc), de abszolút nézhetõ minõségben.
Amúgy pedig nincsenek szavak, hogy mennyire gyönyörûségesen romantikus és életszagú ez a két film. Képtelen vagyok betelni velük.
suuperbus 2008 jan. 20. - 00:03:04 Előzmény Obránszky Ármin
(19/106)
Mindkét film tényleg nagyon jó, de a folytatások mindig veszélyesek. Lehetne 3. résszel folytatni, de az alapfeszültség az elsõben az volt, hogy egy napjuk van, vajon összejönnek, mi lesz ebbõl stb. A másodikban az, a feszültség, hogy vajon akkor mi történt az elsõ találkozás után és egyúttal megismétlik a csak néhány óránk van ötletet, ami szemérmetlen pofátlanság és mégis bejön! De persze talán ami a legjobb, amirõl beszélgetnek, ahogyan gondolkodnak stb. és nagyon összehangolt a két színész, mintha õk maguk lennének. Ilyen kevés cselekménybõl eennyire jó filmet készíteni...
Nem véletlen, hogy July Delphy erõsen akarta a második részt.

Na, de vajon mi lenne velük a harmadikban?
Obránszky Ármin 2008 jan. 06. - 01:00:48
(18/106)
Nekem megvan mindkettõ eredeti dvdn. Ha érdekel, kitalálhatunk valamit, szerintem. Mindent a kultúráért! :-)
Kicsién 2008 jan. 05. - 23:54:18
(17/106)
Nincs meg valakinek véletlenül valamelyik, vagy mindkettõ rész?
Nagyon szeretném megnézni, de sehol sem találom, vagy ahol megvan, onnan nem tudtam letölteni...:(

És annyi jót írtatok, hogy már nagyon meglesném!:)

Elõre is köszi!
Obránszky Ármin 2007 dec. 31. - 16:07:33 Előzmény Hesztia
(16/106)
Linklatertõl még olyan igazán elrontott filmet nem láttam pedig azért elég különbözõ kategóriába tartozó mûveket vitt vászonra (be kell valljam, h minden filmjét még nem volt szerencsém megnézni, de rajta vagyok az ügyön). Szerintem elég kevés az esélye annak, h ezt a sorozatot egy olyan darabbal folytassák, amely nem üti meg az eddigi szintet. Ha semmi ötületük nem lesz, akkor szerintem csak két rész marad. Ettõl én nem tartok. :-)
10/10
Hesztia 2007 dec. 29. - 22:43:47 10/10
(15/106)
Ez rettentõ jó kérdés. Én is nagyon szeretném megnézni, de szerintem maximum dvd-n (v. letöltve) tehetjük ezt meg.:S
Én is benne lennék egy 3 órás 3. részben, csak ne rontsák el.:)
Obránszky Ármin 2007 dec. 29. - 20:23:58
(14/106)
Nem tudja valaki megmondani véletlenül, h a Julie Delpy által rendezett 2 nap Párizsban (vagy valami ehhez nagyon hasonló) eljut-e valaha a magyar mozikba? Igencsak kiváncsi lennék rá...
Amúgy a Mielõtt felkel a Nap és a folytatása is a legnagyobb kedvenceim között van már évek óta. Alighanem ez még így is lesz egy darabig. Nem értek azzal egyet, h a második rész gyengébb lenne. Csak könyörgöm a 3. rész legalább 3 órás legyen! Szerintem semmit nem veszítene a varázsából.
10/10
k11zoltan 2007 okt. 15. - 23:15:30 10/10
(13/106)
Ez a film óriási.

A 2.?

Az már nem!

Azok az emberek akik (nem tudom milyen okból?) a 2.at jobbnak gondolják, vélhetõleg nagyon kis idõkihagyással, vagy akár egymás után nézték a kettõt.

Azok akik sok évvel ezelõt látták ezt a filmet (95körül), mint ahogy én is, úgygondolom, elvesztette a hangulatát a folytatás. A rendezõ helyében már nem erõltettem volna...

Dehogy még 3 at is???
Vinogradov 2007 aug. 17. - 22:48:43
(12/106)
Mit is mondhatnék?

Szerintem is csodás film, igazi gyöngyszem. Hihetetlen: nem is tudom, hogy láttam-e már egy romantikus filmet (plusz a folytatását!) ami ennyire valóságos lett volna, és pontosan ezen a valóságosságán érintette, sõt, ragadta volna meg a lelkemet.

Gyönyörû, mégis egyszerû, miközben végig mozgásban tartja nem csak a lelket, hanem az agyat is, ami egy romantikus filmtõl nem akármilyen teljesítmény...

Borzongató, bizsergetõ, lélekemelõ élmény...

Nem szabad kihagyni!
Omachel 2007 aug. 09. - 23:52:46 Előzmény Hesztia
(11/106)

Én nem örülnék egy harmadik résznek...

Már a második résztõl is valósággal rettegtem: az utolsó pillanatig, a befejezésig tartottam tõle, hogy el fogják rontani...

Szerencsére nem így történt és bizonyos értelemben még az elsõnél is többet adott...

De pont így jó, hogy nyitvahagyták, hogy mi lett a vége a történetnek...
Ennél több nem kell ebbõl a csodából: inkább még ötvenszer megnézem ezt a két részt, minthogy egy elrontott harmadik felett keseregjek...

Nem, ne legyen harmadik rész!
Omachel 2007 aug. 09. - 23:49:31
(10/106)

Egyet értek, maximálisan!

Vannak filmek, amelyek esetében indokolatlanul szoktam szégyelni magam, hogy még nem láttam õket...
De még nem volt film, ami miatt ennyire...
Mert szégyenkezve bevallom: hétfõn láttam elõször.

Tényleg csodálatos, nem is tudom mit is mondhatnék...

Hogy miben is rejlik a varázsa?

Talán abban, hogy olyan naív és bölcs egyszerre, mint maga a szerelem...

Naív: sosem fogom elfelejteni például az éttermes-telefonos jelenetet, meg azt sem, mikor megesküdtek, hogy ez az éjszak lesz az elsõ és az utolsó egyben: egyszerûen abszolút a részemmé váltak, mintha én is átéltem volna õket, mintha ugyanaz a keserédes találkozás velem is megtörtént volna...

Bölcs: szinte minden pillanatban, újra és újra, ide-oda az idõben és a gondolataikban cikázva, mûszer-pontosságal analizálják, hogy éppen hol tart a szerelmük, és hogy eszerint pontosan mi lehet a lehetséges kifutása. Ez az a fajta racionális szerelemábrázolás, amely többek között olyan korszakalkotóvá tette ezt a filmet...

És persze hálátlan lennék, ha nem emlékeznék meg a rendezõ és a színészek csodálatos teljesítményérõl...

Linklater zseni, ezt már számtalanszor bizonyította (ld. legújabban: A MEGETETETT TÁRSADALOM CÍMÛ KIHAGYHATATLAN FILMJÉT)...
Ethan Hawke az egyik legtehetségesebb színész azok közül, akik az elmúlt húsz évben bukkantak fel a vásznon és itt is fantasztikus: értelmes és mélyérzésû ember, tiszteltreméltó és intuitív színész.
Julie Delpy szintén csodálatos színésznõ. Nagyon szeretem a finom gesztusait, a kidolgozott és csodálatos arcmimikáját és azt, ahogyan a száznál is több százalékig azonosulni tud a saját karaktereivel. Hihetetlenül tehetséges színésznõ, a bûnrossz Hallmarkos Bûn és bûnhõdést is csak miatta néztem végig, mert Szonját nagyon erõteljesen alakította abban az egyébként rettenetesen B- vagy inkább C-kategóriás filmben...

A "Mielõtt felkel a nap..." nagyon régóta az elsõ olyan romantikus filmet jelentette számomra, amely felnõttként kezeli a nézõt, ugyanakkor meg tudja ragadni a gyermeki énjét is. És ez nagyon-nagyon, kimondhatatlanul jól esett...

Simogatott és felkavart, keserédes hangulata mélyen megérintett...
Gyönyörû volt, és emberi szavakba nem önthetõ...

Mit mondjak még: tökéletes.
Kevés filmre igaz, de itt egyértelmû:

10 /10 !!!

(Bocsi, ha kicsit túl vagyok spilázva, de egyszerûen megõrülök ezért a filmért!)
10/10
Noncsa 2007 ápr. 22. - 13:35:22 10/10 Előzmény Hesztia
(9/106)
lehet akkor már elvesztené a varázsát a dolog, nem?
10/10
Hesztia 2007 ápr. 17. - 10:51:13 10/10
(8/106)
Állítólag tervezik a harmadik rész elkészítését, ahol már házaspárként láhatjuk Õket. Hogy tényleg lesz-e belõle vmi, azt nem tudom.
10/10
Noncsa 2007 ápr. 17. - 09:33:31 10/10 Előzmény Hesztia
(7/106)
igen nekem is a telefonálós rész tetszett legjobban, az olyan õszinte és csacska :)meg mikor lefotózzák egymást
és az olyan olyan idegtépõ ahogy tudják húzni az embert a "befejezéssel" mindkét résznél, nagyon jó