10/10
marteeka 2008 aug. 17. - 22:58:55 10/10
(664/11664)
Jó az archív cikk is, nem is olvastam még :)

Igen, leginkább Zsoltnak voltak vicces sztorijai, Sanyi csak "segített" elõadni, gyakran gesztikulációval.
Sõt a lent említett Abba számot nem is értem, hogyan tudta szegény Lilla végigénekelni, mert ezek folyamatosan ökörködtek közben, a refrénbe kapcsolódtak csak be, ha épp sikerült :)

Óriásiak voltak, smink megint nem maradt rajtunk. De megállapodtunk, hogy soha többé nem sminkelünk efféle eseményre :)
10/10
marteeka 2008 aug. 17. - 22:51:29 10/10
(663/11664)
Hû, de jó ez is!
10/10
marteeka 2008 aug. 17. - 22:50:39 10/10
(662/11664)
No, ez talán kicsit jobb kép, ugyanarról az eseményrõl, és természetesen ugyanazon szereplõkkel :)
10/10
marteeka 2008 aug. 17. - 22:32:44 10/10
(661/11664)
Hja, még mindenkinek üzenem, hogy nagyon jók a képek, ügyesek vagytok!

Egyúttal be is jelentem, hogy kiszállok az itt kialakult Zoli rajongói-körbõl, és átvágtázok Nagy Sanyi topikjába, rajongókat gyûjteni :)))

Na jó ez vicc. Az viszont nem, hogy a tegnapi musical-esten teljesen elájultam tõle. Na, eddig is nagyon bírtam, de tegnap megmutatta igazi énjét, nemcsak a színházban ráruházott szerepeket. Ez az "igazi én" pedig nagyon szimpatikus. Igaz még fiatal (bár az én évjáratom :D), de annál nagyobb mókamester, gyönyörû kiforrott hanggal és még sorolnám a végtelenségig a szép jelzõket, ha ez nem Zoli topikja lenne :)

Szóval az est fantasztikus volt (természetesen az elsõ sorból :D), Sanyi, Homonnay Zsolt és Polyák Lilla léptek fel a legnépszerûbb musical slágerekkel, kb. két órás program volt. Valóban a legjobb dalokat válogatták össze (nem csak ami szerepük volt egykor), így volt Hair, Rómeó és Júlia, Elisabeth, Hegedûs a háztetõn, Made in Hungária, West Side Story, Time to say good bye (olaszul Homonnaytól!), pesti operett egyveleg, és most ennyi jut eszembe elsõre.
Ja igen, Fresia még ABBA is volt (Thank you for the music)!!!
Közben végig sztoriztak, folyamatosan összekötõ-szövegek, vicces konferanszok, tehát nem csak száraz zenei egyveleg.
Nagy Sanyi még a színpadról is "leugrott", és a közönség között sétálva énekelt, természetesen élõben.

Szumma szummárum, nagyon jó kis este volt, még az idõjárás is kegyes volt (szabadtéren tartották), autogram, közös fotó begyûjtve :))))

De, hogy senki (és leginkább Zoli) meg ne sértõdjön a fenti sorokért, mellékelve egy Nagy Sanyis kép, amin Zoli is rajt' van :)
(a Fantom 500. elõadása utánról)
10/10
marteeka 2008 aug. 17. - 21:48:10 10/10 Előzmény fresia
(660/11664)
Igen, én is akartam mondani, hogy nem valószínû, hogy a koncert elõtt fellelhetõ a városban :)
Arról nem is beszélve, hogy a törzshelyérõl elég bonyolult megközelíteni a MüPá-t (legalább is nekem), még a végén elkésnénk a koncertõl :)))))
10/10
marteeka 2008 aug. 17. - 21:44:10 10/10
(659/11664)
Priviben elküldtem a helyeket :)

Bár nekünk is van már autogram Zolitól (sõt mi személyesen kaptuk :P ), azért egy személyes találkát sosem hagynánk ki :)
10/10
marteeka 2008 aug. 17. - 21:35:22 10/10 Előzmény fresia
(658/11664)
Örülök, hogy megnézted, fõleg, hogy tetszett is :)

Nekem nagyon fura volt:
1. nem különösebben voltam oda az ABBA-ért
2. Meryl Streep-ért sem
3. ezekért a karamell-mesékért + végképp nem
Szóval kb. 3 ló kellett volna normál esetben, hogy beüljek.
Aztán annyi jó kritika (köztük a legkritikusabb barátnõmé is) meggyõzött, hogy na jó, volt ettõl már rosszabb estém is alapon beültem.
Azóta ABBA-t hallgatok, Meryl-t is felvettem a kedvenc listára, és félájultan nézem vissza a youtube-on a trailereket :))))))))
Egyszerûen imádnivaló film.
No, ennyit Mamma mia-ékról, ezt már úgyis leírtam a saját topikjában, csak örülök, hogy most már itt is meg tudom osztani valakivel ezt a nagy élményt :)
10/10
fresia 2008 aug. 17. - 16:05:26 10/10
(657/11664)
Igy legalább egymás után lett a három kép! ;)) /minden rosszban van valami jó! :D/
10/10
fresia 2008 aug. 17. - 16:03:10 10/10
(656/11664)
Ezer bocs´ megint!
Most látom, ezt a képet már elküldtem a minap... :(((
Ez, amit most küldök, az utolsó nyíregyházi koncertes fotó!
10/10
fresia 2008 aug. 17. - 15:38:30 10/10
(655/11664)
Ma valóban nincs nyitva az IBUSZ sem, de holnap korán igyekezz menni, hogy a földszintre kapj még jegyet. A miénk oda szól és igen, egész közel van a színpadhoz.:))

A barátnõddel beszéltél már?

Ezek szerint Te boldog AUTOGRAM TULAJDONOS vagy? :D
Ez igen, eddig is tudtam, hogy tetõtõl-talpig VALÓDI ZOLI RAJONGÓ- val "állok szemben" :D

A Zoli "vadászat"-ot /bár fenntartom, hogy korai még errõl "tárgyalni":D/, nem tartom most túl jó ötletnek.
Egyfelõl azért, mert meglátásom szerint, Zoli is inkább az aznapi fellépése körül fog "mozogni"!:)
A másik, ha össze is jönnénk a koncert elõtt valahol /részemrõl OK :)/, a többiek egyetértése esetén, azt inkább majd "privát"-ban egyeztessük! Az ugyan kissé körülményesebb, igaz, de megérted, hogy miért, ugye?! :)))
Még elküldöm most az utolsó felvételt a "spájzból" :D, a nyíregyházi koncertrõl.... :)
10/10
fresia 2008 aug. 17. - 10:21:14 10/10
(654/11664)
Napsugár!
Az elõbb "kimaradt": igen, már beszéltünk az autogram kérésrõl, jó, alaposan kitárgyaltuk a témát! :D
De mivel rákérdeztél, a Te feladatod legyen, jó? :)))
Én elég "nyuszi" vagyok ilyen téren...

Én is úgy gondolom, hogy a koncert elõtt vhol találkoznunk kellene a városban vagy a MüPa elõtt egy konkrét helyen, azért is, hogy megismerhessük egymást... :)))
De ráérünk ezt még pontosan megbeszélni, a koncert elõtti hetekben, még mindenkinek közbe jöhet addig vmi!
/Nem a koncert-jövetelre értem/!/, remélem arra már biztosan megyünk!!! :)))/

Még egy "szerzett" kép! Nem túl éles, pedig próbálgattam javítgatni is rajta. De "ajándék" lónak... és köszönöm én is annak, aki "feltette"! :)
10/10
fresia 2008 aug. 17. - 09:45:56 10/10
(653/11664)
Szerintem se izgulj, ha együtt megyünk, akkor nem hagyunk "elveszni"! :))
Jegyet menj vegyél, Margittól tudom, hogy már fogy rendesen....!!!!!

Nagyon jók a képek megint, ezeket még én biztosan nem láttam! :)))
10/10
fresia 2008 aug. 16. - 20:47:53 10/10 Előzmény marteeka
(652/11664)
Nemrég jöttem meg a moziból, ahol alkalmam volt látni a Mamma Miát! :))
Engem is egészen feldobott a film! A mesés táj, a kiváló színészek és természetesen az ABBA számok! Tudom, hogy van a filmnek topikja is, még régebben "beleolvastam", és én is azt gondoltam, amit egy ott lévõ üzenetbõl olvastam: anno, amikor én voltam "ifjú" :), nem igazán becsültük az ABBA számokat, pedig én nem is voltam sohasem "vad" popzene kedvelõ, de valahogy "lenézett" volt akkortájt a zenéjük. Azóta és most pedig különösen, rájöttem én is, hogy ezek a számok, talán, persze, némi túlzással, "örök" slágerek és nagyon jók!
Még annyit talán, hogy Meryl Streep most sem /ebben, a számomra új szerepben - ének!/ keltett csalódást, sõt!:)
Colin Firsht /akit "imádni":) lehet az eddigi alakításaiért!/ viszont itt nem nagyon bontakozhatott ki, a szerepe miatt, ez keltett némi csalódást bennem!:(
/Képzeld el, hogy én még magamnak "mondanivalót":) is leltem, ebben a valóban kissé elcsépelt történetben! :)))/

De én is csak ajánlani tudom: Margit, menjetek el a pároddal, vidám estétek lesz és Napsugárnak, ha még nem látta volna!:)
Tudom, megint "hosszú" voltam,bocs, de még a hatása alatt vagyok és egy vidám jelenetrõl a filmbõl képet is "merészkedem" küldeni!
10/10
fresia 2008 aug. 16. - 20:12:45 10/10
(651/11664)
Veled szemben sem szeretnék "igazságtalan" lenni! :D A "hotel" ötletét már régebben Te is felvetetted, csak azután nem foglalkoztunk tovább a kérdéssel :))
10/10
fresia 2008 aug. 16. - 20:00:25 10/10
(650/11664)
Elolvastam Marteeka jó ötleit a a koncert utáni éjszakai
gondjaink megoldására!
Margitnak is említettem tegnap, hogy elõbb-utóbb ezzel a kérdéssel is foglalkoznunk kell, fõként, ha egy színházi látogatás is megvalósulna, szeptember táján... :))
Azt, amit tegnap éjjel írtál, az éjszakázást Pesten, szállás nélkül én sem tanácsolnám, semmiképp!!!
Ha én mégis rászánnám magam, hogy kocsival menjek, akkor is max. maradnék, azt hiszem a régen bevált módszeremnél :), a Erzsébet hídi parkolásnál! Akkor, ha így tennék, viszont Margitot ki viszi haza, Õ velem egy irányban, de tõlem még kb.60 km-re lakik... :(
Azt hiszem, mégis a Marteekától már megszokott módon :))kapott, jól átgondolt, precíz, praktikus tanácsok alapján kellene döntenünk és inkább egy közös szállást keresnünk!
Lányok, én erre a fotóra vagy hasonlóra, mintha emlékeznék! /De lehet, hogy erre is rosszul/ :)
10/10
fresia 2008 aug. 16. - 19:56:39 10/10
(649/11664)
Elolvastam Marteeka jó ötleit a a koncert utáni éjszakai
gondjaink megoldására!
Margitnak is említettem tegnap, hogy elõbb-utóbb ezzel a kérdéssel is foglalkoznunk kell, fõként, ha egy színházi látogatás is megvalósulna, szeptember táján... :))
Azt, amit tegnap éjjel írtál, az éjszakázást Pesten, szállás nélkül én sem tanácsolnám, semmiképp!!!
Ha én mégis rászánnám magam, hogy kocsival menjek, akkor is max. maradnék, azt hiszem a régen bevált módszeremnél :), a Erzsébet hídi parkolásnál! Akkor, ha így tennék, viszont Margitot ki viszi haza, Õ velem egy irányban, de tõlem még kb.60 km-re lakik... :(
Azt hiszem, mégis a Marteekától már megszokott módon :))kapott, jól átgondolt, precíz, praktikus tanácsok alapján kellene döntenünk és inkább egy közös szállást keresnünk!
Lányok, én erre a fotóra vagy hasonlóra, mintha emlékeznék! /De lehet, hogy erre is rosszul/ :)
10/10
marteeka 2008 aug. 16. - 11:33:21 10/10
(648/11664)
+ 1 bónusz ötlet:

Adj fel hirdetést (iwiw és társai), hogy koncerttársakat keresel, autóval rendelkezõt Ajka környékérõl :)))

Na jó, belátom ez elég hülye ötlet, de lehet, hogy mûködne :D
Persze azért elõtte napközben, nyilvános helyen találkozz a leendõ "koncerttársaddal", nehogy kellemetlen meglepetés érjen.
10/10
marteeka 2008 aug. 16. - 11:27:23 10/10
(647/11664)
A pesti virrasztás nagyon-nagyon rossz ötlet, egyedül is és többen is.

Két dolgot tudok javasolni, ha a barátnõdnél nem jutsz eredményre.

1. Kérj meg valaki ismerõsödet, hogy vigyen fel autóval, és várjon meg (már ha a koncerten nem kíván részt venni), elvégre csak 2 órás. A mai vonat/buszjegy-árak mellett, sokkal nem jársz rosszabbul, ha a benzinköltséget kell kifizetned. Esetleg lepd meg a szüleidet/barátaidat egy "olcsóbb" színházjeggyel arra az estére, míg õk színházaznak, te koncertezhetsz.

2. Ha nincs ilyen megértõ és segítõkész autós ismerõsöd, akkor keress valami olcsó szállást. (pl. novemberben már az iskolai kollégiumok is mûködnek, ahol hétvégente egyébként is van hely, mert mindenki hazamegy)
Ha kollégiumot nem találsz, vagy nem kultiválják az éjszakai "hazaérkezést", akkor valami olcsó panziót.
Annyiban tudok segíteni, ha a MüPa környékén (IX.kerület), vagy Könyves Kálmán krt. környékén kb. a Népstadionig, vagy XX. kerületben találsz, akkor oda el tudunk vinni a koncert után, nem kellene taxiznod (az sem életbiztosítás éjjel egyedül).
Távolabbi "hazaszállítást" egyelõre nem merek ígérni, mert a barátnõm és én is olyan munkarendben dolgozunk, hogy elõfordulhat, hogy másnap korán reggel mennünk kell dolgozni (ebben az esetben sietünk haza), ez viszont csak október végén fog kiderülni.

Esetleg szállásügyben beszélj Fresiaval és Margittal, lehet nekik is praktikusabb lenne fent aludni, ismerve Fresia félelmeit a bp-i közlekedéstõl :)
Így senkinek nem kellene egyedül kóborolni, és ha távolabb találnátok olcsóbb szállást, a taxi árát is többen szét tudjátok dobni.
10/10
marteeka 2008 aug. 16. - 11:07:26 10/10
(646/11664)
Izgatottan várom, hová sikerült venned :)

Tudom, hogy már késõ, (gondolom éppen most vagy jegyvadászaton), de amit priviben írtam, a C sor a mögöttünk lévõ sor, a színpadtól számított 3., tehát nincs messze :)
10/10
fresia 2008 aug. 15. - 22:09:59 10/10
(645/11664)
Üdv.Neked is! :D
Örülök, hogy nem lettél :-II rám! :))
Egyébként én is így vagyok ezzel:
Nem tudtam, hogy az IBUSZNÁL is lehet jegyet kapni...
Életemben elõször "élõben" láthatom-hallhatom Zolit...
Én sem voltam még budapesti nagykoncerten és a MüPA-ban sem! :)))
/Azt is leírom, hogy + még rövidlátó is vagyok!/ :DD

DRUKKOLOK! :)))