kiscarac 2008 jan. 26. - 10:16:42
(39/259)
csak azt nem értem, hogy egy ilyen valoban értékes és jo filmet miért éjjel játszanak a tv-ben...??!!! de hát jellemzö
10/10
ciccus92 2007 nov. 10. - 11:06:10 10/10
(38/259)
nagyon jó film,nagyon jó színészekkel.
emberi történet.
nagyon szomi a vége:(
10/10
zszoltan 2007 okt. 20. - 17:14:45 10/10
(37/259)
Egy ilyen hangulatú drámát nehéz lenne pörgõsebbre csinálni. Szerintem a film ritmusa jól illett a történetéhez. Mivel ennek a filmnek a gerincét az olyan apró mozzanatok alkotják, mint Eddie lyukas zoknija, vagy hogy miért olvas fel Frankie Maggie-nek.
Zotyipotyi 2007 máj. 31. - 22:44:33
(36/259)
Imádom ezt a filmet! Clint Eastwood-ot elõtte is szerettem, de a Millió dolláros bébi óta számomra "õ az Isten"! Nagyon mély érzelmeket ábrázol a film, és kontrasztokat (család-edzõ)! Iszonyatosan szívhezszóló film! És szomorú:(
Newcastle United 2007 márc. 22. - 14:25:45
(35/259)
Ha regisztrálsz akkor tudsz szavazni is és így neked is lehet egy külön adatbázisod a vote historyn belül. Amúgy szerintem nagyon profi az imdb, minden lényeges dolgot meg lehet találni rajta különösebb angol nyelvtudás nélkül is.
Newcastle United 2007 márc. 22. - 14:23:09
(34/259)
Na nézzük ki a jobb.:) Én 2576-nál tartok.
10/10
zszoltan 2007 márc. 22. - 13:37:19 10/10
(33/259)
Ilyen jó az az IMDB? Amikor én néztem elég gyér volt. Persze nem regisztráltam. Hiba volt? Extra szolgáltatások? (Csak tudok annyit angolul, hogy boldoguljak benne.) Talán oda is benézek...
Newcastle United 2007 márc. 22. - 13:25:48
(32/259)
Ilyen listám nekem is van, mert velem is többször elõfordult már, hogy olyan filmhez kezdtem hozzá, amit egyszer már láttam. Viszont külön listát szerintem teljesen felesleges írni, az imdb vote history szekciója szerintem tökéletesen megfelel erre a célra és még osztályozni is lehet 10-es skálán.:)
10/10
zszoltan 2007 márc. 22. - 12:45:34 10/10
(31/259)
Ummm... Én meg matek szakon végeztem egyetemen. Csak nem gondoltam, hogy ennyire meglátszik rajtam. :)

Nemrég kezdtem a filmek gyûjtését. Fõleg magamnak. Miután már a második filmmel jártam úgy, hogy egy éven belül másodszor is végignéztem, mivel nem ismertem fel még a felénél sem. Képzelheted, mekkora élmény volt. :)
Ezt elkerülendõ elhatároztam, hogy minden filmet felírok, amit láttam, és pontozom. Ami 5/10 alatt marad azt még egyszer nem nézem meg.
10/10
zszoltan 2007 márc. 22. - 12:15:17 10/10
(30/259)
Tulajdonképpen az énáltalam (3,4)-re értékelt filmek már megütik azt a mértéket, amire mondhatjuk, hogy (kategóriájában) 10/10-es kötelezõ darab. És ha már ragaszkodom a számokhoz (ez még az egyetemrõl maradt vissza), akkor legyen arányos, és ami 10-es, az tényleg ne 7-es legyen (többen figyelmeztettek).
Hát kidolgoztam egy komolyabb tudományos alapot nélkülözõ képletet (Forma:F + Tartalom:T): (FxF+2xF+TxT+2xT)/4. Ez nagyjából arányosan szórja a (0,0)-tól (5,5)-ig számpárokat a 0...10 tartományba (bár néha felül túllépi, pl. 12/10). Én Excel táblázatban tárolom a megtekintett filmjeim listáját, és az automatikusan számol nekem képlet alapján összértéket.
Szóval így érem el, hogy ami 'maxpontos' film, az tényleg legalább 10-et kapjon.
10/10
zszoltan 2007 márc. 21. - 14:22:52 10/10
(29/259)
Na, akkor a helyesbített összesítés.

Forma:3 + Tartalom:4
10/10
10/10
zszoltan 2007 márc. 20. - 14:53:36 10/10
(28/259)
Most hogy így válaszolni akartam nektek, válaszoltam saját magamnak. Végülis ez a csapatmunka lényege, nem?
Szóval igazatok van, hogy jobban kellene közelítenem az összértékelésben az általánosan elfogadotthoz. Talán az átlagtól való négyzetes eltérés megfelelõ súlyozással megtenné... De mik legyenek a súlyok? "Alakul, mint púpos gyerek a henger alatt."
10/10
zszoltan 2007 márc. 20. - 14:36:00 10/10
(27/259)
Én sem értek egyet magammal. De jobban nem tudom megfogalmazni.
Én azt fontosnak tartom elmondani a számokkal is, hogy ez az alkotás egy mély, rágcsálnivaló film; vagy egy remek, pihentetõ 'kaland'. Ezért gyötröm magam azzal, hogy a szokásos 6/10 helyett kidolgozzak magamnak egy olyan jelzésrendszert, ami megmutatja, milyen arányú benne a tartalom és a forma, a mondanivaló és a szórakozás.

Például (5,1)-es az Oscar: ahágyszor nézem, szétröhögöm magam rajta; de mondanivalót ne sokat keress benne.
Viszont (2,5)-ös az A jövõ kezdete (Pay it forward): hát nem egy vidám, ledületes film, és eléggé figyelni kell rá; de valami olyat mond el, ami nagyon kell.
Holott mindkettõ 6/10, 7/10 összesítve. De ha 'úgy teszik kategóriájában' 10/10, 10/10. Mivel a saját 'kategóriájában' maximális, 5 pontot kapott a szórakoztatás/forma, illetve a tartalom/mondanivaló vonatkozásában.

Úgyhogy ha nálam egy (3,5)-öst láttok, az már legalább 13/10 lenne. De hát ilyen jó film már szinte nincs is...
Newcastle United 2007 márc. 20. - 13:42:51
(26/259)
Szerintem se túl sokat.
Newcastle United 2007 márc. 20. - 13:27:17
(25/259)
Valamilyen szinte igaza van, mert olyan, hogy ember alkotta tökéletes nem nagyon létezik.:) De én is azért az Ingmar Bergman filmekkel általában kivételt teszek e téren.
10/10
zszoltan 2007 márc. 20. - 13:09:37 10/10
(24/259)
Akkor majd másnak hátha kapóra jön. Azért szívesen.
Maia 2007 márc. 20. - 13:05:17
(23/259)
Koszi szepen! De nem azert nem allitom at mert nem akarom, hanem azert, mert bonylult lenne mindig atallitani, ugayn is ez francia keypad es van aki franciaul dolgozik rajta, es hogy keruljem a felreerteseket, inakabb igy irok:) Sajnos feledekeny a termeszetem ezert nem varialok:)
Egyebkent koszi szepen a leveled!
Es a Ryan kozlegenyt is lattam:))!! Az is tetszett!
En Franciaorszagbol forumozok, mert itt elek nem regota es van szabadidom, igy pedig nem erzem magam tul egyedul vagyok napkozben...de ezt most felre ez a forum nem errol szol!
Ami elonyosebb itt F.O.-ban, hogy tobb fele film kerul bemutatasra es hamarabb le is vetitik oket. De azert erdekel, hogy a magyar nezo kozonseg hogyan velekedik.
Udvozlettel
kevinspéci 2007 márc. 20. - 12:59:45
(22/259)
Szigorú ember lehecc.

Mindent összevetve nálam a Ben-Húr a csúcs. Megéri a 10-est.
Na, jó, ezt senki se kérdezte. :)
10/10
zszoltan 2007 márc. 20. - 12:54:17 10/10
(21/259)
Megtaláltam az újabb nyelvû billentyûzet felvitelét neked - és bárki másnak, akinek szüksége lehet rá. Persze nem kötelezõ beállítani, de hasznos lehet.
Ezután már csak neked kell megtanulnod vagy ráírnod a klavira az új ékezetes betûket. Egy trükk: í=AltGr+j, Í=AltGr+i, ha netán 101-es lenne, mint nekem. Ja, és az AltGr a jobb oldali Alt, de ez nem minden billentyûzeten van kellõen kiemelve. De ballal is próbálhatod, csak nem fog menni:)
Megpróbálom lépésrõl lépésre leírni, hol található az extra billentyûzet felvitele:

1. módszer: helper
A legegyszerûbb és legfelhasználóbarátabb, ha a 'Súgó és támogatás'-t nyitod meg a 'Start menu'-ben. Innen sima az út:
A számítógép testreszabása (bal oldali oszlopban, az ecsetes fazon mellett)
Billentyûzet és egér (szintén bal oldali listában)
Nyelvek vagy billentyûzetek közötti váltás a tálcával (jobb oldali lista közepén)
Területi és nyelvi beállítások (link rögtön az elsõ sorban)
Részletek... gomb (az elsõ szekcióban, egészen jobbra a felbukkant ablakban)
Hozzáadás... gomb (jobb oldalon középen)
Az újabb ablakban két sor végén nyilak lefelé. A nyilaknál válogathatsz, elég sok van:) Például nekem felsõ sorban 'magyar', az alsóban 'magyar 101 gombos' van, de lehet, hogy neked más lesz a nyerõ.
OK gomb után megjelenik az új billentyûzet is a 'fá'-ban, és felül a lenyitható kis nyillal beállíthatod az alapértelmezettet.

2. módszer: direkt hit
Start menu
Vezérlõpult
Dátum, idõ, nyelvi és területi beállítások
Területi és nyelvi beállítások
Nyelvek fül (felül)
Részletek... gomb (jobb felül)
Hozzáadás (jobb középen)
MINDKETTÕT kiválasztani: nyelv és hozzá illõ billentyûzet
OK után alapértelmezett kiválasztása ízlés szerint

A tálca jobb végén az óra és az ikonok elõtt található kis HU, EN, stb jelzi az aktuálisan használt billentyûzetkiosztást. Bal klikk rajta, és lehet nyelvet választani. Sok sikert!

VIGYÁZAT! Egyes írásjelek más helyre kerülhetnek az ékezetes betûk miatt, de a gépeléshez használtak könnyen elõhozhatók (többnyire Shift és AltGr gombokkal, kicsit próbálgatni kell egy Jegyzettömbben).

Megjegyzés: Minden Windows esetében hasonló az eljárás, és hasonló neveket kell keresni a Vezérlõpultban. Érdemes a Súgóban kezdeni, hátha segít, ha már az a dolga:)
10/10
zszoltan 2007 márc. 20. - 12:01:39 10/10
(20/259)
Te pedig akkor a Ryan közlegény megmentését nehogy kihagyd, ha még véletlenül nem láttad volna. Közel lehet a 'Levelek Ivo Jimáról'-hoz. Én pedig megpróbálok a Levelek...-hez hozzájutni. Köszi a szíves ajánlást.