Maia 2007 márc. 20. - 11:48:31
(18/258)
En regebben lattam a filmet es nekem is nagyon tetszett, en sajnos akarmennyire igyekeztem sirni nem tudtam rajta...de nagyon elgondolkodtam rajta. Nem csak a karrieren es annak megvalositasaban de azon is, hogy milyen donteseket kell hoznunk az eletben es kik azok, akikre valoban szamithatunk...

Clint Easwood egyik masik olyan szamomra nagyszeru alkotasa a Letters from Iwo Jima, nem tudom, hogy adtak-e mar Magyaro.-on, en Japanul lattam, francia felirattal, es megis hihetetlenul tetszett es ezen a filmen sirtam! Teljesen mas amire szamitanank! Koze nincs a megszokott haborus filmekehez, es az igazsag, hogy egyaltalan nem is a haborurol szol...
Mindenkinek a figyelmébe ajanlom, es aki szerette a Milliodollaros bebi-t az imadni fogja a Levelek Iwo Jima-bol-t!
Zolkó 2007 márc. 20. - 11:03:08
(17/258)
Neked a kimagasló alkotás 7-est ér?:) És az átlagos mennyit?:))
10/10
zszoltan 2007 márc. 20. - 10:36:17 10/10
(16/258)
SPOILER

Többen felvetették, hogy ez két film volt. Sajtóban megjelent kritikát is olvastam ilyet. Meg olyat is, hogy a címét leszámítva egészen jó film. Mindkettõt cáfolnám.

A címe szerintem ennél jobb már nemigen lehet. Számomra nem derült ki a film alatt, hogy Frankie lányaként vagy kedveseként szereti-e Maggie-t. A bébi mindkettõre ráillik. És az sem volt világos, hogy az a millió dollár a Maggie által kiboxolt pénz, vagy az az összeg, amit Frankie fizetett volna a végén egyetlen táncért Maggie-vel.

Az a 'törés' valóban nagy törés volt a film menetét tekintve. De ez a film nem egy sportkarrierrõl szólt elsõsorban. Hanem éppen arról, hogy a karrier után is van élet. Azért még Maggie ember, hogy nem sikerült megszereznie a világbajnoki övet. Bár én is jobban örültem volna neki, ha saját lábán távozik a szorítóból, s nem vinni kell.
Ez a film Maggie küzdelmérõl szólt. Elejétõl a végéig. És a küzdelem nem csak a szorítón belül zajlik. A legnagyobb küzdelem az emberi fejekben és lelkekben folyik. És többnyire éppen akkor, amikor a test mozdulatlanul pihen. (Például Maggie éppen a sarokban ült bedagadt szemmel 'azon' a széken, amikor elveszítette a döntõt, és a lehetõségét egy késõbbi bajnoki címre. Frankie! Nem ezt fogadtad, hanem azt, hogy megvéded!)
10/10
zszoltan 2007 márc. 20. - 10:27:38 10/10 Előzmény kevinspéci
(15/258)
Én nem értek a boxhoz. (Nyugtassatok meg, hogy nem sportfilmnek írták a kategóriáját, mert azonnal dobok egy hátast!) De az öreg manus döntõ elõtti felvezetõbeszédébõl számomra az derült ki, hogy itt most világbajnoki címért küzdenek meg. (Erre egyébként Frankie is utalt, hogy nem érdemes Maggie-nek az angol lány megverésével fárasztania magát, mert õ állampolgárságilag nem lehet brit bajnok. Meg különbenis, minek verne egy brit egy németet azon a 'külsõ' meccsen, ha nem világelsõ akarna lenni.) Egyébként nekem minden szó a helyén volt Kék-medvével kapcsolatban:
bajnok: mármint világbajnok, akitõl Maggie el akarja venni az övét
kelet: mint azok a sokszor emlegetett, legdurvább keleti alvilági tagok
német: mint azok a kemény, precíz porosz katonák
néger: mint azok a masszív ajtónálló izompacsirták a bárokban oly sok filmben.

Clint pedig tényleg hallgatott nagyokat. Sajnos akkor is, amikor Frankie-nek beszélnie kellett volna. Amiért nem kapott nálam a film max pontot a tartalmára, az az volt, hogy Dunn nem mondott el mindent, amit neki kellett volna elmondania, kifejeznie. Ettõl azért még egy kimagaslóan jó alkotás, mindenkinek ajánlom megtekintését.

Forma(5):3 + Tartalom(5):4
7/10
DP@i 2007 márc. 18. - 22:54:32
(14/258)
Hmm... Olvasom a hozzászólásokat. Hát... nekem nem kellett volna megnéznem ezt a filmet. Freemant sokkal jobb filmekben láttam eddig. Ráadásul ez a film számomra egy negyedórás történet, nyújtva, mint a rétestészta. A hangulat, a fájdalom számomra nem jött át. Biztos bennem van a hiba?!
x-tro 2006 nov. 19. - 16:15:21
(13/258)
Ja, mondjuk a profi box ismerõi nyilván találhatnak furcsaságokat, címegyesítés, meg bajnokságok tájékán.
A kelet-német profi bajnokot én is elég bután konstatáltam...de el is felejtettem, mert a cselekmény szempontjából ez lényegtelennek tûnt. De így, hogy felhívtad rá a figelymet, elég cikinek tûnik...:P
x-tro 2006 nov. 19. - 16:12:30
(12/258)
Csúnya embertelen német---néger, de legalábbis kreol börû.... azért ez nem annyira szokványos..
kevinspéci 2006 nov. 19. - 10:44:04
(11/258)
Maga a film téleg jó, megható. Én se ezt vártam végkifejletül.

Egy dolog azonban nagy hülyeség benne: a néger csajt kelet-német bajnokként emlegetik. Nem mondták Clintéknek, hogy Németország már majd' 2 évtizede egyesült???
Szerintem értelmezhetetlen ez a bajnoki cím, fõleg, hogy a film kétségtelenül '89-et követõen játszódik.
Na, mindegy.
Meg azt se értem, a csúnya, embertelen ellenfél mér' lett megint csúnya, embertelen német..? Ez már csak egy amcsi szokás.

Morgen Frímen persze ismét bizonyítja nagyságát, s Clint is azt, hogy ember nem tud olyan jelentõségteljesen hallgatni filmvásznon, mint õ. :)
A szövegkönyv minden dícséretet megérdemel.
x-tro 2006 nov. 18. - 13:11:45
(10/258)
Egy baja van ennek a filmnek, hogy tulajdonképpen kettõ darab film. Az elsõ egy közepesen érdekes karriertörténet, a másik meg egy melodráma. Az elsõnek a vége a második eleje, a csaj nyakatörése. Ez így viszont komoly szerkesztési hiba, így nem értem az oscaresõt. Vagy dehogyisnem, értem..:)))

Azonban a két öreg párosa zseniális volt. Szellemes és nagyon emberi. Hillary Swanket észre sem vettem volna, ha nem kiabál folyton azon a rémes magyar szinkronhangján...
Emesee 2006 nov. 18. - 09:24:37
(9/258)
Imádom ezt a filmet! Nagyon jó!
Én se erre számitottam, azt hittem, hogy majd megnyeri az egy millió dollárt, és happy and lesz a vége! De kellemesen csalódtam, és nagyon megérdemli a négy Oscart!
Elgondoltat rajta, hogy mi van akkor ha a cél amiért az egész életünket feltettük meghiusul. Borzasztó volt, nézni ahogy mindenki neki szurkol, utána pedig a lábát is levágták!
Ha több ilyen film lenne....
Imádom!
garbage 2006 nov. 17. - 21:54:07
(8/258)
nagyon tetszett eza film nem erre számítottam de kellemeset csalódtam benne, megérdemelte a díjakat... engem kicsit a Kifutó a semmibe c. filmre emlékeztet
spelljammer 2006 nov. 17. - 21:02:33 Előzmény Szaki
(7/258)
Borzasztó egy film. Borzasztó csodálatos és borzasztó gonosz. Elhiteti veled,hogy mindig van remény, hogy mindent elérhetsz az életben ha igaz szívvel és akarattal nekivágsz-aztán úgy rúg pofán,hogy kiköpöd a fogaidat:nesze,ez a valóság,nem az amerikai álom! Kétszer megnéztem,de soha többé,mert tönkremegy benne a lelkem.
Szaki 2006 nov. 13. - 11:58:50 Előzmény Newcastle United
(6/258)
Helló mindenki!
Ezt a filmet kb. 2 hónapja láttam elõször . Már régóta megakartam nézni, de nem szakítottam rá idõt sohasem.
Öszíntén szólva kellemes meglepetés ért. Remekmû , nem véletlen a rengeteg díjesõ. Hilary Swank nem tartozik a kedevenc színészeim közé, de kétségtelen, hogy nagyot alakított. Bár ehhez kellet egy olyan rendezõ mint Clint aki kihozza belõle a maximumot. Ajánlom mindenkinek a figyelmébe aki még nem látta.
Szaki
Newcastle United 2006 szept. 28. - 10:23:49
(5/258)
Szerintem is jó színésznõ Hilary Swank, Annette Bening is, nem az a felkapott cicababa és nagyon sok karaktert tud hitelesen megformálni.
mollo888 2006 szept. 27. - 17:13:30
(4/258)
nekem nem teszett. nem igazán bírom Hilary Swank-et, és kicsit elfogult is vagyok/voltam Annette Bening-el kapcsolatban, szóval én neki szurkoltam. (és nem csak most...) az egyetlen jó pont, hogy meghalt a fõhõs.
amatõõr 2006 szept. 27. - 09:49:30
(3/258)
Nekem nagyon tetszett, szerintem jogos volt a díjesõ.
Hilary Swank meg baromijó színésznõ, és szerintem ebben a filmben is megvillantja tudását. A naív, sikerre éhes lányt oly természetességgel játsza, hogy öröm nézni.
getout77 2006 aug. 05. - 20:04:21
(2/258)
Hú de jó film volt. Rég gyártottak ilyet!! Eastwood már bizonyított. Régen tényleg unalmas volt õt nézni az egyhangú westernekben, de mára nekem "megérett". Morgan Freeman lénye sugároz valami különleges nyugalmat, bölcsességet. Szóval õk ketten nagyon ott voltak. Még könnyeztem is.. :)
Zolkó 2006 ápr. 24. - 00:34:56
(1/258)
A film megnézése után egyáltalán nem lepett meg a legjobb filmért kapott oscar. Fantasztikusan jó film. Úgy tudtam könnyezni, hogy semmi giccset sem éreztem egy pillanatra sem. Az a fajta film, ami után egy jó darabig csak bámulsz kifele a fejedbõl. Senki se hagyja ki.