9/10
morningrise 2012 okt. 21. - 00:03:07 9/10
(198/258)
SPOILER:

Az utolsó jelenetben mi volt? Amikor egy ablakot mutattak, amin keresztül alig lehetett látni valamit. Az mit jelentett?

SPOILER VÉGE
tortura 2012 szept. 29. - 16:42:25 Előzmény lottie66
(197/258)
A SPOILER szóról hallottál már egyszerûkém?
10/10
lottie66 2012 aug. 02. - 19:45:58 10/10
(196/258)
***SPOILER PÓTOLVA***
Az elejétõl kezdve beleszerettem a filmbe.Nekem az egyik kedvencem filmet lett.Az alakítások nagyon jók,a végére nagyon bekönnyeztem.Kár,hogy Maggie meghalt a végén,csak azt sajnálom nincs 2. része.
Én csak ajánlani tudom.
sourire5 2012 júl. 26. - 15:34:05
(195/258)
"mo cuishle"
Imádom ezt a filmet,szerintem gyönyörû.Maggie Fitzgerald karaktere pedig példaértékû.Egy senkibõl is lehet,akárki,ha igazán,szívébõl akarja és csinálja.
Imádom,imádom,imádom!
offtopic
imrenyibalazs 2012 júl. 07. - 23:31:15 Előzmény spelljammer
(194/258)
Erre a régi 8. kommentre válaszolnék; nos, hol is kezdjem... Talán ott, hogy ezzel a filmmel is vannak ambivalens érzéseim, errõl talán mindjárt írok... De szóval ez egy mûfaj, ami viszont akkor a lényeg, hogy nem illik nagyon beszélni róla, de az is egy mûfaj, legalábbis egy mûvészeti stílus-irányzat, ahol aki nekiáll keményen dolgozni, tiszta szívvel, az elérhet bármit;... 30 évem során találkoztam azért különféle emberekkel, akik mondtak sokfélét, de az említett tisztes kemény munkával elérni "akár mennyit", ráadásul esetleg úgy, hogy aki csinálja, örömmel csinálja... - adnak ilyen filmet is, adnak sok ilyen filmet... ha jól emlékszem ilyesmi akart lenni a Tûzszekerek 81-ben, de azt és a többi ilyet csak a mûfaj kedvelõinek, lényegében szórakoztatásra készítik.
Nos, ha már ezt kimondtam, mondhatom, hogy egyszerû példák mutatják mûvek között, hogy milyen tud lenni az élet: filmen akár a sokat emlegetett 87-es Predator is olyan, ahol a "fõhõsök" közül kevesen érnek célba; a DOOM3-játékot végig lehet vinni, de csak azért, mert játék (ha az ember kódok nélkül meghal, játszhatja az utolsó elmentéstõl) és még sorolhatnám.
Bocs, késõbb folytatnám...
8/10
Silverbeat 2012 jún. 11. - 15:39:22 8/10
(193/258)
A fordulópont lehetne egy kicsit reálisabb és akkor még jobban ütne az egész, még jobban átérezné az ember az egészet. De egyébként tényleg jó film összességében.
10/10
butterfly30 2012 máj. 26. - 22:30:27 10/10 Előzmény ilali
(192/258)
Fantasztikus film.Legalább ötször láttam,de mindig meghat.Az ember valóban elgondolkozik rajta.Sírás nélkül meg se tudom nézni. 10p/10p
10/10
ilali 2012 ápr. 16. - 11:32:23 10/10
(191/258)
***SPOILER***
„ - Mindig védd magad!”
***SPOILER VÉGE***
10/10
950617 2012 febr. 25. - 23:41:34 10/10
(190/258)
Most tudtam csak befejezni a filmet.
Szeretem a filmdrámákat és teljesen át tudtam érezni a csaj szerepét. Úgyhogy tele is fújtam egy zsepit.:)
A vége az kegyetlen. Mondjuk voltak benne részek amik nem tûnnek reálisnak nekem, már amennyire ismerem a bokszot.

SPOILER

Maga amúgy nem volt nagy szám, mármint jó, most a csaj bokszolni akar, be is fut meg minden. De amikor a VB címmérkõzése van, az kamu, hogy egy színvonalas mérkõzésen bárki is hagyná, hogy így és ennyit szabálytalankodjon az egyik fél.... Földön van és megüti? Neem.. Ráadásul nem egy mérkõzésén csinálta meg a csaj.
Gong után üt, az meg a másik. Nekem már annyira felnyomta volna az agyam, hogy használtam volna bûntudat nélkül a saját kis trükkjeit.
Nálam nem teljesen 10 pontos a film... de a vége miatt meg Freeman miatt mégis.
Hisz bennem is felmerült, hogy képes lennék-e így élni tovább. Vagy hogy megérte-e ekkora áldozat azért, hogy teljesüljön a legnagyobb vágyam. Vagy volt egy 2arc számban hogy ez nem is élet, így hát meg se tud halni. És tényleg. Szóval kemény, és elgondolkodtató.

SPOILER VÉGE

10/10
10/10
glowstone 2012 febr. 25. - 14:16:14 10/10
(189/258)
Bár én nem szeretem az elején vidám a végén tragikus filmeket,de ez tetszett.Eastwood teljesen átérezte a szerepét,Hilary Swank egyik legjobb filmje,Freeman meg hozta a formáját.10/8.
9/10
M.Zs.F 2012 jan. 18. - 00:48:49 9/10
(188/258)
Meglepett a film vége, és nagyjából az egész. Régóta meg szerettem volna nézni, de valahogy sosem úgy jött ki a lépés. Most aztán sort kerítettem rá, és háááááát.........nagyon tetszett. Kevés film van már, ami meg tud érinteni, és kicsit megállok, és elgondolkozok, de ez egy ilyen volt. Tettem fel magamnak kérdéseket a film után, és a hatása alá kerültem.

Hillary Swank-et nem tartom különösebben nagy színésznõnek. Nem rossz színész Õ, de nem lehet egy Meryl Streephez, vagy egy Audrey Hepburn-höz hasonlítani-csupán erre gondoltam. Viszont ha valaki ezt a szerepet ilyen tökéletességgel el tudta játszani az kizárólag Õ. Az az alázat, az a gyermekiség, az az önzetlenség ami ebben a lányban volt, és ahogy ezt kijátszotta felénk.

Nagy film!!!

10/9
greghouse 2012 jan. 02. - 11:39:37
(187/258)
"Igaz, Ványadt Ványadtovics Vinyakov. Mintha csak magam mondtam volna." (Bocs az iróniáért, Alfonzó.)
szamarhegy 2012 jan. 02. - 10:50:31 Előzmény Túrin
(186/258)
Már hogyne lenne kerete, szegény, kilátástalan hátterû emberek meglátják a boxban azt a lehetõséget, hogy akár súlyos sérülés árán is nyomot hagyjanak maguk után. Közben hibáznak, megsérülnek, hõsiesek, gyávák, szóval emberiek, az alap szituáció tömöríti az ember életének néhány alap kérdését, az utolsó nagy kérdés pedig (1.gyõztesként, célodat elérve meghalni, 2. összetört pszichével, személyiséggel, megkeseredve, megtörve) hitelesen következik az egészbõl.
alamuo 2012 jan. 02. - 01:19:27
(185/258)
Már másodszor néztem meg és most is nagyon megrázott. Fõleg, mert ilyen emberi érzelmek filmre vitelében már nem nagyon jeleskednek producerek, rendezõk. Ma már csak a vérfolyamokkal és a gyomortartalmak vizsgálataival "kápráztatják" a nagyérdemût. Nagyérdemûnek pedig csak a reklámzabáló sekély izlésû számít.
Clint Eastwood idõskori filmjei, Gran Torino, A szív hídjai, még megérdemlik a "jó mozi" minõsítést.
offtopic
brrrrrrrrrr 2012 jan. 02. - 00:20:40
(184/258)
sok*
offtopic
brrrrrrrrrr 2012 jan. 02. - 00:20:23
(183/258)
soi szeretettel ajánlom az offtopicot
greghouse 2012 jan. 02. - 00:06:33
(182/258)
Teljesen egyetértek. Fõleg, hogy Alfred Nobel a végrendeletében eleve kizárta, hogy bárki olyan kapja meg, akinek a kutatásait pusztító, háborús célra fel lehet használni. Na most egyet mondj, amit nem lehet felhasználni....még az ûrkutatás is, a mesterséges idõjárás befolyásolás, arról nem is beszélve, hogy biológiai fegyver szinte mindenütt van, persze mindenki tagadja, csak majd valaki kap valami vakcina felfedezéséért Nobelt, miután tonnaszám már raktározták mondjuk a pestis vírusát a föld alatt. Nem vagyok idealista...
greghouse 2012 jan. 02. - 00:03:09
(181/258)
Egyébként meg mindazzal kicsit szemben amit leírtam alább, talán tényleg Eastwood egyik legjobb filmje. Csak azért nem nézem most, mert két példányban is itt van a polcomon, angolul, és magyarul, külön külön. Mindig arra emlékeztet, hogy nincsenek fekete-fehér alakok a világban. Néha ki kell lépnünk abból a szerepbõl, amit mások ránk osztottak. Ennyit írhatok le spoiler nélkül.
offtopic
agarik 2012 jan. 02. - 00:02:08
(180/258)
A Nobeldíj már egyáltalán nem az amire megalkották. Elméletileg ígéretes kutatásokat kéne támogatnia, ehelyett már hazsnosnak bizonyult befejezett kutatásokért ítélik oda. Vicc.
greghouse 2012 jan. 01. - 23:56:38 Előzmény dantonb
(179/258)
Egyben igazat adok neked, mert az Oscar is kezd olyan lenni, mint a Nobel békedíj, mindig annak adják, akire épp fel akarják hívni a figyelmet, amit fontosnak tartanak, és ha félnek, hogy valaki meghal, még megkapja. Lásd Kertész Imre, semmi bajom vele, esküszöm mind a hét itthon megjelent könyvecskéjét elolvastam, de nem dobtam magam hanyatt tõle. Illyés Gyula, Déry Tibor, Weores Sándor meg kötelezõként kapta, hogy "önként" visszautasítsa a mocskos imperialista neokolonialista hogy a Nátó anyjukat....(Hofi) díjat. Kertész? Ki az? Még a magyarságát is letagadja nyilvánosan.
ami a filmet illeti, tudtommal Eastwood elég beteg volt, mikor megkapta az Oscart. De mikor átvette, még el is sütött egy poént, kb. "mi van, már haldoklom?"...
De mondhatok mást is. Szabó István a Mephistoért kapott Oscart. Szerintem és mások szerint is, a szintén általa készített Bizalom (Andorrai, Bánsági) sokkal jobb. Arról meg ne is beszéljünk, hogy azért kis hazánkban jó néhány érdemesebb film lett volna, ami Oscart kaphatott volna (Jancsó Égi Báránya, Szegénylegényekje, Sas Tamás Presszója, vagy akár Bacsó Tanúja.)
...Sajnos így van, mint a Nobel díjnál, ELVILEG egy dologért adják, valójában egyre inkább életmû. Bizonyos Albert Einstein miért is kapott Nobel díjat? NEEEEEEEEM, nem a relativitáselméletért. "A fény kettõs természete" címû dolgozatáért, pedig akkor már megjelent a relativitáselmélete is. És melyikre emléskszünk?????....
..Eastwoodnál a "Piszkos Harry" ami elõször beugrik. Aztán jöhet a többi.