Roberto DiCapribogyó 2023 máj. 26. - 15:20:51 Előzmény Ahoj poplacsek
(155/195)
Egy érdekes dolog tűnt fel veled kapcsolatban visszaolvasva az emberek hozzászólásait a filmhez. Ugyan rendkívül magabiztosan nyilvánítasz véleményt, de minden esetben egy másik ember vélményére reagáltál... azaz egy FILMES fórumon nem fejtetted ki a véleményed (még?) az adott filmről.

Ez meglehetősen szokatlan, hisz általában az emberek elsőre azzal a céllal jönnek ide, hogy leírják a véleményüket az adott filmről, esetleg ha jó fejek, akkor még azt, hogy miért ajánlják/ nem ajánlják a filmet másoknak.
De te más vagy, te nem csináltál ilyet. /Egyetlen véleménycsonkot sikerült találnom a részedről, természetesen ez is egy reakció volt: "Szerintem is jó a film, viszont senkinek ne kívánj Kanóc (wick) Jánost :))"/

Te miért jössz ide, neked mi a célod?
10/10
offtopic
Ahoj poplacsek 2023 máj. 26. - 15:04:43 10/10 Előzmény Felhőjáték
(154/195)
Klassz kategóriák :)) Én melyikbe tartozom? Magamat nem sikerült besorolni, segítségre van szükségem.
8/10
danek87 2023 máj. 26. - 14:59:29 8/10 Előzmény Felhőjáték
(153/195)
Mindenki párosítsa be a rá jellemző kategóriát ? :D
offtopic
Felhőjáték 2023 máj. 26. - 14:47:58
(152/195)
Már régóta gondolkodtam milyen fórumozók vannak a Porton? Az elidegenedett: Semmilyen alkotás nem jó, némileg még magát is gyűlöli, de legjobban azt aki hozzászól a filmhez.
Harcias: Kivont "karddal" védi álláspontját a többiek bizonyosan nem jól tudják, nem jól látják mi is a lényeg. Nyuszi - Muszi: Fogalma sincs milyen a film de úgy gondolja neki is részt kell venni az össznépi írogatásban. Cseles - Csaló: Ő az "ollózó" bár nem látta a filmet de elolvasott néhány kritikát majd eladja sajátként. Majd igen csak csodálkozik mikor a fejéhez vágják ez bizony plágium.
Bagarja a béke barátja: Hatalmas szíve van az egész fórumot magához ölelné és mélyen sértve érzi magát mikor szóra sem méltatják.
A rendszer specifikus: Szekértábor hívő mindenki átkozottul kevés ahhoz , hogy véleményt alkosson az ő politikai álláspontú művészeti világnézetéhez. Bármit és bárkit képes leszólni aki nem az ő "almához" tartozik.
Un und intelligens: folyamatosan altesti szavakat és az ehhez tartozó tevékenységi köröket variálva fejezi ki önmagát. Neki csak az a lényeg ,hogy zaftos legyen a szöveg.
Széplélek: könnyesre sírja magát brazil tv sorozatokon és kedvenc társaival megosztja azt jobb dramaturg mint a véget nem érő sorozaté.
Most ennyi jutott eszembe és :" A történet szereplői kitalált alakok, mindennemű egyezésük a valósággal csupán a véletlen műve".
8/10
danek87 2023 máj. 26. - 13:28:42 8/10 Előzmény dancilynch1
(151/195)
Lehetni lehet,véleményszabadság van ,csak itt nem egyéni véleményként hanem tényként próbálják beállítani a filmet szarnak.A menüről alkotott véleményekről nem tudok nyilatkozni,magát a filmet sem láttam ..
10/10
offtopic
Ahoj poplacsek 2023 máj. 26. - 13:14:14 10/10 Előzmény dancilynch1
(150/195)
Erre gondolsz? 44-es sorszámú hozzászólás az A menünél jan. 17. 23:38:17 ?

Újraolvastam, ha jól látom, azt írtam, hogy rám hogyan hatott a produkció. Mivel ez már felmerült korábban, szeretném megvilágítani, hogy alapvető különbség van aközött, hogy valami hogy hat rám, vagy hogy kinyilatkozom, hogy az a valami márpedig egy micsoda.

A következő hozzászólásodra is ezúton, összevontan reagálva engedj meg egy gondolatmenetet a művészet mibenlétéről, kiegészítve az itteni 125-ös hozzászólásom 3. bekezdése környékén kifejtett elképzelésemet. Úgy vélem, hogy megfelelő kontextusban a beleszart zongorának is lehet művészi értéke, az a kérdés, hogy aki létrehozta, az mennyire tudatosan volt képes egy általa szándékolt hatást megteremteni vele, vagy mennyire ötletszerűen csinálta - ez határozza meg, hogy az illető tekinthető-e művésznek. Ez az én saját művészetfelfogásomból ered, nem biztos, hogy érvényes. Egy beleszart zongora adott körülmények között új minőséget teremthet abban, ahogy egy adott dologra (a szarra, a zongorára, ezek környezetére és mindezek kapcsolatára stbstb.) nézünk vagy arról gondolkodunk. Ismerni kell a kontextust, amibe bele van helyezve. Lehet művészet vagy lehet egyszerűen egy megrongált zongora. A körülményektől függ. Van a művészettel kapcsolatban egy társadalmilag elterjedt másik megközelítés, hogy pl. az a nagy művész, aki mondjuk a tájat folyóval, fasorral, virággal és méhecskékkel rendkívül élethűen tudja megfesteni. Szerintem meg ezt jobban, gyorsabban és olcsóbban megcsinálják a fényképezőgépek. A fényképezőgép megjelenése előtt persze ennek is lehetett értéke. Csak művészet, az nincs benne (szerintem). Ettől még sokan fogják méltatni az ilyen fotorealisztikus tájképek készítését és elutasítani a zongorába szarást. Amivel nyilván semmi gond sincs, a vélemény szabad. A lényeg, hogy a vélemény maradjon vélemény. Bárkinek lehet az a véleménye, hogy a túlsúlyos löttyedt pöcsű Schilling Árpád hátára filctollal írás vagy a zongorába szarás művészi értéket hordoz a számára, mint ahogy az is, hogy számára a fotorealisztikus tájkép jelenti a művészetet. Vagy ennek az ellenkezője. A véleménye.
2/10
dancilynch1 2023 máj. 26. - 11:24:31 2/10 Előzmény Ahoj poplacsek
(149/195)
"A művészieskedő az a "nekem bonyolult" szinonimája."

Erről a hozzásdzólásodról eszembe jutott egy vicc:
Két performansz előadó művész beszélget egy fogadáson:
- Figyelj, szerinted felmenjek a színpadon lévő zongorához és beleszarjak?
- Á hagyjad, úgy sem értenék!

A vicc, amúgy nagyon éleslátó, nézz meg egy krétakör "előadást". Volt ember aki azzal jött, hogy annak, aki kifogásolta azt, hogy a 30 kiló súlyfelesleget viselő Schilling Árpád pucéran a löttyedt pöcsét mutogatja, és filctollal lehet üzeneteket írni a hátára, az nem művészet, nos, az az ember hülye és nem érti ezt a csodás művészetet.
Meg egy bölcs mondás: "Attól, hogy senki nem ért meg, még nem vagy művész"
2/10
dancilynch1 2023 máj. 26. - 11:18:41 2/10 Előzmény danek87
(148/195)
Miért ne lehetne ilyen-olyan jelzőkkel illetni egy filmet. poplacsek is ezt csinálta, a valóban nem túl jó, A menü című filmmel. Persze jön ilyenkor, hogy az más, meg ő nem úgy mondta.... Úgy tűnik ez az ó privilégiuma. " Lynch filmek ostoba művészieskedő baromságok" Szíved rajta, engem nem zavar. Nem foglak kioktatni, hogy azok "neked túl bonyolultak" meg akkor neked a Halálosabb irmaban 52 való.
offtopic
Felhőjáték 2023 máj. 26. - 11:10:58
(147/195)
A filmeket lehet utálni, gyűlölni, szeretni imádni és sorolhatnám a jelzőket. Sok kis individuumra az,az más szóval egyéneken, térben és időben behatárolható, egy biológiai vagy társadalmi csoporttól jól elkülöníthető személyekre bomlunk itt a Port.hu -n. Mint a szuperszonikus repülők kondenzcsíkon pici kis fehér pamacsokat pöfögünk ide, amire mások jobb esetben szintén rá pöffentenek jó vagy rossz értelemben. Ez pedig így van jól mert írhatunk gyilkos indulattal és lila művészködben de megjegyzem akár lélekből szívből és a mások iránti szimpátiából is. A lényeg az azon kívül , hogy "ragadjon a bélyeg", tiszteljük meg egymást akár a vélemények ütköztetésével, akár a mások véleményének elfogadásával. Az sohasem legyen "pártos honfivér ". :D
10/10
Ahoj poplacsek 2023 máj. 26. - 08:50:44 10/10 Előzmény dancilynch1
(146/195)
Próbáld figyelmesen elolvasni és megtalálni a különbséget a kettő között: "A művészieskedő az a "nekem bonyolult" szinonimája." vs. "akinek ez nem tetszik, az azért van, mert neki "bonyolult ez a film" és a halálos iramban való neki." - na ugye mennyire más?
8/10
danek87 2023 máj. 26. - 07:19:49 8/10 Előzmény dancilynch1
(145/195)
A nevedből kiindulva,mondhatnám én is hogy a Lynch filmek ostoba művészieskedő baromságok mert én nem bírom őket de nem teszem mert elfogadom hogy van értékük,csak nem az én ízlésvilágomra szabták .
8/10
danek87 2023 máj. 26. - 07:16:56 8/10 Előzmény dancilynch1
(144/195)
Nem konkrétan így hangzott el de ha ez volt az üzenete azzal sem értek egyet persze.De abban igaza van,hogy azért vki ne faszságozzon és szarozzon már valamit mert rétegcucc és nála nem talál be.
2/10
dancilynch1 2023 máj. 26. - 05:23:28 2/10 Előzmény danek87
(143/195)
"Az volna a szintlépés ha mindenki elfogadná a másik ízlését,nem bélyegezne még rétegeket" Itt az egyik olvtárs megállapította, hogy akinek ez nem tetszik, az azért van, mert neki "bonyolult ez a film" és a halálos iramban való neki. No komment.
5/10
The Cortez 2023 máj. 25. - 23:25:43 5/10 Előzmény Roberto DiCapribogyó
(142/195)
Van hát.
Akkor tekerj még lejjebb!

Nem sértődtem meg, csak fárasztó már, hogy lassan mindenhez a Marvelt rángatják oda. Te annyit változtattál a dolgon, hogy a Transformerst is emlegetted :)
Tök jó, hogy az alkotmánnyal dobálózol meg a vélemény tiszteletben tartásával, de azért ha nem tetszene valami, akkor nyomnád a tiltást :)
10/10
Ahoj poplacsek 2023 máj. 25. - 17:49:46 10/10 Előzmény Roberto DiCapribogyó
(141/195)
Ne fokozd.
Roberto DiCapribogyó 2023 máj. 25. - 08:32:44 Előzmény The Cortez
(140/195)
A filmről van véleményed? Mert alapvetően ez egy filmes fórum. Szívesen elolvastam volna, de nem találtam a hozzászólások között.

u.i.: Most tényleg megsértődtél, mert valaki szerint a Marvel filmek bugyuták:-)? (nem mondom, pl. a Keresztapa trilógia kapcsán érthető lenne, de így...)
u.i.2: kérlek csak tartalmas válasz esetében írj, ha kötözködni akarsz, akkor megy a tiltás.
Roberto DiCapribogyó 2023 máj. 25. - 08:23:30 Előzmény Ahoj poplacsek
(139/195)
Értem, hogy zavar és vélhetően eltörölnéd, de ettől függetlenül az Alkotmány 61. §-a (1) bekezdésében foglaltakat minden magyar állampolgárnak tiszteletben kell tartania. Bármennyire is megbántódsz, ettől önmagában még nem fog megváltozni, átíródni. /Bónusz tipp: ne írj olyanoknak kötözködés céljából, akik neked nem írtak soha./
5/10
The Cortez 2023 máj. 24. - 23:15:27 5/10 Előzmény Roberto DiCapribogyó
(138/195)
Lényeg, hogy ma is sikerült Marvelezni egyet.
10/10
Ahoj poplacsek 2023 máj. 24. - 13:39:33 10/10 Előzmény Roberto DiCapribogyó
(137/195)
Nem, nem, dehogy. Eszem ágában sincs. De azt nyilván ismered, hogy de gustibus non est disputandum, ehhez nem kell különösebb kommentár. Te azért nyugodtan tedd félre ezt az alapelvet, az emberek fognak tudni mit kezdeni vele.

A kérdésem irányított jellege a jóhiszeműségem jele volt. Biztosítottál róla, hogy nem volt alapja, de ilyen esetben nincs mit tenni, mindig utólag tudja meg az ember.
Roberto DiCapribogyó 2023 máj. 24. - 13:08:14 Előzmény Ahoj poplacsek
(136/195)
De, pont úgy kell érteni ezen film kapcsán. Ahogy az a reggeli hozzászólásomból kiviláglik. Ugye nem arra akarod rávenni az embereket, hogy megmásítsák a véleményüket, csak azért mert az neked nem tetszik? És ugye ezt nem manipulatív módon, irányított kérdésekkel akarod elérni ;-)?