10/10
miller_1201 2023 ápr. 10. - 15:59:24 10/10
(95/195)
Kiváló film volt, megérdemelten nyerte meg a legjobb filmnek járó Oscart! Nem egybites nézőknek való, ez tény. Egy bizonyos szint feletti értelmi és érzelmi intelligencia szükséges, hogy átjöjjön a film.
Upsidedooown 2023 ápr. 05. - 19:51:14
(94/195)
Ne, tényleg ne nézzétek meg!
9/10
Nakahara 2023 ápr. 02. - 09:47:58 9/10
(93/195)
Zseniális film!
9/10
mokeszkokesz 2023 márc. 26. - 18:25:50 9/10
(92/195)
multiverzumok, nihilizmus, és az élet értelme a modern világban

nem mindenkinek fog tetszeni, de akinek igen, annak nagyon.
és azok akik az értékelés miatt nem akarják megnézni, azok inkább nézzék az imdb-t vagy bármelyik másik oldalt ahol elég érett a közönség ás nem rinyálnak azért mert van a filmben egy meleg pár.
8/10
danek87 2023 márc. 25. - 07:32:45 8/10
(91/195)
Egyedi élmény volt,viszont képtelenség lenne róla spoiler nélkül írni:


Képzelj egy egy multiverzumot,aminek minden egyes leágazó univerzumában az alternatív éneid más életutakat járnak be,és más és más döntések láncolata juttat el arra hogy :táncos/ harcművész/ mesterséf/filmsztár legyél.Ehhez jön az a felfedezés, ami által ezek az univerzumok a tudatod alteregóidba való átvitelével illetve a képességeinek (táncmozdulatok,táblapörgetés, késforgatás) a lehívásával átjárhatóak lesznek.Mindez egészen abszurd cselekedetek (légy bekapás,oszlopnyalogatás stb..) hatására következik be.A film elsősorban szerintem sorsdráma,mert tömörítve ugyan de bepillantást kapunk az alternatív Evelynek sorsfordító döntéseinek pillanatába,ami bemutatja,hogy milyen apró döntéseken múlhat,hogy hova fut ki az ember élete,és olykor egy sikeresebb életút nem feltétlenül szükséges a boldogsághoz (lásd filmsztár énje vs férj beszélgetés).A harcművészeti akcióvonal a rengeteg már említett abszurdsággal lényegében csak katalizátora magának az egész családi (anya-lánya ellentét;férj-feleség válási dolog ;maradi nagypapa) konfliktusrendszernek a filmvégi kicsúcsosodására,amiben a családtagok egymás iránti elfogadása mint végső reveláció jelenik meg.Persze mondhatjuk hogy ezt az üzenetet már kismilliószor láttuk és ez tény de nem ilyen körítéssel.Annyi impulzust ad a film ,hogy érdemes másodszor megnézni ,már csak a kreatív geg-ek miatt is ( Űrodüsszeia virsliujjas majmokkal, Mátrix: azonnali készségtanulás, választási lehetőségek,harckoreográfiák, L'ecsó :patkány (jelen esetben mosómedve) irányítja a fickót a fején stb…) .Az univerzumok sokszínűsége is van hogy egész fantáziadús :kövek,rajzfigurák,Piñyáták szintjén léteznek,bár a virsliujjasat nem bántam volna ha kicserélik pl amőbákra.

vége

Tény hogy nem ajánlható mindenkinek,az összes rétegét szerintem képtelenség lehámozni két nézéssel viszont se rá se le nem beszélnék le róla senkit,mert ehhez tényleg nyitottság kell.A megosztottsága is abszolút érthető bár azért a maga közönségét láthatólag sikeresen megtalálta (IMDB:7,9 Letterbox 4,4) Nekem:7,5
Nagy1A 2023 márc. 22. - 23:25:48
(90/195)
hát.......egyszer már te is megtehetnéd.......lehet, hogy akkor a fejedben lévő valami helyre rázkódna........... mert az egyszerűen érthetetlen,hogy nincs olyan film, nincs olyan téma..........amelyiknél a hszedben, ne orbánoznál!! Nem tudnál csak a filmről beszélni, vagy befogni a politikai állásfoglalástól röfögő szádat??
1/10
Kritikus13 2023 márc. 22. - 21:07:27 1/10
(89/195)
Nekem nem jött be

Mátrix kill bill legyen más a világ mix


ztani 2023 márc. 21. - 14:43:31
(88/195)
Nem is tudom, végülis egy meleg párról szól és az elfogadásról ez a film, semmi LMBTQ nincs benne😅
Amúgy kedves port, moderátorok nem szokták látogatni az oldalt?🤔
k11zoltan 2023 márc. 20. - 18:12:08
(87/195)
Aki ebbe a filmbe LMBTQ-t lát, az leszopta orbánt. :D
1/10
APBT 2023 márc. 20. - 15:22:37 1/10
(86/195)
Borzalmas. LSD trip az egész. A film teljesen h*lyére veszi a nézőt, plusz a szokásos LMBTQ propaganda is része. Eközben próbál valami mély mondanivalót sugalmazni, de abszolút komolyan vehetetlen.
ztani 2023 márc. 19. - 02:53:22 Előzmény k11zoltan
(85/195)
"mivel kétszer is megemlítetted, megnéztem a sziget szellemeit"
Igen igaz tényleg nem volt túl nagy mondanivalója a Topgánnak:/ Bár én ragaszkodom a véleményemhez, szerintem akár van mondanivalója akár nem, akkor is a Legjobb filmnek kéne megkapni🤷 Hiba ugyanis ha volt is benne iszonyat kevés. Amúgy meg írtam, hogy nem volt rossz film a MMM..Már az elején, nem szóltam le a filmet, csak az a pár jelenet zavart...De látszik teljesen hidegen hagy amit írok.
Akkor a fogadás elmarad?😭😭😭
10/10
emeraldf1 2023 márc. 18. - 23:43:21 10/10
(84/195)
Elég jó
k11zoltan 2023 márc. 18. - 23:11:23 Előzmény ztani
(83/195)
Na de ki mondta, hogy ajánltad?
(Ok lehet ezt írtam oda, ahhoz...)
A Top Gunnak nem volt mondani valója. Az azért fontos egy Oscarnál.
Az a jelenet meg arról szól, hogy mi az, amit soha nem csinálnának.
Ez egy olyan vicc, amit érteni kell.
A baj az volt, hogy ezen a jeleneten lovagoltál, és emiatt szóltad le a filmet...
1/10
Gazdatest 2023 márc. 18. - 20:58:52 1/10
(82/195)
Hogy miiiiiicsodaaa ? kb annyi élvezeti értéke van, mint egy gyenge-középszerű háromfogásos menzaebédnek, amit fogyasztás előtt egybeturmixoltak.
ztani 2023 márc. 18. - 20:46:11 Előzmény k11zoltan
(81/195)
Na király hogy miattam megnézted a sziget szellemeit de mondjuk nem mondtam hogy ajánlom:D Csak hogy pár éve még ez kapta volna az oscart szerintem. Részemről a Tom gun(na ezt már nem javitom ki🤔)kapta volna meg, király ízlésem van sajna nem én osztom az Oscart:/ De am mondtad hogy ez egy jobb film(mármint a MMM) szerintem meg a Top gun az de hát az a film nem kaphatta meg az oscart, tudod miért..
Igen nem tetszett valami a filmben, az h két csávóból műbroki lóg ki és egyből velem van a baj:D sőőőt a Családommal😂 sirok..
Ki mondta azt hogy az öcsém így "osztályoz"? Mondott egy tippet elnézve a pár év oscar filmjeit és bejött neki a tipp. De ha ezt te nem így látod, szívesen fogadnék veled a kövi oscarra
k11zoltan 2023 márc. 18. - 16:51:48 Előzmény ztani
(80/195)
Nem feltétlenül családi film, bár annak is nézheted.
Mivel kétszer is megemlítetted, megnéztem a Sziget szellemeit.
Nem tetszett, unalmas, semmit mondó volt. Az nem azt jelenti, hogy ez érdemel Oscart, de az sem.
Az, hogy jó-e egy film, az nem rassz, vagy szexualitás kérdése.
Sok ember leszól egy jó filmet rassz vagy szexualítás miatt, mások meg díjazzák.
De ebben az esetben nem!
Itt egyszerűen ez egy jobb film.
Szexualitás nélkül. Az egy vicces jelenet volt, és igen, én szakadtam rajta. Lehet veled, meg a családoddal van gond.
Pláne ha az öcséd is a rassz, meg a szexualitás alapján osztályoz...
vonsux 2023 márc. 18. - 08:30:53
(79/195)
Coelho és a kokain szerelemgyereke.
ztani 2023 márc. 18. - 00:51:18
(78/195)
Egyébként öcsém még úgy egy héttel az oscar előtt majdnem pontosan kitalálta hogy kik fogják megnyerni az oscart. És tényleg, nem is nagyon lőtt mellé. Talán 1helyen.. Pedig ő nem kritikus. Csak rassz és szexualitás alapján mondta a tippeket és lám..bejött neki. De lehet hogy ő az Isten és ezért találta ki. Ez azért érdekes és csak elmond valamit az oscar színvonaláról. De tegyük félre ezt egy picit..Mint ahogy te mondtad: "Lehet ezért is kapott oscart épp most." Aha. De akkor megkérdezlek téged, szerinted nem a tényleges legjobb filmnek kéne megkapni az Oscart? Mert a kritikusok alapján pl. elnézve a Metascore-t is lényegesen magasabb a Sziget szellemei. Na mindegy, kajak jövőre szerintem már fogadni fogok az Oscarra, szerintem a 90%át el fogom találni🤔
ztani 2023 márc. 18. - 00:18:55 Előzmény k11zoltan
(77/195)
Félémnek haha, kedves ember lehetsz te. Biztos az orbán rendszer az oka, én vagyok a legutolsó ember akit érdekel a politika, nem is követem már egy ideje de biztos..neked van igazad. Én valahogy azoknál a jeleneteknél nem tudtam szórakozni, sőt a családból mindenki elég kínosnak találta..Pedig ez elvégre egy családi film🤔 De ha te szakadtál rajta akkor örülök, mások vagyunk szerencsére.
k11zoltan 2023 márc. 17. - 22:27:22 Előzmény ztani
(76/195)
Neked erről a filmről is ez ugrik be??? Jól kimosta az agyadat az orbán rendszer.
Pedig a fő mondanivaló pont a félédnek szól. Lehet ezért is kapott Oscart épp most, amikor aktuális.