Téma: Minden odavan

Nagy1A 2014 ápr. 05. - 14:50:47
(16/56)
Na azért a filmet is meg fogom nézni.......
9/10
motoreger1 2014 ápr. 05. - 09:15:26 9/10 Előzmény zöldági
(15/56)
Teljes mértékben egyetértek.
9/10
motoreger1 2014 ápr. 05. - 09:14:05 9/10
(14/56)
Lenyûgözõ, fantasztikus! Ez egy monodráma. Nem is értem azokat, akik így lehúzzák ezt a filmet. Hatalmas alkotás. Aki szerint ez 2 pontot ér, annak tudnám ajánlani, hogy nézzen Barátok közt, Éjjel nappal Bp., és hasonló "magas" színvonalú, és "színészi" alakítású, IQ nukú sorozatokat. Mert az való nekik.
Vez21x 2014 ápr. 05. - 00:22:33
(13/56)
Érdekes módon egy percig se unatkoztam a filmet nézve.
6/10
kazama90 2014 ápr. 04. - 15:41:21 6/10 Előzmény koos
(12/56)
Elég súlytalan a film,kb.átlagos/közepes dráma .Az utolsó 20 perc jó volt+Redford is elég hitelesen játszik, csak õ miatta 10/6.
-SPOILER- a végén örültem hogy túlélte.
koos 2014 ápr. 03. - 11:13:27
(11/56)
ez ám az életerõ, 80 ÉVESEN egy ilyen filmet forgatni ...
mate2003 2014 febr. 20. - 11:01:36
(10/56)
Most néztem meg a filmet.
Szerintem igazán el lett találva a film.

+++SPOILER+++
szerintem pont attól lett feszültséggel teli a film, hogy nem rágta a szánkba, hogy mit gondol. mindenki a saját idegállapotának megfelelõ dolgokat gondolhat bele a férfi fejébe. A férfi kb. életkorán kívül mást nem tudunk meg. Mindenki maga döntheti el, hogy gondol róla. Folyamatos harc a túlélésért, egyedül a tengeren - az életben. Mindig van valami, hiába csinálja meg a hajót, ha utána eltörik az árboc, hiába rakja el a vizet, ha mégis rosszul van bezárva a kanna... stb. Pont mint az életben. Az ember mindig a legjobb döntést hozza - az adott helyzetben. Legalább is ezt gondolja az ember, aztán késõbb lehet, hogy rossznak bizonyul, de az adott pillanatban a legjobbat hozza...
Szerintem az elején, amit elmond azt a palackpostába írhatta...
a vége pedig nagyon jó, hogy nincs letisztázva, hogy vízbõl emeli ki valaki, vagy pedig az életbõl emeli ki az a kéz.
örülök, hogy nem volt benne harc a cápákkal - párszor féltem, hogy elmegy abba az irányba film, amikor alulról mutatták a mentõcsónakját - vagy akármi is az...
+++SPOILER VÉGE+++

nekem bejött! 9/10
8/10
_Freddy_ 2014 febr. 03. - 14:48:21 8/10
(9/56)
Most néztem meg, nekem egynek elment a film.
Olvastam itt a hozzászólásokat, hát úgy konkrétan senkivel sem értek egyet, mert ez egy okos és átgondolt film.
Egyedül azt hiányoltam, hogy hova tartott a hajó és milyen célból...mert, hogy honnan indult, azt a hajó süllyedésekor láthattuk, a város feliratát a hajó faránál.
Szerintem kellõképpen drámai, nagyon reális, hihetetlen miket átél egy ember ilyen helyzetben, nekem teljesen átjött a film üzenete. Néhány dolgot nem értettem, hogy mit miért csinált, de ebbe most nem akarok mélyebben belemenni. Sok tettével viszont egyetértettem, és azért azt ne is várjátok már el, hogy mindent a szátokba rágjanak. :D Meg nem értem miért kellett volna szerencsétlennek magában beszélnie, aki magában beszél ott valami nincs rendben. Épp elég volt figyelni ahogy fõszereplõnk szenved és napról-napra próbál túlélni. Az már más, hogy a színész úgy néz ki, mint egy 25-30 éve függõ alkoholista aki minden nap egy óriás centrifugában pörög fél napon keresztül, de ettõl még bírom, és jó színész, ezt elismerem. Egyszer még látnom kell ezt a filmet, de tény, hogy kell egy kis ész is hozzá. :)

SPOILER!

A végén az ott nem hallucináció, hanem az ott úgy történt ahogy. Nem tudom, miért nem volt egyértelmû az elsõ hozzászólónak a dolog

SPOILER VÉGE!

10/8 És azért vettem le két pontot mert több filmbõl merítették az ötleteket, és vannak hiányosságok is. Egy sima emberi dráma.
offtopic
zöldági 2014 febr. 02. - 20:11:07
(8/56)
Nem tartom mókásnak, hogy vannak itt jó-páran, akik mindent lehúznak (fikáznak)
Nagyon szívesen megnézném az õ teljesítményüket hogyan értékelik a munkahelyen, vagy a családban, hogy a hány lájkot kapnak a fõnökeiktõl, a beosztottjaiktól, vagy a gyerekeiktõl.
Hogy érthetõ legyek: Van aki a vodkát szereti, van a ki a tutti-fruttit.
Aki a tutti-fruttit szereti, annak a sör keserû. Aki a merlo-t szereti, hányni fog a tutti-fruttitól.
Kedves film-barátok, jó tanács: nem kell mindent lenyelni.
Ha valaki kicsit tájékozott, kb. tudja, hogy itt mit adnak. Nem kell mindent megnézni, lenyelni, pláne, ha nem érdekel.
Nyugodtam lehet kritizálni annak, aki a bokáján túl ér ezeknek az alkotóknak.
Edipok 2014 febr. 02. - 05:28:49
(7/56)
Ez a film bûn rossz, bermerre is ragozzuk. Aki lehelletnyire is a racionalitás felé húz és van némi fogalma a világról úgy általában, az sokkot kap ha végignézi.
k11zoltan 2014 jan. 30. - 22:32:20
(6/56)
...és a zenéje tetszett.
k11zoltan 2014 jan. 30. - 22:31:43
(5/56)
Nem túl izgalmas, de egynek jó.
4/10
baracell 2014 jan. 27. - 08:25:57 4/10 Előzmény tesz-vesz
(4/56)
Egyetértek veled,elég unalmas és vontatott,sokkal jobbra számítottam. 4/10
2/10
tesz-vesz 2014 jan. 18. - 08:57:50 2/10
(3/56)
jelentõsen túlértékelt alkotás, adok rá egy 2-est. azért gondoljunk már bele, milyen nagy arca van redfordnak, hogy errõl, ennyirõl filmet csinál, magát fényképeztetve, túl sokszor nézték meg a számkivetettet, csak mondjuk az egy jó film. ez meg nem. legalább magába beszélne redford, vagy a gondolatai hallanak, vagy narrációt, mintha utólag mondaná jegyzõkönyvre, és bevágják oda amikor történik.

nem értettem minek kel kirohangásznia viharban a hajóról, ahogy a sós víz lepárlását se értettem, azért a mennyiségért meg se érdemes próbálni, 3 csepp miatt.

"egyrészt egy nagy akciójelenet az egész"

komoly? és én ezt miért nem vettem akkor észre? az az akció hogy felmászk az árbocra? vagy beglitteli a léket? vagy hogy a tengeren lepárolja a vizet?


rontóc, spojler!:

az elején persze jól becsapják a nézõket, hazudnak a kismonológgal, miközben heppi end a vége, micsoda egy szentimentális önsajnálkozás. minek akkor bevezetni? a végére kellett volna bevágni.
ma.il 2014 jan. 01. - 18:15:05
(2/56)
10/8,5
1,5 óra, és nincs benne 5 perc szöveg... még monológok se. tök egyedül van, kihez beszéljen? hálégnek, nem beszél kifele a kamerába. sztem egyáltalán nem unalmas, nem egy akciófilm, de végig leköt, csak figyelni kell. imádtam.
sztem jobb volt, mint a Gravitáció. annak eléggé suta lett a vége. ez végig igazi, emberi dráma, nem a szokásos hollywoodi, mentsük meg a fõhõst valahogy. ( a Gravity a vége miatt 10/8)
7/10
modano 2013 dec. 31. - 13:55:28 7/10
(1/56)
Meglehetõsen realisztikus, pont ezért néha vontatott kicsit de így jó. Ugyanakkor a képi megvalósítás hagy kívánni valót maga után, szerintem. Szõrszálhasogatásnak tûnhet de nem volt egy rendes totálkép, fõképp az izgalmasabb jeleneteknél. Redford arcából kaptunk bõven így a személyes vívódása jól átjön.Azonosulni nem tudtam vele, mert fogalmam sincs a hajózás alapszabályairól és ezért kíváncsian vártam mit miért és hogyan csinál.Itt jön be a színészi játék ami nagyon jól sikerült: a rutinos, higgadt, nagy "csatákat" megjárt kapitány kezeli a helyzetet. Azért nagyon is kellett már a végén az a kitörés.. A vége kicsit nekem nyitva maradt, nem tudtam eldönteni hogy valóság vagy álom.

Érdemes megnézni, 10/7.