8/10
nurdy 2008 aug. 10. - 01:15:04 8/10
(41/121)
szerintem nem rossz film, aranyos kis történet ^^ 8/10
8/10
ariadne87 2008 aug. 07. - 12:19:49 8/10
(40/121)
Tegnap este neztem meg a filmet. Nekem nagyon bejon. Nem az altalanos happy end-el vegzodott, aminek nagyon megorultem. Igaz, igyis minden jol sult el, nekem a vege kimondottan tetszett. A sztory is eleg valosaghu(csak ne lett volna benne annyi gyuru :P) Kar viszont, hogy a foszereplo csak sajat lanya reven jut el arra a pontra, hogy rajojjon mit is akar igazan, es mi volt fontos, ami mellett eveken keresztul elment(pedig az orra elott volt mindvegig) :)
8/10
8/10
Les 2008 aug. 06. - 20:20:27 8/10
(39/121)
Nagyon aranyos film, Abigail nagyon tehetséges és aranyos.

8/10
9/10
smalldave777 2008 aug. 06. - 19:44:59 9/10
(38/121)
Most néztem meg magyarul.
Szerintem egy nagyon kis kedves, aranyos film, romantikus lelkû (pasik beütésnek mondanák inkább) embereknek. A végét én is nagyon hiányoltam. Lehet hogy ennyire volt keret de egy két távolutalás szebben zárta volna le a storit.
Ajánlom mindenkinek.
dodo1994 2008 aug. 01. - 19:25:28
(37/121)
nekem tetszett,bár kicsit jobbra vártam.A vége felé lett egy fokkal jobb.
Lengyelb 2008 aug. 01. - 18:44:34
(36/121)
Majdnem minden hozzászólást elolvastam és elég sok olyan van, amivel egyet értek!
Szerintem is jó film, jó zene, meg a sztori, a sztori az valami elképesztõ, habár még csak 21 éves vagyok de .... Átéltem!
Viszont azzal is egyetértek, hogy lehetne jobb!
Én a végére pl: betennék egy fotomontázst!
Arról, ahogy a szereplõk leélik a további életüket!
Szerintem ez még hiányzik belõle!
8/10
beo71 2008 júl. 31. - 17:07:12 8/10
(35/121)
Ryan Reynoldsot nem különösebben kedvelem,de nem tudta lerontani az élményt,mert a történet nagyszerûen megírt és a rendezés is pontos.8/10.Valószínûleg ez is olyan film,ha kicserélnénk a szereplõket bárkire,akkor is mûködne a dolog,mert jó a sztori.Kellemes zenékkel,jó ízléssel.
10/10
tischan92 2008 júl. 27. - 21:23:39 10/10
(34/121)
Szerintem ez a film fenomenális, a szereplõk profik, a történet kaffa(nem lesz unalmas,monoton), zenék passzolnak a humor jó. Kell ennél több?
5/10
Norcsevit 2008 júl. 26. - 11:13:05 5/10
(33/121)
Szerintem kicsit kiszámítható a vége.Amúgy többet vártam volna ettõl a filmtõl, kicsit csalódtam benne, de egy esõs estére megteszi.
9/10
mihárman 2008 júl. 24. - 14:11:10 9/10
(32/121)
A legszebb szerelmek mindig nagy barátságokból alakulnak.Bár sokszor félünk belemenni egy kapcsolatba, mert ott a kockázat, ha véget ér a szerelem, a legjobb barátunkat is elveszítjük.A film felsorakoztat pár lehetõséget a szerelemre. Mire a végéhez ér, mindannyiunknak meglesz a kedvence, mint a kapcsolatot, mind a holgyet illetoen. Számomra a filmben bemutatott variáció tunik a legkedvesebbnek. Konnyed kikapcsolódás, lehetõség egy kis esti elérzékenyülésre,igazi csajos mozi . Érdemes megnézni.
zsuzsi76 2008 júl. 22. - 21:37:55
(31/121)
Nem készültem nagy filmre , s így nagyon kellemesen csalódtam. Nekem tetszett, nagyon kedves kis film.
10/10
Spastic 2008 júl. 21. - 22:21:59 10/10
(30/121)
Ez a film egyszerûen szuper. Engem nagyon megfogott. Tetszik az emberek közti viszony, a gyerekkel, a munkatársakkal, és hogy egy csipetnyi erõszak sincs benne.
Õszintén örülök, hogy manapság még csinálnak ilyen kellemes filmeket.
10/10
markosuz18 2008 júl. 19. - 23:05:29 10/10
(29/121)
Nem tudja valaki, hogy melyik az a rap zene ami az elején van a filmnek, az ipodban csak 2 mp-ig szól, nagyon kéne, köszi elõre is!
myatom 2008 júl. 12. - 13:12:38
(28/121)
>SPOILER
Itt a port.hu-n mindenfele lehet olvasni a definicióját, de mivel fontos, idemásolom.

"A spoiler filmekre vonatkozó olyan információ, amelynek idõ elõtti közlése elrontja, tönkreteszi a befogadás élményét. Leggyakrabban a végkifejlet elárulását jelenti, de kulcsfontosságú információk (fõleg hosszabb alkotások esetén) nem csak a mû végén találhatók."

>...irodalomóra...
PS: És akkor ez most jó vagy rossz? ;)
nikoXXX 2008 júl. 12. - 07:50:16 Előzmény myatom
(27/121)
myatom egy olyan szoveget vagtal le mintha irodalom oran lennek,es mit jelent a spoiler?azon kivul hogy autokon van???
myatom 2008 júl. 11. - 17:08:53
(26/121)
:o)))

>Talan megfogtal, mert konkret csopogos jelent nem jut eszembe, de ugy erzem most is, hogy vegig ott leselkedett

Az én - elsõsorban zenerajongó eredetû - esztétikai "filozófiám" szerint sokszor nagyon szûk a mesdgyehatár a zseniális és a giccs között. Egy dal lehet szép, fülbemászó, tömegeket-megmozgató _sláger_, ami egyúttal szép és értékes. (Marha nehéz ilyet írni, szvsz). Azt hogy értékes és nem giccs, azt egyedül a nóta belsõ kifinomultan komplex lelke határozza meg.

Azaz - végigvive az analógiát - nagyon nem mindegy, hogy csak leselkedett vagy ott is volt tettenérhetõen a csöpögés-problematika (releváns arányban). Most csak általánosan, teoretice nézve a kérdést.

A konkrétumok szintjén:

A 30-ig számolás, a _kislány_ miatt van, és ezért nehéz egyértelmûen azonosítani a csöpögést. Számomra teljesen emberi és reális, hogy a kislány egyrészt valamit nagyon akar, másrészt valahogy korlátok közé kell szorítani a túlburjánzó idealizmust.

A könyvvel odamenés, majd dolgavégezetlenül elmenetel már sokkal problémásabb téma, de szerintem megint csak nem a csöpögés aspektusából.

! ! ! ! S-P-O-I-L-E-R O-N ! ! ! !

A probléma - az én felfogásomban - egyrészt maga a szituáció, másrészt a filmbeli indoklása. Én ha magamból és eddigi életembõl indulok ki, ha már egyszer sikerült rátalálnom _a_ könyvre, akkor minden körülmények között odaadom, tûzön-vízen át. Egyszerûen nincs érv, ami letéríthetne (leszámítva olyan extremitásokat, mint például haláleset). Azaz az elsõ hiba már itt volt, de mivel mi férfiak, ugye, mi sem vagyunk egyformák :o), ezért meg kell engedni, hogy más ezt nem feltétlen így gondolja....

A filmbeli érvelés, viszont már sokkal nehezebben védhetõ, ami hatásos, elsõ ránézésre tetszetõs, viszont mélyebben belegondolva, egy óriási, értelmetlen, célt nem érõ, rosszul kivitelezett önzés. Szimplán forgatókönyvírói és/vagy rendezõi hiba. Arra persze azért jó, hogy a nézõ elgondolkozzon, hogy hány "húzd meg ereszd meg" játékot játszott az életében, és mikor min múlott, hogy mivel végzõdött az adott játék.

! ! ! ! S-P-O-I-L-E-R O-F-F ! ! ! !
myatom 2008 júl. 10. - 21:25:52
(25/121)
Egyszerûen nem értem. Annyian mondják, hogy csöpög, pedig ahogy egy másik fórumban mondta valaki:

"Ez a film éppen nem a "csöpögésrõl" szól. Lehet érdekes, lehet lapos sztori, lehet tetszik valakinek lehet nem, de semmiképp sem csöpögõs, arra van elég példa, ez nem az."

És tényleg: rengeteg problémát fel lehet hozni a filmmel kapcsolatban, a csöpögés szerintem a listának még a végére se fér fel.
myatom 2008 júl. 10. - 10:51:27
(24/121)
Igazi finom mestermunka, szvsz. Azt gondolom, hogy baromi nehéz romantikus mozi kategóriában akárcsak megközelítõleg is valamennyire jót alkotni, minél jobban elkerülve a kliséket és minél inkább megtöltve minél szellemesebb és szívhezszólóbb tartalommmal.
Elismerem ebben a filmben is van néhány vadhajtás és a végefelé talán el is fogyott némileg a szufla az egész történet ütõs lekerekítésére. Ezért is értem meg, hogy eléggé megoszlanak a vélemények. De káprázatosan finom ötletek garmadája vonul fel, nagyon jól van vágva/rendezve az egész. Arról már nem is beszélve, hogy milyen csinosak a szereplõ hölgyek. Azért az kell mutasson valamit, amikor egy romantikus filmbe több hölgynek is jut jó szerep. :o)
lacee83 2008 jún. 22. - 16:48:06 Előzmény Metfogamma
(23/121)
OFF
A New Worldot 200x? :-) 1x sem birtam feladtam 40 percel a vége elõtt annyira eseménytelen volt. Szép tájak jó zene forgatókönyv 0. Inkább a Pocahontas rajzfilmet néztem meg helyette.
lacee83 2008 jún. 22. - 16:43:19
(22/121)
Abigail Breslin (a kislány) még sokra viheti szerintem jó színész lesz belõle.Az tetszett hogy nem igazán volt kiszámítható a történet a vége. Bár egy kicsit hosszúnak éreztem a filmet, 7 pontot a 10-bõl szerintem megérdemel.