offtopic
marslakólajos 2011 jún. 14. - 13:56:51
(21/41)
A "Ti" az én olvasatomban azokat jelenti, akik kitalálták és sûrûn használják a "magyarkodni" igét és szeretnek fanyalogni mindenen, ami nemzeti.
Engem nagyon emlékeztetnek a "Musza Dag negyven napja"-ban szereplõ európamániás örményekre.
Yuliusz 2011 jún. 14. - 11:13:38 Előzmény marslakólajos
(20/41)
Kik vagy mik az a Ti?
Ahogy a "balkáni" sem, úgy Európa sem csak egy földrajzi helyet jelent, hanem a sokszínûségével együtt egyfajta szellemiséget, kultúrát, magatartást, mércét még az egymás közti ellentétekben is.
József Attila írja Thomas Mannról: "fehérek közt egy európai".
"Mi", de én legalábbis így értem, és ez nincs ellentétben azzal, hogy valaki büszke magyar legyen Európában, ha van és lesz mire büszke lenni. Sõt! De pl. minden elé odabiggyeszteni a "nemzeti" jelzõt, ettõl még senki nem lesz különb magyar és nem viseli jobban a szívén a nemzet sorsát.
offtopic
aggodalmas 2011 jún. 14. - 01:14:02
(19/41)
Nem szerettem volna az elsõ lenni aki ezt-azt kijelent, így csak csatlakozni tudok néhány megállapításodhoz...

Emellett fellebbenteném a fátylat a mû legnagyobb rejtélyérõl! ;-)
Hogy "ki volt az a tagbaszakadt fickó, aki ragyogó kopaszságában végig csetlik-botlik a filmen, szinte minden képre odarondul, néha nagy álmosan bele-bele bámul a kamerába?"

A baltaarcú jelenés a PORT leírása szerint "A film fõszereplõje Sipos Imre - a Pesti Magyar Színház színész-rendezõje..." (pontosabban a Színház bemutatkozását készpénznek véve "menedzser igazgatója" ;-) Ebbõl azt a következtetést vontam le, hogy Mindszenty csupán a címszerepig jutott, a fõszerepet a fent nevezett köztünk járó ízirájderre osztotta "a mester!" XD

Ezt Rékasi esetében még elnéz(het)tük, hogy afféle két lábon járó keret-elemként, vagy interaktív narrátorként használta Wass Albert kapcsán, mert ott legalább a gyökerek közösek, és utóbb önálló estje is született a témából, DE ez a magasröptû-mélyenszántó újkapura kívánkozó tekintettel megáldott/vert színházi ember szerepeltetése igencsak indokolatlan lépésnek hatott... (persze közel sem annyira, mint tömjén zsolt általános viktátor-helyettes és fõállású biodíszleté! ;-)))
aggodalmas 2011 jún. 13. - 23:34:42 Előzmény Yuliusz
(18/41)
Ki kell, hogy ábrándítsalak: m1 15:30 (A SzékelyGyors 2010 után közvetlen ;-)

majd

0:00 m2, hogy ne kezdõdjön a másnap sem Koltay nélkül! ;-)

De senkinek sem lehet egy szava sem! Estére jutott vmi ami nem Koltay...
(Szalai és Dárday: Az emigráns – az "agyonhallgatott és ma újra felfedezett" Márai utolsó éveirõl)


...ellenben már csak kettõt kell aludni a Nemzeti gyásznapig, és az '56-os tematikájú fõmûsoridõért:

Mansfeld, Blaskó Péter "jellemes-mûvésszel" majd a Nagy Imre per Nagy Katalin-féle feldolgozása...
(utóbbi alkotás türelmetlenebbeknek már az elõzõ éjjel a Dunán! XD)

De, addig is egy négy részes doku-sorozatban a perbõl közel 80 perc eredeti hanganyag lesz hallható az mr1 mûsorán.

A szomorú évforduló kapcsán nem is lenne ezzel semmi baj, csak tudnának mértéket tartani a közmédiumok – valahol félúton a kertévék teljesmértékû érdektelensége felé...

De nem értem hol marad a "Prelûd halál után" - wittner és társai kapcsán...

...talán majd októberben! Csak kibírjuk addig valahogy "a Mester" örökbecsû fikciós-dokumentarizmusa nélkül! ;-)))
offtopic
meszag 2011 jún. 13. - 15:37:28
(17/41)
hát ez jellemzõ rád
offtopic
marslakólajos 2011 jún. 13. - 15:35:47
(16/41)
Vajon miért van az, hogy a Ti szátokból valósággal szitokszónak hat az Európa?
Vajon lehet majd európai állampolgár valaki, nemzetiség megjelölése nélkül? Ez biztos nagyon tetszene Nektek.
Yuliusz 2011 jún. 13. - 14:17:18
(15/41)
Nem is az M2-õn, az M1-en, hadd nézzék minél többen a zemberek.
Yuliusz 2011 jún. 13. - 14:15:45
(14/41)
Egyetértek, Koltay egyszerûen tehetségtelen, még propagandafilmesnek is.
És ma is, valami "Fénybe öltözött lány" az M2-õn.
Ha így megy tovább, Koltay kötelezõ tananyag lesz?
És ezeknek nem kell Alföldi?
Merre is van Európa?
drProktor 2011 jún. 13. - 11:55:04
(13/41)
Mint említettem, Koltay mindíg meg tud engem ragadni alávalóságával
és tehetségtelenségével.
Ezt egy másik topikon írtam. Tkp nem egészen pontos, rendezõkénk nem
is annyira tehetségtelen, na persze nem Tarkovszkij vagy Bergman, de
inkább úgy kellene fogalmazni: “alávalóságával és az alávalóságban való tehetségével”. (
à la Goebbels)
Lám most is a képernyõ elõtt ragadtam, kiváncsivá tesz, mint valami
extrém gusztustalanság mikroszkópos képe.
Elõször is ki volt az a tagbaszakadt fickó, aki ragyogó kopaszságában
végig csetlik-botlik a filmen, szinte minden képre odarondul, néha
nagy álmosan bele-bele bámul a kamerába?
Úgy tûnik, õ képviselte rendezõkénk “mûvészi” vonulatát,õ hivatott
lazítani a rendezõ által száraznak vélt adathalmazt(pedig nem az avval abaj, hogy száraz, hanem az, hogy hiteltelen), a mozgalmasság dramaturgiáját varázsolva a képernyõre.
Csak úgy, mint amikor a legdegeneráltabb esetekben is(pl idõjárásjelentés. . .)
egy emberi alak folyamatosan mozgásban eleveníti a képet(szemben
jövõ szövegelõ nemszínészek, akik a kezükkel soha nem tudják, mit csináljanak,
hiszen csak a korszerû rendezõ tudhatja, egyáltalán, mi a túrót keresnek ott).

Érdemben a film tartalmához nincs sok hozzátenni való..
Én biztos nem így csináltam volna . . .
Elõször is üdvös lett volna kevesebb semjénzsoltot s kevesebb püspököt
szerepeltetni, csak pofáztak – olyasmiket, mely szövegekre semmi szükség
nem lett volna. Aztán már megint visszaköszön a jobboldal dilemmája:
Objektivitás?! - Mi az?
Ha már filmet készítenek nagy emberekrõl, nem kellen félni az adott nagyember
vitatottságát is megmutatni, az nem árt a nagyember nagyságának
(Mintszentynek sem ártana! - éppen elég nagy ember volt KoltayG(oebbels) nélkül is!)

Tényleg, sokkal rosszabbat vártam.
offtopic
aggodalmas 2011 jún. 12. - 20:58:22 Előzmény Segítõ Béka
(12/41)
"Koltay azért kommunista mert díjakat fogadott el a komcsiktól?"

Hát nem is tudom... Van-e "mi komcsink" meg "ti komcsitok" kategória?

Csak azért, mert érdekelne hova kellene sorolni pl. pozsgait, szûröst, vagy urambocsá csintalant? ;-) Megtértek? XD

Mert, ugye még mindig divat mindenkit lekomcsizni, aki az "átkosban" született / dolgozott / funkciót vállalt / szót emelt / hallgatott / volt rajta sapka / nem volt rajta sapka (és az is füstszûrõs ;-)

(a megfelelõ rész aláhúzandó ;-)
offtopic
aggodalmas 2011 jún. 12. - 20:39:18
(11/41)
Valakinek semmis em elég...

Pár hete kétrészes Horthy-doku fõmûsoridõben, elõtte WassAlbi Rékasival, az "összetartozás napján" (Összetartozás kishazánkban? Minden paradoxonok legnagyobbika! ;-))) vagy kétórás lamentáció Trianon kapcsán – persze mind Koltaiéktól.

Utóbbi, a Vérzõ magyarország is kétszer került adásba, a mûsorszerkesztõk matematikai, és úgy általában elmebeli képességeit "dícsérve" egy órás átfedésben! (23:10 - 01:05 m1 ÉS 0:55 - 2:45 m2)

Kiváncsian várom, a Nagy Imre évforduló utánra mivel lep majd meg minket a fikciós-dokumentarizmus koronázatlan királya?

(remélem a Honfoglalással, és a 10-13 fõs állandó besenyõ sereggel... ;-)))
offtopic
meszag 2011 jún. 12. - 17:48:52
(10/41)
Nos sok évvel ezelõtt családi elbeszélésekbõl magam is ezt hámoztam ki, valamint azt, hogy éppen emiatt nem aratott nagy sikert a ténykedése.
offtopic
drProktor 2011 jún. 12. - 17:38:08
(9/41)
Hát, most meg már csak 2 sugárzását látom a filmnek.
Az elõbb, amikor 3-at vizionáltam, tévedtem?
De azért a Koltay-tv az azért egy nagy csoda lenne!!!!
drProktor 2011 jún. 12. - 17:02:14
(8/41)
Ha a királysághoz hû volt Mindszenty, akkor valóban semmi
aktualitása nem volt a saját idejében.
De annál aktuálisabb momentán!
HAJRÁ MAGYARORSZÁG
HAJRÁ MAGYAROK!!!!
drProktor 2011 jún. 12. - 16:59:30
(7/41)
Én nehezményezem, hogy akárhogy nézem is, próbálom összeszámlálni,
de ez a Koltay-alkotás pusztán 3 alkalommal kerül sugárzásra a
mai nap folyamán. Ez elég snasz.
Be kellett volna állítani egy új Guinness-rekordot, s valahogy elérni,
hogy legalább a mai napon reggeltõl reggelig (24 órát) folytatólagosan
ez menjen. Ez lett volna az elsõ lépés, utána lehetne indítani egy
külön csatornát, ahol nem lenne más mûsorszám, csak ez a film.
Jaj de nagyon jó lenne,
végre méltó megemlékezés egy akkora nagyról, mint a herceg prímás.
pszabomaria 2011 jún. 12. - 16:54:19
(6/41)
Koltay neve egyenlõ az unalommal, lásd "Honfoglalás". Mindszenty egy valamihez volt hû a végtelenségig, a királysághoz. Semmi aktualitása nem volt a saját idejében.
Segítõ Béka 2010 nov. 25. - 11:14:53 Előzmény stampo
(5/41)
miért árulta el az egyház?
Segítõ Béka 2010 okt. 21. - 17:59:04 Előzmény stampo
(4/41)
koltay azért kommunista mert díjakat fogadott el a komcsiktól?
stampo 2010 okt. 10. - 12:32:42
(3/41)
Igazad van, több mint furcsa: "fikciós elemekkel gazdagon átszõtt dokumentumfilm". Lehet, hogy Koltay új mûfajt teremtett?! Mindszenty alakja amúgy tényleg filmet érdemel. A katolikus egyház (pontosabban a Vatikán) is elárulta, nem véletlen, hogy még mindig nem avatták boldoggá. Egy ilyen aktus kényes kérdéseket vetne fel. Minek piszkálni a múltat, ugyebár...
stampo 2010 okt. 10. - 12:24:33 Előzmény Gábor 32
(2/41)
Koltay Gábor neve számomra a silány, gicsses, alacsony színvonalú produkciók szinonimája. (Jaj, csak a Honfoglalást tudnám feledni!) A saját életét is megfilmesíthetné, tanulságos történet: hogyan lesz egy kommunista káderbõl megrögzött jobboldali.