Téma: Mintaapák

offtopic
guess.who 2021 nov. 05. - 16:48:08 Előzmény luci87
(3942/4882)
Ha elolvasod az utóbbi 1-2 oldalt, akkor éppen azon tanakodunk, hogy Linda eltűnése mögött Szávai Viki kiírása áll-e. Szerintem valószínű, legalábbis ez a ruhakidobós jelenet, Linda utolsó, sírós jelenete is nagyon ezt jelzi, és főleg az, hogy azóta szinte nem is említi meg senki, nem keresik, nem hívják fel stb. Pedig a második évad egyik legfontosabb karaktere volt, hiszen nem csak az óvodai ügyek bonyolódtak körülötte, de Tamás (és bé családja), az anyjáék, a különböző majdnem-pasijai és persze Stóhlbuci karaktere is kizárólag miatta volt. Ehhez képest feltűnő, ahogy most egyik pillanatról a másikra megszűnt létezni...

Petra egyébként túl van írva szerintem. Oké, hogy ilyen ripacskodó, meg hápé, meg idegesítő a karakter, de ez már sok - főleg úgy sok, hogy minden agyrém húzása ellenére Emma még véletlenül sem dobja ki (azért SEM, amiért a tőle lényegében ellopott, százezres összegből hülyeségeket vásárolt és még be is szólt neki), nem vágja pofán (ahogy nem tette Albert sem), hanem szépen nyugodtan hagyják, hogy egyre durvuljon a figura agybaja.
Amúgy Petra pont ugyanaz a karakter, mint Terinagyi, meg Linda anyja: akit minden néző utál, mindenkit idegesít, mindig kavar valamit és lehetőleg mindig bunkó is mindenkivel. Csak a mennyiséget tévesztették el az írók.
3/10
offtopic
janderka 2021 nov. 05. - 16:47:31 3/10 Előzmény guess.who
(3941/4882)
Engem Zita idegesit. Búvalbelelt egy teremtés.
offtopic
guess.who 2021 nov. 05. - 16:39:13 Előzmény napraforgó
(3940/4882)
Nem láttam Klem Viktor alakítását, úgyhogy nem tudok mit mondani rá, mindenesetre mindketten őt hoztátok fel Makranczival szemben ellenpontként, szóval biztos van benne valami.

Igazából Olgicskával kapcsolatban szerintem nincs mit számonkérnie LL-nak Szabin. Az ő kapcsolatuk véget ért (ráadásul ő dobta ki Szabit!), szóval...
Nem fogom megérteni a női logikát, de az egyébként marha érdekes, hogy egy szájra adott puszit nagyobb bűnnek tartasz, mint azt, hogy Szabi lopott, átvert, hazudott szándékosan, hosszú ideig. Számomra ez teljességgel érthetetlen, főleg mert LL csak ennyit látott Olgiból, az ágycsatáikat, a tőzsdézésüket, meg semmi egyebet NEM, szóval legfeljebb csak feltételezhetné, hogy Szabi nem csak picsipacsizni szokott a nővel. :)

Amúgy É-K Zsanna könnyen megkülönböztethető, mert picurka (Gézához képest feltéltenül) és naaaagy, melírozott, hullámos haja van. És ha éppen nem játszik flegmah libát, akkor nagyon cuki, ha mosolyog. :) Ezek egyike sem áll Lilire, Zitának meg ugyan hullámos a haja, de fekete, és szerintem még mosolyogni nem nagyon láttuk.
Ja, különben a jeleneteinél hunyd be a szemed és csak a hangját hallgasd - utána tutira fel fogod ismerni, nagyon jellegzetes hangja van. :)
offtopic
guess.who 2021 nov. 05. - 16:26:53 Előzmény janderka
(3939/4882)
De Jandi! Hacsak nem vagy nőnemű, akkor nem a Te (meg Ordító egér szaktárs, meg az én) kedvemért tették bele Makranczi művész urat a sorozatba, szóval nem nekünk kell eldönteni, hogy sármos-e. :)
Szerintem egyébként az, bár közel sem olyan mértékben, mint amennyire "Szabi" képzeli magáról - de fenntartom, hogy az én véleményem nem számít ebben a kérdésben, mert nem vagyok nő.

Viszont a lényeg nem is ez lett volna, hanem az, hogy mindazt a disznóságot, amiket LL-val kapcsolatban összehozott, vajon az ide író nőneműek szerint is ilyen könnyedén el lehetne felejteni neki pusztán két mondat, meg némi vicceskedés után?
Fordított helyzetben, ha velem csinálta volna mondjuk egy Rujder Vivi, vagy egy Szávai Viki, akkor nagyon rezegne a léc, de ez közel sem jelentené azt, hogy meg lehetne fikarcnyit is bízni bennük hasonló húzások után. :) Élőben meg végképp nem.
És erre akar Szabinnyó új párkapcsolatot építeni? Hát ez egy vicc.
8/10
leva61 2021 nov. 05. - 14:24:47 8/10
(3938/4882)


[spoiler]Átugrották az 54 -dik részt


Ide írd a spoileres tartalmat [/spoiler]
8/10
leva61 2021 nov. 05. - 14:22:53 8/10
(3937/4882)

Hol az-dik rész? Ez azért vicc, hogy össze-vissza van kavarva ?!


3/10
janderka 2021 nov. 05. - 08:42:01 3/10 Előzmény guess.who
(3936/4882)
Szerintem Makranczi egy vicc - úgy ahogy van. De volt egy negyed snittje nemrég, ahol valamiert lazább séróban szerepelt (pótforgatás?). Ott egy fél pillanatra még sármosnak is tűnt.
4/10
napraforgó 2021 nov. 05. - 08:17:22 4/10 Előzmény guess.who
(3935/4882)
Pizza ügyben igazad van. Én nem tudom, hogy mi van manapság, most is muszáj bennmaradni a gyerekeknek 4 óráig a suliban, vagy szülői engedéllyel hamarabb távozhatnak, pl. edzésre, különórára.
De azt látjuk, hogy Juli és Frruzsi délután tartózkodnak otthon Ági lakásán, Kornélkával együtt, igy érthető, hogy délután vacsit rendelnek a pizzériából. Én is 5-kor, legkésőbb 6-kor vacsizok, igy Tamás randija 6-kor még elfogadható időben van.
Na, Tamás új nője is pont ugyanolyan, mint az előző hsz-emben irt nők, vagyis roppant uncsi.
4/10
napraforgó 2021 nov. 05. - 08:08:31 4/10 Előzmény guess.who
(3934/4882)
Bizony, már én is régen voltam lány, na de még most is nő vagyok. És igen, Makranczi Zalán nekem sem jönne be, mint pasi, ellentétben a sármos Klem Viktorral.
Elgondolkodtam és rájöttem, hogy hamarabb megbocsátanám a telefonom tartalmának ellopását, mint azt, hogy összejött ezzel az Olgával. Ahogy a Szabihoz betoppanó nő szájon csókolta, stb. Nem, a nőt nem tudnám megbocsátani, még akkor sem, ha esküdözne, hogy az nem komoly.

Bevallom, hogy én ezt a nőt, aki most ismerkedik Gézával nem tudom megkülönböztetni sem a Zitát játszó szinésznőtől, sem Lilitől. Tök egyformák mind. Borzasztó. Semmi egyedi nincs egyikben sem. Ráadásul egyik sem szimpi. Nagyon kell dolgozniuk, hogy megkedveljem őket.
7/10
offtopic
luci87 2021 nov. 05. - 07:48:46 7/10 Előzmény guess.who
(3933/4882)
Többek közt Petra viselkedese nagyon irritalo,nekem és a férjemnek is,ő konkrétan megcsapkodná,azt mondta,pedig nem agressziv tipus!

A tegnapi reszt nem láttam,de a tegnapelottiben volt,hogy Tamás a kuka mellé rakta Linda ruháit,meg szagolgatta!
Most akkor mi van,kiirtak Lindát??
Nem emlékszem,hogy utaltak rá,higy végleg lelépett..!
offtopic
guess.who 2021 nov. 05. - 07:22:16 Előzmény luci87
(3932/4882)
Nyilván ezt kell eljátszania, és nyilván nem tudok női aggyal gondolkodni, de úgy képzelem, hogy nemigen van olyan nő, aki "Szabi" húzása után (ráadásul nem egyetlen véletlen botlásról van szó, hanem egy szándékos lopásról, majd hetekig tartó aljas hazudozásról, miközben azért a neki járó ágyjeleneteket gátlás nélkül lejátszotta LL-val) egy-két héttel már újabb ágyjelenetbe bonyolódna vele. Sőt: nemhogy évekig tartana az engesztelődés, de igen jó eséllyel egy méretes pert is kapott volna Szabi a nyakába érte.
Korábban is említettem, most is fenntartom: a női karakterek annyira ocsmányra, butára és/vagy gonoszra vannak megírva, hogy igen gyanús, hogy valami elfojtott nőgyűlölő találja ki őket. Van egyáltalán olyan, aki ebbe a három csoportba ne tartozna bele - és ráadásul nem epizódszereplő lenne? :)
offtopic
guess.who 2021 nov. 05. - 07:13:55 Előzmény janderka
(3931/4882)
Azon agyaltam, hogy melyik óvodás (most már iskolás!) jelenetből vetted a képet - aztán leesett. :D
De egyébként igen, nagyjából így állnak össze inkozisztens személyekké a fikciós karakterek.

Például itt van ez a Macsek álnevű Észak-Kelet Zsanna: egy résszel korábban a szeánszon még nagyon bunkó volt (feltűnően megjátszott módon), most meg kiderül, hogy egy tök aranyos csajka és mosolyogni is tud. És ez határozottan természetesebb énje (mármint a színésznőnek), mint az a flegmah bürü volt. Ráadásul némá': érti a focit, úgyhogy Gézukánk elbukott, ez máris egyértelmű.
Ja, és gondolom, rövidesen kiderül az is, hogy a 30 kilométerre levő Kossuthszállásról a gyerekei -hihetetlen véletlenek sorozatát követően- pont ugyanabba az iskolába járnak át, amibe Gézuéi is...
7/10
luci87 2021 nov. 05. - 07:12:38 7/10 Előzmény guess.who
(3930/4882)
Bár lány már rég voltam,nekem nem jön be egyatalán,Klem V,sokkal sarmosabb,szerethetobb volt szerintem!
De ezt kell eljátszania M.Z. nak,es a hölgyeknek,ez van a forgatokönyvben...:)!
offtopic
guess.who 2021 nov. 05. - 07:04:58
(3929/4882)
Elektromos fűnyírót nem kell "beindítani", csak megnyomni a gombot. :) Egyébként bőségesen iskolaidő, azaz ŐSZ van papíron (az eltelt idő alapján legalábbis már megint november), mégis Gézuka pólóban fűnyírózik, és a növényzet is bőven nyárias kinézetű. Nincs azzal gond, hogy nyáron forgatnak őszi jeleneteket, de legalább akkor ne hangsúlyozzák már a hasonló húzásokkal, hogy nyár van! Elvégre ki a szösz fűnyírózza a két hónapja nem is növő füvet novemberben, egy szál pólóban?

Jajj, kimondták a paprika árát! Sőt: a pólóét is. A Macsek és Geyza egy olyan ószeresnél vásárolgatnak, ahol cipő és póló pont egy darab található - mert azon kívül kizárólag porcelán nippek és könyvek vannak. Egyébként érdekes, hogy a Macsek '86-ban szerelmes volt Détáriba, mivel a valóságban '83-as születésű (és nem hinném, hogy sokkal idősebbet akarnak játszatni vele), és így eléggé kétlem, hogy 3 éves kislányként egy fodballista lett volna a legfontosabb álma.
Aztán miután Geyza szó nélkül, üres kézzel otthagyja a Macsekot a piacon, hogyhogy mégis ott van nagyiéknál a csocsóasztal és a képregény is az ugróbékával? Főleg az a csocsó eléggé feltűnő lett volna, ha hazafelé szállítja...

Julikának honnan van telefonja, hogy felhívja apucit? És hogyhogy ebédelni szeretnének pizzát, de valahogy az este hat órás randira ér oda a pizzériába TTamás? És miért ül le az asztalhoz, ha csak azért ment be, hogy elvitelre rendeljen pizzát?

Szabika feje(!) megsérül egy nagyjából 5 km/órás gázolás során, amikor a gépjármű eleje talán a térdéig ér. Ez azért fura, de én mégis azt szeretném, ha az ide író lányok elárulnák: tényleg ennyire szívdöglesztő pali ez a Makranczi, hogy egy ilyen aljas húzás, lopás, hazudozás, átverés, majd pár percnyi bohóckodás után bedőlnének az ágyába?
3/10
janderka 2021 nov. 04. - 20:13:09 3/10
(3928/4882)
Hogy nem ez van-e? Dehogynem! Mint a klasszikus gyerekjátékban: a fejét te rajzolod, a testét én, a lábát ő. És kész is a kis
rettentő :))

offtopic
guess.who 2021 nov. 04. - 19:41:40 Előzmény napraforgó
(3927/4882)
Pont ez a probléma, hogy az egyre kínszenvedősebben kitalált sztori miatt miatt az írók már oda sem figyelnek arra, hogy egy szereplő önazonos legyen vagy hogy a pillanatnyi tettei következzenek a korábbiakból...
Ugyanez LL-nek a visszatérése: nagyon remélem, hogy nem létezik a valóságban olyan nő, aki ilyen események után tök nyugodtan belibegne Szabi lakásába a gyerekével iskolai feladatot csinálni, és két mondat után már túl is lendülne azon, hogy Szabi lopott tőle, majd derékba törte a karrierjét, aztán hetekig hazudozott a szemébe az egészről! Márpedig itt ez történt: az állatos kivágós után már mosolygott Szabinnyóra, ma este meg már megint csókdosni fognak, miután LL a nyílt utcán kiüti Szabit. Jandi resetelős megfejtése tökéletesen működik - csak azt felejtik el a t. készítők, hogy a nézők a hasonló vargabetűk és bakugrások tömkelegét azért megunják egy idő után, azaz látványosan elkezd csökkenni a nézettség.

Ági főnökösdije is egy resetelés volt - ahogy az is, hogy két hete még egymás haját tépték Zsuzsival, most meg mosolyogva szervezkednek együtt azért, hogy Lilit felvegyék felszolgálónak.
Jandi ötletét továbbfejlesztve: nem lehet, hogy egy kéthetes blokk van kiadva egy írónak, aki ír valamilyen jeleneteket és dialógusokat (a főbb ívek mentén), a következő blokkot kitaláló másik író meg valami egészen mást, emiatt van a blokk végén reset: az egyik író Ágival tépeti Zsuzsi haját, a következő blokk írója szerint meg barátnők, hiszen előzetesen mindketten csak annyit kaptak meg a jelenetekhez sorvezetőnek, hogy Ági és Zsuzsi is a pizzériában dolgoznak Ádámmal... :)
4/10
napraforgó 2021 nov. 04. - 18:05:23 4/10 Előzmény guess.who
(3926/4882)
Számomra az is zűrzavaros, hogy ki milyen minőségben dolgozik a pizzériában. Az egyetlen biztos pont Géza, mint tulajdonos. Szerintem Ádám az üzletvezető, Géza megbizottja.
Épp ezért meglepődtem, amikor felvette Ágit üzletvezetőnek. Hát hogy lehetne az a nő az üzletvezető? Azt mindig a kompetens tulajdonos nevezi ki, aki helyette és nevében irányitja a vállalkozást. És minek az üzletbe két üzletvezető? de ha Ági nem lehet üzletvezető - mert nem lehet!, akkor micsoda? Szerintem ugyanolyan pincérnő, mint Zsuzsi.
Ezt is elbaltázták rendesen. De csak igy főnökösködhetett Ági pár napig Zsuzsi felett. Legutóbb viszont eléggé nagy egyetértésben dolgoztak a pizzéria diszitésén.
offtopic
guess.who 2021 nov. 04. - 17:26:43 Előzmény napraforgó
(3925/4882)
Oké, de akkor sima pincérként milyen jogalappal akart az alkalmazott(ak)ról dönteni? Meg is mondta neki Ádám, hogy ilyen joga csak Geyzának van - mondjuk ez volt nagyjából az évad eleji változás egyetlen félmondatos magyarázata, ti. hogy a tulaj továbbra is Géza, Ádám csak az üzemeltetést csinálja, meg albérletben lakik a házukban. (Tökegyedül abban a marha nagy házban, ahol korábban öten éltek és elfértek - most meg négyen kuksolnak nagyiéknál...)
Különben leginkább azért zavaros ez, mert többek között erre az egész pizzériás kavarásra SEM adtak egy betűnyi magyarázatot, egyszerűen csak teljesen új helyzetbe kezdtek az évad elején. De akkor kiírhatnák, hogy ez nem a Mintaapák, hanem Apaminták, Mintaanyák, Szabi és női c. sorozat, és akkor nincs félreértés...

Viszont látod: Te is azt mondod, hogy Ági a tartalékát játssza el most - holott Szabi világosan megmondta, hogy ezen nem csak nyerni lehet, hanem veszíteni is. És (ahogy lentebb írtam) azért Áginak nincs olyan biztos anyagi háttere, jól fizető munkahelye, mint Szabinak, ráadásul ott van a két kiskorú gyereke is, akikről neki kötelessége gondoskodni.

Különben Linda eltüntetésével logikus, hogy a mókuskáék is eltűntek - és szerintem Terinagyi is, hiszen ő pont azért volt ebben az évadban, hogy a két nagyszülő mindig egymásnak tegyen keresztbe. És ugyanezért tűnt el Stólbuci is, mert neki csak Linda relációjában van szerepe.
Ja, és szerintem az európai körút nem éppen "bizonytalan idő". De bármennyi is, néhány hétnél nem hiszem, hogy több lenne - márpedig Vercsi ugye állandóra keresett pedagógusokat, és TTamás is véglegesen dobta ki Linda ruháit. Szóval akárhogy forgatom, nekem az jön ki, hogy Szávai Vikit kitették a sorozatból.
offtopic
guess.who 2021 nov. 04. - 17:15:35 Előzmény janderka
(3924/4882)
Így van. Amióta maximum két szálat adnak le egy epizódban, követhetetlen lett, ráadásul teljesen szétesett az időrendiség is, egyszerűen kabaré, hogy egy-egy szereplővel egy hétig semmi nem történik, csak lóg a levegőben. A leginkább ez az Ádámos levélfelolvasós marhaságnál látszott, amikor ugye közel másfél hétig nem is szerepelt a pizzéria, Ádám, Ági és Zsuzsi egyetlen jelenetben sem.
4/10
napraforgó 2021 nov. 04. - 13:37:56 4/10 Előzmény janderka
(3923/4882)
Ebben igazad van, valóban egy-egy családra, vagy szereplőre van kihegyezve egy-egy epizód. Mostanában nem látom sem Ágit, sem Zsuzsit. De eltűnt Éva asszony is a mókuskájával, no meg a férje is. Teri nagyit csak elvétve látjuk, jó, ő hiányzik legkevésbé. Csak akkor kell, ha Julit valakire rá kell hagyni, Tamás egyéb elfoglaltsága miatt. Az iskolai foci is szünetel Géza edzősködése mellett.
És bizony, illett volna Lindát valami értelmes indokkal eltüntetni. Pl. felmond a munkahelyén és bizonytalan időre elutazik az apjával az európai körútra.