Téma: Mintaapák

1/10
zazee 2020 okt. 04. - 21:40:48 1/10 Előzmény napraforgó
(1022/4882)
Sajnos még hosszasan fognak vergődni az apócák a szerelmi problémáikon megoldás nélkül, mert az íróknak nincsenek eredeti ötleteik, maradnak az ismétlődő, fantáziátlan párbeszédek sajnos. Itt a cselekmény sehol sem a megoldás felé megy, hanem csak arra játszanak, hogy epizódról epizódra húzzák el a megoldatlanságot. De legalább lenne benne humor, mint az első évadban, de nyomokban sincs!
1/10
zazee 2020 okt. 04. - 20:13:02 1/10
(1021/4882)
Elgondolkoztam azon, hogy vajon, miután Janó mozgásptelennek mutatja magát, ha Linda otthon van ő segit neki, de ha dolgozik mindezt, hogy oldja meg, WC, tisztálkodás. Nem lóg ki a lóláb, hogy nem is béna? Szóval aki ilyen szinten beteg, az egyedül nem tudja magát ellátni, pláne, hogy nemrég operálták, nem kéne visszamennie ellenőrzéste a kórházba néha? Nagyon életszerűtlen, ilyen szinten nem lehet megjátszani a lebénultságot.
4/10
napraforgó 2020 okt. 04. - 03:24:30 4/10 Előzmény zazee
(1020/4882)
Szerintem is Szabi és főleg Emma első dolga az kellett volna, hogy legyen, hogy Katát megfelelően elszállásolják valahol máshol máshol.
Emmának hirtelenjében elő kellett volna állni 4-5 megfelelő albérlettel nem túl messze, de ahhoz igen, hogy Katát ne egye vissza a fene. Ha ezeket a lehetőségeket Szabi elé tárja, már rávehette volna a férfit rég, hogy tüntesse el a lakásából azt a nőt. Főleg, hogy ez Szabi vágya is.

Most azt lehetett látni, hogy az elmúlt hetekben Danika nem a saját méregdrága ágyában aludt, hanem először az anyjával a kanapén, aztán az anyjával a nagy ágyban és Szabi a kanapén, Emma meg elköltözött valami barátnőjéhez, aztán Szabi az iroda padlóján három nyamvadt párnán.
És Szabi még most is csak igérgeti, mondogatja, hogy Kata költözzön el, ő maga egy lépést sem tesz ennek érdekében, a nőtől várja, hogy találjon megfelelő lakást magának.
Gondolom, hogy arra még várhat egy jó darabig.

Na már most ez annyira bugyuta történetvezetés, épeszű ember ezzel nem ért egyet ez csak néhány lökött, elmeroggyant forgatókönyviró agyában születhet meg.
4/10
napraforgó 2020 okt. 04. - 03:10:59 4/10 Előzmény zazee
(1019/4882)
Nembeszélvea lányára rászálló Éva asszonyról, aki megfojtja a "törődésével" a lányát, falaz a simlis udvarlójának, és a velejéig romlott Teri nagyit, aki képes lett volna hazugságokkal elvenni az unokáját az apjától.

És ott van még a két hirtelen jött aranyásó, Kata, aki munka nélkül akar jó megélhetéshez jutni a menő ügyvéd mellett, és a levakarhatatlan Mártika, aki a lódoktor nyakába akarja varrni magát, habár senki nem akarja őt.
1/10
zazee 2020 okt. 03. - 20:28:44 1/10 Előzmény janderka
(1018/4882)
Igen már régóta molyolnak Kata kiköltöztetésén az írók, ötletesebb fordulatot nem tudnak kitalálni, mint ezt húzni, sokszor emiatt szinte ugyanazok a mondatok hangzanak el a szereplők szájából epizódról epizódra, fantáziadús! Még a hetedik évadban is itt fognak tartani:)) tehetségtelen, humortalan balfékek!
3/10
janderka 2020 okt. 03. - 19:45:47 3/10 Előzmény napraforgó
(1017/4882)
Inget vitt a barom, de alsógatyát nem... És persze ruhástól alszik az ilyen. Tiszta vicc az egész.

Egyébként olyan, mintha visszaugrottunk volna az időben két hetet. Már legalább akkor szó volt róla, hogy bérel egy garzont a nőnek és kirakja azonnali hatállyal. Ehhez képest ott nyűglődnek a loftban azóta is együtt, és azon törpöl a hülyéje, hogy ő menjen el máshová lakni. Miközben egy DÖRZSÖLT GAZDAG SZTÁRÜGYVÉD.
Hát, ilyen mentalitással max a Lekvárzsibbasztó Gépgyár jogi osztályának előadóhelyettese lehetne... Írói balfaszkodás, amit még Lókranczi személyes kisugárzása is súlyosbít.
1/10
zazee 2020 okt. 03. - 19:19:33 1/10 Előzmény napraforgó
(1016/4882)
Szabi irodai éjszakai öltözékén én is eltöprengtem!:)) nem beszélve, arról, hogy nem úgy tűnik, hogy az irodában lenne zuhanyzó, pedig ezzel az erővel akár lehetne is. De miért is nem megy szállodába, meg tudná fizetni a sztárügyvédi gázsijából?!
Amúgy azt sem értem, miért kell a szereplőknek állandóan egymás munkahelyén intézni a személyes konfliktusaikat?! Tök valószerűtlen.
Engem mindig irritált Klára karaktere, erre még rátesz, hogy Polyákot egyszerűen nem bírom a modoros ripacskodása miatt. Elsősorban Klára volt az oka, hogy Igor kirúgta, hiszen rendesen alázta a termékeket, a gyerkőcök előtt mégis kizárólag csak Gézát okolta az eseményekért jó nagyokat hisztizve. A történet tele van állandóan felesleges és sokszor indokolatlan feszültséget generáló női karakterekkel /Klára, Petra, Éva, Kata néha Vera is/ Nagy nőgyűlölő lehet a forgatókönyvíró, hogy a nőket így állítja be.
4/10
napraforgó 2020 okt. 03. - 18:45:11 4/10 Előzmény hoyabella
(1015/4882)
Szerintem az ilyen belvárosi irodákban, amelyeket lakásokból alakitottak ki, meg szokták hagyni a fürdőket, WC, zuhanyozó van egy elegáns irodában.

És ha már Szabi benn alszik az irodájában, legalább egy takarót és egy párnát bevihetett volna magával.
4/10
napraforgó 2020 okt. 03. - 18:41:11 4/10 Előzmény hoyabella
(1014/4882)
Szerintem ezek a zavaró tényezők, Kata, Márti ahogy jöttek, úgy el is tűnnek majd. Ezek csak fölösleges körök, amelyek csak a történet elnyújtására, elhúzására jók, na meg arra, hogy néhány ismeretlen, vagy kevéssé ismert szinésznek munkát adjon.

már a mexikói sorozatoknál is megfigyeltem évekkel korábban, hogy sok mellékszerep csak azért van egy történetben, hogy néhány munka nélküli szinésznek, rendszerint idős szinésznek, szinésznőnek munkalehetőséget, megélhetést biztositson.
hoyabella 2020 okt. 03. - 18:08:28 Előzmény napraforgó
(1013/4882)
Ja, és ugyanabban az alsógatyában van két napig, fürdés nélkül. Kiábrándító, nem tudom, az a hülye Emma mit simulgat még hozzá. Emma egyébként teljesen életszerűtlen és idióta. Ilyen nő nincs, aki összeboronálná a vőlegényét egy egyéjszakás macával a gyerek kedvéért. Tök hülyeség. A forgatókönyvírók masszívan fogalmazásgátlót szednek, úgy látom.
offtopic
nonem 2020 okt. 03. - 16:03:08 Előzmény napraforgó
(1012/4882)
Rendben..:( de nem sok reményt fűzök hozzá..
7/10
luci87 2020 okt. 03. - 06:40:58 7/10 Előzmény napraforgó
(1011/4882)
Hát ez tenyleg nem volt életszeru...ki alszik cipoben,oltonyben?Egyatalan,miert nem Katat kuldi el,vagy megy inkabb Emmahoz??
4/10
napraforgó 2020 okt. 03. - 06:11:41 4/10 Előzmény zazee
(1010/4882)
Egy: nem kell követni az argentin, vagy a szlovák szappanopera történetmenetét, mert nem "replika" sorozatot vettek meg. Tetszés szerint alakitható a sztori. A baj az, hogy rosszul alakitják.

Az valóban bosszantó, hogy nemcsak a pengeeszű Szabi hülyült el, hanem a talpraesett, józan Emma is. Én nem vagyok hive a trükközésnek, de itt látszik hogy ez a Kata nyiltan Emma ellen hangolja a fiát. Azt szugerálja a gyerekbe, hogy Emma akarja elválasztani őket Szabitól.
Petra viszont nagyon is szereti manipulálni az embereket, Mikit pl. a hisztijeivel remekül irányitja.
De abban igazat adok neki, hogy Emma helyében én sem hagynám, hogy ez a hirtelen feltűnt nő a múltból, akivel Szabinak 6 évvel korábban max. egyhetes kapcsolata volt szétrombolja az friss szerelmi kapcsolatát, jegyességét. Azokat a kis trükköket, amiket Kata alkalmaz, Emmának is alkalmazni kéne és nagyon is szorgalmazni, hogy találjanak neki mielőbb egy lakást .
---------
Én a kisgyereket nem hibáztatom, annyit megtudtunk az élete első 5 évéről, hogy az anyja gyakran lepasszolta a szenilis Dédihez és bizony annak a kisgyereknek észnél kellett lennie, mert a dédi bizony egyedül küldte el vásárolni, meg elfelejtett ebédet csinálni, egyszóval nem volt képes megfelelően gondoskodni róla. Egy ilyen gyerek nyilván nagyon ragaszkodik az anyjához, "meg akarja tartani" az anyját, soha ne menjen sehová, ne hagyja őt el.
A szükség úgy hozta, hogy megismerkedett a sosem látott apjával, lassan meg is szerette, most már őhozzá is kötődik. Hasonlóképp Emmához, aki még hamarabb megbarátkozott vele, mint az apja, aki csak megfelelő felvigyázót keresett Emma személyében.
Itt van egy nem egészen 6 éves gyerek, és néhány olyan felnőtt, akikhez nagyon kötődik, egyiket sem akarja elvesziteni. Mint egy kis pulikutya, összeterelné őket egykupacba. Az anyja, apja, Emma és az óvoda ezek a biztos pontok Danika életében. Mindegyikhez ragaszkodik.

Persze, ettől függetlenül valahogy meg kéne vele értetni, hogy az apja, meg az anyja olyan rövid ideig voltak együtt és ezután sem tervezik , hogy együtt éljenek. tehát a kisfiú reményei sérülnek, mert vagy az anyjától, vagy az apjától külön kell laknia, legalábbis annyiban, hogy neki kell majd ingáznia közöttük.

De abban egyetértek, hogy a hisztit nem kéne tűrni és nem kéne engedni, hogy a gyerek alakitsa a felnőttek életét.
7/10
luci87 2020 okt. 03. - 06:11:07 7/10
(1009/4882)
Julika gyorsan megbékélt ,hogy nem Lindaneni lesz az anyukaja!Marta elerte a celjat!Tamasnak jo lesz potleknak ő is jobb hijan!Jano mar tenyleg lebukhatna!
4/10
napraforgó 2020 okt. 03. - 05:44:47 4/10
(1008/4882)
Sehogy nem értem, hogy Szabi miért alszik ruhában a földön az irodájában. Van ugyan egy kanapéja, de az túl rövid, ő meg nagyon magas, ezért a 3 személyes kanapén nem fér el.
Ha nem megy szállodába, akkor mért nem vesz egy másik, hosszabb kanapét? vagy egy matracot, amit a födre terithet?
Ez a lökött pasi mégsem vitette vissza a Kata által összevásárolt stúdiófelszerelést, amely milliókra rúghatott, de nem telik neki egy 10 ezer forintos matracra? és miért alszik az öltönyében? Ha bezárja az irodát belülről, nem jöhet be senki, akkor alhatna pólóban és alsónadrágban, nem gyűrődne a nadrágja. De ez a hülye még a cipőjét sem veszi le alváshoz.
1/10
zazee 2020 okt. 02. - 21:44:10 1/10 Előzmény hoyabella
(1007/4882)
Nagyon boszantó, hogy most már a "farok csóválja a kutyát", az ötévesek irányítják a vinnyogásukkal a totál döntésképtelen felnőtteket. Rém rosszak a karakterek.
Az eddig talpraesett Emma is teljesen meghülyült ebben az évadban. Hogyhogy egy felnőtt ember nem tud kezelni egy óvodást. Sajnos egy humortalan, fantáziátlan blődli lett a második évadból. OK. hogy követni kell az eredeti argentin story fő vonalát, de biztos lehetne szellemesebben, életszerűbben, de ahhoz tehetséges forgatókönyvírók kellenének!
1/10
zazee 2020 okt. 02. - 21:24:31 1/10 Előzmény Livimoon
(1006/4882)
Sajnos valóban idegesítő és messze nem szórakoztató. Eltűnt a laza humor, folyton csak a drámázás, a hiszti és az életszerűtlen logikátlanság.
Livimoon 2020 okt. 02. - 20:47:05
(1005/4882)
Azt szeretném ha végre valami jó is történne a főszereplőkkel, mert kezd elviselhetetlen lenni a sok rossz. Miért jó az íróknak az ha a nézők felidegesítik magukat ahelyett hogy jól szórakoznának? Régebben voltak jó szövegek, párbeszédek amiken nevettem is. Most meg azt veszem észre hogy minden este összeszorul a gyomrom az idegtől. Oldják már meg pozitív irányba Szabi és Emma ügyét. Eskü nem fogom nézni, noha nagyon szerettem még az első évadot.
hoyabella 2020 okt. 02. - 20:39:29
(1004/4882)
Danikát a mai részben úgy vágtam volna ki Emma székéből, hogy a lába nem érte volna a földet. Az összes gyerek kezd elviselhetetlenül arrogáns nyikhaj lenni. A forgatókönyvíróknak kívánok ilyeneket otthonra!
1/10
zazee 2020 okt. 02. - 19:42:43 1/10 Előzmény napraforgó
(1003/4882)
Janó valszeg le fog bukni, ezt a fordulatot szerintem az írók nem fogják kihagyni.
Szabi össze-vissza beszél, amúgy micsoda hülyeség neki két hétre albérletet kivenni, azonnal Katát kell kitenni, vagy míg nem találnak neki megfelelő lakást, addig bezsuppolni valamilyen olcsó kis hotelba.
Amúgy pedig nem értem miért nem vetődött már fel a szövegírók részéről, hogy Kata elkezd munkát keresni. Egy egy éjszakás szex, mégha abból gyermek is lett, hol jogosít fel valakit arra, hogy öt év után előkerülve, eltartassa magát a gyereke apjával?! Miért nem megy oda vissza, ahol eddig dolgozott, mert míg nála volt a gyerek ő tartotta el, akkor hol laktak, ezeket a dolgokat nem elkenni kéne az íróknak, hanem valahogy utalni rá. Szóval nagyon kusza az egész, nem reális. Szóval jó sokáig el fogják húzni szerintem Kata-Szabi cécót megoldás nélkül.