Téma: Mintaapák

4/10
napraforgó 2020 okt. 02. - 16:42:52 4/10 Előzmény zazee
(1002/4882)
Előbb-utóbb Janónak "meg kell gyógyulnia". Az előzetesben lehetett látni, hogy Éva asszony biztatta Janót, hogy szépen, fokozatosan kezdjen el gyógyulni.

Egyszerűen nem értem, hogy ez az elbutult Szabolcs miért magának keres albérletet 2 hétre, miért nem Katának???? Egy olyat, ahová néha elvihetné Danit is. Persze, munkát is kellene keresni a nőnek, mert nyilván nem akarja a jövőben is eltartani.
1/10
zazee 2020 okt. 02. - 15:06:04 1/10 Előzmény napraforgó
(1001/4882)
Kár, hogy nem mi írjuk a forgatókönyvet!:))
4/10
napraforgó 2020 okt. 02. - 03:26:38 4/10 Előzmény zazee
(1000/4882)
Esküszöm, én is erre gondoltam, hogy a görény majd megijeszti Janót és minimum feláll a kerekes székből.
1/10
zazee 2020 okt. 01. - 22:37:37 1/10
(999/4882)
Hát a mai epizód megint nagy csalódás volt, azt reméltem, hogy a kiszabadult görény valahogy Janó kerekesszéke alá szalad és ő erre felugrik! De szèp lett volna!:)) Szabi Kata vonal szerintem még több epizódon keresztül sem lesz megoldva, már rém unalmas ez a huza-vona. Danika kivinnyogja majd megint a további együttélésüket, ahogy eddig is, Emma karaktere is átment ostoba szenvelgősbe, folyton jön ezzel a beteg "családegyesítéssel", Szabi és Kata+Dani sosem voltak egy család. Ez egy béna, életszerűtlen dramaturgiai húzás. Legalább lennének szellemes párbeszédek, de csak az hezitáló vergődés van minden párnál. Azért kíváncsi lennék, hogy az argentin és a szlovák verzió is ennyire nehézkes-e.
4/10
napraforgó 2020 okt. 01. - 20:51:17 4/10
(998/4882)
Vajon miért jobb a gyerek - szülő ottalvós buli, mint a petició az óvoda megmentéséért?

Most már minden gyerkőc kezd idegesitően erőszakos és hisztis lenni. Én nagyon nem dijazom, ha a szülő mindent ráhagy a gyerekére. Vannak olyan témák, amik nem a gyerekre tartoznak. Ilyen pl. az is, hogy Szabi nem akar együtt lakni egy gyakorlatilag vadidegen nővel, aki véletlenül a gyereke anyja lett. Érthetetlen, hogy miért hagyja magát zsarolni egy pimasz nőtől, meg egy hisztis kölöktől.

De ugyanigy zavar az is, amikor Hanna cirkuszol és megpróbálja visszaszerezni az apját. Miki százszor többet törődik a lányaival, mint az elvált apák általában, sőt megmerem reszkirozni, hogy még a nem elvált apáknál is.

De Juli is nagyon elkanászodott. Nem az ő dolga, hogy az apja kit szeret és kit nem. Igaz, hogy Márta rámenőssége irritáló, de Tamást annyira mégsem zavarja, ha lépten-nyomon csókolóznak. ha zavarná őt, akkor biztos tenne ellene.
3/10
janderka 2020 okt. 01. - 13:54:34 3/10 Előzmény napraforgó
(997/4882)
Az "elszúrta" az egy gyönge kifejezés erre.
4/10
napraforgó 2020 okt. 01. - 13:19:37 4/10
(996/4882)
Szabiban azért volt némi érző sziv. Amikor a gyerek elkóborolt és csak nehezen találta meg, a kicsi bánatos volt, hogy ő nem kell senkinek, sem az anyjának, sem az apjának, akkor kissé elszégyelhette magát és fölvállalta a gyereket. Igaz, eleinte csak ideiglenes jelleggel, amig az anyja újra jelentkezik érte, de azt hiszem, mostanra már nem engedné át olyan könnyen, mint eleinte.
4/10
napraforgó 2020 okt. 01. - 12:35:17 4/10
(995/4882)
Ja, és Szabi a gyerek születési idejét sem nyomozta ki, hol a gyerek születési anyakönyvi kivonata, hol a lakcimkártyája, tett-e Szabi apasági elismerő nyilatkozatot - vagyis a nevére vette-e a gyereket, stb, stb. Az óvodába is úgy adta be, hogy csak egy napra, aztán meg még egyre, aztán addig, amig meg nem találja az anyját, végül a gyerek ottragadt. De hogy Vera milyen személyi adatokkal vette föl, az rejtély.
4/10
napraforgó 2020 okt. 01. - 12:31:17 4/10 Előzmény janderka
(994/4882)
Ez igy van. Igaz, hogy kezdetben Szabi próbált valamit nyomozgatni a gyerek hátteréről, korábbi lakóhelyéről, óvodájáról, de nem jutott sehová. A gyerek csak a dédijére emlékezett, de az eléggé zsákutcának bizonyult a demens nénivel. Katáról sem tudott meg semmit sem, csak annyit, hogy eltűnt egyik napról a másikra.
Én az elején igyekeztem pozitivan hozzáállni, hisz a kisfiú nem volt elhanyagolt, inkább nagyon is kis okos, rendezett, kiegyensúlyozott, lelkileg stabil gyerek volt.
Mindez arra mutatott, hogy az anyja nagyon is jól gondoskodott róla. A gyerek nem beszélt bébiszitterről, nagynéniről, szomszéd néniről, stb, aki vigyázott volna rá, etette volna, stb.
Épp ezért nagyon meglepődtem, hogy a második évadban egy ilyen hebehurgya, kajla, kamaszlányra hajazó nőt hoztak be neki anyaként. Ez a nő nem tud főzni (a gyereket etetni kell), nem kel fel időben, nincs semmi rendszer az életében. Ha nincs kedve, nem viszi be az oviba, összevissza élnek.
Ez az első évadban nem volt jellemző Danikára, úgyhogy az új gárda baromira elszúrta az egész történetet.
3/10
janderka 2020 okt. 01. - 10:12:04 3/10 Előzmény napraforgó
(993/4882)
Nemtom, a sztori szerint hány éves Danika, de ha csak 5, akkor is lakott eddig is valahol valahogy valakikkel, amit el tudna mondani ha kérdeznék tőle. Bár az elején jó hülyének állították be ezügyben szegényt. De ha máshol nem, az oviban kellett volna lennie infónak erről (lakcím, kontaktszemély/ek). Plusz mondom, a gyerek saját memóriája - közelről jártak-e be vagy távolról, gyalog vagy kocsival. Mindig csak anyával vagy vitte-e más is. Ha igen, akkor kicsoda. Stb...
Mondom mindezt azért, mert ez alapjánvissza lehetne küldeni az anyját oda, ahol korábban élt. Mindazonáltal akármilyen hebehurgya is Kata, 5 éven át azért valahogy csak elboldogult a gyerekkel Szabi létezésének említése nélkül is. Így a gyereknek a régi élete csak markánsabb emlék és rutin,mint ez az új - még ha ez gazdagabb is.
4/10
napraforgó 2020 okt. 01. - 03:59:12 4/10
(992/4882)
Ez az ottalvós buli az óvodában egy nagy baromság. Szülők és gyerekek is ott aludjanak - hol, min? A gyerekeknek még csak szokott lenni valami kis alkalmatosság, vagy a földre tett matrac, de hol aludna az a sok felnőtt?
És ha ez egy tiltakozás az óvoda bezárása ellen, hát ugyan mit érdekelné ez az önkormányzatot?

Miki akciója a peticióval nem volt rossz ötlet, csak sokkal hamarabb kellett volna elkezdeni kampányolni, aláirásokat gyűjtani, sajtót - legalább a kerületi újságot értesiteni, maguk mellé állitani, stb, stb.

Szabolcs végre icipicit lépett, Danika távollétében közölte Katával, hogy ők nem család, nem pár és költözzön ki a lakásából mielőbb. Kata képe elnyúlt, nem tudom mit fog most lépni.

Csak azt nem értem, hogy miért nem tette ezt meg hamarabb, rögtön a kezdet kezdetén, amig Dani bele nem éli magát ebbe a nagy együttélősdibe. Mert az tuti, hogy az anyja ültette be a bogarat a fülébe, hogy akkor most ők örökre együttmaradnak.

Olyan okos az a kisfiú, sehogysem értem, hogy Szabolcs miért nem próbál meg okosan beszélni vele.
Szerintem a gyerek megértené, hogy ők sohasem éltek együtt, soha nem is fognak, Katának valahová el kell mennie. Az valóban problémás, hogy kinél éljen ezután a gyerek, de ezt is meg lehetne magyarázni azzal, hogy majd ha anyának is lesz lakása, munkája, pénze, akkor élhet ővele is, félig itt, félig ott, mindenhol lesz szobája, ágya, stb. mindenhol fogják őt szeretni, stb, stb.
Lehet, hogy a kisfiú eleinte szomorú lesz, hogy nem lehet minden úgy, ahogy ő szeretné - mindenki együtt - de ha az ember következetes, ajjor ezt előbb-utóbb elfogadja.

Ezért nagyon rossz az, hogy most Szabi mindent a gyerekre hagy, mindent megenged neki is és Katának is, minden hülyeséget eltűr, hogy soha semmire nem mosd nemet.
1/10
zazee 2020 szept. 30. - 22:09:49 1/10
(991/4882)
A mai epizódot is a totál eseménytelenség jellemezte, döntésképtelen karakterek, nincs egy határozott, konkrét terv egyik vonalon sem, csak a folyamatos drámázás megy lapos párbeszédekkel. Kedves forgatókönyv író! Növesszenek már T. Ö. K. Ö. T a "férfi" szereplők! Ennyi nyámnyilát egy csokorba kötni túlzás!:))
4/10
napraforgó 2020 szept. 30. - 03:58:45 4/10
(990/4882)
Zsuzsi kiteszi a lelkét a szimuláló Gézának, Zsolti meg mindenre legyint, felejtsd el, vagyis mindkettejüknek nagyon is elnéző párja van, nade mégis, a régi kellene.

Szabolcs még tovább viszi a z elhülyülését, már az irodájában alszik a földön, ahelyett, hogy kib.szná végre azt a pióca nőt a lakásából. Danika meg vinnyoghatna akármennyit, én tuti kiraknám Katát.
Hol van az a bérelt lakás, ahová költöztetné?
4/10
napraforgó 2020 szept. 30. - 03:53:52 4/10 Előzmény zazee
(989/4882)
Számomra az volt az érdekes, hogy minden momentumnál Zsolt egy+ jelet kapott, Géze meg egy minuszt, és Klára mégis Géza után sóvárog.
1/10
zazee 2020 szept. 29. - 22:16:55 1/10 Előzmény janderka
(988/4882)
Pedig milyen elmés lenne, ha innen vennének ötleket a forgatókönyvhöz, akkor talán még értelmes is lenne!:) amúgy nem csak a storyzás förtelem, nem veszik újra a jeleneteket, ha a színészek hibáznak, rengeteg zavaró szövegtévesztés van. Ezekszerint jó karcsú lehetett a költségvetésük, ez is lehet többek között az ok a sz@r forgatókönyvre, a gyenge színészváltásra.
1/10
zazee 2020 szept. 29. - 22:03:40 1/10 Előzmény napraforgó
(987/4882)
Igen elég béna és átlátszó volt Márta akciója Juli babájával. De az sem volt semmi, hogy Klára Zsoltibá előtt, persze minden feltűnés nélkül osztályozta a két palit. Nyílván Zsoltika meg fogja találni az "értéklést", nagyon eredeti húzás!:))
3/10
janderka 2020 szept. 29. - 21:56:19 3/10 Előzmény zazee
(986/4882)
Igazad van. A tavalyi évet a Drága örökösök törzskommentelőivel anno azzal töltöttük, hogy ötlethegyeket gyártottunk a sorozat értelmesebbé tételére - nulla eredménnyel (noha állítólag szemlézte a topikot a stáb). Újrakazedni ezt egy újabb sorozatgyötrelemnél valóban nem érdemes. Akkor jó buli volt - ma már forduljanak föl a készítők!
1/10
zazee 2020 szept. 29. - 21:55:08 1/10
(985/4882)
Nem láttam az Oltári csajokat! De ezek után nem is lettem túlzottan kíváncsi rá!:)) pusztulat ez a második évad, én vagyok a hülye, hogy kínzom magam vele, de kíváncsi vagyok, hogy hogy bénáznak!:))
4/10
napraforgó 2020 szept. 29. - 21:29:17 4/10
(984/4882)
MIki kérte is a személyi igazolványszámokat, csak Dorka idétlenkedte el a dolgot.
4/10
napraforgó 2020 szept. 29. - 21:17:23 4/10
(983/4882)
Szerintem Tamásnak is kéne lépnie. Ha már a lánya annyira utálja ezt a Mártát és ő sem akar a nővel komoly kapcsolatot, meg kéne neki mondania, hogy keressen másik állatorvost a menhely számára, ne járkáljon őhozzá minduntalan.