Téma: Mintaapák

guess.who 2020 nov. 16. - 21:34:11
(1802/4882)
No, és a kedvencem: megint teli volt alkohollal a rész.
- Kata simán kipakolja Szabi piáit, és iszogatni kezdenek a kölcsönlopott lakásban
- Emma teljesen természetes módon hozza délután a nyikhajnak a sört (pedig ők sincsenek otthon), majd ő is kér egyet.

Egyébként Kata hogyan rendezhetett ennyire nyugodtan lerészegedős estét Szabi lakásában? Arról volt szó, hogy egy éjszakát maradnak Szabiék, ez pedig már a második éjszaka volt, azaz már délután bármikor beállíthattak volna Szabiék.

Szabit meg "kicsinálják" Mikiék a röfögéssel. Mekkora poén! Mint az oviban.
guess.who 2020 nov. 16. - 21:30:11 Előzmény zazee
(1801/4882)
Egyre inkább az látszik, hogy megint akarnak az írók egy kört futni a Linda-Janó párossal.

De végső soron igazuk van: amíg az emberek nézik, addig minek változtassanak a már sokszor bevált húzásokon? :)
1/10
zazee 2020 nov. 16. - 20:59:00 1/10
(1800/4882)
Ez az epizód még annál is rosszabb volt, mint amit eddig megszoktunk!
Totál életszerűtlen, hogy Linda az álata többször kidobott, utált Janót, akinek a szemétségei miatt még az esküvőjüket is robbantotta, most mit nézi szerelmetesen a közös fotóikat és miért epekedik megint utána?!
Kiváncsi lennék a nagy kirándulók mennyi gombát szedtek, hogy 11 embernek bőven elég volt, hogy főzték meg, mit ettek hozzá, mit ittak, amikor semmijük nem volt hidegvizen kívül. Egyáltalán majd három napig hogy tartották fent magukat kaja nélkül?
4/10
napraforgó 2020 nov. 16. - 20:47:02 4/10 Előzmény guess.who
(1799/4882)
Szerintem nincs igazi ellentmondás, Janó most is aljas hazug, de az első évadban gyakorlatilag egy szadista bűnöző volt. Az, hogy átverte Lindát, meg most még két nőt, az azért meg sem közeliti azt a sok disznóságot, amit korábban elkövetett.

Kiváncsi vagyok, mit lép Szabi, miután meglátta a rommá vert lakását.
guess.who 2020 nov. 16. - 20:28:11 Előzmény napraforgó
(1798/4882)
Ezt írtad: "most meg csak egy bánatos elhagyott vőlegény, aki Linda után sir, de ágyba visz két másik nőt. Hogy hazudott? na bumm, Miki is folyamatosan hazudik" - előtte meg hosszan ecsetelted, hogy az első évadban mekkora disznóságokat csinált. Én meg azt ecsetelgettem, hogy most mekkorákat. :)

De ez végülis tökmindegy, nem Janón van a hangsúly, hanem Lindán: abszolút irreális az, hogy Lindanéni mindezek után még olvadozik a verseit olvasva (amiket amúgy kidobott olvasatlanul a cuccaival együtt, de aztán mégis elővesz egy doboznyi Janós romi emléket!), meg puszit ad neki...
Hogy ennyire ne legyen egy nőnek önbecsülése?! Ráadásul úgy, hogy csinos, szép, okos, kedves, szereti a gyerekeket - szóval lehetne akárhány kérője, azaz nem kell attól rettegnie, hogy ha lemarad Janóról, akkor vénkisasszony marad. Kezd ez az egész valami durva függőséghez hasonlítani.
4/10
napraforgó 2020 nov. 16. - 20:27:26 4/10
(1797/4882)
Petrát hamar pofára ejtette Kata.
Azt viszont nem értem, honnan a csudából lett Emmának és Andrásnak annyi jogi ügye, hogy kidöglenek a fáradságtól. És mindezt Petra lakásában, mivel még mindig Szabi irodájában dolgoznak, nincs sajátjuk.

Lindaliba meg nyafog, mert sikerült elérnie, hogy két szék közül a pad alá essen.
Kata meg leamortizálja Szabi lakását, megitták a méregdrága piáit.
Tamás meg nem ússza meg Márta szüleit, mivel nem akart lemenni Battonyára, hát ők jönnek ide.
Nem menekülhetsz Tamás, meglesz az az esküvő hamar!
4/10
napraforgó 2020 nov. 16. - 19:49:23 4/10 Előzmény guess.who
(1796/4882)
Te, én pont azt akartam bizonyitani, hogy Janó egy aljas, szemét alak és én nem felejtettem el, milyen volt az első évadban.

Ja, és az előzetes szerint Janó az ágyban ébred Katával, aki mászik rá.
guess.who 2020 nov. 16. - 19:41:54 Előzmény napraforgó
(1795/4882)
Az a baj, hogy amiket leírtál, azzal mind éppen azt bizonyítottad, hogy Janó egy velejéig romlott alak. Így viszont még érthetetlenebb, hogy hogyan juthatott el Lindanéni az oltárig vele, illetve hogy az akkor történtek után még hogy jut eszébe, hogy puszilgatja a versei miatt? Ezt értelmesen nem, csak Jandi kéthetes resetelésével lehet megmagyarázni.

Miki szerintem már beteg ember, kezelésre szorulna az állandó, kényszeres hazudozásai miatt. Őt az ment(het)i valamennyire, hogy eddig nem aljasságból hazudozgatott (és nem is túl durva dolgokat), hanem leginkább azért, hogy a gyerekeinek jó legyen, illetve hogy a Petra-Vera viszonyt valamennyire elsimítgassa. A baj az, hogy ahogy nála egyre inkább általánossá válik a hazugság, pozitív élmények kapcsolódnak hozzá (hiszen a gyerekek örülnek, Vera nem veszekszik vele stb.), és nincsenek retorziók (nem vágja pofán senki a benzinkúton, amikor mindenkit meghív, majd elkezd pénzt lejmolni), egyre jobban belesüllyed ebbe a viselkedési típusba és egy idő után már nem tud önállóan kimászni belőle.

Szabi. No igen, ő nehezebb dió. Nem tudom, milyen volt az első évadban, de most az volt, hogy Emmát nem csalta meg sosem, csak miután Emma otthagyta, akkor kezdett el bánatában csajozni. És igazából az agyturkászig nem is tudatosodott benne, hogy valójában még mindig Emmát szereti - csak hát vele nem jut előrébb, mert blokkol mindent az a nyikhaj ügyvédgyerek. Tutyimutyitamássá meg nem akar válni, ezért ismerkedik. Szigorúan a második évad alapján nem mondanám aljasnak semmiképp.

(Különben Janó még csak az egyik nőt vitte ágyba, Katával semmi nem történt egy majdnem-csókon kívül elvileg.)
4/10
napraforgó 2020 nov. 16. - 19:18:12 4/10 Előzmény guess.who
(1794/4882)
Azért az első részben Janó sokkal aljasabb és gonoszabb volt, mint most.
Leskelődött Linda után, követte, hogy találkozik-e mással (0 bizalom), az őt megbámuló kisgyerekekre rút grimaszokat vágott a szülők háta mögött. Összeszövetkezett Tamás gonosz anyósával, aki el akarta venni a kislányát az apjától, ennek érdekében előbb egy kigyót engedtek el a rendelőjéből, majd rémhireket terjesztettek az óriáskigyóról, aki megeszi a gyerekeket, azután bedrogoztatta Tamást egy ismerősével, majd ráhivták a rendőrséget, igy a nagymama megkapta a gyerek ideiglenes felügyeletét és csak nagy nehézségek árán derült ki az igazság.
Linda is már többször szakitani akart vele, csak az apja infarktusa miatt halasztotta el a szakitást, majd azért, mert Janó segitett az apja egy kinnlévőségét behajtani. Sem Linda, sem a szülei nem tudják, hogy oly módon hajtotta be az adósságot, hogy az adóst Janó, meg egy haverja fejjel lefelé kilógatták a negyedik emeletről.

Na szóval ilyen volt Janó az első évadban, most meg csak egy bánatos elhagyott vőlegény, aki Linda után sir, de ágyba visz két másik nőt. Hogy hazudott? na bumm, Miki is folyamatosan hazudik és Vera mégis hajlik a megbocsátásra.
Szabi szive is fáj Emma miatt, ez mégsem akadályozza meg a csajozásban, akkor most ők is aljasok?

Sajnos az első évadban pozitiv, tetszetős karaktereket elvitték negativ irányba, az aljas, gonosz, szemét Janóből meg egy sopánkodó, nyálas trubadúrt csináltak.
Pfújjjj!
guess.who 2020 nov. 16. - 18:29:50 Előzmény filoszemitabéluska
(1793/4882)
Janó nem aljas és nem erőszakos? Biztos, hogy ugyanarról a Janóról beszélünk?
Aljasul hazudott sok-sok részen keresztül Lindának arról, hogy nem tud mozdulni - csak azért, hogy így próbálja meg Lindát rávenni a házasságra. Kifejezetten aljasul és erőszakos módon használja éppen fel (ki) Katát és Petrát a Lindás céljai elérésében, de azzal takarózik, hogy ő igazán tiszta szerelemmel szereti Lindát, ezért akarja "visszakapni". És van annyira aljas, hogy az állítólagos tiszta szerelme fikarcnyit sem zavarja abban, hogy Petrát lefektesse, majd reggel otthagyja.

Az utolsó két mondatoddal amúgy egyetértek.
3/10
janderka 2020 nov. 16. - 17:25:02 3/10 Előzmény guess.who
(1792/4882)
Nem. A Kovács Patrícia féle Linda hunyorgó nézésében mindig ott bújkált valamifajta dühös kétségbevonás Janó nyomulása kapcsán. Szávaiéban semmi ilyen nincs.
filoszemitabéluska 2020 nov. 16. - 17:24:18
(1791/4882)
A magyarázat: bár Stohlt nem cserélték le, de az új évadban egy teljesen más karaktert jelenít meg. Nem ugyanaz az ember, Nem aljas, nem bunkó, nem erőszakos. Ekkora változásra csak egy regényfigura képes, élő ember nem. Totálisan kezd ellaposodni a sorozat, hetekig el lehet nyammogni egy kivert fogon, majonézes grenadir marsch-on, versíráson. ERŐLTETETT!!!
guess.who 2020 nov. 16. - 16:55:31 Előzmény napraforgó
(1790/4882)
Arra gondoltam, hogy úgy volt Linda hónapokig Janóval (és úgy jutottak el együtt az oltárig!), hogy Janó nem mozgott, és látszólag semmit nem is javult az állapota azok alatt a hetek alatt, amíg ott lakott Lindánál.

Értem persze, hogy az volt a stájsz, hogy szánalomból megy hozzá, mert hibásnak érezte magát a balesetért ő is - de akkor sem értem, hogy milyen jövőképe volt Lindának, amikor beleegyezett egy ilyen házasságba?
És pláne hogy lehet az, hogy azok után, hogy hónapokig hazudott neki Janó és mozgásképtelennek tettette magát, majd Linda szánalmát kihasználva rávette, hogy menjen hozzá feleségül - szóval mindezen disznóságok után hogyhogy elég Lindusnak az, hogy elolvassa Janaú "verseit", és máris olvadozni kezd, meg puszilgatja?! Ez a Lindanéni az első évadban is ennyire ostoba volt?
3/10
janderka 2020 nov. 16. - 16:54:32 3/10 Előzmény napraforgó
(1789/4882)
Ez annyira romantikusz volt, hogy kicsit meg is könnyeztem :)))
4/10
napraforgó 2020 nov. 16. - 12:14:23 4/10 Előzmény guess.who
(1788/4882)
Szerintem Janó mind Petrát, mind Katát süllyesztőbe tenné, ha Linda némi hajlandóságot mutatna iránta.

Amúgy Janó balesetekor az elhangzott, hogy a gerincveleje nem szakadt meg, ezért van remény a felépülésre.
Én úgy tudom, hogy ha a gerincvelő nem szakadt meg, akkor az altesti funciók nem mentek teljesen tönkre, legfeljebb időlegesen azok sem működnek. Na de kinek van kedve a szexhez, ha a lába nem mozog?
guess.who 2020 nov. 16. - 08:22:28 Előzmény napraforgó
(1787/4882)
A Janós részből kihagytad, hogy jelenleg Kata és Petra cicaharcolni fog érte, így az a meccs még nincs lefutva, mivel mindkettő tud adni valami fontosat neki. Mármint nem úgy értem, hogy az ágyban, hanem azon kívül: Petra igazi otthonná varázsolhatja a majdani házát azzal, hogy segít berendezni (és Janó ezt akarta elérni Lindával is állandóan), Kata meg segíthet neki a zenén keresztül feldolgozni az alfahímségén esett csorbát, azaz hogy Lindát már nem érdekli.

Ettől függetlenül az tényleg eléggé nevetséges volt, hogy a versikéktől olvadozni kezdett Linda, és még puszit is adott Janónak - annak az embernek, akit az évad elején már gyűlölt, majd akivel újabb és újabb átverések után képes volt az esküvőig is eljutni, csak azért, mert megszánta. De úgy látszik, már ezt a kamut is elnézi neki.
(Eltekintve a kamuzástól: azt valahogy nem forszírozták, hogy ha deréktól lefelé béna, akkor nem csak a lába nem mozog, de valószínűleg más sem, azaz -hm- férfiúi hivatását sem tudná beteljesíteni a házasságban. Ebben az esetben viszont mire számított Linda, milyen lesz a házasságuk? Hiszen még igencsak gyermekvárós korban van, kétlem, hogy arra akarná feltenni az életét, hogy felnőtt embert pelenkázzon egy kisgyerek helyett.)


Arról lehet egyébként tudni, hogy Levi miért lett kimagasló intelligenciájú? Mert az apja és a bátyja nem különösebben eszes, az öccse is inkább átlagos, anyu ugyan empatikus és értelmes, de ő sem túl tudományos - szóval honnan jött a dolog? Vagy csak kellett egy ilyen szereplő is, mert az poén? :)

Vera egyébként tényleg meg tudná zabolázni Makit (más kérdés, hogy a házasságuk idején miért nem tette meg?), aki olyan, mint egy nagy óvodás. A probléma az lehet, hogy a pénzkölcsön miatt nagyon sokat képzel magáról, és valószínűleg ugyanazt játszaná, mint az oviban, ti. hogy neki otthon is "gazdasági igazgatónak" kell lennie. És ebből örökké torzsalkodás lenne... Ja, de ez jó, mert sooook részt meg lehet tölteni a sohavégetnemérős huzakodásaikkal. :)

Szabival szerintem még sokáig fogják húzni azt a mézesmadzagot a nézők orra előtt, hogy valójában Emma után vágyakozik akarja, de mellette csajozik minden további nélkül. Hiszen erről szól az évad eleje óta Tamás és Lindanéni szála is.
4/10
napraforgó 2020 nov. 16. - 06:08:20 4/10 Előzmény guess.who
(1786/4882)
Ez tényleg vicces, bár szerintem nem ez lesz a végkifejlet. Inkább Orditó egér változatára tippelek.
Megszületik Géza és Klára kilánya, Géza teljesen beleszerelmesedik, alig adja ki a kezéből, jobbára csak a tisztábatevés perceire, mert azt nem birja. Amig szopik a baba, még arra az időre is, de ha már tápszert kap cumiból, akkor ő eteti és gügyög neki mindenfélélét, pl. az aranycsapat felállására okitja 3-6 hónapos korában. A 3 fiú imádja a kishúgát, leginkább Csabi, de Máté is odavan érte. Levi rezignálta kezeli a helyzetet és állandóan a tudományos nevelés elveit emlegeti. És csak titokban, négyszemközt gügyög neki.

Szabi rájön, hogy a sűrű csajozás mégsem az igazi és újból elszereti Emmát Andrástól, de most már nem vár egy percet sem és amig tart a rózsaszin ködmámor, feleségül veszi a lányt.

Makinak szerencséje lesz, mert Vera visszafogadja, ismervén Maki minden rossz tulajdonságát. Maki onnantól Vera füttyszavára ugrál, mert Vera rövid pórázon tartja és ellenőrzi minden mozdulatát.

Tamás egy lekvár szétfolyik, az ő sorsa a legbizonytalanabb. Mert vagy annektálja őt Amazontermészetű Márta, és erre nagy esély van, vagy Tamásnak sikerül megharagitania és elüldöznie, s akkor van esélye Lindaliba kegyeire.
Én most Mártára tippelnék, mert a Liba Linda megint Janaúval közös emlékein mereng napszámra és keresi is vele a találkozást. Még puszikat is nyom az arcára, amit én tuti nem tennék egy meghiúsult esküvő után.
De ha megnyerte, had vigye, legyen egy életre boldogtalan Janóval.

A gyerekek befejezik az ovit és iskolába mennek, szerencsére négyen legalább 3 felé. Vera és Linda új gyerekeket vesz föl az oviba és ott új apukák és persze anyukák találkoznak egymással.
kesem 2020 nov. 15. - 23:26:11
(1785/4882)
Továbbra is csak néha-néha nézek bele a "2. évadba", de a hsz-eiteken nagyon jól szórakozom. Ez így pont elég, úgy tűnik a sori mélyrepülése folyamatos. Amit viszont láttam: A mintapapák levetett nőivel tartják játékban Stohl karakterét?! (Ez azért nem is rossz, legalább Földes Eszter is maradt, ők ketten tényleg igazi színészek - meg még páran a szereplőgárdából, de az egy kezemen meg tudom számolni - és a gyenge történetvezetést nem menthetik meg.)
offtopic
guess.who 2020 nov. 15. - 20:27:49
(1784/4882)
Na jó, de ezek olyasmik, amik bármikor megtörténhetnek, és ráadásul úgy, hogy előtte még több száz részen keresztül nyűglődhetnek és csikicsukizhatnak a szereplők...

Azt hittem, olyasmire gondolsz, hogy mondjuk Makit zárt osztályra viszik a krónikus hazudozásai miatt, és nem engedik ki legalább 20 évig; Tamást agyoncsapja Mártás egy fagyasztott makrélával, miután rájuk nyitott, amint Lindanénivel beszélgetnek az oviban Juliról; Szabit bepereli Emma, meg is nyeri a gyermekelhelyezési pert, és halmazati büntetésként az ügyvédúrra 35 év letöltendőt szabnak ki; Geyza pedig otthagyja a házat, gyerekeket, asszonyt, mert valami Kamubínnyó nevű spanyol kapitány hívja az Efcé Bartolomeo csapatába csatárnak (mivel nem retúrjegyet vesz, kiutazás után nem találja meg az említett csapatot, sőt: a várost sem, pénze nincs, így a híd alatt csövezget egy hónapig, a telefonját nem tudja tölteni, ezért hazaüzenni sem tud (hogy menjenek érte), majd végül egy ködös novemberi hajnalon kínjában megeszi a Puszkasz által szignózott, nagy becsben tartott bőr fodballcipőjét, miután némi kocsikenőccsel ízesítette. A régóta kajakómában szenvedő Geyza ezután tényleg bekómázik, és az elkövetkező 30 évben fel sem ébred.
Janaú begyűjti az összes szereplő csajt a soha el nem készülő házába, és boldogan él, amíg meg nem hal végelgyengülésben.

Innen azért már nehéz lenne folytatni. :)
offtopic
guess.who 2020 nov. 15. - 20:17:47 Előzmény janderka
(1783/4882)
Igaz, egy-két jelenetben volt is már ilyen megoldás.