Téma: Mintaapák

4/10
napraforgó 2020 nov. 13. - 08:10:01 4/10
(1722/4882)
A tépett farmer nekem sem testszik, s a Dorkán látható lópata cipő sem. De hát a divat az divat, ha nem is tetszik, el kell viselni, majd elmúlik.
3/10
janderka 2020 nov. 13. - 08:09:02 3/10
(1721/4882)
Ennyire nem nyúlhatnak mellé. Nem bízhatják negyvenesekre a szerepeket, ha azokat harmincasokra írták. Ez alapvető rendezői/casting hiba lenne. Persze ha az egésznek csak megélhetési tolvajkodás célja van, az más...
7/10
luci87 2020 nov. 13. - 07:51:09 7/10 Előzmény guess.who
(1720/4882)
Az a szaggatott farmer még fiatalokon se tetszik,nem még egy 50 közeli pasin!Aki bár joképu és sármos,de kicsi gyereke is van,meg ujszulott is,szoval gondolom fiatalabb karakter játszik ö is,mint a többi,pl. Jano!
3/10
janderka 2020 nov. 13. - 07:06:59 3/10 Előzmény napraforgó
(1719/4882)
Nyilvánvalóan elengedték már rég a készítők a sztorit. És a kezdeti karakterskiccek alapján már csak dialóggyártás folyik. Szánalmas vergődés.
4/10
napraforgó 2020 nov. 13. - 07:04:26 4/10
(1718/4882)
S lám, Kata is rámozdult Janóra, meglehet számára is vonzó Janó háza. Amin viszont meglepődtem, hogy Janó visszautasitotta.

És nagyon nem tetszik, hogy Lindanéni már megint állandóan Janó körül sertepertél, még meg is puszilta. Miért kellett ebből a nőből is egy ostoba, tyúkeszű, ellenszenves karaktert csinálni?
Azt mondják, aki hülye, haljon meg. Ha ez a tyúk nem tud elszabadulni Janótól, akkor úgy kell neki, viselje el, és ne panaszkodjon.
4/10
napraforgó 2020 nov. 13. - 06:58:16 4/10
(1717/4882)
Nekem az nem tetszik, hogy Miki most már gyakorlatilag nem dolgozik sehol. Csak és kizárólag az óvodában tartózkodik, ott a "gazdasági igazgató" szerepében tetszeleg, miközben semmi olyasmit nem csinál, ami egy gazdasági igazgató feladata lenne. Pl. nem könyvel, nem foglalkozik a megrendelésekkel, a számlákkal, semmi olyasmivel, amit egy könyvelőnek, főkönyvelőnek tenni kéne. Mert a gazdasági igazgatói cim szép és hangzatos , de igazából csak a könyvelői munkákat takarja. és ahhoz Miki tuti nem ért. Még a saját pénzügyeit sem tudja kézbentartani.

Ténylegesen viszont csak a karbantartói feldatokat látja el, csöpögő csapokat szerel meg, villnykörtéket cserél ki, meg hasonlók. Ezéért biztos nem kap fizetést, hisz a sajátját javitja és azért nem szokás számlát kiállitani.
Ergo, Mikinek nincs egyetlen fillér bevétele sem, vajon miből fizeti a gyerektartást , na és a hitel miből törleszti?
1/10
zazee 2020 nov. 12. - 23:37:21 1/10
(1716/4882)
Miki tétnélküli folytonos hazugságai már nagyon bénák és folyamatosan lejmol mindenkit. Nagyon utálnivaló karakterré züllesztették le.
Levi "Kevin féle" eltünése elég gagyi volt, de hát a műfeszkóért mindent bevetnek az írók! Mint ahogy mennyire életszerű, hogy minden előzetes egyeztetés nélkül Klára és Vera meghívja a két köztudottan ellenérdekű Tamásimádó nőcit?!:) Polyák amúgy végre megtanulhatna artikulálva beszélni, folyamatosan motyog, az orra alatt pöntyög érthetetlenül. Lehet, hogy attraktív nő és szép a hangja, de színésznőként nagyon gyenge.
guess.who 2020 nov. 12. - 21:21:10
(1715/4882)
Maki "megszervezte" és "ő fizeti az egészet". Ez a krapek lassan már durvábban hazudozik, mint Janaú.
Mondjuk Tomikával holtversenyben van.

A gyerekrablás helyett a gyerek elhagyása új ötlet, de végső soron a lényege ugyanaz. Mondjuk az előzetesből lebuktatták saját magukat, hiszen végül csak odaértek a szállásra, amit nem vesznek át (de mégis) - tehát a gyerek megkerült gond nélkül.
guess.who 2020 nov. 12. - 19:50:59 Előzmény zazee
(1714/4882)
Igazából nem lenne túl bonyolult egy picit hihetőbbé tenni Makit, elég lenne, ha rendszeresen elpöttyintenék, hogy keres albérletet, meg hogy lakást néz mondjuk Geyzával, ilyesmi. De nem, semmi: hónapok óta ellébecolt Szabinál, most meg a tesójáéknál, és ennyi, még csak nem is gondolkodik azon, hogy mégis hogyan tovább.
Ja, de: ha kidobják Geyzáék, akkor majd megy Verához héderelni. Mert ott is elvárta volna, hogy Vera befogadja, főzzön-mosson rá, meg ruházza, meg ossza meg vele az ágyát is, ha már. Ő meg (műszaki igazgatóként) beleadta volna a dologba a sármját és a két sporttáskányi cuccát.
offtopic
guess.who 2020 nov. 12. - 19:45:00
(1713/4882)
Remélem, Tamit visszahozzák a nagy fináléra odaát.
guess.who 2020 nov. 12. - 19:43:58 Előzmény zazee
(1712/4882)
Mert nincs egy jó öltöztetőjük.
Amúgy én is azt figyeltem, hogy mennyire hülyén néz ki a rongyos farmerben - miközben Klára szinte mindig nagyon decensen van felöltözve, pedig csinos nő, rajta lehet, hogy hihetőbb lenne valami ilyesmi (már úgy értem: amikor nem "terhes").
guess.who 2020 nov. 12. - 19:40:57 Előzmény napraforgó
(1711/4882)
Nem érted. :) Ha lecserélnék a zárat, akkor nem nyithatna rá Szabira nőzés közben a "melegpárja" és nem célozgathatna kétértelműen, nem mehetne be Kata Janaúval etyem-pentyemre stb. Éppen azért van teli ilyen életszerűtlen hülyeségekkel minden, mert csak így lehet magyarázni rengeteg, ezekből következő álkonfliktust.
1/10
zazee 2020 nov. 12. - 18:03:38 1/10 Előzmény guess.who
(1710/4882)
Jól összefoglaltad, kár, hogy itt nem lehet lájkolni:) Miki karaktere szerintem már inkább negyven fölötti, mérnöki diplomával. Életszerűtlen, hogy nincs lehetősége normális állásra és min. egy garzon bérlésére. Hogy akarja homlessként Mukit néha magához venni. Korábban arról volt szó, hogy Petra beperli, hogy ne is láthassa, nem hogy elvigye. Most Petrát már nem is érdekli, hogy hova visszi magával a gyerkőcöt? Nem is próbál normális állást keresni, csak élősködik a haverjain. Két felé tartásdíj, hitelfizetés, erről mind nincs szó, az egész figura csak úgy log a levegőben. Gyenge lábakon áll nagyon a story!
1/10
zazee 2020 nov. 12. - 17:45:45 1/10 Előzmény Magenta99
(1709/4882)
Sajnos itt már mindegyik karakter életszerűtlen nyomi.
Amúgy nem értem Géza, aki egy majd ötven közeli karakter /Kamarás 47 éves/, miért öltöztetik tini divat szerinti rongyos farmerba, röhejes!
4/10
napraforgó 2020 nov. 12. - 16:37:17 4/10 Előzmény Magenta99
(1708/4882)
És ezek a szereplők nem ismerik a zárcsere lehetőségét sem.
Szabi is lecserélhette volna a zárt az ajtaján, akkor sem Kata, sem Miki nem állitana be csak úgy. És persze Géza is lecserélhetné a zárait.

Mint ahogy korábban Linda is. Mert mostanában az anyja és Janó megint nála adnak találkát.
offtopic
guess.who 2020 nov. 12. - 16:26:52
(1707/4882)
Sebaj, már korábban is megállapítottuk, hogy nem egyezik az ízlésünk. :D
offtopic
guess.who 2020 nov. 12. - 16:26:20 Előzmény napraforgó
(1706/4882)
Pedig lehetne egy olyan, hogy Dorka elrabolja Mátét, becsukja egy konténerbe, a konténert meg véletlenül elviszi egy teherhajó világkörüli útra... és akkor ebben az évadban nem kellene már hallgatni a flegmah szövegét. :)
offtopic
guess.who 2020 nov. 12. - 16:24:14 Előzmény napraforgó
(1705/4882)
Ez egy bevett szokás itt is, hogy emberek más emberekhez "csak úgy" beköltöznek, a más emberek meg hónapokig nem dobják ki őket, legfeljebb csak magukban morognak kicsit (vagy a haveroknak).
Az a baj, hogy ez csak részben magyarázható azzal, hogy a díszletlakásokból nincs több - a nagyobb probléma, hogy a készítők a fantáziájuk hiányát próbálják kompenzálni azzal, hogy ezekből a beköltözésekből vezetnek le ostoba műkonfliktusokat.

Természetesen az ottlakás során lehetőleg nem fizetnek rezsit és kaját, sőt: elvárják, hogy a tulajdonos etesse-itassa, ruházza őket - emellett viszont a tulajdonos életébe lehetőleg minden szinten igyekeznek belepofázni.
Maki még törölközőt is kért Geyzáéktól, meg inget lopott Szabitól (utóbbinál körülbelül húsz alkalommal próbálták eljátszani a "meleg pár" nevű félreértőshow-t). Nem tudom, de szerintem nem teljesen normális, hogy 30-40 évesen úgy éli az életét, hogy a haveroknál csövezik (KÉT sporttáskányi cucca van összesen, mint az most a Verás jelenetben láttuk!), és amikor pénzhez jut, abból sem jut eszébe albérletbe menni... És a többiek simán eltűrik ezt, meg még biztatgatják-pátyolgatják is sorban.
Magenta99 2020 nov. 12. - 15:28:18 Előzmény napraforgó
(1704/4882)
Vajon miért nem kérte vissza Kata lakáskulcsát is? Szerintem erről szimplán elfeledkezett a forgatókönyvíró.
Magenta99 2020 nov. 12. - 15:25:22 Előzmény zazee
(1703/4882)
Kábé pont olyan balf...ácán, mint Miki.