Téma: Mintaapák

4/10
napraforgó 2019 dec. 18. - 17:25:28 4/10
(182/4882)
Szerintem csak karácsonyi szünetre mennek. Majd januártól folytatják.
toths1957 2019 dec. 18. - 15:48:45
(181/4882)
Már csak 3 rész van hátra? Az epizódlista szerint 30 részes.
4/10
napraforgó 2019 dec. 18. - 12:46:29 4/10 Előzmény kesem
(180/4882)
"Miki egy csomó tartásdíjjal tartozik a tesómnak."

Miki egy gépkocsi árával tartozik a tesómnak tartásdij gyanánt. Azért az már nem semmi.
Valami ilyesmit mondott.
Klárát meg nem értem, egy olyan megbizhatatlan pasinak, mint az öccse elhiszi, hogy majd kifizeti a telekrészét? Amikor Petra a még meg sem szavazott hitel számlájára járólapokat akar rendelni? A járólapok után biztos meglát majd még valamit, aztán megint mást és nem marad a hitelből annyi sem, hogy megterveztessék a házat.
De tetszett, ahogy Vera is közölte, hogy Mikinek a lányaira is gondolnia kell az épitkezésnél, mert nemcsak a fia létezik.

Kiváncsi vagyok, hogy Teri mami meghátrál-e most, hogy Tamás a Mátrába való visszaköltözést fontolgatja, vagy tovább áskálódik.
Remélem Janó lebukik Linda előtt, már mint hogy ő volt a névtelen bejelentgető és a nő kirúgja.
Ilyen hülye nem lehet egy mégoly féltékeny férfi sem, hogy más emberek életét tönkreteszi, köztük egy gyerekét is.
kesem 2019 dec. 18. - 08:08:58 Előzmény janderka
(179/4882)
"Igazi kihívás ilyen mélyen elemezni ezt a limonádét." --- Ez nekem is eszembe jutott...
3/10
janderka 2019 dec. 18. - 08:08:55 3/10 Előzmény napraforgó
(178/4882)
"úgy tűnik, hogy tényleg fontos, hogy ki milyen viszonyban van egymással"

Lehet hogy fontos, de akkor azokat ábrázolni is jól kéne tudni! Ehhez képest itt látunk 8-10 egymás mellé dobált - részint elnagyolt, részint rosszul alakított - szereplőt.
kesem 2019 dec. 18. - 08:07:06 Előzmény napraforgó
(177/4882)
"De, nyugodtan idézd csak, nem tudom, hogy mire gondoltál, mit vettél észre Géza és Tamás beszélgetésénél Mikiről." --- Csak arra gondoltam, hogy a testvéri kapcsolatra Géza is utalt, mikor a mintaapaságról beszéltek Tamással: Miki egy csomó tartásdíjjal tartozik a tesómnak.

Ezek a kapcsolatok így egy csomó potenciált rejtenek, szerintem szándékosan nincsenek kibontva: egyrészt lehetőség a további folytatásra, másrészt az érdeklődés szinten tartása. (Legalábbis remélem, hogy szándékosság van benne, és nem csak figyelmetlenség, mint a biciklisztorinál, amit kiszúrtatok.)

Nem tudom, hány epizódot forgattak le, de még van benne lehetőség, azt hiszem. Örülök, hogy új szálak jönnek, ez a kamasz-vonal jó kis fűszer, és eddig jó dolgot hoztak ki belőle. Ja és a népoktatás: a hűtőfürdő helyes használata! Bravó!
3/10
janderka 2019 dec. 18. - 08:02:00 3/10 Előzmény napraforgó
(176/4882)
Igazi kihívás ilyen mélyen elemezni ezt a limonádét...
4/10
napraforgó 2019 dec. 18. - 07:47:56 4/10 Előzmény luci87
(175/4882)
Az biztos, hogy Szabolcs jobb parti lett volna Mikinél, de Petra - ha volt köztük valami - azt nagyon is jól felmérte, hogy Szabolcsot nem tudná megszerezni, nem tudná igába hajtani. Ebből a szempontból Miki jobb alany volt, bár szerintem Petra elnézte, azt hitte, hogy Miki jobban áll anyagilag, mint ahogy. Most látszik, hogy Mikinek a gyerektartás fizetésére sincs elég pénze, Klára telekrészét sem tudja megváltani önerőből, és rejtély, hogy mi a fenéből akar épitkezni??? Egy háromszobás házra sincs pénze, nemhogy 8-10 szobásra, több fürdőszobával, stb, stb.
Petrának irreális elképzelései vannak, de senki nem veszi a fáradságot - sem Miki, sem Emma, hogy felvilágositsa, hogy lehetetlen vágyai vannak, azok messze nem találkoznak a valós helyzettel.
7/10
luci87 2019 dec. 18. - 07:39:53 7/10 Előzmény napraforgó
(174/4882)
Az lehet,bár nem jobb parti egy ügyvédnél Miki...:)Ez a szál engem is érdekel, remélem kibontják majd..
Sok esetben nem szebb az új nő,csak MÁS!Még az se feltétlen fontos, h fiatalabb, szebb legyen..Valamivel megfogta, az tény, és biztos a jobbik arcát mutatta...nem ezt..:)
4/10
napraforgó 2019 dec. 18. - 07:18:01 4/10
(173/4882)
Lehet, hogy Petra Szabolcs egyik egy-két éjszakás kalandja volt? Mert az OK, hogy Emmát nem zaklatja, de a testvérére nem biztos, hogy kiterjed ez a "házinyúlra nem lövünk" szabály.
És Szabolcs pont az ilyen agyban kevésbé fejlett nőkre bukik, mint ez a Petra. És még az is lehet, hogy Szabolcson keresztül ismerte meg Mikit, és rögtön át is nyergelt rá, jobb alanyt látva benne.

Vajon kibontják-e ezt a szálat, mert nekem nagyon fura, hogy a nagyon normális - jó, kissé túlontúl határozott Vera mellett hogy vetett szemet Miki a sokkal csúnyább, sokkal butább, sokkal akarnokabb kis nőre, Petrára?
Ahogy Miki Verával együtt aggódott Csengéért és együtt aludtak el TV nézés közben a kanapén, benne volt, hogy ők jó páros voltak, és nem is olyn rég. A nő józan, talpraesett, határozott, jól kézben tudta tartani Miki valóságtól elszállt természetét, hazugságoktól hemzsegő világát.
4/10
napraforgó 2019 dec. 18. - 04:51:07 4/10 Előzmény kesem
(172/4882)
De, nyugodtan idézd csak, nem tudom, hogy mire gondoltál, mit vettél észre Géza és Tamás beszélgetésénél Mikiről.
Én este már fáradtan nézem a sorozatot (korai kelő vagyok), és nagyon-nagyon megzavar, kizökkent a sok és hosszú reklám, elaprózódik a történet és nem igazán veszek észre mindent.
De úgy tűnik, hogy tényleg fontos, hogy ki milyen viszonyban van egymással és az miért olyan, amilyen.
4/10
napraforgó 2019 dec. 18. - 04:44:57 4/10
(171/4882)
Az előzetesben Janó is nagyon durva volt Tamással, valami olyat mondott, hogy húzzál vissza videékre az idegesitő kislányoddal együtt. És nagyon durva fejet vágott hozzá.
Ha Linda ezt hallaná, ugyanúgy omlana a karjaiba, mint a tatoo után?
kesem 2019 dec. 17. - 21:10:27 Előzmény napraforgó
(170/4882)
Rendben, akkor nem írom le az idézetet Géza és Tamás beszélgetéséből, ami Mikiről szól...
kesem 2019 dec. 17. - 21:08:41
(169/4882)
Nem írtam el semmit. Figyeljetek az apróságokra, ennek a sorinak ez a lényege (remélem). Mikor fent volt Petra szabad estéjén a Szabi lakásán, a lemez felrakásánál utalt rá, hogy volt már fent nála, de nagyon gyorsan terelt . Ugyanígy Szabi is vágott egy fejet, amikor visszakérdezett Emmánál: "Petra itt volt?" Nem tudjuk, mikori a sztori, lehet, hogy jóval Miki előtt, de az is lehet, hogy nem....
4/10
napraforgó 2019 dec. 17. - 15:26:26 4/10
(168/4882)
Nézem az ismétlést, és mielőtt valaki megró, revidiálom az álláspontomat. Valóban többször is történt utalás a mostani részben Géza és Vera testvéri kapcsolatára, csak nekem eddig nem volt egyértelmű.

De furának tartom, hogy ebben a duplán testvéri-sógori családban soha nem volt közös családi program? Se egy szülinapot, se egy karácsonyt, szilvesztert nem ünnepeltek meg közösen?
4/10
napraforgó 2019 dec. 17. - 12:19:29 4/10
(167/4882)
Juli szobájának fala nagyon megváltozott. Teri virágokkal és lepkékkel festette teli, holott a gyerek elefántokat meg zebrákat akart. Na erre most apró baglyokkal van tele a szobája fala.
4/10
napraforgó 2019 dec. 17. - 11:41:54 4/10
(166/4882)
Pszichodoki kimaradt egy -két betű. Ilyen a leiterjakab...

A kiváncsi néni neve isteni: Gorombainé Gál Irma.
4/10
napraforgó 2019 dec. 17. - 11:12:41 4/10
(165/4882)
Géza - Vera testvérsége is elég különös, nemigen beszélgetnek egymással, sehol nem látok testvéri összetartást. A piszodokinál is milyen körmonfontan magyarázta , hogy ki is Vera, elég lett volna gy szó: a testvérem. Ehelyett Klára testvérének az elvált felesége cimen aposztrofálta, hát ez nekem nagyon gáz. Remélem, hogy az én testvéreim nem ilyen módon mutatnának be engem.
4/10
napraforgó 2019 dec. 17. - 11:07:42 4/10
(164/4882)
Igen, pont olyan, rosszindulatú bejelentésre mindkettő akcióba lép és összes hatalmát bevetve földbe tiporja a delikvenst.
De Teri néni sem semmi, képes olyan nagyokat hazudni, hogy a veje erőszakot alkalmaz vele szemben, kvázi kezet emelt rá. Egyszer látta a vejét spiccesen, ebből rendszeres alkoholizálást kreál, a gyereket meg nem látja el rendesen.

Tamás helyében én lecserélném a ház bejáratán a zárat, hogy a banya ne járkáljon oda a távollétében. Ha meg otthon van, akkor eldöntheti, hogy beengedi-e az anyósát vagy sem. Az óvodában meg szólnék, hogy ne adják ki a gyereket neki.Mert ez a banya biztos, hogy Julit is az apja ellen hangolná. Összehazudozna neki mindent, hogy nem is szerette az anyukáját, meg hogy miatta halt meg.
De az is megoldás lehetne, hogy összepakolnak és visszaköltöznek Mátraszentimrére, pláne ha még megvan a régi otthonuk. Ha nem, akkor gáz, de talán találna más megoldást, hogy elszeparálja magukat ettől a gonosz, rosszindulatú nőtől.
4/10
napraforgó 2019 dec. 17. - 03:35:22 4/10
(163/4882)
És itt is kezdődnek a bakik. Vera azt mondja Klárának, a randizást éppúgy nem lehet elfelejteni, mint a biciklizét. Mire Klára: dehát én nem is tudok biciklizni.

Ez nagyon ellentmond annak, amit a kempingezési epizódban láttunk, hallottunk, amikor Géza szerencsétlenkedik a bringával, a valamelyik felnőtt kérdésére a gyerekei azt mondják, hogy az apjuk nem tud bringázni, mindig csak az anyjuk biciklizett velük.

Vicces, 2-3 epizód, és ez a bicikliző fenomén házitündér úgy elfelejtett bringázni, mintha sose tudott volna.

Nagyon vicces viszont, hogy Mikiék kacsalábon forgó csodapalotájában a két lány is vindikál magának egy-egy szobát (+ fürdőszoba, gardrób). Miki meg csaak pislog, mit fog szólni ehhez az erőszakos kis Petra.