Téma: Mintaapák

4/10
napraforgó 2019 dec. 05. - 13:13:53 4/10
(82/4882)
Amúgy hol van ez a pizzéria? Nekem az lenne logikus, és persze gazdaságos, ha a családi ház földszintjén működne. Habár ha a ház valami eldugott mellékutcában van, akkor nem nagyon lenne forgalom.
Az meg nagyon durva lenne, ha Géza letiltaná Klára hozzáférését a számlájához, azért nem gyerek az a nő. És Géza ragaszkodik körömszakadtáig ahhoz, hogy a felesége ne dolgozzon, mert ő eltartja. Na, hát ehhez hozzátartozik az is, hogy ő fedezi az asszony kiadásait is. Persze egy kis ordibálás belefér, amikor ilyen nagy összegű vásárlásokat bonyolit a nő, de ugye ilyesmiben sem egyeztek meg sohasem. Mármint, hogy mikor, mennyit költhet és mire.
Eddig is Klára intézte a család kosztjának beszerzését, ő vette a fiúk ruháit, cipőit, fizette a suliba való befizetéseket, sőt nyilván ő intézte a rezsiköltségek fizetését is. Ha Géza továbbra is azt akarja, hogy mindezt a felesége intézze, akkor most le kell nyelnie a békát.
4/10
napraforgó 2019 dec. 05. - 04:30:45 4/10
(81/4882)
Nos, ezen én is kiakadtam. Mert miért is kell Klárának hálából bélszinből sütni, meg rántott húst késziteni egy hétköznapi vacsorára? mert ez nagyon drága kaja, már önmagában is valami ünnepre való, pl. szülinapra az ünnepelt tiszteletére. De Klára ezt még megfejeli a kacsamájpástétommal, amit szarvasgombával és tokaji aszuval akar elkésziteni. Ez még a bélszinnél is jóval drágább.
És nagyon fura, hogy az cseppet sem zavarja Klárikát, hogy eközben a gyerekei pizzán és virslin tengődnek otthon, a férje mellett.
Mindeközben Klárinak egy fillér jövedelme sincs, de teljes lelkinyugalommal szórja a férje pénzét, aminek a megkeresésében nem vett részt. Ennek az asszonynak semmi valóságérzéke nincs, az elmúlt 20 év bezártsága hatására elfelejtette, hogy a külvilágban élünk. Persze ez részben Géza hibája is, aki annyira megkimélte asszonykáját, hogy az természetesnek veszi a külön kocsit, amiben mindig van benzin, meg azt, hogy a közös számláról annyi pénzt költ, amennyit csak akar. Mert Géza sok mindent elnézett, amig az a pénz a családra ment. De joggal akad ki, ha Klára nem otthon akar kibontakozni, hanem máshol és másra szórja azt a pénzt, amit ő a pizzériával keresett meg.
4/10
napraforgó 2019 dec. 04. - 18:07:46 4/10
(80/4882)
A pszichológusok és pszichiáterek valóban valahogy úgy működnek, mint ahogy itt láttuk, vagyis, hogy csak kérdéseket tesznek fel (jólirányzott, célratörő kérdéseketa), de a páciens/eknek kell rájönniük a megoldásra.
Géza most először figel oda, amit Klára mond. Ami furcsa, hogy most Klára nemigen nyilvánitja ki, mit is akar valójában. Arról szó volt, hogy a harmadik szülés helyett inkább visszament volna dolgozni - de még nem hangzott el, hogy hol és mit dolgozott.. Én valahogy azt feltételeztem, hogy soha nem is volt állásban, mindig háztartásbeli volt.
Klárának most kellene kitalálni, hogy konkrétan mit is akar dolgozni és kb. hol, de mostanában csak sirdogál és sajnálja magát. Utána meg ki kéne találnia - és ebbe már Gézának is lenne beleszólása, hogy ki milyen házimunkát fog elvégezni. A nagyfiúra már bátran rá lehetne bizni a napi bevásárlást, legalábbis olyasmit, amihez nem kell akkora szakértelem. (húst, felvágottakat és a legtöbb zöldséget jobb nem gyerekre bizni). Levi mosogathatna - mosogatógéppel ez nem nagy kunszt, csak meg kell tanulnia, mit, hová tegyen, melyik programot inditsa el. Csabinyúl meg megterithetne a vacsorához.
Géza megtanulhatna néhány egyszerű fogást elkésziteni, akkor nem Klárának kéne főzni minden nap. Ha a héten többször van rendes étel, akkor néha becsúszhat egy-egy pizza, boolgnai makaróni, vagy akár virsli is.
Ja, és mindenki rendet tart a szobájában, a szennyes ruháit nem hányja szanaszét, hanem egy helyen gyűjti.
Máté és Levi már egyedül is eltalál az iskolába, Csabi oviba hurcolását oda-vissza kéne még elosztani. De ha jobb viszonybe keverednének Tamással, meg tudnák oldani, hogy kölcsönösen elosztanák maguk közt , hogy melyik apuka viszi és melyik hozza az oviból a saját és a szomszéd srácát.
Na de akkor megszünnének a bonyodalmak és miről szólna a sorozat?
4/10
napraforgó 2019 dec. 04. - 06:18:19 4/10
(79/4882)
Szabolcs a bébiszitter megválasztása kapcsán nincs épp a topon, nem a kisfiának választott megfelelő bébiszittert, hanem magának. De az Emma által hozott nagyynéni sem lesz az igazi, aki a zsákos emberrel fenyegeti a kicsit, ha nem eszi meg az undoritó főzeléket.
Tamás próbálkozása, hogy megszabaduljon az anyósától, dugába dőlt a kislánya hajában talált fejtetűk miatt, mivel ő nem ér rá egész nap a gyerek haját tiszttitani, na meg őrizni az otthonléte miatt. Így az álnok nagymamának lehetősége van egy újabb hétre befészkelnie magát a családba.
4/10
napraforgó 2019 dec. 04. - 06:10:39 4/10
(78/4882)
Nos, most tetű mizéria van az óvodában, amit Csabi még tetéz is, azzal, hogy "eladja" a fejtetűket a nagyobbaknak, meg az óvodás társainak. Gondolom, hogy a kettéválasztott óvodás csoport összeverekedése folytán az egész csoport fertőzött lett, és bizony tőlük a szülők és a nagyobb tetvérek is megkapták a fertőzést.
4/10
napraforgó 2019 dec. 03. - 16:31:13 4/10
(77/4882)
Én is azt vártam, hogy Géza megfekteti a hizelgő Zsuzsit. De ami késik, nem múlik.... Ha Klára tovább truccol, megeshet...
4/10
napraforgó 2019 dec. 03. - 16:28:40 4/10
(76/4882)
Látszik, hogy külföldi történet adaptációja a sztori, mert elég nehéz elhinnem, hogy Klára 0 keresettel lelkesen bevásárol otthonra is (időnként megjelenik egy kosár kajával, ugyanúgy bevásárol a sogórnőjének is, elvégre kompenzálni kell, hogy ott lakik náluk. Ezt is Géza pénzelné? Az a Géza, aki 10 percenként fölemlegeti a pszichológusnő 18 000Ft-s óradiját?
Mikkamakka meg állandóan rinyál, hogy nincs pénze, miközben márkás ruhákat vásárol a macájának, csak úgy szórja a pénzt a lánya sitáborjára, a soha meg nem valósitandó kút kiejelölésére hivatott varázsvesszős kóklernek, családja nőtagjainak flancos ruháira.
4/10
napraforgó 2019 dec. 02. - 20:34:18 4/10
(75/4882)
Ez a Zsuzsi a pizzériából szemet vetett Gézára, erre a nagyszerű fickóra. Még a végén kiüti Klárit a pikszisből. Lehet, hogy neki nem lenne ellenére, hogy munka helett otthon legyen. Bár ennek a nőnek van annyi esze, hogy nem dolgozná magát hülyére a háztartásban.

Petrácska is ügyesen csavarja az ujja köré a Makiját. Megkap mindent, amit akar és nem is igen csinál érte semmit sem.
4/10
napraforgó 2019 dec. 02. - 19:54:06 4/10
(74/4882)
Kezd nagyon kommersz lenni a sorozat. Most az állatorvos és Bunkó Géza családi élete volt teritéken leginkább. A nyugdijas orvosnő Teri egy vipera, állandóan beleártja magát a veje életébe. Úgy akar a legfontosabb ember lenni az unokája életében, hogy éket ver közé és az apja közé. Beleszól az étkezésébe, hogy mit egyen és mennyit (a nagyszülők legutálatosabb tulajdonsága, hogy föl akarják hizlalni a normális testalkatú unokájukat, mint egy kismalacot, csak tömik és tömik, hogy "nagyra nőjön"), megszabnák, hogy kivel barátkozzon, kit szeressen és kit ne.
Tamás és Linda kapcsolata igy sem igazán alakul, de ha az anyós még minduntalan bele is avatkozik... Szegény idős hölgy annyira fél, hogy valaki a lánya helyére fog lépni, hogy az unokája, meg a veje újra boldog talál lenni valakivel. De amit Teri csinál, hogy mószerolja a vejét a vezető óvónő, meg Linda vőlegénye előtt, az igazán aljas.

Gáza meg meg van győződve arról, hogy ő egy akkora égi ajándék a felesége számára, igazán megbecsülhetné magát az az asszony, na meg főleg őt, hogy milyen gondtalan életet biztosit számára, nem kell semmit sem csinálnia. Hisz a házimunka egészen addig bagatel semmi, amig azt Klára csinálja, de ha az ő nyakába szakad, akkor már csak a bunkó macsó beköpései maradnak, amit a fiai lelkesen eltanulnak. A férfiak nem sirnak, nem esnek kétségbe, hanem megoldják a dolgokat. Ezért aztán zuhany alatt mossák az edényeket, ha nincs tiszta ruha, egy hétig hordják ugyanazt és hétszámra csak pizzát esznek.
Klára sopánkodik a férje értetlensége miatta, meg azért, mert otthon nem csinál semmit, de pont ugyanerre neveli a fiait is. Kiszolgálja őket is reggeltől-estig. Ha el akar menni dolgozni, a házimunkát óhatatlanul el kell osztani a családtagok között.

Mókamikiből és élete legújabb párjából szerencsére csak keveset kaptunk, a kis Dani és Szabi viszont jó párost alkotnak.
10/10
Puzsér Róbert kritikus 2019 nov. 30. - 11:51:13 10/10
(73/4882)
A sorozat valóságlapja nulla de 46 percig pont jó arra,hogy elaludj rajta.
4/10
napraforgó 2019 nov. 28. - 16:07:08 4/10
(72/4882)
Így igaz! Gimnáziumi szerelemnek mondták, 20 éve házasok, úgyhogy Klárika valószínűleg szinte az iskolapadból ment az oltár elé. Hát hogy is tanulhatott volna bármit? Az akkor még nagymenő focista Gézuka megnyugtatta, neked nem kell dolgoznod kicsim, el tudlak én tartani. És ez így maradt.

A varázsvesszős manuson én is derültem, és csoda, de az ilyen kóklerek is meg tudnak élni! A hülye lúzer Maki meg ahelyett, hogy hagyta volna üres kézzel elmenni, még utánaküldött 25 000 forintot.
Petrát egyre jobban utálom, szegény húgát is hogy kioktatta. Odament segíteni neki, vasalt helyette és a kis béka meg közölte, hogy ő is kirúgná. Mert elégette a 3 hetes kölke kedvenc rugdalózóját.
4/10
napraforgó 2019 nov. 28. - 09:34:47 4/10 Előzmény luci87
(71/4882)
Ez bizony így van. Nekem is, mint sok más nőnek a munka mellett ott volt a háztartás is, mert bizony az én férjem sem tett keresztbe két szalmaszálat sem. Hiába próbáltam idejekorán ránevelni, rászoktatni, hogy vegye ki a részét a házimunkából, mindig, mindent elrontott, soha nem volt képes semmit megcsinálni. (Nehezebb volt kijavítani, mint megcsinálni.) Így utólag azt mondom, hogy szándékosan csinálta, hogy hagyjam békén és ne is zaklassam. És hogy ne zavarjam őt a házimunka látványával se, hát inkább elhúzott otthonról valahová.

Most, amikor Vera és Csenge unszolására Klára megpróbálja összeírni, hogy mit is szeretne csinálni, hát a világon semmi sem jut eszébe. De még olyan sem, hogy elmenne utazni, akár külföldre, akár csak itthon pl. egy wellness hétvégére.
Munka szempontjából semmihez sem ért, csak főzni, meg sütni tud.
Épp ezt a tudományát akarta kamatoztatni, amikor próbálta rávenni a csökönyös, korlátolt Gézát, hogy a pizzériában áruljanak süteményeket is. Gondolom ehhez is be kellett volna néhány engedélyt szerezni, de a választék bővítése biztos jót tett volna az üzletnek.
Valószínűleg szívós és kitartó fülrágással azért Gézát meg tudná győzni. Habár van egy olyan gondolatom, hogy bolond, aki több munkát akar magának a nagy semmiért. Mert Klára a sütikért biztos nem kapna fizetést.
7/10
luci87 2019 nov. 28. - 09:18:16 7/10 Előzmény napraforgó
(70/4882)
Na igen, de ha belegondolunk, hányan tehetjük(tehettük meg) hogy otthon maradunk a gyerekekkel?Klárát eltartotta a férje eddig.Más nő meg dolgozik IS ,plusz ellátja a háztartást,és a gyereket IS...Elhiszem, h bele lehet unni az otthonlétbe is, én is 6 évig voltam annó gyesen a két gyerek 3 év korkülönbségel született...
De túlzásnak érzem ezt a nagy rinyálást..mert nem dolgozhat..
4/10
napraforgó 2019 nov. 28. - 03:35:42 4/10 Előzmény janderka
(69/4882)
Mikor Miki kiszállt a kocsiból, az ülésen maradt a tárcája és még valami apró tárgy, amire nem emlékszem. (nem hiszem, hogy egy kulcscsomó volt, hisz épp azért jött el hazulról, mert Petra nem engedte be.)
Kicsúszhatott a mellénye zsebéből is, de lehet, hogy ő dobta oda beszálláskor. Talán megnézem majd az ismétléskor, mi is volt az.
Mindenesetre azt furcsállottam, hogy Vera lakásának a kulcsa meg a zsebében maradt, holott oda azért jóval ritkábban járt. Így tudott éjszaka besettenkedni oda.
Vera is fura, hogy nem kérte vissza hamarabb a lakáskulcsát Makitól - bár én inkább zárat cseréltettem volna, hisz egy kulcsról számtalan másolat is készíthető.
3/10
janderka 2019 nov. 27. - 15:19:10 3/10 Előzmény napraforgó
(68/4882)
Tényleg benne volt mindene vagy csak bekamuzta? Hiszen be is ült, mielőtt elvitték a kocsit. Mért hagyott volna bent bármit is?
4/10
napraforgó 2019 nov. 27. - 12:10:06 4/10
(67/4882)
Dehogy kapott. Ha valaki pofozkodna, hát ő pofozná fel Makit. Én csak kilátásba helyeztem, ha sokat szemétkedne.
4/10
napraforgó 2019 nov. 27. - 10:45:26 4/10
(66/4882)
Ha ez tragédia volna, akkor Petra bőven megérdemelné, hogy az általa tönkretett és megalázott férfi végezzen vele. -----> Én nem lennék ilyen kemény vele, elég lenne, ha leordítanák a fejét, esetleg egy-két pofonnal megtámogatva. (bár nem vagyok az erőszak híve, de néha nekem is viszket a tenyerem, ha olyasmit látok, ami irritál).
4/10
napraforgó 2019 nov. 27. - 10:43:02 4/10
(65/4882)
Nem tudom, remélhetőleg nem hozzák ki a komplex gyerekjátékot. Ha láttál már ilyesmit játszótéren, akkor van valami fogalmad róla. Ez a műanyagból lévő színes valami egy emelvényen álló váracska, aminől minimum kétfelé le lehet csúszni, és kis lépcsőn, valamint létrán is fel lehet rá mászni. Talán jár hozzá egy homokozó is. Rövid ideig lehetett látni Petra laptopján, miközben a nő a forgalmazó céggel beszélt telefonon. A pasi azt kérdezte, hogy hány gyerek részére lesz a komplexum. 678 000 ft-snak mondták a mászókás, csúszdás homokozós csodajátékot.

Amúgy kiderült, hogy Petra fodrásznő és a kacsalábon forgó tágas családi házába egy fodrászüzletet is beleálmodott. Vajon hogy fogja ezt kiizzadni Maki, akit még egy percig sem láttunk dolgozni?
Az állatorvost már láttuk kutyát, macskát menteni, depis papagájt is kezelt már, meg teknőst is.
Géza időnként felszolgál a pizzériájában és Szabolcs is osztotta már a jogi tanácsolat, de Miki építési tevékenységéből még semmit sem láttunk, csak azt, hogy szerencsétlenkedik a két családja között.

Amúgy Petráról el tudnám képzelni, hogy símán eltartatja magát, neki nem lennének skrupulusai, mint Klárinak.
4/10
napraforgó 2019 nov. 27. - 10:11:20 4/10
(64/4882)
Szerintem nincs olyan férfi, aki egy napnál tovább kibírná a borzalmas Petra mellett. Vera sem az az ideális nő, de mi vihette rá az alapvetően békés természetű Móka Mikit arra, hogy ezt a hisztériás, ármánykodó, gonosz nőszemélyt válassza??? ------>
Vajon hol szedte össze Maki ezt a számító kis ribancot? Milyen gonoszul mosolyog, amikor a férfi odakinn könyörög neki, hogy engedje be?
Mikimaki képtelen lenne a nővérét kifizetni a telekrészéért, vajon miből akarnak így építkezni? És a nő irreális elképzelései, vágyai? 670 ezer forintos gyerekjátékot néz ki a netről, olyat, amit óvodákba telepítenek, mindezt a 2 hetes fiának?! Az a hülye papucs meg képtelen a sarkára állni, hogy na ezt nem, csak makog, megígér mindent, azt is, hogy nem hazudik többet, és már a következő mondata is egy nagy hazugság.
Kíváncsi vagyok, hogy a kocsiját hogy váltja ki a telephelyről, ha minden irata, bankkártyái is a kocsiban voltak. kitől kér kölcsön a kocsi "kiszabadítására", mert hogy nem fogják neki megengedni, hogy belenyúlkálkon, amíg ki nem fizette a büntetést, meg az elszállítást, az tuti.
4/10
napraforgó 2019 nov. 27. - 10:00:51 4/10
(63/4882)
Klára: Miért nem mondja meg Bunkó Gézának, mi bántja? Az utóbbi nem rossz ember, csak végtelenül korlátolt. ----> Igen, Géza kissé korlátolt és végtelenül maradi. Bár szerintem Fenyő Ivánnak nem áll túl jól ez a szerep, mint ahogy Polyák Lillának sem az otthon senyvedő feleségé.
Klára truccolása sem igazán tetszik, mert hiába van abban igaza, hogy szeretne valami értelmeset is csinálni a lassan felcseperedő gyerekei mellett, azért az első összezördülés után - még ha el is megy kicsit szórakozni a sógornőjével, azért nem igazán kellene 20 évvel fiatalabb fiúk nyakába akaszkodva kapatosan táncikálni. Ebben igaza van a férjének, ő sem rohant el az első szórakozóhelyre lányokat felcsípni, amikor Klára lelépett.
Bizony mindkettejüknek van miért bocsánatot kérni a másiktól. Klárának a felelőtlen görbe éjszakáért, Gézának meg azért , mert körömszakadtáig ragaszkodik ahhoz, hogy Klára csak a házvezetőnője legyen és elégedjen meg a főzés - mosás - takarítás szentháromságával, ne akarjon ennél többet.