Téma: Mintaapák

7/10
luci87 2021 aug. 28. - 15:02:28 7/10 Előzmény napraforgó
(3122/4882)
Szerintem huzza Makit egy kicsit...had érezzen o is kis féltékenységet..Na meg lehet hogy rajon, lehet mégse volt jo otlet, hogy ujra osszejottek..persze ennek a gyerekek orulnek.De Maki ugyanolyan mint volt..csak Petra is otthagyta, de Muki miatt kénytelen elviselni..a hulyeségeit, na de én nem sajnálom,ha megnyerte,anno.. most igya a levét..
4/10
napraforgó 2021 aug. 28. - 12:14:49 4/10 Előzmény guess.who
(3121/4882)
Hát igen.
Csak a Szulák féle liezon Maki vonakodása miatt nem jött össze.
A többi stimmel. Hannácska idegbaját már kezeltetni kéne. Már 5 évesen rémesen hazudós volt, pont , mint az apja. De ahogy Vera Maki hazugságait is egész jól tolerálta, úgy a Hannácskáéval se törődött egy percig sem. Milyen felnőtt válik egy ilyen gyerekből????
offtopic
guess.who 2021 aug. 28. - 11:09:31 Előzmény napraforgó
(3120/4882)
No és Szulákkal is majdnem-majdnem összejött egy kósza akció Makinak.

Egyébként pedig de: Vera szándékosan csinálta. Pontosabban szándékosan csináltatták vele a csavaros eszű, jó fantáziájú, zseniális írók - hiszen így lehet játszani hosszú heteken keresztül a sehová sem vezető féltékenykedős és vitázós, majd összeveszős-kibékülős jeleneteket. És máris megvan az epizódok negyede.

Az egyébként számomra is érthetetlen volt, hogy mit bohóckodott Linda azzal, hogy "ha így, akkor majd megmondalak az anyukádnak"?! Mégis KI mással kellene megbeszélnie nevelési kérdéseket, mint az igazgatónővel, aki ráadásul érintett is a gyereke nevelésében? Ez az ostoba terhességi tesztes titkolózás meg pont ugyanannak a rendkívül idegesítő és fárasztó vonalnak a további erőltetése, amikor a Linda-Tomika liezont hónapokig titkolták mindenki előtt, meg elbújtatták Tamást az ülőbútor mögé stb.
Megjegyzem: Hannácska személyiségzavara nem tűnt fel már az oviban az óvónéniknek, akik véletlenül pont ugyanúgy Lindanéni és anya voltak? És ha feltűnt, miért nem foglalkoztak vele? Főként az anyja, akinek úgy rémlik, van is valami szakirányú végzettsége. Ehelyett simán ráhagytak mindent - ahogy most a kulcs ellopását, a zárt szekrény kinyitását és a telefon megszerzését is.
Szegény Lindanéni meg annyira nem lát semmit ebben az idegállapotban, hogy még arra sem nagyon jött rá, hogy ha Hannácska telefonjának visszaszerzése volt a cél, akkor mégis ki a frász állhat az egész mögött?!
offtopic
guess.who 2021 aug. 28. - 11:01:20
(3119/4882)
Badár matematikatanárként, kezében tartva a körzőt: "A szögmérővel csináljatok egy kört".

Érdekes, hogy Levikéék "vidéki" iskolája (ahová ugyebár sok-sok órát utaztak, szóval valahol a határ környékén lehet) jóval nagyobb, mint a korábbi pesti suli vagy akár Veráék oviskolája. Ehhez képest ott is nagyjából 2-3 tanár van összesen, hiszen még az igazgatóbácsi is beszáll a tanításba. Az kissé azért érthetetlen, hogy az entellektüel matematikát hogyan taníthatja egy "ránézésre huszonöt év szigorított" figura, de sebaj, hiszen rendkívül vicces a dolog, ahogy Mucsi pedellusként is az. Ja, nem.
Ráadásul Levi is tiszta Hari Puttar, a készítők helyében biztos nem hagytam volna ki a lehetőséget, és az osztálytársakkal való verekedés során nem csak a szemüvegét görbítettem volna el, de egy istennyila alakú sebhelyet is karcoltattam volna kifogyott tollbetéttel a homlokára Szabival.

Különben a nagy rejtélyeskedésben sikerült a készítőknek még egy életszerű húzást mixelniük: Lindanéni a boltban kolbászol, majd idegállapotban megvesz egy kazal terhességi tesztet - aztán teljesen nyugodtan elmegy a suliba tanítani, anélkül, hogy kipróbálná... Sőt: hiába reklámozták az előző rész végén úgy, hogy a tegnap esti részben kiderül a teszt eredménye, ez valahogy mégis kimaradt az 5. részből... Pedig jellemzően a péntek esti rész végére szokták hagyni az ilyen nyitott kérdéseket, hogy a hétvége után a nézők BIZTOSAN ott üljenek a képernyő előtt hétfőn este.
4/10
napraforgó 2021 aug. 28. - 07:53:51 4/10 Előzmény luci87
(3118/4882)
Nem hiszem, hogy Vera szándékosan csinálta.És nyilván nem is akar a tesitanártól semmit. Mikinek a lelkén azonban nemcsak Petra szárad, hanem máskor és mással is flörtölgetett (amikor az oviból elment egy nőcivel valami grillsütőt javitgatni, akkor nagyon hizelgett neki a nőci csodálata, Vera meg a keritésen át leselkedett rájuk).
Nagyon is ráfér, hogy meglássa, a felesége másnak is tetszik.
Linda helyében én már a második rászólásra elvettem volna azt a telefont. A harmadiknál meg tuti nem adtam volna vissza, hanem az anyjának adtam volna át azzal, hogy figyeljen jobban a kislányára.
Nevelje meg az anyja, ne a tanitónő. Már ha nem fogad szót. Az iskola nem játszótér és egy gyerek nem csinálhat akármit, csak mert az anyja/apja az igazgató.
7/10
luci87 2021 aug. 28. - 06:23:50 7/10 Előzmény napraforgó
(3117/4882)
Csak nehogy az legyen, h Vera osszejon a tesitanarral. Vagy borsot akar torni a flortolessel Miki orra ala, hogy anno, elhagyta oket, es masik nonek csinalt egy uj gyereket.. :/??!
7/10
luci87 2021 aug. 28. - 06:20:47 7/10 Előzmény zazee
(3116/4882)
Igen Hanna ezzel tullepett egy hatart. Lindat csodalom, hogy igy kezelte.
Szemtelen kiscsaj, koran kezdi. Eddig meg letudtam annak, h jaj szegenynek az apukaja lelepett, uj csaladja lett.. De most visdzament, megint van apja...
4/10
napraforgó 2021 aug. 28. - 04:03:59 4/10 Előzmény zazee
(3115/4882)
Hanna korábban is egy kis hisztérika volt, többször földhöz verdeste magát, ha a dolgok nem úgy mentek, ahogy ő akarta. Korábban már tönkre akarta tenni Juli szép haját, holott az övé sem csúnyább.
Most meg dilizik, hogy ő mindent megengedhet magának, mert az ő anyja az igazgató. A lopástól sem riad vissza.
Miki végre azt csinálja, amihez ért, karbantart, armatúrát cserél a neonvilágitáson. Aztán belepiszkál a számitógépbe, holott egyet már korábban is tönkretett. Tamásét. Ő nem tanul a saját hibáiból sem, neki mindig meg kell mutattni. És meg is mutatja.... hogy milyen ostoba, felelőtlen idióta.

Levit sajnáltam, igaz, hogy minden iskolában utálják a tudálékos kis strébereket, de azért itt hárman estek neki és a szemüvegét is tönkretették. Sajnálatos módon pont a diri fiával akaszkodott össze, igy nem nagyon valószinű, hogy a gaz kis támadók komolyabb büntetést kapnának. Géza viszont példát mutat tirpákságból.

A nagyszülők nem is annyira öregek, mégis állandóan a "bezzeg az én időmben" szöveget nyomják, a nem is oly kicsiny gyermekek nevelését kifogásolják Gézánál. Semmi sem jó,mert ők valaha mindent máshogy csináltak.
Géza ostoba, mi baja lehetne az ő kisbabájának a szomszédasszony anyatejétől? Sőt jót tenne vele a babának. De ez fölösleges, hisz ő is tápszeren nőtt fel, és milyen szép nagy barom lett belőle.
1/10
zazee 2021 aug. 27. - 21:45:37 1/10 Előzmény hoyabella
(3114/4882)
Valóban nagyon ellenszenvessé vált Hanna karaktere, korábban sem volt túl szeretnivaló, elég negatív, a felnőtteket is zsaroló és manipuláló kis terrogombóc volt. De most különösen irritáló lett, ennyire gonosz és jellemtelen 6 éves gyerek nincs. Ezt a karaktert nagyon elrontották a szerzők! Amúgy sajnos számomra már nézhetetlen lett. Furcsa, hogy nálunk képtelenek normális, nézhető filmsorozatokat készíteni. Pedig igény lenne rá!
1/10
zazee 2021 aug. 27. - 20:53:52 1/10
(3113/4882)
...és igen :)))
hoyabella 2021 aug. 27. - 20:29:01
(3112/4882)
Most hagytam abba a nézését végleg! Hannácska egy rohadt kis q...va, legszívesebben felnégyelném! Mit képzel ez magáról? Mindig is igaz volt a mondás, hogy a pedagógusok gyerekei a leggázosabbak, hát ez itt többszörösen igaz. Elég volt ebből a förmedvényből!
1/10
zazee 2021 aug. 27. - 20:07:08 1/10 Előzmény guess.who
(3111/4882)
Kár hogy itt nem lehet lájkolni az összefoglalód erről a "remekműről", tökéletes!!! Szánnivalóan logikátlan, eseménytelen és unalmas a sorozat. Amúgy pedig tök értelmetlen volt Gézacsaládot vidékre költöztetni, a gyerekeket kiszakítva a környezetükből ezzel is fokozni a veszteségüket! Teljesen életszerűtlen az egész. Géza eddig sem volt anyagilag túl előnyös helyzetben, ilyenkor egy vállalkozó nem hagyja ott a megélhetéséhez szükséges pizzázóját. Nagyon fos lett az egész sori!
offtopic
guess.who 2021 aug. 27. - 19:15:46
(3110/4882)
Így legalább nem kellett túl bonyolult névváltoztatási procedúrán átesnie. De még egyszer mondom: remélem, hogy ide nem hozzák be állandóra, mert már ennyi is inkább idegesített, semmint érdekelt volna.

De az eddigi négy rész alapján egyre inkább úgy gondolom, hogy a nagy garral beharangozott "új szereplők" valóban csak epizodisták lesznek: Geyzáék pillanatok alatt hazaköltöznek majd (Frajt, Badár és Mucsi ezzel kuka), Liba kisasszony meg miután már most is kétszer lepattintotta Szabit, mehet a dolgára (és Szabika is mehet vissza Emmához).

Bár az előző évad Makis nyűglődését végiggondolva, simán lehet, hogy az írók valóban elhiszik, hogy ez a kínszenvedős "vidékieskedő" poénkodás jópofa, és dafke végig fogják nyomni az évadot úgy, hogy Geyzáék ott penészednek majd az anyóséknál, napi vidám konfliktusokba keveredve a disznók etetése és a tarhonya kapálása körül...
Amúgy tényleg totál irreális: van egy nagy házuk, ahol bőségesen elférnek, sőt: mindhárom gyerek megszokta a saját közösségét, ott lenne kéznél Geyzának Ádám és Zsuzsi is, mindkettő tud neki segíteni - erre elmennek a világ végére, ahol normális helyük sincs, aludni sem tudnak, iskolát kell váltaniuk, arról nem is szólva, hogy most, hogy a piccéria láthatóan döglődik és elpasszolta Ádáméknak, mégis mi a jó francból él? Mert abból, hogy döglik (hónapok óta) a tévé előtt és meccset néz, nem hiszem, hogy túl sok bevétele lehet. Márpedig a négy gyereket etetni, ruházni kell, belőlük hármat ráadásul iskolázni is, szóval bőven kell a pénz, GYES sincs stb., teljesen egyedül kellene kigazdálkodnia mindezt.
offtopic
guess.who 2021 aug. 27. - 19:04:08 Előzmény napraforgó
(3109/4882)
"És mi van, hogy a tanitónéni azt firtatja az első nap, hogy ki tud olvasni?"
Ráadásul folyóírással ír a táblára, még csak nem is nagybetűkkel, amit egy picit nehezebb kiolvasni, főleg olyan gyerekeknek, akik még csak most tanulnának meg olvasni - és éppen tőle.

És igen: Szávai Viki mindig csinosabb. Őt hálistennek nem tudják elrontani. :)
4/10
napraforgó 2021 aug. 27. - 16:22:49 4/10 Előzmény luci87
(3108/4882)
Ez igaz, de az összes többi gyerekszereplő nagyon megnőtt. Csabi már majdnem akkora, mint Levi, holott állitólag 5 év van köztük. Ági gyerekei meg eleve nem is voltak kicsik, a fia olyan koravén, nagylábú kölök, röhejes volt óvodássnak eladni.
7/10
offtopic
luci87 2021 aug. 27. - 13:27:21 7/10 Előzmény napraforgó
(3107/4882)
Danikarol elhiszem, hogy elsos, mert egyemaszivet, alig nott valamit, picike most is..
4/10
napraforgó 2021 aug. 27. - 11:49:52 4/10 Előzmény guess.who
(3106/4882)
Azt én el tudtam volna fogadni,hogy Klára anyja egy rövid időre odaköltözik Gézához Klára halála után, hogy segotsen a babánál.Aztán felmerülhetett volnaa az ötlet, hogy költözzenek össze, ott vidéken, hogy az após se maradjon ki a jóból. Ez valahogy úgy elfogadható lett volna.
De sehogy nem értem, hogy egy szót sem szóltak Gézáék hatalmas csaaládi házáról, sem a pizzériáról, hogy azokkal mi történik? Ideiglenesen, avagy véglegesen.Végül is nem tudjuk, hogy Ádám mi a fenét keres a pizzériában és mi a van az edzőteremmel? no meg Ágikával?

A gyerekek, akik állitólag most kezdik az iskolát szemmel láthatóan legalább 10 évesek, kicsit nevetséges őket kisiskolásként feltüntetni.
És mi van, hogy a tanitónéni azt firtatja az első nap, hogy ki tud olvasni? Hát nem őneki kéne erre megtanitani a gyerkeket? Ehelyett azt próbálgatja, hogy ki mit tud már elolvasni? Én ezen egy kicsit megdöbbentem.

Veráék lakása totálmegváltozott, az előszobályuk aa duplájára nőtt. A konyhabútoruk szine megváltozott, klassz, hogy annyira jól megy nekik az iskolainditás mellett, hogy mindent lecseréljenek.
4/10
napraforgó 2021 aug. 27. - 11:39:50 4/10 Előzmény guess.who
(3105/4882)
Te csinosabbnak látod Lindanénit? mert én legalább 5 évvel öregebbnek, mint eddig. A haja elviselhetetlenül ronda. Miért nem tudnak neki egy normális frizurát csinálni? A nő minimum 45 évesnek látszik (kb annyi is) és egyáltalán nem az a tipus, aki majd most hirtelen gyereket szül. Hiába nézegeti a gyorstesztet. Szávai Viki nagyon rossz választás volt egy fiatal óvónőcske szerepére.
offtopic
guess.who 2021 aug. 27. - 11:27:23
(3104/4882)
Nyilván tökéletesen lényegtelen dolog, de azt a szerencsétlen gyereket ki szoptatja? Remélem, nem a bóti szakállú Geyza... (Bár a ma esti előzetes szerint pont ezen megy majd a vita.)
De ezt egyébként mégis hogyan gondolták? Geyzáék hipp-hopp lepasszolják a piccériát Zsuzsinak és Ádámnak, majd elköltöznek, de továbbra is szereplők maradnak? Javasolnám még, hogy legyen egy család Kenyából, Dongguanból és valami mexikói vagy brazil őslakos is a sorozatban.
És iszonyúan fáradtak a túlerőltetett és rendszerint már húsz évvel ezelőtt is szakállas "poénok": Mucsi láthatóan már azelőtt is unja mindegyiket, hogy megpróbálja kimondani.
Ez a "falusi idill" meg szintén egy baromság: elköltözik a világ végére Geyza NÉGY GYEREKKEL anélkül, hogy tudná, hogy ott mi vár rá? Hogy nincs normális fürdőszoba, de a gyerekszobában pont HÁROM ágy is van? (Egyáltalán: kiderült, hogy KICSODA pontosan Alma és Mucsi - vagy hogy Geyza MIVEL indokolta a költözést, kiszakítva a megszokott közösségekből a gyerekeket? Nem elég, hogy az anyjukat elvesztették, most az összes többi gyökértől megszabadítja őket a főgyökér apjuk?)
De hogy az évnyitóra készülve az a legfontosabb, hogy trágyát kocsizzanak és tojást szedjenek a gyerekek reggel??! De ha annyira parasztemberek Mucsiék, akkor miért teszkós zsákos trágyát kell tologatniuk?!?! Mivaaaaan?!?! Ez tipikusan olyan kliséhalom, ahogy a belpesti kerületeket életükben soha el nem hagyó írók képzelik a "vidéki" életet. Inkább fájdalmas, mint vicces ezt nézni. (Bár úgy sejtem, hogy nem fog ez a vidéki bohóckodás sokáig tartani, sőt: már így is pont két résszel több volt belőle, mint ami elviselhető lett volna. Legalább Bödörék csúfos végét szem előtt tarthatták volna az írók!)

Viszont nagyon látszik, hogy sok idő eltelt a két évad forgatása között, és szinte minden női szereplő nőtt vagy tíz kilót, a férfiak meg sorban megborotválkoztak (kivéve Szabisármőrt). Egyebekben azonban semmi nem "fejlődött" a kihagyott/eltelt "három hónap" alatt. Ami mondjuk kissé fura, mert múltkor, az évad végén még novemberben, azaz bőven ősszel rendeztek "évzárót" az oviban Veráék, most meg hipp-hopp, megint szeptember elseje van - ami az én erősen konzervatív naptárfelfogásom szerint jó esetben is 9-10 hónapnyi idő.
És még:
- az ökotudatos Tamáséknak hipp-hopp lett a kis elektromos autóból egy böszme nagy fekete szörnyszülött. Ez már Linda rossz hatása, vagy Tamás a borostája eladásáért kapott szponzori autót?
- Petrácska ugyanúgy gyermekmegőrzőnek használja Makit, elfeledve, hogy Makika a szakállával együtt az egyedülállóságát is elvesztette. Ez ellen Vera asszonyság (úgyismint feleség) sem ágál különösebben, Csengemaca meg még rajong is a gyerekért, teszi mindezt annak ellenére, hogy (majdnem) felnőtt fejjel azért korábban elég jól átlátott Petrácska aljasságain.
- Szabikáék Tamással az évnyitón cirka egy méterre állnak a "tévés műsorvezetőtől", normál hangerővel beszélik ki annak alkatrészeit - és a nő nem hall semmit?!?! Gondolom, nem is látja őket, mert süketnéma - és egyben remélem, hogy nem lesz komoly szerepe. Miért kell ennyire szerepeltetni ezt a nőt, mikor egyetlen természetes(nek tűnő) hangsúlyt vagy mozdulatot nem sikerül összehoznia?
- az iskolában, ahogy számolom, a tanári kar összesen KÉT tanárból áll (Lindanéni ugye még nem az), akik nyilván mindent IS tanítanak majd.
- Veráék meg csak úgy áttolták Makival egy másik falra a lakásuk bejárati ajtaját? Nem semmi.
- Zsuzsi mikor lett ekkora hülye? Korábban ő volt a higgadt és mindig okos csaj, most meg egy étterem vendégterében vakargatja és krémezteti magát, meg beszél baromságokat Ádámnak. Az ágyi poloskák azért jellemzően NEM csípik össze a teljes testfelületet egyetlen éjszaka alatt. Persze nyilván ez az egész baromság csak arra jó, hogy Zsuzsi ebben az évadban Makitól átvehesse a totál debil és a mindenkinél hédereől hajléktalan szerepét... Vagy megpróbálja befűzni Ádámkát, aki így két tűz közé szorul és rettentő sokat őrlődhet majd (ugyanúgy, mint az előző évadban Lindanéni Tamás és Janaú között)
- azt azért nem ártott volna átgondolnia a rendezőnek/írónak forgatás előtt, mikor Danit az apja megfenyegeti (még ha csak viccből is), hogy tollal karcolja a "bűnös" szót a homlokára, ha elrontja a verset. Ez még felnőttek között is csak mérsékelten vicces, egy gyerekben viszont elég komoly lelki traumát lehet okozni vele. Pláne úgy, hogy el is mondja a gyerek, hogy stresszel a versmondás miatt - apuci meg úgy segít neki, hogy a várható büntetést részletezi. Gratulálok!
- Veruskáék elfogadásra, meg egyenlőségre nevelnek? És ezt pont a tévékettőn? A doktor Balla-Tóth hatalmaskodó államtitkára után?! Nem lesz ebből gond odafent? Aztán lehet a szőnyeg szélére állítva magyarázkodni...
- szegény Almának (és főleg a hangjának!) nagyon nem áll jól ez az okoskodó nagyi figura.

Viszont hogy legyen pozitívum: Lindanéni szerintem az előző évadhoz képest még dögösebb is lett. Talán az egyetlen, akit végre határozottan jobban sminkelnek!
4/10
napraforgó 2021 aug. 27. - 08:38:26 4/10 Előzmény napraforgó
(3103/4882)
Bocs, nem Géza, hanem Szabi.