Téma: Mintaapák

offtopic
guess.who 2021 szept. 04. - 10:26:48 Előzmény napraforgó
(3222/4882)
Ne is mondd, a hideg ráz attól az agyagszínű sminktől azóta is. :)
offtopic
guess.who 2021 szept. 04. - 10:25:57
(3221/4882)
Különben gratulálok az átverős előzetest vágó kollegá(k)nak: sikerült lényegében az összes eseményt elspoilerezni, amit pedig a pénteki epizódban szándékosan függőben akartak hagyni.
Mondjuk teljesen mindegy, mert így is-úgy is óriási kliséhalommá züllesztették az úgynevezett "sztorit": kiszámíthatóan együgyű nem csak Szabi, de mindenki. Csengi konkrétan katasztrófa ezzel a szenvelgős "első alkalommal", hiszen minden tizenéves lány álma, hogy egy vadidegen lakásban, a szomszéd szobában alvó csecsemővel, kapkodva veszítse el...
...a tévé távirányítóját.
offtopic
guess.who 2021 szept. 04. - 10:20:24 Előzmény zazee
(3220/4882)
"mintha akkor kelt volna ki az ágyból."
Há' mer' akkó' kelt ki a zágybó'...

Egyébként nem ez az évad lesz Makranczi művész úr karrierjének a csúcsa. Az előző évadban (pontosabban az elején) szerintem sokkal jobb volt a karakter, tényleg értelmeseket beszélgetett Danival, megvolt Emma is, és nem kellett játszania az egyéjszakás hősszerelmest.
3/10
janderka 2021 szept. 04. - 07:44:56 3/10 Előzmény napraforgó
(3219/4882)
Teljesen más a helyszín.
4/10
napraforgó 2021 szept. 04. - 03:38:13 4/10 Előzmény janderka
(3218/4882)
Eddig arról volt szó, hogy az óvoda emelete lesz az iskola. Hát ez nem az. Nagyon nem.
1/10
zazee 2021 szept. 03. - 22:07:01 1/10
(3217/4882)
Belenéztem pechemre...hát ez a Makranczi, ebben a szerepben...borzalom! Amúgy is ez az újabb nőcsábászat idétlenül túl volt nyomva.
Az meg milyen volt, hogy az iskolába reggel még rendezetten megy Danihoz, utána a munkahelyére szétesve, kócosan, lelazított nyakkendővel, mintha akkor kelt volna ki az ágyból. És Emma előtt az a dicsekvés, mint egy debil 16 éves, aki először dugott egy nővel! Totál beteg lett ez a karakter. Nem tudom az fk.írók magukból indulnak ki ilyenkor?! Botrányosan ótvar lett az egész!
3/10
janderka 2021 szept. 03. - 20:17:42 3/10
(3216/4882)
Megvan az új dróntotál az iskoláról. Semmi köze a régihez. Az szublimálódott...

Ez már egy full új sorozat néhány régi helyszínnel, szereplővel de tök új hálózati kapcsolatokkal.
4/10
napraforgó 2021 szept. 03. - 19:21:26 4/10 Előzmény guess.who
(3215/4882)
Ha már Mártikától meg kellett válnod....
offtopic
guess.who 2021 szept. 03. - 19:17:00 Előzmény napraforgó
(3214/4882)
(A nagyi gyerekrablására gondoltam, arra nem emlékszem, az lehetett az első évadban... )

Szabi... Horváth Lilinél járva egészen kinormálisodott, gondolkodni is kezdett, aztán most visszaesett ugyanabba a vízibetegségbe, mint korábban. Ezt még csak tetézi, hogy éppen a Lufiliba miatt - de remélem, most, hogy megkapta, igen gyorsan elválnak útjaik végre, és nem látjuk többé.
Mármint Lufilibát.

Egyébként nekem mindegy, hogy Kata kivel és mit kavar éppen, csak legyen képernyőn sokat. :)
4/10
napraforgó 2021 szept. 03. - 19:02:00 4/10
(3213/4882)
Arra én is kiváncsi vagyok, hogy Kata és Janó miért mentek szét, hisz eléggé összeillettek. Ez a "nyikhaj" túl jó a simlis Katához, ráadásul épp Kata szivatja Andrást.

Emma meg csak jól jár, ha Szabi nem megy vissza hozzá, láthatjuk, hogy nem tud kibújni a bőréből, ugyanúgy hajtja nőket, mint 20 éve mindig.

4/10
napraforgó 2021 szept. 03. - 18:56:09 4/10 Előzmény guess.who
(3212/4882)
A gyerekrablás már a második évadban volt. Kata előbb jelent meg, de láthatóan bujkált valaki elől. Ez a valaki az exe volt, Igor, vagy Iván, már nem emlékszem a nevére. És igen, vele bunyózott Szabi a kocsi átadásakor. Aztán a pasit elvitték a rendőrök.
offtopic
guess.who 2021 szept. 03. - 18:45:46 Előzmény napraforgó
(3211/4882)
Ezt én értem, de arra próbáltam utalni, hogy a jelenet szerint Petrának(!) nem elég a kamufestményes Albert. Gondolom, akkor ebből majd lesznek bonyodalmak, meg rászáll Makira ésatöbbi. Különben kétlem, hogy behozták volna szereplőként Albertet, hiszen az előző évadban még nemhogy a fickót nem mutatták, de a lakást is csak most - ha meg lakásdíszletet építenek (bérelnek), akkor azzal tutira kezdeni akarnak valamit, és nem csak két epizódban.
offtopic
guess.who 2021 szept. 03. - 18:43:22 Előzmény napraforgó
(3210/4882)
A maffiózó viszont nem szerepelt, csak áttételesen, és igazából említés szintjén (vagy ő volt az, akinek Szabi beverte az orrát, mikor a kocsit kellett átadnia? már keverem), őt azért nem is számítottam ide, csak a sorozatban levő pasikat, hiszen Kata úgy jelent meg Szabinál (=a sorozatban), hogy a maffiózó már ex volt.
offtopic
guess.who 2021 szept. 03. - 18:41:11 Előzmény napraforgó
(3209/4882)
Ez a gyerekrablás most nem ugrik be, az első évadban volt?

De egyébként tényleg kész kabaré, hogy ebben a sorozatban mindenki még ostobább, mint a DÖ-ben volt mondjuk Shándorunk. Pedig a második évad eleje nagyon jól indult: intelligens párbeszédek voltak, sőt: a gyerkőcökkel is tök normálisakat beszélgettek a szülők, azaz valóban mintaapák voltak. Aztán mostanra Kamarás úgy viselkedik, mintha bipoláris zavara lenne: egyszer magából kikelve üvölt, másszor meg csak suttog és alig érteni, amit mond. Miklós mindent megenged a gyerekeinek és hazudozik nekik is, az exének és az exe előtti exének is folyamatosan. Tamás egy tutyimutyi kretén, nem hoz döntéseket, ha meg mégis, akkor bárki másra áttolja a felelősséget és a döntései ismertetését is. Szabi gyakorlatilag csak nőzik, a gyerek mostanra csak dekoráció lett nála, amit szükség esetén elővesz. Ádám meg szimplán csak hülye.
4/10
napraforgó 2021 szept. 03. - 18:40:45 4/10 Előzmény guess.who
(3208/4882)
Azért ne felejtsük el, hogy kata azért passzolta le Danikát Szabinak, mert volt neki egy maffiózó pasija, aki félév alatt 10 milliót költött a nőre, amit aztán Szabitól követelt vissza. És cserébe elrabolta a fiát.
lehet, hogy Kata egy lúzer, de szerintem ő is aranyásó - csak nem mindig jön be neki. Addig meg egy bérnőstény.
4/10
napraforgó 2021 szept. 03. - 18:36:36 4/10 Előzmény guess.who
(3207/4882)
Miki után egy szimpla férfi közepes fizetéssel is főnyeremény lett volna Petrának. Albert meg egy igazán jómódú ember, még akkor is, ha a festménye csak másolat lenne. És ha ez Petrának nem elég, nem érdemli meg ezt sem.
offtopic
guess.who 2021 szept. 03. - 18:35:40 Előzmény janderka
(3206/4882)
Megértem az érzéseidet (legalábbis a második mondatodban levőket), de szerintem nincs ebben semmi: ha jól rémlik, a nyikhaj mindössze a harmadik pasija - ennyi idő alatt Szabi például vagy tízszer ennyi egyéjszakás bérnőstényt elfogyasztott, azon meg mindenki csak mosolyog.
És míg Petra egyértelműen aranyásó, addig Katáról ezt egyre kevésbé lehet elmondani: a jólszituált Szabi volt az első próbálkozása, miután elszedte a pénzét és a kocsiját, lepattinotta. Ezután jött Janaú, aki ígért neki házat, zenei karriert, meg minden egyebet, de hogy az a ház azóta sincs kész, az tuti (énekesként meg a Pista című antislágere is csak egy tízfős buliban hangzott el összesen) - szóval nem egy egzisztencia, hiába adja elő magát annyira. Most meg itt van ez a nyikhaj: az ügyvédi irodája befuccsolt, mert még ügyfeleik sem voltak Emmával (ami lett volna, azt is elvette Szabi), meg hát már Emma is kirúgta (ő rúgta ki Emmát, mindegy), és alfahímként (valójában inkább szigma~ vagy omega~) annyira nagyvonalú, hogy egy kávéfőzőn tulajdonjogán is képes az exnőjével összeveszni. És ezt Kata még mindig nem veszi figyelmeztetésnek, pedig eléggé egyértelmű, hogy ha rá is sor kerül (mármint a kirúgására), akkor örüljön, ha a rajta levő ruhát megtarthatja, a nyikhaj az utolsó filléréből is ki fogja forgatni (pláne hogy ügyvéd)...

Szóval összességében: Kata egy lúzer. Viszont veszett csinos. És én még a hangját is szeretem. :)
4/10
napraforgó 2021 szept. 03. - 18:32:38 4/10 Előzmény guess.who
(3205/4882)
Terimamát akkor kellett volna kib.szni az életükből, amikor gyakorlatilag elrabolta Julit az apjától. Minek kellett megengedni, hogy továbbra is odajárkáljon, csak mert Julika nyávogott, hogy szereti a nagymamáját. Nem olyan buta az a kislány, meg tudta volna érteni, hogy a nagyanyja ártott nekik.
offtopic
guess.who 2021 szept. 03. - 18:25:42 Előzmény janderka
(3204/4882)
Gondolom, az volt a jelenet lényege, hogy az aranyásó Petra (mekkora karrier már ez a gatyából kilógó hátsójú Miklós után!) kiábrándul a fickóból, hiszen ha a képei csak másolatok, akkor nincs is annyi pénze, mint korábban gondolta. És mi van, ha a luxusautója is csak papírmasé? A gyémántgyűrű meg csak színezett üveg egy trombitaréz karikán? Szörnyű lehetőségek...
offtopic
guess.who 2021 szept. 03. - 18:22:10 Előzmény napraforgó
(3203/4882)
Havi 1-2 alkalomra jogosult (feltéve, hogy van erről megegyezés vagy bírósági/gyámhatósági döntés), annyi idő alatt meg nem tudná telebeszélni a fejét. De amire utaltam, az igazából az, hogy Tamásnak, és immár Julinak is van "új" "családja", amivel nagyszülőket is kapott (a milyenségüket ne firtassuk), szerintem teljesen logikus és érthető lenne, ha inkább feléjük (mármint Lindanéni felé, akit ugye anyukájának nevez) mozdulna el a kapcsolat, a kavarógép nagyi meg háttérbe szorulna.
Ehhez képest szerintem legalább kétszer annyit jelenik meg MOST Terimama, mint korábban tette. Ráadásul Linduska együgyűsége kezd már nagyon sok lenni: már korábban is tudta, hogy ellene hangolja a mamuska a gyereket, mégis naivaként megbeszél vele mindent, sőt még képes azt is rábízni, hogy az ő születendő gyerekéről beszéljen vele helyette. Tehát aláhúzva: az óvodapedagógus (valószínűleg gyermekpszichológiát is hallgatott az egyetemen) szakember helyett egy láthatóan nem túl okos kavarógép.
Ha így folytatják, még egy évad, és Linduskából szobanövény lesz, annyira elbutítják.