Téma: Mintaapák

offtopic
guess.who 2021 okt. 23. - 19:49:29 Előzmény napraforgó
(3782/4882)
Számokat-összegeket SOHA nem mondanak ki, még akkor sem, ha irtó kínos, hogy a szereplő a telefonján vagy a számológépen mutatja meg a másiknak tíz másodperc múlva azt, amit amúgy fél másodperc lenne kimondani. Nem tudom, miért rettegnek az írók ettől - pláne hogy a rengeteg egyéb ostobaság mellett tökéletesen mindegy lenne, hogy Szabi például ötven forintot vagy ötvenmilliót nyert a tőzsdei manipulációjával...

Apropó: tőzsde! Olgicska a megismerkedésük után azon morgott Szabinak, hogy irtóra unja, hogy a pasija állandó tőzsdézésről pofázik - erre most, némi Jandis reset után kiderül, hogy az ágyban éppen a tőzsdés szakszavak izgatják.
offtopic
guess.who 2021 okt. 23. - 19:39:13
(3781/4882)
Megoldható az statisztával, hiszen nem muszáj megszólalnia: a "beszélgetésből" (=pletyózás) csak egy részletet hallunk, amikor Heidi elmondja, hogy Gézáék odaköltöznek - a "barátnő" pedig legfeljebb csak bólogat néha...
4/10
napraforgó 2021 okt. 23. - 19:38:41 4/10 Előzmény guess.who
(3780/4882)
Csakúgy, mint ahogy nekünk kellett kitalálni azt is, hogy Ádám milyen minőségben lakik a Szalai házban, milyen minőségben vezeti a pizzériát.
Tudom, hogy anyagiakról nem illik beszélni - főleg az angol arisztokrácia köreiben - de azért tényleg fura, hogy még csak beszéd szintjén sem kerül szóba, hogy Ádám rendszeresen elszámol Gézával és havi fix összeget küldözget neki a pizzéria bevételéből.
És igen Géza is leperkálhatna egy jelentősebb összeget öttagú családjának ellátásáért. Nem, nem kell mutatni, de lagalább beszélhetnének róla pár szó erejéig.
offtopic
guess.who 2021 okt. 23. - 19:37:51 Előzmény napraforgó
(3779/4882)
Bánovits Vivianne. :)

Gondolkodtam, hogy vajon mi vihette rá fiatal színésznőként, hogy egy nyíltan propagandafilmnek készülő műben főszerepet vállaljon? Mert ha egy Hegedűs D. Géza elvállal egy ilyesmi jellegű munkát, az az ő nimbuszát érdemben nem fogja befolyásolni (minden színésznek vannak rossz filmjei vagy rossz előadásai, neki belefér, ahogy egy Bodroginál vagy Koltainál szintén) - de egy (vélhetően) még a karrierje elején tartó színésznő beleszalad ilyesmibe, akkor később azért nem biztos, hogy elég lesz azzal védekeznie, hogy "fiatal voltam, kellett a pénz"...



Amúgy ha jól rémlik, jóformán mindenki "körbeszeretgette" már egymást itt, valószínűleg rövidebb azok listája, akiknek nem volt legalább 2 partnere a többi szereplő közül. Illetlenség vagy sem, az ok nyilvánvaló: a kevés szereplővel kell az újabb és újabb műkonfliktusokat megoldani, de lehetőleg úgy, hogy ne tűnjön fel a nézőknek azonnal, hogy ismétlést látnak. :) Ezért "lakta" végig Maki az előző évadot és ezért járnak ágyról-ágyra a szereplők is.
4/10
napraforgó 2021 okt. 23. - 19:28:27 4/10 Előzmény guess.who
(3778/4882)
Igen, ő az én fejemben is felmerült, de gyorsan el is hessegettem az ötletet. Amúgy sem szeretem, ha a szereplők körbe szeretgetik egymást, én illetlennek tartanám, ha Szabi levetett barátnőjével jönne össze Tamás.
De Kovács Patricia távozása után nem új Lindát kellett volna hozni, lehetett volna Szávai egy tanárnő, akivel Juli révén az iskolában ismerkedik meg Tamás.
De ha mindenáron tovább akarták folytatni a Linda vonalat, akkor ez a Bánovics Vivienn sokkal inkább passzolt volna a szerepre. Fiatal, bájos, szép arca van, én sokkal inkább el tudtam volna őt fogadni.
offtopic
guess.who 2021 okt. 23. - 19:26:19
(3777/4882)
Nem tudom, cáfoljatok meg, de a jelenetekből nekem egyértelműen úgy tűnik, hogy Gézáék ingyen laknak az anyóséknál, kaját mindig készen kapnak, de ahhoz nem vásárolnak be és nem fizetnek a rezsibe sem. (Talán egy olyan jelenet volt, amikor Gézát elküldte Heidi valamit venni, de az is bukó volt, ha jól rémlik.)
offtopic
guess.who 2021 okt. 23. - 19:23:14
(3776/4882)
Szerintem nem törvényszerű, ráadásul pont ebben a sorozatban volt már példa arra, hogy egyes főszereplők nevet nem, csak arcot váltottak - szóval hozhatott volna az új évad új szereplőt is...

És milyen nagy kár, hogy Szulákot már ellőtték azzal a Makira rámászós némberrel, pedig simán lecserélhették volna Polyák Lillát rá. ;)
offtopic
guess.who 2021 okt. 23. - 19:21:05
(3775/4882)
Ha azt nézed, hogy Csabinnyó és a többi hasonló, lassan már kamaszodó gyerek mennyi ideig volt óvodás, akkor simán belefér, hogy Kisklára 4-5 évadon keresztül pólyás maradhat.
offtopic
guess.who 2021 okt. 23. - 19:19:33 Előzmény napraforgó
(3774/4882)
Igen, korábban írtam is, hogy -ötletek híján- szimplán csak megismétlik TufaTamással a második évadot, mindössze a női szereplőt cserélik ki a jeleneteiben.
De ha már elvált asszony: úgy gondolom, hogy LL most éppen facér, ráadásul gyereke is van, ugyanabba a suliba jár, ahová Juli, szóval simán összejöhet vele TT...
(...bár nagyon mérges vagyok magamra, hogy ezt a hülyeséget kitaláltam és leírtam. :D )
offtopic
guess.who 2021 okt. 23. - 19:17:01 Előzmény napraforgó
(3773/4882)
Van egy jobb ötletem: ha már nem akartak statisztát fizetni, hát Heidi megbeszélhette volna a "barátnőjével" TELEFONON is Gézáék érkezését...
4/10
napraforgó 2021 okt. 23. - 18:49:23 4/10 Előzmény guess.who
(3772/4882)
Igen, gyanúsan sokat hallgatnak Linda távozásáról. Azóta, hogy Éva beállitott, hogy mennyire örül, hogy kibékültek, aztán meglepődött, hogy mégsem, senki nem kereste, senki nem is próbált rájönni, hová mehetett, hol lehet.

Nem lehetetlen, hogy Szávai is távozik. Igaz, nem is neki való volt ez a szerep.
Talán mégis Alizt akarják behozni Tamás mellé. Lehet, hogy most ellenkezik Julika, de ugyanigy utálta Mártát is a kezdetekben. Csipős paprikát tett a szendvicsébe, bezárta a kutyamenhelyen egy kennelbe, stb. Aztán csak összebarátkoztak és Márta távozásakor haragudott az apjára, hogy elüldözte.
Nem lehetetlen, hogy ugyanezt a szitut akarják most eljátszani.
Amúgy miért ne jöhetne össze Tamás egy elvált asszonnyal, akinek van már gyereke is. Az is rengeteg konfliktus lehetőséget eredményezhetne.
4/10
napraforgó 2021 okt. 23. - 18:37:20 4/10 Előzmény guess.who
(3771/4882)
Nekem nem okozott volna nehézséget, hogy megirjak egy rövid párbeszédet, amelyben egy szomszédasszony érdeklődik Héditől, hogy nyaralni jött-e le a veje a gyerekekkel, vagy meddig maradnak, stb. Hédi meg szépen elregélhette volna, hogy hosszabb távra jöttek, a gyerekek itt folytatják az iskolát, stb.
Egyáltalán, Hédi és Matyi is olyan steril körülmények között laknak a házukban, soha senki nem is jár arrafelé,az utcán sem, pláne nem állt be soha egy ismerős, stb. Ez annyira nem jellemző a falusi környezetre, de még egy kisvárosra sem. Matyi is csak szóban megy néha kocsmába, mig a DÖ gyakorlatilag a kocsmában játszódott.
Csak Liza és Anti voltak egyszer ott, leginkább a kapuban, amikor állitólag tujákat hoztak elültetni a kertben. Na, azokat a tujákat sem láttam egyszer sem.
offtopic
guess.who 2021 okt. 23. - 18:18:33
(3770/4882)
Egy-két hete (ha jól rémlik, a nagy felújítás előtt, amikor Ádám bekamuzta, hogy Zsuzsi tulajdonostárs) egy félmondattal utaltak rá, hogy Gézáé a ház és a pizzéria is, Ádám csak albérlő és üzemeltető. És bár valószínű, hogy a lakhatásért nem fizet (kivéve a rezsit, mert mutatták múltkor, hogy abba Zsuzsi beszállt valamennyi pénzzel), a mindig üres pizzéria állítólagos bevételeiből kell kapnia. Sőt: olyan sok bevétel képződik a semmiből, hogy abból fel tudták újítani (=vettek két vödör festéket) az egészet, azaz Gézuka elég rendesen kereshet a dologgal úgy, hogy az ujját sem kell mozdítania.


És ami most már -mondjuk ki- enyhén szólva is fura, hogy Lindát egész héten NEM KERESTE SENKI (talán egy félmondattal említette meg Vera a helyettesítések kapcsán). Úgy hallgatnak róla, ahogy Kláráról - de arról meg sehol nem volt hír, hogy Szávai Viki otthagyta volna a sorozatot. Ami viszont erre utalhat: eddig a DÖ-ben és itt is a szereplők lelépés előtt könnyes-bús jelenettel búcsúztak. A DÖ-ben Sisa is így távozott (végigrítták a részt, hogy ő kiesik az örökségből és "visszamegy Pestre dolgozni"), Polyák Lilla sem túl vidám körülmények között távozott - és Szávai Viki utolsó jelenete is az volt, hogy nagyon sír befelé... Fura. Pedig TufaTamás "élete szerelme" volt - nagyjából másfél percig egy jelenetben.
offtopic
guess.who 2021 okt. 23. - 18:08:53 Előzmény napraforgó
(3769/4882)
Szomszédasszony = statiszta, arra meg nem akarnak költeni pluszban. Bár egy alkalmat rááldozhattak volna egy párperces dialógusra, amiben elmagyarázzák a sztorit, valamikor az évad elején. Így is annyi rengeteg felesleges mellékszál és érezhetően időhúzós marhaság van benne, elfért volna egy ilyen.
Egyébként amiatt is értelmesebb lett volna (ha valódi emberek lennének :) ) a nyár eleji leköltözés, mert ugye most valami zseniális módon az évnyitó előtti napon sikerült Geyzának költöznie - ami még egy gyereknél is necces, de háromnál a sulikezdést így levezényelni elég nagy ostobaság. És ugye azt is láthattuk, hogy tök ismeretlen helyre mentek, tehát még nyáron sem ugrottak le legalább egy hétvégére vagy egy-két hétre, hogy a gyerekek "belakják" a szobájukat vagy körbenézzenek a faluban. Pedig ez még Gézának is jó lett volna, ha leadja a kölyköket pár hétre nyaralni, amíg ő otthon intézi a pizzéria ügyeit például.
Viszont mivel fikciós karakterekről beszélünk, logikus, hogy illogikusan cselekszenek. :D
offtopic
guess.who 2021 okt. 23. - 18:02:46 Előzmény janderka
(3768/4882)
No, azért vedd hozzá, hogy Klára terhessége és főleg az azzal kapcsolatos, szörnyen változatos események a második évad jeleneteinek jó részét adták! Kezdve azzal, hogy ki az apa, folytatva a mindenféle nyavalygásokkal, a terhestornával ésatöbbi. A fizikai gyerekkel akkor még nem foglalkoztak (az írók), az valószínűleg akkor esett le nekik, amikor elkezdték a harmadik évadot írni és forgatni, hogy hoppá, hiszen van itt egy gyerek is - de ahogy látszik, nem tudnak kezdeni vele semmit. Még Muki is többet szerepel...
3/10
janderka 2021 okt. 23. - 15:05:31 3/10 Előzmény guess.who
(3767/4882)
De vajon minek találták ki egyáltalán, hogy 3 nagy kölyök után legyen majd egy negyedik (forgatásilag sokáig csak nyűgöt jelentő, kellék)babájuk is? Függetlenül Polyák kirugásától.
4/10
napraforgó 2021 okt. 23. - 12:44:01 4/10
(3766/4882)
Látom, másokat is kiakaszt Geyzáék leköltözése Birkaberénybe, és az, hogy senki nem magyarázta meg az okokat.
Én hiányolom, hogy Hédihez és Matyihoz soha nem néz be egy szomszéd(asszony), utcán sem állitják le őket, a kapuban sem pletykálnak az asszonyok, ahogy az vidéken szokás.
Ez annyira jó ziccer lett volna, hogy egy ilyesmi alkalommal megmagyarázzák Sárikának, Mancikának, hogy a vejéék Klári halála után azért költöztek le ide, mert.... mondjuk, mert segiteni akarnak a vejüknek a kisbaba ellátásában, a fiúk nevelésében, mivel ezt eddig kizárólag Klári csinálta, a vejüknek f.ngja nincs a gyereknevelésről, stb.
De ha ügyesek az alkotók, akkor nyár elején költöztetik le a családot és akkor lehetett volna kérdezősködni, hogy nyaralni jöttek le, vagy mi van?

Annyi, de annyi lehetőséget hagytak ki a forgatókönyvirók.
4/10
napraforgó 2021 okt. 23. - 11:36:36 4/10
(3765/4882)
Nagyon valószinű, hogy a nagy budai villa és a mellette lévő állatorvosi rendelő bérletét nem hosszabbitották meg, mert soha nem látjuk, hogy valaki bemenne, vagy kijönne ezekből a házakból.
A belső felvételek meg megoldhatók stúdiódiszletekkel.

Szegény Klárika baba nem sokat szerepel, az apja kezében szinte sohasem látni. A nagyobb testvérei se foglalkoznak vele egy percet sem.

OFF
Emlékszem, hogy amikor a nagyobbik fiam csecsemő volt, az első 6 hónapot szinte mindig kézben töltötte, annyira hasfájós volt, hogy állandóan bömbölt, ha leraktam. Vagy az apja, vagy én dajkáltam szünet nélkül.
Ez a Klárika meg napközben nem is látszik, és éjszaka se sir fel soha. Nem fáj a hasa, nem jön a foga, soha senki nem dajkálja, nem beszél, nem gügyög hozzá. Egyszer sem teszik tisztába, nem fürösztik, stb. Tényleg, minek is van?
offtopic
guess.who 2021 okt. 23. - 11:29:42
(3764/4882)
Nem, már korábban is kizárólag ezzel a sötétkék rozsdakupaccal járkált a tanyán.

Egyébként visszavonom az előzőeket: visszapörgettem az évad második részét, abban ugye a dobozos furgonon kívül (amivel Stohl Buci szállította a cuccaikat) egy sötétkék Opel egyterűvel utazott a család Pestről Mordorba (a remek, kellően hatásosra nyújtott, és igen emlékezetes benzinkúti pelenkázós jelenet is ekkor volt) - amit ugye Mucsi papa vezetett eredetileg, mert az ő autója volt. Egyszóval a Niva valószínűleg "csak úgy" termett a hátsó kertben, ezért kertészkedhettek annyit a gyerkőcök eleinte - más magyarázatot nem igazán tudok rá.
4/10
napraforgó 2021 okt. 23. - 11:23:20 4/10
(3763/4882)
Ez tetszik!