Téma: Mintaapák

3/10
offtopic
janderka 2021 nov. 24. - 18:26:57 3/10 Előzmény napraforgó
(4342/4882)
Ahogy guess.who is irta/mutatta, sajnos nem.
offtopic
guess.who 2021 nov. 24. - 18:26:21 Előzmény napraforgó
(4341/4882)
Ó, erre könnyű válaszolni: volt egy bizonyos Számos pasas c. romkom Anna Farisszel és Chris Evansszel, ami úgy kezdődött, hogy reggel Ally (A. F.) hamarabb ébred, mint a mellette fekvő egyéjszakásnak tűnő pasi, úgyhogy gyorsan kiszalad a fürdőszobába, megfésülködik, fogat mos, még talán egy aprócska szájfényt is rak fel, majd nesztelenül visszafekszik az ágyba és kivárja, míg a pasi ébredezni kezd, hogy akkor adja elő a macskanyújtózgatós magánszámát, ami után a pasi megdicsérheti, hogy még reggel is milyen szép.
Aztán a film végén -és innentől már nagyon spoiler-

Colin (C. E.) mellett fekszik az ágyban, de nincs ideje fésűzni és fogmosni, a végeredmény mégis ugyanaz...


Szóval Zsuzsi a fésülködős típus. Csak azt nem mutatják.
Macsek meg a "köszönöm, hogy vihetem, gondolatnyit sem tiltakozom ezért!" típus. :)

Azt azért sajnálom, hogy Katát ilyen -hm- hülyére írták meg, Holecskó Orsolyát szívesebben néztem volna akár egy Lindanéni, akár egy Emma, de még akár Vera szerepében is.
offtopic
guess.who 2021 nov. 24. - 18:11:38 Előzmény napraforgó
(4340/4882)
Nem tudom, szerintem nem csak négyen voltak a sörözgetéseken, hanem akadtak néha körülöttük statiszták is.
De végülis mindegy.

Amúgy nem volt az a termosz sehol, szerintem csak Ádám haluzta be, úgysem kellett elszámolnia vele az elámult Zsuzsival.
4/10
napraforgó 2021 nov. 24. - 18:07:13 4/10 Előzmény guess.who
(4339/4882)
Oké, de Zsuzsi haja miért nem boglyas, borzas, még ha az ágyból is kel ki? Emmáé sem és Alizé sem.
De egye fene, tiéd lehet a borzas Kata és a boglyas macska.
4/10
napraforgó 2021 nov. 24. - 18:02:01 4/10 Előzmény janderka
(4338/4882)
nem volt a pulton esetleg az a termosz?
4/10
napraforgó 2021 nov. 24. - 18:00:33 4/10 Előzmény guess.who
(4337/4882)
Bevallom, hogy reggelizős jelenetre nem emlékszem a pizzériából, de talán csak azért nem, mert nem volt fontos. A négy barát esti sörözgetésére igen, de szerintem akkor már nem voltak más vendégek.
És voltak rendkivüli alkalmak, karaoké est, meg valami kviz műsor is, de ezek is zártkörű rendezvények voltak.
offtopic
guess.who 2021 nov. 24. - 16:50:31 Előzmény janderka
(4336/4882)
Nagyon egy rugóra jár az agyunk. :D
offtopic
guess.who 2021 nov. 24. - 16:49:47 Előzmény Magenta99
(4335/4882)
Úgy rémlik (ha tévedek, Napraforgó remélhetőleg kijavít), hogy többször volt már olyan jelenet a pizzériában, ami reggelihez kapcsolódott, azaz szerintem nem csak délre nyitnak ki. Az viszont biztos, hogy este sokáig nyitva vannak (lennének, ha létezne ez a pizzéria a valóságban), hiszen esti-éjszakai rendszeres programja volt a mintaapáknak az ottani piálgatás a második évadban...
offtopic
guess.who 2021 nov. 24. - 16:47:38 Előzmény napraforgó
(4334/4882)
Van egy olyan érzésem, hogy itt megint sikerült kivágni valamit a dobozos és a doboztalan jelenetek között...

A kiskanalas mókához még annyit: a gusztustalanság csak egy dolog, de a lenyalt kiskanállal az üvegbe bevitt, nyálban lakó bacik és mindenféle bomló izék után igen szép penészfoltok is tudnak nőni a lekváron.

offtopic
guess.who 2021 nov. 24. - 16:44:28 Előzmény napraforgó
(4333/4882)
Jórészt egyetértek, csak nagyon halkan jegyezném meg, hogy a szeretett nőnemű kócosan, borzosan és kialvatlanul is ugyanaz a szeretett nőnemű. Pláne ha az egy Macsek vagy Kata. :)
3/10
janderka 2021 nov. 24. - 12:25:41 3/10 Előzmény napraforgó
(4332/4882)
Én az Ádám által említett egy termosznyi tejeskávé jejenlétét hiányoltam az asztalról. Pedig nagyon mondta.
4/10
offtopic
napraforgó 2021 nov. 24. - 11:02:51 4/10 Előzmény Magenta99
(4331/4882)
Ha nincs is két műszak, gondolom azért felváltva egyikük később jön és tovább marad, a másik nyit és hamarabb hazamegy. Délidőben, amikor nagyobb a forgalom, mindenki ott van.
Magenta99 2021 nov. 24. - 10:27:05 Előzmény napraforgó
(4330/4882)
"Én nem tudom, hogy a pizzázók általában mikor nyitnak, zárnak," - nem is ez a kérdés. Az egész nap nyitvatartó helyeken általában 2 műszakban dolgozik a személyzet. Egy pizzéria nagy valószínűséggel 10-kor (vagy még később) nyit, tehát ráért lustálkodni Zsuzsi, itt nem valószínű a 2 műszak. Mondjuk, ha elő kell készíteni a tésztákat (mint a lángososnál) :DD - akkor nyitás előtt már jóval bent kell lenni.
4/10
offtopic
napraforgó 2021 nov. 24. - 08:30:56 4/10 Előzmény guess.who
(4329/4882)
Kata meg megint nagyon szép volt tegnap, ráadásul a fodrászuk megegyezhet Macsekéval, ugyanolyan borzas a frizurájuk. :)

Biztos én vagyok nagyon maradi, de nekem egyáltalán nem tetszik, ha egy nőnek olyan a haja, mint aki most mászott volna ki az ágyból, de egyébként is már egy hete nem fésülködött. Nekem ez olyan ápolatlan, elhanyagolt benyomást kelt, igy sem Kata, sem Rita, sem Petra boglyas haja nem tetszik. tessék rendesen megfésülködni! Ha hosszú a haja, hát csináljon valami frizurát, de az ne lógjon össze-vissza.
4/10
offtopic
napraforgó 2021 nov. 24. - 08:22:30 4/10 Előzmény guess.who
(4328/4882)
Azon én is kiakadtam, hogy Zsuzsi a használt kiskanállal belemászik újra az üvegbe. Én ilyesmit csak akkor csinálok, ha senki más nem használja azt az üveget, vagy bármi mást. Ha még más is fog enni belőle, akkor ki kell szedni a tányérjára annyit, amennyit el akar fogyasztaani.
És igen Zsuzsi baromi ráérősen ébredezett, amikor még nem is tudta, hogy neki aznap egyáltalán nem kell bemennie a pizzériába.
Én nem tudom, hogy a pizzázók általában mikor nyitnak, zárnak, lehetséges, hogy 10-kor nyitnak, és igy lehet ráérősen ébredezni. A zárás meg méginkább érdekes, mert bezárhatnak este 8-kor, 9-kor, vagy akár 10-kor is.
És igen, hová tűnt a rengeteg doboz, amikor este még ott voltak? Azért azt a sok dobozt nem lehet úgy hangtalanul, lábujjhegyen felvinni az emeletre, hogy föl ne ébresszék az ott alvót. Pláne két gyerek, akik közül az egyik, a Norbi elég idétlen, biztos orditozott volna közben. Ági meg hangosan nevelte volna.
Szóval ez megint egy idétlen jelenet volt.
offtopic
guess.who 2021 nov. 24. - 07:41:15 Előzmény napraforgó
(4327/4882)
A Zsuzsis ébresztős-reggelizős jelenetben már nyomtalanul eltűntek a dobozok a nappaliból, és -ahogy írod is- Íti sem volt ott a kanapén... Más kérdés, hogy elég zűrös az időrend: Ádám már bent van a pizzériában, miközben Zsuzsi még csak ébredezik, teljes lelki nyugalommal ül le a konyhában enni, türelmesen megvárva, hogy Ádám közölje vele, hogy aznap szabadnapot ad neki... Eközben Szabi és Tamás már az iskolában volt a gyerkőcökkel, szóval tényleg nem lehet túl korán, a pizzéria munkakezdési idején legalábbis bőven túl kellene már lenni.

Az meg külön gusztustalan volt, hogy Zsuzsika lenyalta a lekváros kiskanalat, aztán belekanalazott vele a lekváros üvegbe újra...



Lindanéni után immár A LIZa is eltűnt*, és gondolom, a Rőtszakállút is azért radírozták ki, hogy Verocska látványosan kínlódhasson a helyettesítéssel.
Mondjuk ha nem erőlködnének mindenáron azzal, hogy tanórákat mutogatnak, akkor nem lenne ezzel a tanárhiánnyal gond, elég lenne, ha hallanánk az iskolai hangosbemondóban néha, hogy "Jenő összevont atomfizika-biokémia órát tart az elsősöknek, Eufrozina meg a másodikosokat részesíti balesetvédelmi oktatásban".

Kata meg megint nagyon szép volt tegnap, ráadásul a fodrászuk megegyezhet Macsekéval, ugyanolyan borzas a frizurájuk. :)

És milyen érdekes, hogy másfél évadnyi szereplés után Horváth Lili a stáblistában még mindig név nélkül, szimplán "pszichológusnő" titulussal szerepel... Legalább egy "doktorkotász" jellegű vezetéknevet kitalálhattak volna már neki.

* - B. Vivianne-nek volt Vera tesiórás jelenetének elején egy két másodperces megjelenése, de egy félmondat után ki is lépett a képből.
4/10
napraforgó 2021 nov. 24. - 04:24:08 4/10 Előzmény guess.who
(4326/4882)
Na ez az. mert ha Barbarossa már felépült a gyomorrontásból, akkor minek helyettesiteni?
És igen, miből telik Áginak pszichológusra?

Jó, én elhiszem, hogy visznek haza megmaradt kajákat a pizzériából, igy nem kell vacsorát csinálni, fizetni, na de Ádám frissen facsart narancslevet, meg lekvárt, meg a bánat tudja még miket pakolt Zsuzsinak a reggelizőasztalra, az nem konyhai maradék volt.

És csodálkoztam is, hogy hirtelen hová tűnt Iti a gyerekeivel, hisz csak előző nap költöztek be. Pont Itit osztotta be reggelesnek a költözés utáni napon??? Ahelyett, hogy hagyta volna, hogy elrámolja volna a dobozok tartalmát? Hát zseniális. Én a helyében biztos azt mondom, hogy maradjon otthon és rendezkedjen be, pakoljon el, majd Zsuzsi meg ő tartják a frontot. De hát ugye ez logikus lett volna és az itt véletlenül sem játszik.
A két kölök meg biztos rávetette volna magát Ádám meglepetés asztalára és rendesen fölzabábálták volna. Szóval ez az egész úgy rossz, ahogy van.
offtopic
guess.who 2021 nov. 23. - 21:21:09 Előzmény napraforgó
(4325/4882)
Kata másfél évad óta minden nap a "holnaptól már sztár leszek" állapotában leledzik, szóval kétlem, hogy bármiféle tandíjat képes lenne befizetni. A nyikhaj meg miért fizetné pont SZABI gyerekének a tandíját? :)

Tartok tőle, hogy a Rőtszakállúval kapcsolatban valami vágás miatt kimaradtunk egy eseményből. Vagy tényleg elkezdték ide-oda pakolni a jeleneteket, és eredetileg ez a Verás tesióra akkor volt, amikor a Rőtszakállú elrontotta a gyomrát Emmánál azzal a csípős indiai kajával...
offtopic
guess.who 2021 nov. 23. - 21:16:12
(4324/4882)
Múltkor még azon rugóztak Veráék, hogy hűdetámogatják Csenge modellkedését. Most meg az ájulásra a reakciójuk a modellkedés megtiltása - ahelyett, hogy értelmesen elbeszélgetnének a lányukkal.
Még jó, hogy Vera hallgatott pár félév pszichológiát, de a diplomája ellenére mégis olyan debil maradt, mint Maki.
Ezt a bambafejű Alex sztárgyereket meg nem lehetne a hosszú hajú kisokosra visszacserélnie Csengének?

Heidi szerint "még fél éve sincs, hogy Klára"... Eleve az volt az harmadik évad első részében, hogy "3 hónap múlva". Azóta meg már sok hónapnyi iskola és egyéb történés volt (igaz, az ősz és a tél valahogy még mindig nem jött meg), úgyhogy az a fél év már igencsak elmúlt.
Sőt: ha azt nézem, hogy a második évad végén volt az az óvodai jelenet, amikor Hannának okoslevelet adtak - és akkor NOVEMBER volt, azóta meg bőven elkezdődött az iskola újra, az azt jelenti, hogy cirka egy évnek el kellett telnie.
Géza meg elég bunkó, hogy még a kapuig sem kíséri ki Macsekot. Persze nyilván azért, hogy Heidi kimehessen az ostobenkó jelenethez.

(És továbbra is olyan, mintha kisKlárát fiúcsecsemő játszaná...)



Szabi azt mondja Daninak, hogy olyan, mintha kempingeznének. Nem volt az olyan régen, hogy csak egy éjszakát bírt ki az erdei faház(helyett a kisbusz)ban Szabi, utána rohant is haza. Különben otthon miért nem veszi le az utcán összekutyagumizott cipőjét? Ráadásul még focizni is elkezd a lakksurranóban.

És az előzetesből: ha Ítinek NINCS PÉNZE, akkor mégis MIBŐL fizeti Horváth Lili pszichiátert? Mert az agyturkászok -állítólag- nem olcsók ám.
4/10
napraforgó 2021 nov. 23. - 20:12:21 4/10
(4323/4882)
Miki csupa gazdasági igazgatói tevékenységet végez. Most pl. járólapokat fugáz éppen. Máskor meg vízcsapot szerel/tesz tönkre, neon fénycsövet cserél, kilincset ront el, stb.

Géza egész nap nem csinál semmit és a hazajövő Levivel akarja megcsináltatni a kerti munkát.
Hédi meg undokoskodik, nem tűri, hogy a veje találjon magának egy nőt Klára helyett.

Vera miért nem kéri el a tandijat Katától? Elvégre ő Dani anyja, nemcsak Szabi feladata a gyerekről való gondoskodás.
És miért is helyettesit tesi órákat? Hová lett Bálint?

Szabi hol mossa az ingeit?
Kata végre ésszerűen viselkedett, magával vitte Danit, látva a sivár lakást. Amúgy mit dolgozik Kata? Vagy eltartatja magát Andrással?