10/10
arcansas 2011 szept. 11. - 22:58:56 10/10
(30/50)
Á óriási ez a film,épp most néztem meg!Annyira elmerültem benne, rövidnek tûnt ez a 1,5óra.Sztori,szereplõk,képi világ,színek és minden: 10/10
9/10
Pöttyöspocok 2011 máj. 21. - 14:07:11 9/10
(29/50)
Ahogy néztem, az ütött belém, hogy olyan mintha egy színházi darabot néznék, jó jelmezekkel, klassz díszlettel, ügyes színészekkel és
nem mellesleg jó kis zenékkel! Be is teszem lejátszóba az albumját.
Életvidám, könnyed, szerethetõ történet. Kikapcsolódásra tökéletes!
Királysirály 2010 júl. 08. - 00:13:00
(28/50)
Amy a csúcs. Ö a NÕ. Neki még a manirkodás is jól áll.
Wolfeinstein22 2010 júl. 07. - 00:21:45
(27/50)
Akár színházi elõadás is lehetne ebbõl a forgatókönyvbõl, ha nem épp eredetileg annak szánták. Amy most megmutathatta mindazt, amit többi filmjében csak részekben láthattunk belõle: elbûvölõ kisugárzását, remek színészi tehetségét, gyönyörû énekhangját és (köszönet a rendezõ úrnak) formás alakját is.
Kisebb problémát a magyar szinkronhanggal tapasztaltam és kicsit erõltetettnek éreztem Miss Pettigrew hirtelen jött új kapcsolatát. Ezt a szálat jobban kidolgozhatták volna.
A filmet ajánlom mindenkinek, különösen azoknak akik szeretik a mûvészettel és érzelemmel töltött filmeket. 10/9,5
10/10
Evy_92 2010 márc. 16. - 22:05:03 10/10
(26/50)
Alapjáraton szeretem az ilyen típusú filmeket, de ez különösen tetszett. Amy Adams csúcs színész, az egyik kedvencem, és itt is nagyon jól játszott
9/10
kisbazáros 2010 febr. 23. - 13:15:13 9/10
(25/50)
Ez a film nem több,nem kevesebb,mint aminek szánták,könnyed,finom kis zenés vígjáték!:)Annak viszont kitûnõ.Aki amúgy sem szereti az ilyen típusú filmeket,kár megnéznie...A színészek fenomenálisak,különösen Francis McDormand !Csúcs!:) és igen Ciarán Hinds../Én is sóhajtok...:):):)/A fiatalok is kitesznek magukért...szóval igazi,tartalmas és pihentetõ,nevettetõ kikapcsolódás.Az akciót nem itt kell keresni,ez más mûfaj!
marie1 2009 dec. 19. - 10:10:57
(24/50)
Könnyed, kellemes, szórakoztató kis film, a kedvenc korszakomból! Ehhez hasonlóakat boldogan néznék fõmûsor idõben, és szerintem sokaknak épülésére szolgálna. Stílus, ízlés, modor, gyönyörû képek, gyönyörû helyszínek és ruhák. Természetesen a mondanivaló ismerõs, a szokásos csattanóval és elérzékenyüléssel, de inkább ez százszor, mint a brutál, ízléstelen erõszak más filmekben.
perry 2009 okt. 23. - 18:03:15 Előzmény mimihopps
(23/50)
Azon elcsodálkoztam , hogy egy 1930 -s évek környékén játszódó, nem éppen gengszter vagy háborús történet miért kellene , hogy pörgõsebb legyen.
Mivel jó szerivel is csak egy társalgási színmût látunk némi angol társadalom kritikával.
Azoknak meg az a tulajdonságuk, hogy szép csendben folynak,
bár néha átcsapnak "jellemezõ" humorba.
Miss.Miss Pettigrew pedig csak abban különbözik a többi nevelõnõtõl, hogy bizony megmondja a frankót, így aztán repül is mindenhonnan.
Bár ha õt egy bohém és ledér úrnõhöz pottyantjuk némi szerencse segítségével akkor bizony kiderül mindent meg tud oldani és messze jobb ember mint a körülötte levõk.
A film meg olyan mint s dédim albumának sárgult képei.
Szóval kis korfestés, emberi sztereotípiák: kikapós színésznõcske, bunkó kitartó, szegény "gombiván" ( bonviván ) , cselszövõ barátnõ és idõsödõ divatvilági amorózó.
Ezek után a történet pedig olyan mint az önjáró, megy a maga útján, hol melodráma, hol vígjátéknak álcázva magát.
Tény, hogy ez nem a filmmûvészet csúcsa, és még nem is
igazán jó, de nézhetõ és aki szereti ezt a mûfajt annak élvezetes lesz.
Persze Mc Dormand - ról eddig is tudtuk , hogy jó színésznõ és nála a kevesebb is több mint a szerep túljátszása, itt is belsõ érzelmekbõl építkezik, és a szemek és néhány kis gesztus az arcon és már is az "áldozatai" vagyunk.
De aki azt hiszi, hogy butácska szõkét játszani jól, vagy finom úriembert adni hihetõen olyan könnyû az próbálja meg, vagy inkább nézze meg a filmet.
5/10
mimihopps 2009 okt. 18. - 12:31:07 5/10 Előzmény Puszelly
(22/50)
Hát annyira nem volt pörgõs, hogy a felénél bealudtam :)
Erõltetett film egy kicsit, de a színészi alakítások is gyengécskék.
A történetért és a jó kosztümökért 5pont a 10bõl...
Ilovecooking 2009 okt. 10. - 12:46:07
(21/50)
A díszletek és a kosztümök gyönyörûek, a film langyos.
Puszelly 2009 szept. 27. - 10:58:16
(20/50)
Nekem is tetszett, bár lehetett volna egy kicsit pörgõsebb
10/10
nefelejcs19 2009 szept. 27. - 08:42:53 10/10
(19/50)
nagyon jó kis film, zseniális karakterekkel. a legjobban a cselekmény dinamikája ragadott el, nagyon ritka az ilyen lendületes, könnyû film, ami így sodor magával. csak ajánlani tudom
10/10
Gabriella54 2009 aug. 23. - 21:58:43 10/10 Előzmény dodszy
(18/50)
Nem láttam, mert nem voltunk itthon az ünnepek alatt, de ez isteni hír!!!
Köszi szépen!
8/10
dodszy 2009 aug. 20. - 13:38:27 8/10 Előzmény Gabriella54
(17/50)
épp ma láttam (bár már biztos te is):
http://divido.hu/index.phtml?op=product&product_id=17309
10/10
Gabriella54 2009 máj. 25. - 01:41:09 10/10
(16/50)
Az ilyen filmeket miért nem adják ki dvd-n?! A Kaméleon és a Made in Hungária már ott van az üzletekben, ezt a filmet pedig valósággal elsüllyesztették...kár érte :(
10/10
zzoe 2008 okt. 28. - 11:24:08 10/10
(15/50)
Nagyon kedves, üdítõ kis film! jó story, szellemesen elõadva, remek zene, kitünõ színészek! igazán élveztem!!:)
NormaJean 2008 okt. 26. - 14:34:22
(14/50)
Kellemes film és nagyon jó a zenéje
10/10
principessa1121 2008 szept. 30. - 01:01:17 10/10 Előzmény Jozefa
(13/50)
Abszolút egyetértek, szenzációs film, szenzációs színészekkel. Az én kedvencem Frances McDormand és (ohh! *sóhaj*) Ciarán Hinds :), de az összes színész hihetetlen nagyot alakít, Amy Adams szerintem fantasztikusan hozza a teljesen talmi, butuska karaktert - aki azért, mint kiderül, nem is olyan butuska. És a zeenneeeeeeee!!! Önmagában is megér 2x10 pontot!

Szerintem alulértékelt mozi, pont azért, mert egy részrõl nem elég bugyuta az altesti poénos vígjátékokhoz, ill. az akció- és erõszakfilmekhez szokott közönségnek, másrészrõl pedig nincs benne világfájdalmas, eltorzult arccal elõadott harakiri és "mindjárt-meghalok-annyira-szenvedek" jajdenagyonmûvészfilmes elemek tömkelege sem (félreértés ne essék, szeretem a mûvészfilmeket, a filmsznobokat viszont nagyon nem :-)).

De az egyszerû történet ellenére is remek feldolgozás, különösen a forgatókönyvnek és a színészeknek köszönhetõen, na és persze számos színházi áthallás van benne (már ha csak az tér-idõ-cselekmény klasszikus hármas egységre gondolunk, bár itt a helyszín picit kilóg, de ez természetes), amitõl még egyedibb lesz. Nálam tíz pont, és csak ajánlani tudom mindenkinek. :)
10/10
Gabriella54 2008 szept. 28. - 21:41:57 10/10 Előzmény Jozefa
(12/50)
Helyes, kedves, kifejezetten aranyos film - végre erõszaktól és altesti humortól mentes! Nagyon tetszett!
6/10
Obránszky Ármin 2008 szept. 20. - 01:36:24 6/10
(11/50)
Angol romantikus vígjáték, ahol az égadta világon mindent Hollywoodból kölcsönöznek: a címszereplõn keresztül a sokszor agyonhasznált klisékig, mindent. Talán a helyszín egyedül a jó öreg London, ha ugyan nem stúdióban vették fel...
Nagy szerencséje a filmnek és a nézõknek is, h egy olyan színésznõt hálózott be a címszerepre a rendezõ, mint Frances McDormand. Igaz néha õ is túljátsza, de Amy Adamshez képest sehol sincs ezen a téren, akinek elfelejtettek szólni, h most már nem egy Disney rajzfilmból kilépett királykisasszonyt karikíroz ki, talán nem kellene ennyire hevesen gesztikulálni. Mentségére szolgál, h továbbra is felettébb bájos jelenség és arról nem tehet, h a rendezõ nem instruálja megfelelõen.
Mindezek ellenére túlzottan sok ok nincs a meglepõdésre, a Miss Pettigrew az, aminek látszik, talán csak annyi különbséggel, h a várható angolos gúnyos-ironikus hangvétel és társadalomkritika helyett az embernek be kell érnie a hálivúdi cukormázas kiadással. Azért ha függetleníti magát az ember attól a tudattól, h ezt a másfél órát sokkal hasznosabban is el lehetett volna tölteni, urambocsá' még valami tényleg humoros filmet is be lehetett volna tenni a DVD lejátszóba, akkor még jól is szórakozhat. Legalább nem az altesti humoré a fõszerep és Rob Schneider sem szerepel benne! Vivát!