offtopic
spermophilus lateralis 2010 ápr. 11. - 01:14:49
(26/106)
OFF
igazad van tényleg. de õszintén meglepõdtem és ha dühít valami, akkor az csak az, hogy minõségi filmeket meg nem küldenek le hozzánk. csak ilyen nyálazd meg a sárkányomat és így gyakran korog a gyomor elégadetlen a tag.

pofát befog! tovább szolgál...!!! (mondom magamnak mindig ilyenkor).

igazad van egyébként csak meglep viszonylag "jó" filmek meg üresen futnak, ezt egyszerûen nem értem az embereket.
ON
zilo157 2010 ápr. 10. - 16:21:03
(25/106)
eldönteni*
zilo157 2010 ápr. 10. - 16:17:08 Előzmény spermophilus lateralis
(24/106)
:D:D

Az, hogy egy film animációs az nem jelenti rögtön, hogy szar.Lehet, hogy érdekes.nemtom, mirõl szól az a film, de mindenkinek szíve jog, hogy mit néz még a moziban. amihez se neked, se nekem se senki másnak nincs köze.
de azért grat a frappáns megfogalmazásért:D
offtopic
spermophilus lateralis 2010 márc. 29. - 00:31:09
(23/106)
OFF
elfelejtettem, de a mocskos zsaru kapcsán tapasztaltam:

megyek a moziba a nõmmel és gyûlik a nép, de konkrétan full a másik irányba, mint mi mentünk. ilyen a titanicosavatar elsõ vetítései óta nem volt...
mondom a kis mozis aranyosnak... héj cicus mond már meg mit rontottam el? hova a röffenetbe rohan ez a sok nép? evakuálják a plázát a mozin keresztü? mondja nem, de kezdõdik a bûvöld el a sárkányomat címû sza*ság...

gyorsan leraktam néhány petét és mondom: nem mondod komolyan (szerintem kifehéredtem és lábam is megremegett, de azért talpon maradtam).

erre cicus, de komolyan!

én azt hiszem most már biztos, hogy valami tényleg nem frankó nálam!

ok: tom and jerry - gyalogkakukk - no megállj csak jöhet, fredy - benit szívesen megnézem, simpsonból 5 részt is elfogyasztok ha kell egy este, south park nem akadály, dr. bubót képes vagyok mézgacsaláddal váltva is letolni, beavis és buttheadtõl sem ráz ki a hideg, az amerikai család is belefér. elmegyek a ratatuille kis aranyos patkányos animációsra, vagy a wall-e -ra. még aranyosnak is tartom õket, ha lurkóm lenne biztos vinném, bár így egyedül mindenféle magasztos cél és könnyes gyerek szemek reménykedõ kacsingatása nélkül, azért ezek már a nehezebb, megerõltetõbb kategóriás feladatok közé tartoznak nálam ezek utóbbiak is. lenyelem a nõm kivánságára a harry pottert, ha kell egy este az összeset bár utána két napig folyamatban hányok (nem a filmtõl j.k rowling agyától), meg lehet velem etetni a twilightot.

de hogy felnõtt, kigyurt izomemberek, kistopogós szösszeneteikkel de csitrijeik nélkül az esti 10-es vetítésen mi a balsorsot keresnek egy bûvöld el a sárkányomat -on tömegestül, azt már nem igazán tudom magamban a helyére pakolni, mert nálam nem is igazán alakítottak ki neki ilyet.

ennyire el vagyunk butulva ez rémséges és félelmetes a 3D varázsa? mi a farkam van itt az emberekkel... katasztrófa... egy forintot nem áldoznék rá, sõtt ha ingyen adnák sem használnám el az életem két óráját ilyenre. ezek meg megszállják a mozit valami giccses sza**a! na tessék!
ON
spermophilus lateralis 2010 márc. 28. - 23:59:51 Előzmény Szappan*
(22/106)
***LEHET, HOGY RÉSZBEN SPOILERT IS TARTALMAZ***

sirály...
de nem mindenkinek való, kell hozzá egy bizonyos zakkantság, egy kis gandzsa, vagy átlagon felüli humorérzék

100 mozi látogatóból 90 -nek nem fog tetszeni, de annak a 10 -nek aki bent marad élvezni fogja.
aki arra számít, hogy hú ha nicolas cage valami metamorfózis által dirty harry -vé alakult át ala seventies nagyont fog csalódni
aki add drágán az életed egyet asszociálja a piszkos zsaru fogalommal õ sem fog kielégülni
de aki a zsaruk becsületének rosszfiúira hajazva megy be a sötét terembe, hát õ is köpködni fog.

az fog leginkább megelégedetten távozni, ennek a filmnek a nézése után talán, aki az égetõ bizonyítékot is már élvezni tudta. bár azon a szinten nem csinálnak azért hülyét magukból a new orleans -i kopók, mint brad és george elõzõben tette, de azért itt sem kímélték a kiválasztott genrét. a viccek az égetõ bizonyítékainál jóval laposabbak, vagy nem nnyira harsányak, szerintem elõnyére, mert ez a film pont így jó, de a másik meg úgy vált kedvenceim egyikévé. szóval finom az almás is meg a megyes is csak más az ízük. de röviden példaként ide lehet még a hangulat hasonlósága képpen idézni azt amikor ketten tömték a szõke cicát (a dagadt malankólikus, meg a nyáltenger rockmádzsó már nem tudom m volt a címe). ebben is fogta az ember a fejét, hogy ilyen kínosan nem lehet, pedig tudtuk valahol belül az életben odakinn, pont ilyenek vagyunk mi is csak nincs kamera ami rögzítse.

cage egész jó volt jelen movie -ban, õ tartozott már a kedvenceim közé is, de sajnos lezüllött, mint színész és csak ócska szerepeket játszott jó ideje, mint a nemzet aranya ratyi mûfajú mûremek fõszereplõjét például. ezt a filmet mindenképpen elvitte görnyedt hátán, igazából ez egy ajándékszerep volt a számára, hogy visszamászhasson a B kategóriából az A -ba. ez azért kevés még hozzá és ahogy rettenettel megállapítottam valami újabb filmben, aminek már nyomják az elõzetesét tovább folytatja betintázott mélyrepülését. valami hülye varázslókalapban és tökröhejjel állg felfegyverkezve nyomul mint valami elaggott harry potter egy újabb hollywood -i csodában. szóval nem fog megmenekülni az akasztófától az már biztos. de hát õ tudja és a piát sem adják ingyen.

nos a filmrõl: totál lazán kezeli a szálakat, igazából tesz mindenre, szabályra, elvárásra, humorra, teszek bele delériumos mámorban kacsázik a film a vásznon és az idõn keresztül. semmi nem számít semmi görcsösség, de semmi erõltetett lazák vagyunk ám srácok és azt mi itt jól be is markeroljuk, hogy mindenki láthassa. õszintén szólva ez a film úgy készülhetett, hogy valaki azt mondta, van egy témám, én meg rendezõ vagyok mondta a másik egy kocsma asztal alatt, ébresszétek már fel cage -t (õ megkérdezte: hol vagyok), a producer bátortalanul és elõre vesztesen feltette a kérdést: höhööhöö és a nézõk? erre az elsõ három gyorsan megállapította le van sza*va a tisztelt mindenki és széles ragtapaszt ragasztottak az ipse szájára, kirámolták a zsebeit és kezdõdött a forgatás. ha volt kedvük betévedtek, ha nem nem. valamikor valamelyik azt mondta vége ezt felírták az utolsó diára és hazamentek.

Ezt a filmet úgy is kell nézni, ahogy készült, le kell sza*ni, ha a 1500 forintos mozijegyed áráért izgulsz, akkor ne menj el rá, ha 30 alatt vagy nem menj el rá, kivéve ha pl. valami emovámpír vagy aki még a szobafikusz leveleit is elszívja, ha éppen nem figyel oda az anyu. Ha igényes nem szájbarágós humort akarsz egy igazi kultuszfilmtõl akkor menj el rá, de kell egy bizonyos kor, hogy megértsd és jelentése lehessen a poénoknak a filmben. de ez semmiképpen nem a nagyközönséges filmek egyike lesz az valószínûsíthetõ.

értékelés 8/10 (a lazasága, a speciális humora és a rozsdás kanál jelenet miatt, ami már nem csak gáz de debilenciki is egy filmben + véaégeig néeazed... itt maradsz köcsög - hú le kell sütnöd a szemed olyan gáz, de jó! és a cicust is meg kell dicsérni egy igazi elhasznált, de imádni való gyönyörû érett lotyó, aki benne van már abban a korban, amikor látszik, hogy hû de sokan agyongyepálták és biztos rojtosra nyúlt a popsi, de épp a megélt élettörténete, a bukott álmai és az együgyû reményei miatt válik egy gyönyörûszép nõvé - picit letördelték már a guccivuitoncavaligabana -ból kovácsolt szarvait).

na igen és nem elfelejthetõ a király sem az egyik aki igazi kultá teszi fél perces szereplés alatt az egész filmet: huuuuhuuuhuuu...haaaóóóhááááhuu...huhaáu...huuuuhááábubbbuhhuhu....hhhuuuuháhhuhuhu...böööhuáhuhuáhu...big mistake...big mistake...huáhu...

-lõj bele mégegyszer!
-miért, de hiszen már meghalt!
-lõj bele mégegyszer!
-de miért!
mert a lelke még táncol!

jó visszavonom az elõbbit, a valós értéke: 9/10 (de lenne még mit felsoroli király, de nem hemzseg a bóvli viccektõl az igaz). többször nézendõ kategória, mert mindig lehet benne új aspektusokat is felfedezni minden bizonnyal. jól mutat moziban (fõleg), de videón is (nem a látványra megy, a tartalom a lényeg) és nem 40 perc után felálni, mert elcseszed az egészet. ha leültél vegyél egy sört, sósmogyorót és nézd is végig - klasz film. pulp fiction szint!
Szappan* 2010 márc. 23. - 21:05:12
(21/106)
Szerintem óriási film, majdnem olyan jó, mint a 36 /egyik kedvencem/. Ha v.mennyire összehasonlítható a két film,azt tudom mondani, a 36 óta ilyen jó filmet (ebben a kategóriában!!!) nem láttam. Nálam 8/10
8/10
potepf 2010 márc. 16. - 11:42:44 8/10
(20/106)
sztem hiba volt plázákban vetíteni, mert nem oda való.

nagyon különleges humora van, régen hahotáztam annyit moziban, mint ezen a filmen
2/10
romulusz 2010 márc. 16. - 10:45:18 2/10
(19/106)
Ez mi a retek volt????
Talán ha egy fokkal volt nézhetõbb, mint a "Hajsza a föld alatt" c. gagyi-ratyi förtelem...
Sajnos csak egy fokkal:
Mert: - unalmas
Ugyan - újszerû akar lenni a mûfajában, de sokkal többet ki lehetett volna hozni belõle
- "életszagú" akart lenni, de ahhoz meg meseszerû a "hepiend" vége...

Szóval, zavaros, gyengén ötletelt, unalmas, több nehezen követhetõ é s talán fölösleges - mellékvágánnyal....
A szerepjátékkal nem volt baj - a szereppel volt.


Egy jó jelenet volt benne: az öregasszony a tolókocsiban.... ;-))
2/10
romulusz 2010 márc. 16. - 10:21:58 2/10
(18/106)
Ez mi a retek volt????
Talán ha egy fokkal volt nézhetõbb, mint a "Hajsza a föld alatt" c. gagyi-ratyi förtelem...
Sajnos csak egy fokkal:
Mert: - unalmas
Ugyan - újszerû akar lenni a mûfajában, de sokkal többet ki lehetett volna hozni belõle
- "életszagú" akart lenni, de ahhoz meg meseszerû a "hepiend" vége...

Szóval, zavaros, gyengén ötletelt, unalmas, több nehezen követhetõ é s talán fölösleges - mellékvágánnyal....
A szerepjátékkal nem volt baj - a szereppel volt.


Egy jó jelenet volt benne: az öregasszony a tolókocsiban.... ;-))
1/10
raveman1974 2010 márc. 15. - 20:52:59 1/10
(17/106)
A 40. percben kijöttünk, zavaros film.
1/10
offtopic
raveman1974 2010 márc. 15. - 20:51:48 1/10
(16/106)
Uncsi
1/10
Szimi77 2010 márc. 14. - 22:59:13 1/10
(15/106)
...én még sosem gondolkoztam moziban a film közepénél, hogy kijövök... de ezalatt a film alatt igen!! ..és nem csak én voltam így a moziban!!!
7/10
aleck 2010 márc. 14. - 14:16:03 7/10
(14/106)
Cage fantasztikus! Végre megint rajongó lehetek:)
'A lelke még táncol'
6/10
hunati 2010 márc. 12. - 21:48:01 6/10 Előzmény tiadam
(13/106)
Egyszer meg lehet nézni! Többet vártam!
bubamack 2010 márc. 08. - 20:42:56 Előzmény baz00kahu
(12/106)
Val Kilmer a Doorsban zseniális volt Morrisonként. Azóta valahogy nem tudja megismételni.
bubamack 2010 márc. 08. - 20:39:54
(11/106)
Kédzs miatt megnézném, de nem írnak túl jókat róla. Igaz, rosszat sem. :)http://www.olvassbele.hu/index.php/film/356-a-narkoman-zsaru-esete-a-tancolo-iguanakkal
7/10
baz00kahu 2010 márc. 01. - 16:05:14 7/10
(10/106)
ÉvaMendez megint szép. ValKilmer statisztának nagyon jó. NikolászKédzs visszatért a függõségekkel terhelt szerepekhez, amit nagyon hitelesen alakít. Elindul egy történet, amit el kezdenének bonyolítani, de rájönnek, hogy vagy sorozatot kellett volna a filmbõl készíteni, vagy egy huszáros vágással lerövidíteni, azaz történnie kell egy olyan valaminek a filmben, ami dramaturgiailag nem nagyon lóg ki, és le lehet zárni a történetet... Az sem baj, ha heppiend szagúra sikeredik.
Egyszer nézhetõ, de könnyed felejthetõ mozi
7/10
beo71 2010 febr. 07. - 15:22:50 7/10
(9/106)
Kriminek induló valami,ami aztán azzá válik,amit az alcímbõl érezni lehet:látlelet egy ember életérõl,látlelet New Orleans életébõl,hangulatos zenékkel.
Tetszett a film 7/10, nem volt fekete-fehér és nem volt színes sem,olyan szürkés,akár az élet.
Különösen az tetszett,hogy újra hihetek Nicolas Cage-ben,az utóbbi idõk rémtettei után(Szellemlovas,Rejtélyek szigete,Veszélyes Bangkok)ÚJRA SZÍNÉSSZÉ LETT,az egész banda jól játszik,a legkisebb szerepekben is híres aktorok bukkannak fel és dobják meg a filmet.
Ami még kellemes volt számomra:a címmel ellentétben fõhõsünk nem szimplán mocskos zsaru,hiszen jó szíve(illetve "nem teljesen rossz szíve")tette azzá aki és nem is hazudtolja meg magát.
Ez a film olyan joint féleség.
tiadam 2010 jan. 30. - 12:18:27
(8/106)
Érdekes egy film, de nekem bejött...Olyan érdekes...8/10
5/10
NADALFAN 2010 jan. 25. - 23:12:25 5/10 Előzmény mclane
(7/106)
most ez a film mia szent sz..r akart lenni-krimi semmi képpen nem volt , talán paródia de annak is fáradt volt....