1/10
Grafo márc. 16. 01:01:43 1/10 Előzmény Valaky77
(89/309)
"így is történhrtett VOLNA"

Petőfi gyereke 9 hónappal később született. Nagy költőnk aki röptében a legyet is megizélte, alaposan elkúrta az időt azokban a napokban, és mégis, egyetlen egy kötelező elemként mindig minden filmbe ész nélkül benyomott korhű dugás sincs benne. Hihhetetlen. A nemzeti ünnepen aztán kínai huszár bájolog és a nemzeti múzeum előtt elfelejtik elszavalni-énekelni a Nemzeti dalt. Azt amiben elhangzik, hogy: Sehonnai bitang ember...
Pimpalini márc. 16. 00:44:22
(88/309)
A film három napja van a mozik műsorán, de már 265 (le)pontozónál, s 117 hozzászólásnál tart.
Pontosabban ott tartunk, hogy ez a film, s a hozzá tartozó adatlap politikai csatatérré vált, ami azért sajnálatos, mert szerintem ha valaki megnézi (én megtettem), akkor rájöhet, hogy ez egy jó film, s biztosan nem fog 1 pontot adni rá.

Ami egy történelmi témájú kalandfilmhez kell, azt a film hozza, s látvány terén sincs probléma, véleményem szerint a Most vagy soha! a műfaján belül nemzetközi összehasonlításban is vállalható alkotás lett.
A Szabadság szerelemhez tudnám hasonlítani, annyiban mindenképp, hogy valós történelmi események fikciós elemekkel történő feldolgozását láthatjuk mindkét esetben. Ez szerintem azért pozitív, mert így talán jobban megmaradnak a március 15-i események/karakterek a nézőben, mintha dokumentumfilmet nézne. Ha valaki egy téma történelmi szempontból tűpontos feldolgozását akarja látni, akkor úgyis ismeretterjesztő-, vagy dokumentumfilmhez fog nyúlni.

Ennek az alkotásnak véleményem szerint pont az a legnagyobb előnye, hogy ezt a témát játékfilmként, fikciós elemekkel élve dolgozza fel, s szőrszálhasogatók kedvéért ezt az elején ki is írják.
Másik jó ötlet szerintem a végén látható, azzal kapcsolatos felsorolás, hogy melyik főszereplővel mi történt a forradalom győzelmét követően. A fiatalokban így jobban megmaradhatnak mind a karakterek, mind a történelmi tények, s az is jobban átjöhet számukra, hogy a forradalomnak valójában mekkora ára volt, s nem olyan "könnyed" (majdhogynem bulis) történet, mint amilyennek az elején látszik.


Egyszóval én ajánlom a filmet, mert a március 15-i események korrekt feldolgozását láthatjuk, úgy, hogy a film izgalmas tud maradni, de emellett edukációs elemeket/értékeket is tartalmaz.
10/10
MDG márc. 15. 23:56:15 10/10 Előzmény Kravaleria
(87/309)
Valószínűleg egy alacsony műveltségű, hiányos ismeretekkel és csökkent értelmi képességgel rendelkező frusztrált, gyökértelen létforma lehet ön.
10/10
Lairvs márc. 15. 23:03:11 10/10 Előzmény ricky0612
(86/309)
Igazad van Ricky!
10/10
Lairvs márc. 15. 23:02:15 10/10
(85/309)
Nagyon igényesen megalkotott film, hatalmas élmény volt március 15.-én este megnézni. A film végén a közönség hangos tapsba tört, rég láttam ilyet moziteremben. Egyértelmű, hogy az 1 csillagot adók nem látták a filmet, de sajnos a baloldali sajtó kiadta a parancsot…
8/10
Valaky77 márc. 15. 22:59:09 8/10
(84/309)
Én vagyok a komment amit kerestél.

Mind az ellenzéki mind a kormánypárti oldaltól mentesen írok. Nem értek a filmezéshez, ezért nem fogom kielemezni, azt mondom el, amit én naiv néző láttam. Akik azt mondják, hogy történelmileg nem volt hiteles, a film elején kiírták, hogy "így is történhrtett VOLNA" vagyis fiktív. Szóval akik ezért húzzák le azok vagy analfabéták vagy szimplán nem találnak fogást a filmen. Én viszont találtam. A cselekmény, szöveg, megjelenítés nagyon jó volt, színészek kiválasztása szerintem kiváló. Amivel baj volt az a fényezés. A sötét jelenetek túl sötétek voltak, a szembefénnyel, pedig nem nagyon bírtak sok jelenetnél. A zene elég megosztó. Néha indokolatlanul is tettek zenét, de maga a zene kiválasztása nagyon jó volt. Sokan megkönnyeztek bizonyos részeket a körülöttem lévők, még a fiatalok is. Szóval akibe szorult egy kis hazafiasság vagy nemzeti tudatosság annak ajánlom, hisz átérezhető a film és elég hatásosan adja át az üzenetet. A belpesti antimagyar értelmiségnek nem fog tetszeni, de szerencsére ők vannak kisebbségben. (Mondom ezt nem fideszesként) puszi pacsi mindenkinek
10/10
ricky0612 márc. 15. 22:54:11 10/10
(83/309)
Nemzeti ünnepünkhöz méltó filmalkotás.
zamadam márc. 15. 22:47:12
(82/309)
Te láttad? Jó film?
2/10
Cron márc. 15. 22:26:29 2/10 Előzmény Lex86
(81/309)
Azzal amit a film kapcsán a politikai, társadalmi összefüggésiben leírtál, minden általad vázolt problémával egyetértek (oké, az azért kicsit erős, hogy Petőfi kivívta volna a nemzet szabadságát). Valóban nevetséges, hogy valaki bemutató előtt pontoz, szomorú, hogy egy politikai szimpátia alapján értékel valaki egy filmet. Ugyanakkor nehéz megértenem, hogy te nem hasonló cipőben jársz el, ugyanis ez a film bűn rossz lett. Erre 10 pontot adni... Nemigazán van rá mentség. Egy 7-8 ponttal valamivel hitelesebbnek érezném az írásod.
1/10
umpahlumpah márc. 15. 22:13:41 1/10
(80/309)
Beültem megnézni, kb 2en ültek rajtam kivül... nevetségesen rossz Guy Ritchiet utánzó förmedvény film volt, jobbos beteg fiktív fantáziálásokkal. Petőfi most forog a sírjában :(
10/10
Lex86 márc. 15. 22:03:05 10/10
(79/309)
Már rég leszoktam arról, hogy kommenteket írjak, mert sajnos sok ember akinek nem egyezik egy témában véleménye hajlamos elég vulgáris módon reagálni. Most sem fogok senkinek válaszolni, szóval ne töltsd fölöslegesen az időd azzal, hogy sértegetni próbálsz ha nem egyezik a véleményed az enyémmel, csak simán tekerj tovább.
Most viszont úgy éreztem, hogy muszály több év után hozzászólnom ezen topichoz, mivel meggyőződésem, hogy sokan politikai hovatartozás, szimpatizálás alapján osztályozta ezt a filmet, sőt sokan már a bemutató előtt lepontozták 1 pontra, pedig még nem is láthatták. Ezt mi sem bizonyítja jobban, mint az, hogy a bemutató előtti délelőtt felléptem a film port.hu-s adatlapjára és már 4 darab 1 pontos szavazat volt rá leadva!!!!!
Hogyan? Miért?
Miért gyűlöljük egymást ennyire?! Hiszen ahogy az ikonikus dal is mondja 'Mi egy vérből valók vagyunk....'
Örülnünk kellene egymás sikereinknek.... a magyar sikereknek.... magyar ne legyen magyar farkasa....
Mert ez a film világszínvonal... felér bármelyik amerikai szupermozival....
Ritka az, hogy én elmenjek moziba megnézni egy filmet, mert ugyebár úgyis felkerül netre... de most nem bántam meg , hogy elmentem.... nem egy embert láttam szemet törölgetni a film közben... és nem az álmosság miatt törölték... könnyek voltak a szemekben.
Ezt a filmet kötelezővé tenném az iskolákban, mielőtt Petőfi költészetére tanítanák a nebulókat.
Én sosem szerettem a költészetet, a költőket... De ha annak idején már létezett volna ez a film, és megnéztem volna biztos másképpen tiszteltem volna azokat akik kivívták a nemzet szabadságát...
Elnézést kérek, tudom, hogy kicsit személyesre sikeredett a mondanivalóm, de kötelességemnek éreztem megvédeni ezt a filmet.... mert szégyen ez a pontszám, és a sok gyalázás .... legyünk büszkék arra ha valami JÓ és MAGYAR...
És végül, de abszolút nem utolsó sorban elismerésem és KÖSZÖNÖM a készítőknek, a színészeknek és az egész stábnak aki részt vett e remekmű megalkotásában.
1/10
Kravaleria márc. 15. 22:01:21 1/10
(78/309)
Van pofájuk kivezényelni a gyerekeket, majd a szülőkkel kifizetettetni a jegy árát...
1/10
Faló márc. 15. 21:53:48 1/10 Előzmény csonakos
(77/309)
Nem, fosH
10/10
MDG márc. 15. 21:53:15 10/10
(76/309)
A film végig lekötött, kikapcsolt, bele tudtam magam élni és úgy tapasztaltam, hogy a majdnem teltházas teremben a többi néző is hasonlóképpen volt ezzel. Csend volt, nem volt csörgés, zörgés. Ilyen filmet bármikor szívesen megnézek. Sok olyan részletet ismertem meg a március 15-i eseményekkel, résztvevőkkel kapcsolatban, amit eddig nem tudtam.
10/10
TemiLaci márc. 15. 21:11:39 10/10
(75/309)
Szuper film lett, elismerésem!
6/10
blood.1 márc. 15. 21:02:51 6/10
(74/309)
Színpadias lett. Minden pillanatában azt értesztem, hogy meg akarja erőszakolni az érzelmeimet a film. A komikus jelenetek nekem nagyon olcsónak és ugyancsak színpadiasnak hatottak egy ilyen kaliberű filmben.
csonakos márc. 15. 20:41:23 Előzmény Faló
(73/309)
Fosch? :-)
10/10
adidasler márc. 15. 20:16:52 10/10
(72/309)
A családommal néztük ma moziban. Sok magyar filmet láttam már de messze ez volt a legszórakoztatóbb...Aki túl komolyan veszi annak figyelmébe ajánlom az elején kiírt mondatot, hogy az is benne van ahogyan történhetett volna...tehát a történet nagy része alkotói fikció
1/10
Faló márc. 15. 19:23:18 1/10
(71/309)
Fosh
1/10
kiss ferenc nagy 12 márc. 15. 19:11:57 1/10
(70/309)
Hát ez geciszar