2/10
Démétér456 márc. 21. 17:18:07 2/10
(249/309)
Ostoba giccs. Ha több szót akarnék rá vesztegetni, akkor legyen: drága ostoba giccs. Szegény, szegény Petőfi... Nem ezt érdemelné. (A díszlet, a jelmezek és szerencsétlen, jobb sorsra érdemes színészek reménytelen munkája miatt megkapja a két pontot.)
offtopic
delejork márc. 21. 14:53:39 Előzmény Péterrrrrr
(248/309)
Cserébe viszont jól megmutattuk a ruszkiknak azzal, hogy Moszkva teret átneveztük, LOL
Péterrrrrr márc. 21. 13:53:18 Előzmény delejork
(247/309)
De ez a film azoktól van, akik Petőfi nevét Mária Teréziára cserélték. Téged, már tényleg nem zavar semmi?
Péterrrrrr márc. 21. 13:51:10
(246/309)
Petőfi nevét Mária Teréziára cserélték..., már ettől méltatlanok arra, hogy Petőfiről filmet készítsenek.
Péterrrrrr márc. 21. 13:48:54 Előzmény flybymyside
(245/309)
Hát nézd, de ne mondd meg, mit tegyek!
10/10
flybymyside márc. 21. 09:14:10 10/10
(244/309)
Zseniális film! Minden magyarnak látnia kell! A moziban a film végén mindenki ülve maradt, és csak emésztette a látottakat. Nagyon megindító és maximálisan megfelelt a történelmi tényeknek!
Akinek nem tetszett, az már előre elkönyvelte, hogy nem akarta, hogy tetszen!
10/10
LaHun márc. 20. 23:14:02 10/10
(243/309)
Petőfi kiváló választás volt. A Pilvax-i kardvívás epizód kissé xxi századi gyerekesre sikerült. Ezen kívül minden nagyon a helyen volt. Történelmi tényekhez ragaszkodott, történelmi személyek szerethetők és személyesen lettek. Volt Zsaven felügyelő, aki az örök internácit személyesítette meg. Volt jobblator, aki ölt, de az kellett is. Az olasz század, az kifejezetten jó volt! Meg a zárószöveg is korrekt volt: ...eltűnt a csillagok között. Most aztán vakarja a fejet az örök MTA. Akinek nem tetszett, az megérdemli a sorsát.
1/10
Api29 márc. 20. 22:49:55 1/10
(242/309)
Ez egy rakás sz@r!
1/10
WynNyback márc. 20. 21:12:39 1/10
(241/309)
Hagyjuk már, hogy azért mert ez egy Petőfi film és a NER hozta össze már nekem mint magyarnak kötelező rá 10 pontot adni. Rohadtul nem! Meg is mondom mi volt a baj. Az, hogy ezt a napot rongyosra tanultuk meg a komcsi rendszerben is. Ez a film meg köszönőviszonyban nem volt a tanultakkal. Az utolsó forintot is visszafizetetnem a keszitokkel. Ez vicc. Andy Vajna ezt a szart nem engedte volna moziba az tuti biztos.
offtopic
Sz. Péter márc. 20. 17:08:08 Előzmény WASKER
(240/309)
Te hoztad fel.
nezd_a_magyart márc. 20. 16:10:26 Előzmény Rákász Béla
(239/309)
Tarantino filmjei szórakoztatóak, ott a stílus, a szövegkönyv dominál. Ne hasonlítsd ezt a filmet tarantino filmjéhez, mert felesleges. Tarantino egyszer sem állította, hogy a filmje megnézése hazafias kötelesség. De mehetünk tovább is: tarantino kicsiben kezdte, kis költségvetés, aminek meg lett a pozitív hozama. Ismertesd kérlek rákay eddigi filmjeit, amik kicsiben kezdték.
offtopic
Ahoj poplacsek márc. 20. 15:23:52
(238/309)
Te most a megszólított és a vele általad valamilyen közösségbe sorolt emberek megsemmisítésére vonatkozó reményedet fejezted ki. Hellóhelló, kicsit gondolkozz már el mit csinálsz.
offtopic
Ahoj poplacsek márc. 20. 15:18:45 Előzmény senki1234123
(237/309)
Ja értem, köszi. Igazából tök mindegy, az is csak egy állami bevételi forrás, amit onnan osztogatnak azt máshol szedik be, máshonnan kompenzálják. Szóval nincs minőségi különbség abban hogy melyik közpénz zsebből veszik ki.
1/10
csincsilla72 márc. 20. 13:30:56 1/10 Előzmény Rákász Béla
(236/309)
Azért szeretném majd látni az arcod, amikor a szeretett vezéredről kiderül, hogy orosz kém és hazaáruló. Ami már most is egyértelmű, de eljön az idő, amikor ez a napnál is világosabb lesz. Mindenki számára.
És félreértés ne essék: NEM Petőfi ellen kampányol bárki is, hanem Rákay Kálmán filmje ellen. Az igazi Petőfiről van annyi tudás, hogy biztosan állíthassuk: leköpné Kálmánt és az egész NERt. :-)
1/10
foxboiii96 márc. 20. 13:18:47 1/10 Előzmény Rákász Béla
(235/309)
Ennél a mainál magyarellenesebb és gyűlölködőbb kormánya még nem volt a hazának. Szerintem az hazugságnak tekinthető, ha ilyen módon átírják a Petőfi Sándor történetét és ideológiáját és céljait. Inkább ne is nyúltak volna hozzá. Petőfi Sándor Nyugat-párti volt, ti meg olyan propagandát toltok rá, ami Petőfi Sándor ideológiáit semmibe veszi. Tudniillik, Petőfi Sándor is Klasszikus Liberális volt, nem Illiberális. Ez a különbség köztetek és Petőfi között. Kívánom, hogy ugyanígy írjanak rólatok is, hogy ti baloldali Sorosisták voltatok, mert meg is érdemlitek, mert ez a ti igazi valótok. És nehogy az legyen, hogy én mit politizálok itt, ez nem erről szól. Ha valaki elkezd politizálni, hadd politizáljak már én is a komment szekcióba. - félreértés félreértéseket szül. Béla, ha észrevetted volna, az eredeti hozzászóló arra gondolt, hogy Habsburg-ellenesség, nem pedig Fidesz-ellenesség. De habár ez így itt van, te direkt láttad bele a rendszerkritikusság szóba a Fideszt. Miért? Talán ez a véleményed? Még a végén kiderül, hogy csak a pénz miatt fogadsz állást a Fidesz mellett.
delejork márc. 20. 13:13:30
(234/309)
Láttam, Filip amolyan Ridley Scottosan beolvasott történeti hűség miatt fanyalgóknak. Annyiból igaza van, valahogy Rettenthetetlen és Gladiátor kapcsán nem fanyalognek ennyit, pedig azoknak még kevesebb közük van történelemhez.
10/10
Rákász Béla márc. 20. 11:33:15 10/10 Előzmény nezd_a_magyart
(233/309)
Tarantino filmjeit meg ne nézd, mert öngyi leszel! :-)
Ez egy FILM, nem történelem könyv...ami, mivel mindig a győztesek írják, szintén teli van jól kiszínezett hazugságokkal. A történelemkönyvben hazugságnak, hamisításnak hívjuk, ha elszalad az író fantáziája, a filmiparban művészetnek.
Ui..
Ennél a mainál magyarellenesebb és gyűlölködőbb ellenzéke még nem volt a hazának. Képesek már Petőfi ellen is kampányolni, csak mert nem ők csinálták ezt a valós történelmi eseményeken alapuló kalandfilmet! :-(
Hamarosan végük is lesz: JÖN A MOHÁCSI CSATÁRÓL szóló film is! :-)
Ami megint csak a magyarok hősiességéről és az őket eláruló ellenzék aljasságáról fog majd szólni.
Én szóltam.
nezd_a_magyart márc. 20. 10:59:43 Előzmény Rákász Béla
(232/309)
Örülök, hogy tetszett a film és egyenesen visszarepített 1948-ba, de sajnos eredetileg 1848-ban kellett volna játszódjon, mégpedig akciójelenetek nélkül. Ez a film lehetett volna egy érdekes karakterdráma, talán a legbelső félelem dominálhatott volna (a rendszer ellen) de ehhez kellett volna egy kompetens forgatókönyv egy jó rendező - és talán rendszerkritikusság. Helyette megmondóemberek végtelen pénzből összerakott szörnyetegét kaptuk, ami történelmi alapok híján üres, beállított, felesleges lett. Aki erre 10 pontot ad, az nem látott még filmeket (aki 1 pontot, az nem tiszteli a filmen dolgozó szakemberek kemény munkáját)
1/10
csincsilla72 márc. 20. 10:50:01 1/10
(231/309)
Nos, én megnéztem, és rémes. Hiteltelen, tökig rakva túltolt pátosszal. Ha nem lenne politikai véleményem is, akkor talán két pont. Talán. Nagy jóindulattal.
De van véleményem. Felháborít, hogy az a "magyar" akinek a jelenlegi kurzus és az ő kurzusfilmje tetszik. Felháborít, hogy csilliókat elköltöttek rá. De még ennél is jobban felháborít, hogy nem elég, hogy csilliókat költöttek rá, ráadásul totál történelemhamisítás az egész.
A gond az, hogy ha ez az egész nem lenne más, mint egy wannabe akciófilm, teljesen fiktív szereplőkkel, akkor lehetne akár 4-5 pont is. Maximum. De nem az, és ettől nem tudok elvonatkoztatni.
Én végigdühöngtem a filmet, bár számítottam rá, hogy valami ilyesmit kapok, úgyhogy nem ért teljes meglepetésként. De a film alulmúlta még a várakozásaimat is. Szóval megmozgatott érzelmeket.... Csak nem olyasféléket, amiket Rákay Kálmán meg szeretett volna mozgatni.
8/10
offtopic
senki1234123 márc. 20. 07:09:35 8/10 Előzmény Ahoj poplacsek
(230/309)
"egyszer már kifizettem a jegy árát"
A hatoslottó játékadójának 80 százaléka lesz a filmtámogatás állandó forrása 2012. január 1-jétől az Országgyűlés novemberi döntése értelmében.