Téma: Moszkva tér

8/10
Andike 2007 nov. 25. - 21:39:16 8/10
(31/191)
Igen...bár a legeslegjobb filmek átélhetõk anélkül is, hogy valaki az adott korben él(t). Ez nem egy olan minden korban aktuális film.
kovacspityu 2007 nov. 25. - 21:22:31 Előzmény zszoltan
(30/191)
"A '89 pesti gimnazisták életérzése feltehetõen olyan messze áll tõlem, hogy nemigen élvezhettem volna."
...és valószínüleg így vagy az ötvenes évek Sztahanovistáival, az Egri vár védõivel és a római gladiátorokkal is, ugye?
8/10
Andike 2007 nov. 25. - 18:21:42 8/10
(29/191)
Nem volt azért az annyira régen, volt hullámfürdõ! Mi is ott pancsiztunk érettségi bankett után, be lehetett mászni. :)
wolody 2007 nov. 20. - 03:11:59 Előzmény Semprini
(28/191)
Bûnrossz? Hát, ezt tényleg nem érzed... Ez egy nagyon jó film, nosztalgikus, és igenis abszolút eltalált karakterekkel. És ezt nem azért írom mert illik dícsérni. Senki nem mondta h. ne írd le a véleményed, sértõdõs szöveget meg fölöslegesen pláne nem kell írogatni.
A film nem azért jó mert 89-ben játszódik, de sokat dob a hangulatán. Royal meg bunkó, de azért jó haver, és simán kezelhetõ. Nem megy el a film egyik véglet felé sem, egy kis buli, kis bunkóság csúnya beszéddel, kis panaszkodás a rendszer miatt, kis szerelem...és sztem pont amennyi kell! Azért kis hiányt éreztem a végén, de sztem nem szomorú egyáltalán.
Hogy volt-e akkoriban hullámfürdõ kíváncsi lennék
zszoltan 2007 nov. 19. - 16:13:11
(27/191)
Szerintem nem te értelmezted félre a fórum fogalmát, hanem az ellened szólók a hsz-odban leírtakat. Amit én nem értek, mivel szerintem jól megfogalmaztad a véleményedet (a fórumon megjelenõ hsz-ok átlagához képest picit talán még jobban is).
Pontosabban meg van az egyszerû magyarázatom rá, hogy miért nem fogadják el a véleményed ilyen kinyilatkoztatását: rajongók. Én is nehezen viselem, amikor a 'Gyûrûk Ura'(a könyv) vagy a 'Ryan közlegény...'(a film) történetét elbagatelizálják, leszólják.

De hogy a filmrõl is essen pár szó: ismét megerõsítettek benne a legutóbbi hsz-ok, hogy helyesen tettem, amikor nem vettem rá magam a megnézésére. A '89 pesti gimnazisták életérzése feltehetõen olyan messze áll tõlem, hogy nemigen élvezhettem volna.
1/10
Semprini 2007 nov. 19. - 12:33:12 1/10
(26/191)
Bocsánat mindenkitõl, hogy le merészeltem írni a véleményemet, alighanem alaposan félreértelmeztem a "fórum" fogalmát... :-P
10/10
ecch 2007 nov. 19. - 03:09:51 10/10
(25/191)
Osztom én is! Akinek ez a film valamit ilyen szinten nem tud nyujtani, azt nem is tudom hol él.. nem mondom hogy nem volt jópofa a Magyar Vándor, de lényegesen más kategória, és a Moszkva tér sokkal több értéket képvisel. Megérinti azokat, akik hasonlóképp élték meg a gimis éveik végét. Ellenszenves Royal? Kinek nem voltak ilyen emgerek a környezetében, a haverjának egyik haverja? Még a mi énfolyamunkban is. Igen, nyakláncos nagyarcú. Hozzátartozik az egészhez. Én még csak 25 vagyok, és bevallom nem mondanám, hogy túl sokat "éltem meg" de ezekre rálátással tudok lenni, és akinek ez nem megy, ott apróbb vicces dolgok lehetnek.. Az a film, ahol nem teátrális stílusú, profi színészek vannak, az már szar? Nekem pont tetszett, hogy esetlenül szóltak néha egymáshoz, pl azok akik zavarban voltak a másik társaságában, Zsófi és Petya. El volt ez az egész találva! Szívem szerint látnék még hasonló filmet, mondjuk kicsit újabb korban, mint pl. mostanában.
1/10
Semprini 2007 nov. 03. - 16:25:36 1/10
(24/191)
Hogyhogy nehezen vehetõ komolyan? Pedig ez az igazság! Kevés ennél pocsékabb magyar filmet szenvedtem végig életemben! Egyébként meg ez is csakegy vélemény. A korábbi hozzászólások alapján azt látom, hogy "illik dicsérni" ezt a filmet, de fel nem foghatom, hogy akinek tetszett, mi a jó fészkes fene tetszett benne! (A másik ilyen túlértékelt magyar film, aminek nem értem a kultuszát, az a Valami Amerika volt. Viszont pl. a Buhera mátrix vagy a Magyar vándor kifejezetten tetszett, pedig ezeket általában szidni "illik" .)
1/10
Semprini 2007 nov. 03. - 15:12:25 1/10
(23/191)
Hát ez valami bûnrossz volt! Na jó, azért nem nézhetetlen, elvégre végignéztem becsülettel, bár ebben oroszlánrésze van a nõi "fõ"szereplõ Balla Eszternek, de sajnos nem volt túl sok dolga, csak tündibündinek kellett lennie, az meg alapból megvan...
Viszont a többi szereplõ - mármnint a srácok- hát ennyi tenyérbemászóan ellenszenves karaktert összezsúfolni egy filmbe már rég láttam! Élükön azzal a fõtaplóval, - Royal, vagy hogy hívták, azzal az elképesztõen irritáló beszédstílusával! Ha paródiának számnták, annak is nagyon rosz volt! De a fõszereplõ sem volt sokkal "szimpibb", meg a kocsitolvaj haverja, egyszóval nagyon nagyon nem jött be, pedig alapvetõen kedvelem a magyar filmeket, elég nagy gyûjteményem van belõlük, és még a közepes alkotásokat is tudom szeretni, ha van benne valami érték. de ebben mi van?! Sajnos a "felnõtt színészek" sem tudták megmenteni a filmet, mert kevés szerepük volt, a sztori és a forgatókönyv pedig az egyik legrosszabb, amit valaha magyar filmhez csináltak. (A másik a Szezon volt - a rendezõ ugyanaz...:-P)
1/10
Zombecz 2007 máj. 04. - 00:01:56
(22/191)
Merthogy?

8-9.
Lash 2007 máj. 02. - 19:14:35
(21/191)
most másodszorra láttam a filmet, áhhh vmi exméletlenül bejön..., igaz nem sok közöm van '89-hez, deh tetszik, wáháháhááh felkerült a topba:D
Noncsa 2007 máj. 02. - 14:19:19
(20/191)
sajna nem láttam az egész filmet, de a ballagós rész az annyira igaz volt, hogy röhögnöm kellett! :)
cumpika 2007 máj. 02. - 12:24:50
(19/191)
szeretem a nosztalgia filmeket, bár rohadtul semmi közöm a film hangulatához, életérzéséhez - mivel még nem éltem '89-ben. azért csini volt, tetszett; jó volt látni :)
gob 2007 máj. 01. - 23:24:29
(18/191)
A film után rögtön küldtem egy sms-t, hogy a legnagyobb film. Jó, ez némi túlzás, de biztosan vagyunk egy páran, akiket életkor, érzések, évek, stb... miatt nagyon megérint. Engem igen. Amúgy meg nagyon kevés jó film van (en generale) mostanában.
Zombecz 2007 máj. 01. - 21:10:53
(17/191)
Nem nagy szám a film, de hazai viszonylatban megteszi. Nézhetõ s realista, de keményen, a vége is emiatt olyan amilyen. Nem hasonlítanám az Ötödik Pecséthez, sem az Isten hozta õrnagy úrhoz (Tóték) sem a Tanúhoz vagy más régebbi brilliáns alkotáshoz. Élvezhetõ, de közepes alkotásokat láthatunk manapság...
fc.kenyér 2007 máj. 01. - 20:05:47
(16/191)
jó film a Moszkva tér, sokat lehet nevetni rajta, de a végén mindig elszomorodom tõle. Talán ennyivel több, mint egy jó vígjáték. Tedvenc jelenetem: apuka tömegoszlat kézikamerájával a sorfalatálló diákok között, felejthetetlen az a rész.
frame 2007 márc. 17. - 10:32:13 Előzmény Troglo bácsi
(15/191)
nálam a --tufa vagy-- visz mindent :)
frame 2007 márc. 17. - 10:29:53
(14/191)
ójjaj azért ne mûvész szempontból elemezzétek ezt a kis aranyos filmet..ez össze sem hasonlítható azokkal a ténylegesen Nagy magyar alkotásokkal amiket itt emlegettek..ez a film aranyos, igaz, szórakoztató, nosztalgikus és karalyos gábor pedig megint alakított :) aranyos
8/10
Athelas 2007 márc. 11. - 23:00:24 8/10
(13/191)
Nekem csak ma este-vagyis már tegnap- volt hozzá szerencsém, és nagyon-nagyon tetszett! Hangulat, karakterek, színészek, képi világ, vágás, zene minden a helyén van- hiteles! És milyen finoman van mögötte a történelem- hehe, a párizsi egymásbagabalyodás alatt a tévében épp Kádár atyuskát eresztik le a sírba:D
Semmi nyomasztó, búsongó, szájbarágós maszlag, könnyed és mégis tartalmas. Szerény véleményem szerint sok ilyen magyar film kellene nem a vacak remake-ek...
Zolika198103 2007 márc. 11. - 19:40:12
(12/191)
Nagyon jó film, ahhoz képest, hogy elsõfilmes rendezés, aki csak teheti, szerintem nézze meg, nagyon király...