Téma: Mr. Nobody

5/10
Bellavita 2013 jan. 18. - 02:16:04 5/10
(125/165)
Elfogadom, hogy egyeseknek tetszik, ízlések és pofonok. Én inkább mûvészfilm -imádó vagyok, de még az emészthetõ szintekbõl és nem az elakultakból és nem csípem a hollywood-i mûvészieskedést. Szerintem ez a film csak mûvészi akar lenni, de nem tud azzá válni. Én általában azon mérem ezt le, hogy mi az ami megérint, átjön :-) Egy Lars von Trier felzaklat, napokig zakatol az agyam rajta, ez a film semmilyen ilyen élményt nem adott, ebben a témában a Pillangóhatás is jobb volt :-) Ajánlom a témakedvelõknek.
Egyébként érdekes, hogy ez a kategória mennyira megosztó- valakinek vagy nagyon bejön, vagy nagyon nem...:-)
10/10
FlorianL 2013 jan. 15. - 10:24:45 10/10
(124/165)
Az ilyen mûvek megtekintése után nehéz okosat mondani. Van amire nincsenek szavak. Annyi mondanivalója van az életrõl, a döntésekrõl, hihetetlen. Benne van a top 20ban nálam. És ez nagyon sokat jelent. 8,9? Ez egy vicc. Szerintem a 9,4 lenne reális.
10/10
ironnori 2013 jan. 13. - 13:23:37 10/10
(123/165)
EL A LEGCSODÁLATOSABB FILM, AMIT VALAHA LÁTTAM! mindenkinek látnia kéne. hihetetlen hatással van rám még mindig. csodálatos tanulság az életrõl. annyi ember vágyakozik valami más után, annyiszor feltesszük magunknak a kérdést..MI LETT VOLNA HA?! és ez a film azt a választ adja, hogy bárhogyan is döntünk, az a helyes út. nagyon kicsi döntéseken elmehet az életünk egy adott irányba, de egyik sem von le a másikból. nem szabad veszteségnek felfognunk, ha netán máshogy alakulnak a dolgok. REMEKMÛ! és szerintem teljesen átlátható is, bár lehet én már hozzászoktam az ún. mûvészfilmekhez.
6/10
WICCATUS 2013 jan. 10. - 14:47:25 6/10 Előzmény Bellavita
(122/165)
Kedves elõzõ hozzászóló! Pont ezért mûvészfilm, egy mûvészfilm, mert nem lineáris, adott esetben még csak párhuzamos esemény illetve cselekményvezetés sincs benne. Itt maximális szabad kezet, azaz szabadon szárnyaló fantáziát kapsz az alkotóktól. És annak ellenére, hogy a katarzistól nem borulunk sírva egymás nyakába, igenis ad tanulságot. Sajnos sokan elvesznek a 'késztermékek' világában és a pici agymunkával járó filmeket unalmasnak titulálják. Én kifejezetten örülök, hogy ez a film 'így sikerült', mármint tudatos munkával és precizitással összeraktak egy többeknek emészthetetlen, unalmas zagyvalékot. Személy szerint 3. alkalommal nézem majd meg, nekem sokat mondd, tudok meríteni belõle újabb tartalmakat, és bármily' meglepõ nem egyedül nézem, TÖBBEN. Természetesen tiszteletben tartom mások más véleményét is, van bõven film és mûfaj mindenkinek. És persze külön élmény, hogy különbözünk és nem tetszik mindenkinek ugyanaz. Amúgy a Benjamin B.-vel sztem merész egy lapon emlegetni, mert az tényleg kegyetlen...
5/10
Bellavita 2013 jan. 01. - 21:49:22 5/10
(121/165)
Anélkül, hogy elolvasnám a hozzászólásokat, de frissen a film élményei után sajnos rossz értékelést kell adnom. A magas összértékelés és egy ajánlás vezetett arra, hogy megnézzem, de az elsõ dolgom volt, hogy egy 5-öst szavazzak.
EZ az ötös is elsõsorban az operatõr munkájának és Jared Leto gyönyörû szemeinek szólt- s hogy jól lavírozott a szerepében, ami alapvetõen egy megoldhatatlan misszió volt....
A film érzéseim szerint a zûrzavar és az idõ-síkok gyors váltogatásával és párhuzamba állításával operál csupán. Ettõl tûnik mûvészinek.De nem mûvészfilm, hanem egy zavaros giccsparádé, bármiféle mondanivaló nélkül. Néztem, néztem, a sok feleséget meg sokféle gyerekeket, a többféle halálopciót és sokféle élet összekevert képeit melyet az öreg jövõbeli énje kapcsolt össze- de igazából egyáltalán nem kötött le, csupán azt vártam, hogy a végefelé majd csak kikerekedik valami az egészbõl, ami megérint. Hát nem kerekedett kis semmi. Megnéztem sokféle életet, és utána lezárásként azt kaptam, hogy az élet igy is történhet, meg úgy is, attól függõen, hogy hogyan döntünk...Hát ez aztán marha nagy felfedezés...ÉS akkor most mit kezdjek ezzel???? Ettõl ez még nem lesz egy film. Végülis készíthetek szendvicset is meg sült csirkét is vacsorára, kár ebbõl két filmet forgatni...kicsit túlzás :-) Ezért kár végigcsinálni ezt a két órát, amelynek se íve nincsen, se mondanivalója, mindenféle katarzis vagy értelem nélkül végigpuffogtat ötezer képkockát a semmibe, csupán azért, hogy egy közhelyet megfogalmazzon.... Jared Leto, ez a Rekviem egy álomért után nem volt hozzád igazán méltó....:-)
Amúgy kb. a Benjamin Button-nal egy szinten van......
ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ (fájdalom kifejezése az elvesztegetett idõért)
Pötyidanon 2012 nov. 03. - 15:20:31
(120/165)
Ja,és igen.MEG NE NÉZZE SENKI MAGYAR SZINKRONNAL!Én egyébként is eredeti szinkron+felirat párti vagyok,de most a szokásosnál is erõsebben ajánlom:angolul nézzétek!
Pötyidanon 2012 nov. 03. - 15:18:26
(119/165)
Ez tipikusan egy olyan film,amit nem elég egyszer megnézni.
Mondom néha bizonyos alkotásokra,hogy:jó,jó,de még egyszer nem nézném meg.Pozitívum,ha meg tudod nézni többször is,anélkül,hogy bealudnál.
Ebben viszont még harmadszorra is találtam érdekes,elgondolkodtató,lenyûgözõ,és legfõképpen új mondatokat,képeket.Színeket... :)
A legzseniálisabb film,amit eddigi életemben láttam,olyan,amit sosem fogok tudni kitörölni az agyamból,ennek ellenére mindig szívesen nézem majd meg,mert minden korosztálynak (mondjuk 10-12 fölött) mást jelent.Szeretném,ha ez a mû nem veszne el a süllyesztõben,és még a gyermekeimnek is mutogathatnám,mikor kamaszok lesznek.(Ritkán kívánok ilyet... :))
Ronesz 2012 szept. 02. - 21:11:06
(118/165)
Ez egy igazi mûvész film, csodás látvánnyal. Sokan nem értik, mert nagy kihívás, hogy egy ilyen komoly mondanivalójú témába beleélje magát valaki. Ajánlom mindenkinek, hogy, aki szeretné megnézni, az elõször eredeti angol szinkronban nézze, sokkal jobban átjön a lényege. Jared Leto beszédhangja lenyûgözõ, megfogja az embert, nagyon szeretem.

**** Elõször eléggé furcsa és kusza a történet, de egy idõ után rájön az ember, hogy arról szól, mi lett volna, ha mondjuk ezt vagy azt csinálom, és hogyan alakul az életem. Az öregember valójában csak a fiú agyának egy része, nem a valóság. A kisfiú akkor képzeli el a jövõt, amikor szülei választás elé állítják. Ha az anyjához kerül, mi lett volna, vagy, ha az apjához, akkor mi lenne, és a végén újra ott vagyunk a vasútállomáson, és egyszer csak dönt.****
Bocs, hogy elõtte a lényeget, de látom sokan nem értik mirõl is van ebben szó. Persze ez az én verzióm, mindenki másképp érezte át a filmet, másképp jön át. Ez a jó egyébként ezeknél a filmeknél, hogy a végén hagynak kis kapukat a nézõnek, hogy õk döntsék el, mirõl is szólt számukra a történet.
Catharin 2012 aug. 30. - 21:56:54 Előzmény SoulReader
(117/165)
Láttam mindet az általad említett filmek közül azok is tetszettek de mind közül ennek éreztem a legnagyobb mondanivalóját.Jó kritikát írtál azt elismerem mert megmosolyogtam :) de akkor is úgy gondolom h komoly mû és ha ennyire llehúzod kérlek mondj egy jobb filmet ami az élettel foglalkozik és jobban sikerûlt mint eme film?
Spoiler
Moiboy vagy ki a fene írta h az egész egy zagyvaság.Kérlek mit nm értettél? Szerintem teljesen érthetõ volt az egész legalábbis én végig tudtam h mi miért van pl már a legelején arra gondoltam h aha akkor most a kisfiú gondolatait fogjuk látni mert ez az elsõ helyzet h nm fog tudni dönteni.azt is vágtam rögtön h a szõke csaj a gyerekkori szerelme miatt depis.ezekhez nm kell sok ész h tudd. A kinai nõnél mondták h azért ilyen mert elért mindent ennyi volt a célja nincs új álma belebolondult nm látott már értelmet az életben szóval ennyi..
Spoiler

jó film elgondolkodtat és mert gazdagabb lettem azzal a tudattal hogy minden döntésem helyes és azért mert bárhogy döntök is a végén veszítek ígyis úgyis!;)
Demetra 2012 aug. 08. - 13:02:45
(116/165)
Nem vagyok odáig a mûvészfilmekért, de ez tetszett, mert olyan témákat feszeget, amin az utóbbi években minden nap elgondolkoztam. A mondanivalója teljesen átjött, ugyanakkor õszintén megmondom, én ágrajzot csináltam a filmbeli eseményekrõl, hogy levezessem, melyik döntésének mi lett a következménye, mert néha már egybefolytak az életei. Valaki esetleg tudja, hogy melyik verziónak lett az az eredménye, hogy bekerül ebbe a kórházba és megöregszik?
floruSKA 2012 júl. 25. - 17:16:02
(115/165)
Végtelenül nagy csalódás, hogy ennyire nem értékeitek ezt a fimet. Persze ízlések és pofonok, de számomra igen meghatározó filmes élményt jelentett. Csak ajánlani tudom azoknak, akik szeretik az gondolkodtató, érzelmes, de izgalmas filmeket.
8/10
sevendevil 2012 ápr. 26. - 21:07:20 8/10
(114/165)
Érdekes film volt,mindenképp elgondolkodtató.A 2 óra játék idõ ilyen típusú filmeknél abszolút megszokott,viszont itt egy kicsit hosszúnak találtam,annak ellenére,hogy az események folyamatosan zajlottak.A rendezõ/író munkája profi,elég komolyan össze van pakolva a film.Annyi negatívum,hogy nekem a fõszereplõ srác/Jared Leto/nem volt szimpatikus,valahogy bárki mást elviseltem volna. :D
SPOILER
A film az én értelmezésemben és nézõpontomban tulajdonképen 1 másodpercet mutat be.Mégpedig a döntés másodpercét mikor a választás elé állított kisfiú fejében lezajlik a mérlegelés a két fél között(anya-apa)és a hozzájuk tartozó történések,lehetõségek események számbavétele.-Azért is merül fel ennyi kétség a film folyamán,hogy mi valós és mi képzelt,hogy mi helyes és mi nem az.És végül a végén választ is kapunk a kérdésre.
SPOILER VÉGE
Ha így közelítem meg a filmet,akkor mindenképp tetszett. :) 8/10.
9/10
od.gszal 2012 febr. 26. - 13:25:57 9/10
(113/165)
Bocsánatot kérek, de úgy látom, hogy senki sem értette igazán ezt a filmet.
Nagyon jó a film!!!!
10/10
janosakos 2012 jan. 26. - 00:26:09 10/10
(112/165)
Nagyon magával ragadó a film hangulata. A mondanivaló mellett pedig sok érdekességet is rejt a film, egy igazi kuriózum...aki ezt lepontozza az elég sekélyes :)
chipmunk89 2012 jan. 25. - 00:39:41
(111/165)
Borzalmas egy film!!!!
4/10
Attys 2012 jan. 21. - 13:35:16 4/10
(110/165)
Kesze-kusza, érthetetlen, unalmas. A végére valamennyire kezd összeállni a kép, de ezért felesleges elpazarolni 2 órát. Aki azért ül le egy film elé, hogy szórakozzon, kikapcsolódjon, annak nem ajánlom. Aki viszont szereti a "mûvészfilmeket", annak tetszeni fog.
10/10
toncsiking 2011 dec. 22. - 22:59:32 10/10
(109/165)
Soha rosszabbat...
9/10
Ochoa 2011 dec. 15. - 20:43:59 9/10
(108/165)
Nagy alkotás! Ha lehet ezen az oldalon pontozni egy filmet, akkor ez itt megér 11-et! :) Nálam bekerült az alapmûvek közé már elsõre is, de már 3.szor látom.
6/10
WICCATUS 2011 dec. 08. - 20:39:04 6/10
(107/165)
Érdekes...
Nehéz eldönteni, hogy tetszik-e vagy sem. Az elõttem szólóval értek egyet abban, hogy minél többet gondolkodom rajta, annál kevésbé gyõz meg a film.
Az viszont igazán izgalmas, amit keltett maga körül. Arra gondolok, hogy bárhogy is csinálták meg (klisésen, giccsesen, netán parádésan, ...) mindenkit késztet a hozzászólásra. Egyesek lehúzzák, mások rajongnak érte. És nemcsak itt, hanem az 'igazi' kritikákban is. Számomra ezért megérte megnézni. Így egyik táborban sem foglalom el a helyet. Maga a film tetszett is meg nem is.

Ami igazán nem jött be, az a bonyolítottsága, az európai filmek egyik hibája, hogy kicsit néha túl mûvészire akarják venni a figurát. Ez egyfelõl jó, mert engednek teret a saját gondolatoknak és mki saját szájíze szerint rakhatja össze a kockákat, de itt néha elengedik a kezed, néha meg túlmagyarázzák. Ezért zagyvaként hathat.
A mondanivalója számomra valóban kicsit elcsépelt, de örök dilemma, az biztos. A döntések hatalma. Érdekes témát választottak, csak kissé már lerágott csont számomra (is). Ebbe a döntéskényszer-helyzet témában nekem a kedvencem egy romantikus film, a Nõ kétszer. Nagyon egyszerûen bontja ki a "mi lett volna, ha" helyzetet. Bár lehet véletlen mûve történetnek is venni, de a fõszereplõ hozza a döntéseket. Egy nõ élete bizonyos fordulópontnál 2 irányban haladhat tovább. Végignézzük mindkét életet, bár a végén érdekes konzekvencia van.

A mr. nobody annyival fûszerezte az alap ötletet, hogy picit érintjük a párhuzamos életek lehetõségét is tudományos megközelítésben. Azon kezdtem gondolkodni, milyen érdekes lenne az, ha az életünk során eljutnánk ilyen bizonyos döntési helyzetekhez, ahol képletesen balra vagy jobbra mehetünk. Elindulunk mondjuk balra, de közben egy párhuzamos életünkben jobbra. Egyik életünk a valóság, másik életünk az álmaink. Aztán a következõ döntéshelyzeteknél tovább osztódnának a párhuzamos életek, további síkokra osztva a létünket...és így tovább. És így jutottam el ahhoz, amit a filmtõl kaptam. Folyamatos töprengést, a mi lett volna, ha élményt.
De ezt éltem át a már említett filmem után is, ami így utólag nagyobb hatással volt rám.

Végül az a véleményem, hogy ez a film soha nem fog tetszeni mindenkinek,de mindenkor lesznek,akik majd alapmûnek tekintik. A mondanivalója miatt lehet ez. Szerintem ez attól fog eldõlni, hogy ki milyen éretten és filmélményekkel a háta mögött nézi majd meg.

Egyetlen rétegnek nem ajánlom: akik nem szeretnek gondolkodni.
emmahurts 2011 okt. 09. - 12:33:12
(106/165)
Azért arra roppantul kíváncsi lennék, hogy akkor is ilyen 'húúúdeállataztazeget'hatást érte volna el egyeseknél, ha nem Jared Leto játszotta volna a fõszerepet. :)

Félreértés ne essék, én is bírom a fejét, és tény hogy vannak nagy szerepei. És elõször nekem is tetszett a film, aztán elkezdtem rajta agyalni, és most meg nem tudom eldönteni hogy tetszik-e avagy sem.