Téma: Mr. Nobody

8/10
sevendevil 2012 ápr. 26. - 21:07:20 8/10
(114/174)
Érdekes film volt,mindenképp elgondolkodtató.A 2 óra játék idõ ilyen típusú filmeknél abszolút megszokott,viszont itt egy kicsit hosszúnak találtam,annak ellenére,hogy az események folyamatosan zajlottak.A rendezõ/író munkája profi,elég komolyan össze van pakolva a film.Annyi negatívum,hogy nekem a fõszereplõ srác/Jared Leto/nem volt szimpatikus,valahogy bárki mást elviseltem volna. :D
SPOILER
A film az én értelmezésemben és nézõpontomban tulajdonképen 1 másodpercet mutat be.Mégpedig a döntés másodpercét mikor a választás elé állított kisfiú fejében lezajlik a mérlegelés a két fél között(anya-apa)és a hozzájuk tartozó történések,lehetõségek események számbavétele.-Azért is merül fel ennyi kétség a film folyamán,hogy mi valós és mi képzelt,hogy mi helyes és mi nem az.És végül a végén választ is kapunk a kérdésre.
SPOILER VÉGE
Ha így közelítem meg a filmet,akkor mindenképp tetszett. :) 8/10.
9/10
od.gszal 2012 febr. 26. - 13:25:57 9/10
(113/174)
Bocsánatot kérek, de úgy látom, hogy senki sem értette igazán ezt a filmet.
Nagyon jó a film!!!!
10/10
janosakos 2012 jan. 26. - 00:26:09 10/10
(112/174)
Nagyon magával ragadó a film hangulata. A mondanivaló mellett pedig sok érdekességet is rejt a film, egy igazi kuriózum...aki ezt lepontozza az elég sekélyes :)
chipmunk89 2012 jan. 25. - 00:39:41
(111/174)
Borzalmas egy film!!!!
4/10
Attys 2012 jan. 21. - 13:35:16 4/10
(110/174)
Kesze-kusza, érthetetlen, unalmas. A végére valamennyire kezd összeállni a kép, de ezért felesleges elpazarolni 2 órát. Aki azért ül le egy film elé, hogy szórakozzon, kikapcsolódjon, annak nem ajánlom. Aki viszont szereti a "mûvészfilmeket", annak tetszeni fog.
10/10
toncsiking 2011 dec. 22. - 22:59:32 10/10
(109/174)
Soha rosszabbat...
9/10
Ochoa 2011 dec. 15. - 20:43:59 9/10
(108/174)
Nagy alkotás! Ha lehet ezen az oldalon pontozni egy filmet, akkor ez itt megér 11-et! :) Nálam bekerült az alapmûvek közé már elsõre is, de már 3.szor látom.
6/10
WICCATUS 2011 dec. 08. - 20:39:04 6/10
(107/174)
Érdekes...
Nehéz eldönteni, hogy tetszik-e vagy sem. Az elõttem szólóval értek egyet abban, hogy minél többet gondolkodom rajta, annál kevésbé gyõz meg a film.
Az viszont igazán izgalmas, amit keltett maga körül. Arra gondolok, hogy bárhogy is csinálták meg (klisésen, giccsesen, netán parádésan, ...) mindenkit késztet a hozzászólásra. Egyesek lehúzzák, mások rajongnak érte. És nemcsak itt, hanem az 'igazi' kritikákban is. Számomra ezért megérte megnézni. Így egyik táborban sem foglalom el a helyet. Maga a film tetszett is meg nem is.

Ami igazán nem jött be, az a bonyolítottsága, az európai filmek egyik hibája, hogy kicsit néha túl mûvészire akarják venni a figurát. Ez egyfelõl jó, mert engednek teret a saját gondolatoknak és mki saját szájíze szerint rakhatja össze a kockákat, de itt néha elengedik a kezed, néha meg túlmagyarázzák. Ezért zagyvaként hathat.
A mondanivalója számomra valóban kicsit elcsépelt, de örök dilemma, az biztos. A döntések hatalma. Érdekes témát választottak, csak kissé már lerágott csont számomra (is). Ebbe a döntéskényszer-helyzet témában nekem a kedvencem egy romantikus film, a Nõ kétszer. Nagyon egyszerûen bontja ki a "mi lett volna, ha" helyzetet. Bár lehet véletlen mûve történetnek is venni, de a fõszereplõ hozza a döntéseket. Egy nõ élete bizonyos fordulópontnál 2 irányban haladhat tovább. Végignézzük mindkét életet, bár a végén érdekes konzekvencia van.

A mr. nobody annyival fûszerezte az alap ötletet, hogy picit érintjük a párhuzamos életek lehetõségét is tudományos megközelítésben. Azon kezdtem gondolkodni, milyen érdekes lenne az, ha az életünk során eljutnánk ilyen bizonyos döntési helyzetekhez, ahol képletesen balra vagy jobbra mehetünk. Elindulunk mondjuk balra, de közben egy párhuzamos életünkben jobbra. Egyik életünk a valóság, másik életünk az álmaink. Aztán a következõ döntéshelyzeteknél tovább osztódnának a párhuzamos életek, további síkokra osztva a létünket...és így tovább. És így jutottam el ahhoz, amit a filmtõl kaptam. Folyamatos töprengést, a mi lett volna, ha élményt.
De ezt éltem át a már említett filmem után is, ami így utólag nagyobb hatással volt rám.

Végül az a véleményem, hogy ez a film soha nem fog tetszeni mindenkinek,de mindenkor lesznek,akik majd alapmûnek tekintik. A mondanivalója miatt lehet ez. Szerintem ez attól fog eldõlni, hogy ki milyen éretten és filmélményekkel a háta mögött nézi majd meg.

Egyetlen rétegnek nem ajánlom: akik nem szeretnek gondolkodni.
emmahurts 2011 okt. 09. - 12:33:12
(106/174)
Azért arra roppantul kíváncsi lennék, hogy akkor is ilyen 'húúúdeállataztazeget'hatást érte volna el egyeseknél, ha nem Jared Leto játszotta volna a fõszerepet. :)

Félreértés ne essék, én is bírom a fejét, és tény hogy vannak nagy szerepei. És elõször nekem is tetszett a film, aztán elkezdtem rajta agyalni, és most meg nem tudom eldönteni hogy tetszik-e avagy sem.
2/10
Segítõ Béka 2011 okt. 07. - 14:01:20 2/10 Előzmény moikboy
(105/174)
teljesen egyetértek
2/10
Segítõ Béka 2011 okt. 07. - 14:00:31 2/10
(104/174)
A lényeg, hogy meg kell hozni egy döntést, mert akármilyen döntést is hozunk, mind többet ér, mint egy élet amiben nem hozunk döntéseket, elmenekülünk a problémák elõl."

nagyon mély mondanivaló...

többet vártam a filmtõl
drnagyi 2011 okt. 07. - 13:15:20 Előzmény AMDFan
(103/174)
Szia, téged a film vett rá arra, hogy írj egy kritikát, engem a kritikád vett rá arra, hogy regisztráljak és írjak!
Úgy látszik, hogy csak nézted a filmet, de nem LÁTTAD. Szidod itt a vilmet, hogy milyen felszínes, szidod az embereket, akiknek tetszik, hogy milyen buták amiért mélynek hiszik, de Te magad véted a legordasabb hibát: valótlant állítasz a film egyik legalapvetõbb, legközpontibb jelenetével kapcsolatban! Az utolsó bekezdésre gondolok az írásodban. Miszerint "A legnagyobb problémának azt érzem, hogy a filmben nincs arra utalás, hogy döntéshelyzetekben nincs kifejezetten jó vagy rossz döntés."
Mert pedig pontosan ez a film mondanivalója, csak Te nem vetted észre. A legnagyobb problémának érzed a hiányát, közben ott volt a szemed elõtt!
***SPOILER***
Hagy idézzem:
Riporter:-Everything that you say is contradictory. You can't have been in one place and another at the same time.
Nemo: -You mean to say we have to make choices?
Riporter:-Of all those lives, which one... Which one is the right one?
Nemo: -Each of these lives is the right one. Every path is the right path. "Everything could have been
anything else... and it would have just as much meaning."

Röviden annyit, hogy a film igenis kimondta, hogy nem azon kell agyalni, hogy mi lett volna ha, vagy mi lesz ha! A lényeg, hogy meg kell hozni egy döntést, mert akármilyen döntést is hozunk, mind többet ér, mint egy élet amiben nem hozunk döntéseket, elmenekülünk a problémák elõl.

***SPOILER***

Szóval ez a film egyik legnagyobb mondanivalója, erre épül fel az egész, de ha Te ezt nem vetted észre, akkor sajnálni tudlak, mert tényleg csak az esetleg irritálóan sok csöpögõs töltelék részek zagyva halmazát láthattad.
Legközelebb, ha olyan buta vagy, hogy nem fogsz fel egy filmet, az nem probléma, de ne próbálj már okosnak tûnni, mert rosszul sül el.
Üdv, Ádám
moikboy 2011 okt. 05. - 09:58:42
(102/174)



Sajnos ez a film nem valami jó... Van benne néhány ötlet, de ezek nem kapcsolódnak egymáshoz semmilyen szinten - és itt most nem az idõbeliség- vagy az oksági kapcsolat hiányára gondolok. Mindennemû magyarázat nélkül hagyja a nézõt, pl. miért lesz depressziós az ázsiai feleségével? - máskor pedig valami teljesen banális és nevetséges indokot biggyesztenek egy-egy szenvelgõs jelenetsor végére pl. mikor a gyógyszerfüggõ-depressziós felesége benyögi a vége felé, hogy õ azért ilyen, mert a tinédzserkori bõrdzsekis fazonba szerelmes még mindig - ugyan már...
Véleményem szerint a legnagyobb probléma az a filmmel, hogy megnézi az ember, és csak annyit tud, hogy látott több mint kétórányi, lazán összefüggõ videoklip-montázst, de nem érzi, hogy átjött volna bármilyen morális töltet - szinte már-már nihilistának nevezhetõ az attitûd, amivel az élet misztériuma iránt viseltetik a mû. "Az élet elszáll, néha gáncsot vet neked, de igazából nem is számít az egész, a legboldogabb akkor leszel ha meghalsz végre." Tényleg ennyi lenne?

SoulReader 2011 szept. 28. - 05:24:26
(101/174)
Mr. Nobody


A film, ami nagyon nagyot akart durranni, de csak fingszagú pukkanás lett belõle.

Elõrebocsátom: õszintén sajnálom ezt a kellemetlen balesetet, mert Válhatott volna új filmes bibliává - nem mondom, hogy közel járt, de egy darabig benne volt a lehetõség -, helyet kaphatott volna az igazán nagy alkotások panteonjában, de az utolsó lépcsõfokok egyikén elcsúszott azon a bizonyos falevélen, amelyet talán egy venezuelai parasztasszony karlendítésének szele sodort az ingatag forgatókönyv lába alá. Nagyon sok érdekes elképzelés kapott helyet benne, mintha az író három hónapig egy "érdekességek a nagyvilágból" könyvvel járkált volna mindenhova, és aminek minden fejezetébõl csak az elsõ két bekezdést olvasta volna el. Az meg nem elég, legfeljebb csak egy érettségi kegyelemketteshez.

Hamis kiteljesedést éreztem, olyasvalamit, mintha a rendezõ rámparancsolna, hogy "Érezd azt a katarzist, gyerünk már, nem érted, hogy most katarzis van, mire vársz még, b..meg?!".
Az operatõri és a vágói munka remekbeszabott, de ha nincs egy sziklaszilárd forgatókönyv, akkor bizony ez lesz belõle: kusza látomáskavalkád, videóklipszerû jelenetekkel, helyenként unalmas és már-már idegesítõ történetszilánkokkal. Nincs egy markáns fõszál benne, nem áll össze koherens egésszé. Egyszóval megkapó jelenetek garmadája - amivel mindenesetre bizonyára eléri, hogy a nõk 99%-a, tinitõl a koravénig egy százas csomag papírzsebkendõt tartson maga mellett vésztartaléknak, "mert olyan szép".

Annak, aki eddig nem látta a The fountaint, Donnie Darkot, Pillangó hatást (rendezõi változat), Vanília égboltot, Stayt satöbbi-satöbbit, az is lehet, hogy lenyûgözõ lesz, a fene se tudja. De én az õ esetükben is furcsállnám, ha nem éreznék: valami nem stimmel. Végtelen jóindulattal, a pozitívumokat nem elfeledve: 10/6.
CsiróCsiró 2011 szept. 14. - 11:57:22
(100/174)
Több,mint egy éve bemutatták a mozik,de a DVD megjelenésnek nyoma sincs. :-(

Van esetleg valakinek információja az üggyel kapcsolatban?
10/10
Vik100 2011 aug. 30. - 09:34:53 10/10
(99/174)
Akárki akármit is mond nekem tetszett nem érdekel honnan ollózták össze mennyire cukormázas manír én szerettem. A Benjamin Buttont is ugyan így fikázták h azt is összeszedték más filmekbõl gagyi nem mond semmit, szerintem az is szuper volt. Igenis el lehet rajta gondolkodni a hangulata pedig magával ragadó:) és pont.
10/10
Leetargiaa 2011 aug. 01. - 23:29:59 10/10 Előzmény CsomiTheKing
(98/174)
Kedvenc film...Sokan úgy reagálnak rá, hogy "ez meg mi a ...??" Pont ettõl zseniális, többszörnézõs, gondolkodtatós..Jared Leto kiváló...10/10
CsomiTheKing 2011 júl. 05. - 15:13:44 Előzmény Sadenal
(97/174)
Mr. Nobody Trailer 720p HD ( Music by Hans Zimmer)

http://www.youtube.com/watch?v=WtUDSVp0kxE
8/10
Sadenal 2011 júl. 04. - 12:29:08 8/10
(96/174)
Hát ez a film nagyot csapott. Valószínûleg többször elõ fogom venni, mert nem volt teljesen világos, de szerintem ezzel nem vagyok egyedül.:D Szerintem eléggé megrázó film volt, és igen bonyolult, de az ilyenektõl edzõdik meg a filmnézõs skill nem? :D


8/10
10/10
gio14 2011 jún. 19. - 22:05:59 10/10
(95/174)
Minden tekintetben remek film.
Kiemelkedik az utóbbi évek egyagysejtû tömegfogyasztásra szánt gyorsgyártott divatvonalából. - Itt legalább gondolkozni is lehet!
Aki azt mondja, hogy az alkotó giccses érzelem-jelenetekkel próbálja eladni a filmet, inkább csak a kiemelkedõ alkotást próbálja visszatuszkolni a szürke filmsorokba. 17.000 szavazat után nemhiába áll 7.7-en jelenleg is a minõségi mutatója! Nem rekordbevétel, de igazán jó film.

SPOILER

A már többiek által említett értékeken túl a különbözõ verziók között felállított párhuzamokat, metaforikus elemeket emelném ki!

SPOILER VÉGE

Gratulálok az alkotóknak!