Téma: Mr. Nobody

2/10
Segítõ Béka 2011 okt. 07. - 14:01:20 2/10 Előzmény moikboy
(105/165)
teljesen egyetértek
2/10
Segítõ Béka 2011 okt. 07. - 14:00:31 2/10
(104/165)
A lényeg, hogy meg kell hozni egy döntést, mert akármilyen döntést is hozunk, mind többet ér, mint egy élet amiben nem hozunk döntéseket, elmenekülünk a problémák elõl."

nagyon mély mondanivaló...

többet vártam a filmtõl
drnagyi 2011 okt. 07. - 13:15:20 Előzmény AMDFan
(103/165)
Szia, téged a film vett rá arra, hogy írj egy kritikát, engem a kritikád vett rá arra, hogy regisztráljak és írjak!
Úgy látszik, hogy csak nézted a filmet, de nem LÁTTAD. Szidod itt a vilmet, hogy milyen felszínes, szidod az embereket, akiknek tetszik, hogy milyen buták amiért mélynek hiszik, de Te magad véted a legordasabb hibát: valótlant állítasz a film egyik legalapvetõbb, legközpontibb jelenetével kapcsolatban! Az utolsó bekezdésre gondolok az írásodban. Miszerint "A legnagyobb problémának azt érzem, hogy a filmben nincs arra utalás, hogy döntéshelyzetekben nincs kifejezetten jó vagy rossz döntés."
Mert pedig pontosan ez a film mondanivalója, csak Te nem vetted észre. A legnagyobb problémának érzed a hiányát, közben ott volt a szemed elõtt!
***SPOILER***
Hagy idézzem:
Riporter:-Everything that you say is contradictory. You can't have been in one place and another at the same time.
Nemo: -You mean to say we have to make choices?
Riporter:-Of all those lives, which one... Which one is the right one?
Nemo: -Each of these lives is the right one. Every path is the right path. "Everything could have been
anything else... and it would have just as much meaning."

Röviden annyit, hogy a film igenis kimondta, hogy nem azon kell agyalni, hogy mi lett volna ha, vagy mi lesz ha! A lényeg, hogy meg kell hozni egy döntést, mert akármilyen döntést is hozunk, mind többet ér, mint egy élet amiben nem hozunk döntéseket, elmenekülünk a problémák elõl.

***SPOILER***

Szóval ez a film egyik legnagyobb mondanivalója, erre épül fel az egész, de ha Te ezt nem vetted észre, akkor sajnálni tudlak, mert tényleg csak az esetleg irritálóan sok csöpögõs töltelék részek zagyva halmazát láthattad.
Legközelebb, ha olyan buta vagy, hogy nem fogsz fel egy filmet, az nem probléma, de ne próbálj már okosnak tûnni, mert rosszul sül el.
Üdv, Ádám
moikboy 2011 okt. 05. - 09:58:42
(102/165)

Sajnos ez a film nem valami jó... Van benne néhány ötlet, de ezek nem kapcsolódnak egymáshoz semmilyen szinten - és itt most nem az idõbeliség- vagy az oksági kapcsolat hiányára gondolok. Mindennemû magyarázat nélkül hagyja a nézõt, pl. miért lesz depressziós az ázsiai feleségével? - máskor pedig valami teljesen banális és nevetséges indokot biggyesztenek egy-egy szenvelgõs jelenetsor végére pl. mikor a gyógyszerfüggõ-depressziós felesége benyögi a vége felé, hogy õ azért ilyen, mert a tinédzserkori bõrdzsekis fazonba szerelmes még mindig - ugyan már...
Véleményem szerint a legnagyobb probléma az a filmmel, hogy megnézi az ember, és csak annyit tud, hogy látott több mint kétórányi, lazán összefüggõ videoklip-montázst, de nem érzi, hogy átjött volna bármilyen morális töltet - szinte már-már nihilistának nevezhetõ az attitûd, amivel az élet misztériuma iránt viseltetik a mû. "Az élet elszáll, néha gáncsot vet neked, de igazából nem is számít az egész, a legboldogabb akkor leszel ha meghalsz végre." Tényleg ennyi lenne?

SoulReader 2011 szept. 28. - 05:24:26
(101/165)
Mr. Nobody

A film, ami nagyon nagyot akart durranni, de csak fingszagú pukkanás lett belõle.

Elõrebocsátom: õszintén sajnálom ezt a kellemetlen balesetet, mert Válhatott volna új filmes bibliává - nem mondom, hogy közel járt, de egy darabig benne volt a lehetõség -, helyet kaphatott volna az igazán nagy alkotások panteonjában, de az utolsó lépcsõfokok egyikén elcsúszott azon a bizonyos falevélen, amelyet talán egy venezuelai parasztasszony karlendítésének szele sodort az ingatag forgatókönyv lába alá. Nagyon sok érdekes elképzelés kapott helyet benne, mintha az író három hónapig egy "érdekességek a nagyvilágból" könyvvel járkált volna mindenhova, és aminek minden fejezetébõl csak az elsõ két bekezdést olvasta volna el. Az meg nem elég, legfeljebb csak egy érettségi kegyelemketteshez.

Hamis kiteljesedést éreztem, olyasvalamit, mintha a rendezõ rámparancsolna, hogy "Érezd azt a katarzist, gyerünk már, nem érted, hogy most katarzis van, mire vársz még, b..meg?!".
Az operatõri és a vágói munka remekbeszabott, de ha nincs egy sziklaszilárd forgatókönyv, akkor bizony ez lesz belõle: kusza látomáskavalkád, videóklipszerû jelenetekkel, helyenként unalmas és már-már idegesítõ történetszilánkokkal. Nincs egy markáns fõszál benne, nem áll össze koherens egésszé. Egyszóval megkapó jelenetek garmadája - amivel mindenesetre bizonyára eléri, hogy a nõk 99%-a, tinitõl a koravénig egy százas csomag papírzsebkendõt tartson maga mellett vésztartaléknak, "mert olyan szép".

Annak, aki eddig nem látta a The fountaint, Donnie Darkot, Pillangó hatást (rendezõi változat), Vanília égboltot, Stayt satöbbi-satöbbit, az is lehet, hogy lenyûgözõ lesz, a fene se tudja. De én az õ esetükben is furcsállnám, ha nem éreznék: valami nem stimmel. Végtelen jóindulattal, a pozitívumokat nem elfeledve: 10/6.
CsiróCsiró 2011 szept. 14. - 11:57:22
(100/165)
Több,mint egy éve bemutatták a mozik,de a DVD megjelenésnek nyoma sincs. :-(

Van esetleg valakinek információja az üggyel kapcsolatban?
10/10
Vik100 2011 aug. 30. - 09:34:53 10/10
(99/165)
Akárki akármit is mond nekem tetszett nem érdekel honnan ollózták össze mennyire cukormázas manír én szerettem. A Benjamin Buttont is ugyan így fikázták h azt is összeszedték más filmekbõl gagyi nem mond semmit, szerintem az is szuper volt. Igenis el lehet rajta gondolkodni a hangulata pedig magával ragadó:) és pont.
10/10
Leetargiaa 2011 aug. 01. - 23:29:59 10/10 Előzmény CsomiTheKing
(98/165)
Kedvenc film...Sokan úgy reagálnak rá, hogy "ez meg mi a ...??" Pont ettõl zseniális, többszörnézõs, gondolkodtatós..Jared Leto kiváló...10/10
CsomiTheKing 2011 júl. 05. - 15:13:44 Előzmény Sadenal
(97/165)
Mr. Nobody Trailer 720p HD ( Music by Hans Zimmer)

http://www.youtube.com/watch?v=WtUDSVp0kxE
8/10
Sadenal 2011 júl. 04. - 12:29:08 8/10
(96/165)
Hát ez a film nagyot csapott. Valószínûleg többször elõ fogom venni, mert nem volt teljesen világos, de szerintem ezzel nem vagyok egyedül.:D Szerintem eléggé megrázó film volt, és igen bonyolult, de az ilyenektõl edzõdik meg a filmnézõs skill nem? :D

8/10
10/10
gio14 2011 jún. 19. - 22:05:59 10/10
(95/165)
Minden tekintetben remek film.
Kiemelkedik az utóbbi évek egyagysejtû tömegfogyasztásra szánt gyorsgyártott divatvonalából. - Itt legalább gondolkozni is lehet!
Aki azt mondja, hogy az alkotó giccses érzelem-jelenetekkel próbálja eladni a filmet, inkább csak a kiemelkedõ alkotást próbálja visszatuszkolni a szürke filmsorokba. 17.000 szavazat után nemhiába áll 7.7-en jelenleg is a minõségi mutatója! Nem rekordbevétel, de igazán jó film.

SPOILER

A már többiek által említett értékeken túl a különbözõ verziók között felállított párhuzamokat, metaforikus elemeket emelném ki!

SPOILER VÉGE

Gratulálok az alkotóknak!
3/10
AMDFan 2011 jún. 14. - 11:08:03 3/10 Előzmény ayantaqe
(94/165)
Erre a hozzászólásra céloztam, szinte teljesen egyetértek, ráadásul jót nevettem rajta :)
3/10
AMDFan 2011 jún. 14. - 11:05:52 3/10
(93/165)
Ritkán szólok hozzá a fórumhoz, de ez a film kihozta belõlem ezt is :)
Én is a "másik oldalt" képviselem, szerintem ez a film nem jó. Persze több nézõpontból is lehetne vizsgálni a kérdést, és nyilván van akinek tetszik, és meg is értem. Úgy gondolom, hogy aki lehúzza a filmet az messze nem azért teszi ezt, mert nem értette volna meg a lényegét. El kell keserítsek mindenkit aki azt hiszi, hogy ez a film rettentõen "mély" dolgokat feszeget, mert nem. Sokat gondolkoztam rajta, hogy mi lehet a siker oka, és arra jutottam, hogy a film egy baromi egyszerû dolgot (pillangó hatás, káoszelmélet egy mondatban összefoglalva) csavargat 2,5 órán keresztül mindenféle mûvészfilmes trükkel, vágásokkal, zenékkel. Összegezve: túlságosan egyértelmû és mégis mûvészi próbál lenni. Ez tetszik a többségnek. Még mielõtt valaki beleköt, nem azt akarom mondani, hogy a káoszelmélet egy egyszerû téma. Pontosan az zavar a filmben, hogy ezt a rettenetesen bonyolult dolgot ennyire megpróbálja leegyszerûsíteni és erre épít fel egy 2,5 órás filmet.

Ahogy már valaki írta is korábban, a felszínt csak kapargatja, mélyebbre már nem megy le. Pedig egyszer kétszer már kezdtem volna örülni (amikor a forgatáson a húrelméletet, és egyéb tudományos dolgokat pedzegettek), de sajnos mindig visszazökkentünk oda, hogy bugyuta és hatásvadász történetekkel próbálták meg a nézõbe sulykolni azt, hogy márpedig itt micsoda fontos dolgokról és döntésekrõl van szó. Jajj melyiket is válasszam, jajj az én életemben is mennyi olyan döntéshelyzet volt ahol másképp is dönthettem volna és akkor másképp alakul az életem.

A legnagyobb problémának azt érzem, hogy a filmben nincs arra utalás, hogy döntéshelyzetekben nincs kifejezetten jó vagy rossz döntés. Nem úgy mûködik az élet, hogy ha valamikor így vagy úgy döntöttem akkor onnantól jó vagy rossz lesz az életem, így vagy úgy alakul az életem, egy kifejezett döntés következtében. Persze ha ezt is elmondta volna a film akkor máris nem lett volna értelme a 2,5 órának és nem lenne min gondolkozni napokig (hogy alakult volna az életem ha...)
speti 2011 jún. 13. - 23:22:50 Előzmény greeen
(92/165)
Gratulálok greeen! Az elsõ mondatod - ami valamiféle rekordkísérlet lehet - éppoly kusza mint számodra a film cselekménye. Sokszor néhány frappáns tõmondat többet mond el, mint egy végletekig cizellált többszörösen összetett körmondat. Ja, és vesszõ után szóköz!
Hogy a filmrõl is mondjak valamit: aki túl van már egypár fontos döntésen az életében, (fõleg ha rossz döntések voltak) az megérti a film lényegét. Úgy kell nézni, hogy az ember megjegyzi, hogy a döntések pillanatában hol tartott a cselekmény. Így mikor az idõben visszaugranak az adott pillanatra, képben tudunk maradni.
Nekem a film nagyon tetszett, az egyszerûbb történetek kedvelõinek ajánlom a Pillangóhatás c. filmet, mely témájában hasonló ehhez.
10/10
candy_floss 2011 máj. 27. - 12:16:37 10/10
(91/165)
aranyos film:) elgondolkodtató és szerintem jól is volt összevágva.. csak azt sajnálom, hogy hamar rá lehet jönni, hogy mirõl szól/ mi történik.. picit lehetett volna rejtélyesebb, zavarosabb :D
10/10
tcshooker 2011 máj. 25. - 10:43:53 10/10
(90/165)
Hát igen, akik nem képesek, nem akarnak, esetleg félnek néha elgondolkodni a saját életükön vagy akármi máson, azoknak tényleg nem való ez a film. Elítélni nem lehet ezért senkit. Nekik is készülnek egész jó filmek.
greeen 2011 ápr. 06. - 20:32:03
(89/165)
Gyerekek én szeretem a jó filmeket de nálam a film mindenképp kell hogy képviseljen,vagy inkább úgy mondom kell hogy nyújtson egyfajta szórakoztató idõtöltést,egy olyan hellyel közzel lineáris történetszálat (nem feltétlen de érthetõ határok közt),ahol a film mondandója nem kaleidoszkóp szerû színkavalkádokban a tér,idõ ugrándozások közepette egyfajta morzelejekként küldve erõs megszakadásokkal agyonvágva a feltápászkodni készülõ de egybõl hasra fekvõ rövid érzelmi attitûdöket!Ez nekem sok.Mûvészet ez is,meg szép is.Aki akar sírhat is ha elérzékenyül,de sokkal inkább nevezném ezt videóra rögzített életre keltett festmények ,versek és egyéb önkifejezõ mûvészetek keverékének,de nem filmnek,még ha rögzített mozgókép a formája is!Igen átjön az üzenete,értegetem nagyjából de nem esek katarzisba mint egyes önjelölt Réz Bandikánk!
2/10
koalamaffia 2011 márc. 28. - 15:27:24 2/10
(88/165)
brrr.
Hosszúra nyújtott, több mint 2 óra kaotikus, kavargó klipszerûség.
Nesze semmi, fogd meg jól. Mûvészieskedik, a célját nem éri el a film.
10/10
Singaporeflash 2011 márc. 25. - 12:34:53 10/10
(87/165)
Kifogástalan remekmû, gyönyörû és értelmes film. Az egyik legjobb, amit életemben láttam.
10/10
iMan 2011 márc. 18. - 20:48:10 10/10
(86/165)
Eszméletlen ez a film! Mintha a rendezõ a gondolataimban olvasott volna,ugyan is én a film által elmesélt elméletet vallom az életrõl(,csakkisebb eltérésekkel).
Színészi játék,látványvilág,sztori mind mind 10/10!