Téma: Mr. Nobody

tiadam 2011 jan. 07. - 20:04:54
(74/174)
Szerintem meg egy filmben az a lényeg, hogy szórakozzunk miközben nézzük...
10/10
Snowlily 2010 dec. 27. - 12:59:44 10/10
(73/174)
DRÁGA EMBEREK! (Hogy ezt ironikusan értem-e, mindenki döntse el saját maga.)

Végigolvastam az eme gyönyörû filmhez tartozó összes kommentet. S észrevettem, hogy egy, nagyon lényeges dolog felett kivétel nélkül mindenki elsiklott.
Ez pedig: nem azt kell észrevenni és elemezgetni, ami a filmnek a tanulsága, bölcsessége. Azt kell észrevennünk és megértenünk, amilyen bölcsességet mi vélünk felfedezni a filmben!

Kellemes ünnepeket mindenkinek!
9/10
stomachh 2010 dec. 05. - 15:50:47 9/10
(72/174)
Ez egy nagyon jó film. A történettel néhol nem tudtam lépést tartani, szóval kuszaság van benne, nem egy könnyen emészthetõ/megérthetõ alkotás. Kissé talánt hosszú is ez a több, mint két óra, de örülök, hogy megnéztem.
A nem sablonos, jó történet, a jó szinészi játék, a kiváló képi világ, a jól válogatott zenék (és nem utolsósorban a mondanivaló) teszik ezt a filmet olyanná, hogy kedvem legyen még egyszer megnézni. Olyan lelki békével keltem fel a fotelbõl, hogy még most is mosolygok.

Kapjon ez a film tõlem egy szubjektív (kissé felülértékelt) 9/10-et.
10/10
KittuS_ 2010 nov. 26. - 09:31:46 10/10
(71/174)
A butterfly Effect is egy jó film. Hasonló a téma, de mégis teljesen más a két film. Nekem Nobody sokkal jobban tetszett, ajánlom mindenkinek!
10/10
Matter 2010 nov. 26. - 00:57:40 10/10
(70/174)
Miért adok 10-est erre a filmre?

Mert ANNA, aki hátulról ugyanaz és ugyanolyan, mint elölrõl, azaz az idõ nem érinti meg, õ képes a végsõkig, mert nincs végsõ, idõn kívül, mert az általa képviselt érzéshez idõn kívüliség kell, amely a választási kényszert annulálja, mert ANNA, az egyetlen, aki mellett ülve a kõ által fodrozott víz mindegy, hogy vissza vagy elõre...
wiliwonka 2010 nov. 21. - 21:47:42
(69/174)
Kegyetlen jó film. Kicsit hosszú ugyan, és a végével nem vagyok teljesen megelégedve, de az biztos,hogy nem sablonos. A színészi játékok eltaláltak, a képi világ fantasztikus, a történet meg (bármelyik is) jó. Mondjuk nem fektettek mindegyik szálra ugyanannyi energiát, de nem is baj. Ezt látni kell.
oromdulo 2010 nov. 19. - 09:51:26
(68/174)
Tegnap végre sikerült megnéznem a filmet.
Szerintem is szenzációs! A színészek remekek, a gyerek szereplõk is, és úgy egyáltalán az egész nagyon ott volt. Felhozta az érzelmeket, és közben az izgalom, és a humor sem hiányzott a filmbõl.
Sok filozófus elgondolkodott már ezen a témán hogy a döntéseink mennyire befolyásolják az életünket. Mire is hallgassunk, a megérzéseinkre, a vágyainkra, a józan észre, vagy csak döntsünk hogy elfeledjünk egy csalódást. Bárhogy is döntünk akkor leszünk a legboldogabbak ha a véletlenekre és a megérzéseinkre hallgatunk. Némo esetében ez a nõ Anna.
A sorsunk irányítja önmagát, és biztosak lehetünk benne -ha van hozzá elég hitünk- hogy mindíg az fog történni ami számunkra a legjobb.
Ez a film arra buzdít hogy az élet nagy dolgaiban nem kell dönteni, mert a sorsunk nem a mi kezünkben van, egy sokkal magasabb lélek az ami vezérel minket. Hiszen amíg nem döntünk bármi lehetséges......
motivator 2010 nov. 07. - 02:15:40
(67/174)
Persze,hogy mérföldekre van,ez sokkal jobb annál : ) ha még nem jöttél rá,hogy miért jó,az azért van,mert neked nem tetszett,a többieknek meg igen.Attól még nem biztos ,hogy jó valami,mert sok embernek tetszik.Valaki meg se érti belõle a lényeget,a tanulságot,lehet teis pont ilyen vagy.Vagy õk túl egyszerûek,akik nem is keresik benne,csak tetszik nekik a "díszlet".
9/10
chaplin 2010 nov. 04. - 21:32:32 9/10
(66/174)
Remek film, más világba kalauzol és maradandóan elvonatkoztat a szürke hétköznapoktól. Kihagyhatatlan! Bravó :-)
10/10
KittuS_ 2010 nov. 04. - 15:10:31 10/10
(65/174)
Nekem lényegében rettentõen tetszett a film. A kép, a zene, a színjátszás és maga a történet is! Szép kis elgondolkodtató film számomra, hiszen szerintem majdnem mindegyikünk belegondolt a film alatt életének egy két történésénél mi lett volna ha....ha másképp dönt, mint ahogy tette. De azzal is egyet értek hogy a vége felé kissé vontatott a dolog... Mégis érdekes vége volt, bár az utolsó pár 10 percben már eszembe jutott hogy lehet mégsem az egész nem is....? Gondolom értitek!:) Nekem tetszett nagyon...
Criobs 2010 nov. 03. - 09:54:47
(64/174)
Elõször is leszögezem, hogy azok táborához tartozom, akiknek tetszett a film. Úgy gondolom, hogy a képi világ, zene, hangulat nagyon szép összhangja valósul meg benne.
Mégis azt érzem a hozzászólásokat olvasva, hogy sokan kissé túlmisztifikálták ezt a filmet.
Leginkább micemusculus és Kakaduka hozzászólásával értek egyet.

Vicces volt olvasni a két ellentábor (a film mellett és az ellen szavazók) olykor vérre menõ vitáit.
Megmosolyogtatóak voltak azok a hozzászólások is, ahol a hozzászóló megpróbálta „okosan” elmagyarázni, hogy mi a film mondanivalója, és ha te nem így értelmezed, akkor „benned van a hiba”, „még nem értél meg rá” vagy elmehetsz a p…-ba stb.. Az persze eszükbe sem jut, hogy hozzászólásaikkal nemcsak a filmet, de önmagukat is minõsítik.

Nem történne ez, ha mindkét tábor hozzászólói (akire vonatkozik):

- elfogadnák azt, hogy egy bizonyos témában másnak más a véleménye. (Ahányan vagyunk, annyiféle hatást vált ki bennünk egy film.)
- nem akarnának másokat mindenáron meggyõzni a saját igazukról.
- nem hülyéznék le azt, aki más véleményen van. (És esetleg mindeközben még álszenten spiritualistának tüntetik fel magukat, aki nagyon jártas ám mindenféle témában.)
- nem aggatnák rá egybõl a dilettáns címkét arra, aki nem gondolkozik el egy film mondanivalóján úgy, ahogy „kellene”. (Az eszükbe sem jut, hogy vannak emberek, akiknek nem mondanak újat azok a dolgok, amire mások újszülöttként csodálkoznak rá, mivel õk már korábban elgondolkoztak ezeken a dolgokon.)
- E/1-es személyben fogalmaznának, nem pedig egyetemes kijelentések téve, mint „nagyon nehéz megérteni a filmet”, „alap film” stb. kifejezések használata. (Hadd döntse el ezt mindenki saját maga!)
10/10
tyupek 2010 okt. 25. - 23:05:05 10/10
(63/174)
Óó, valóban elrugaszkodtam a valóságtól.
(Talán mert az hsz írásának pillanatában tényleg oda is voltam.)
7/10
micemusculus 2010 okt. 21. - 00:23:17 7/10
(62/174)
Az értékelések alapján többet vártam volna ettõl a filmtõl... A komplex „megvilágosodás” helyett egy sok helyen vontatott gondolat-masszát kaptam, aminek egyes pontjai valóban elgondolkodtatóak (sok izgalmas témát érint: párhuzamos univerzumok, entrópia, sorsszerûség), de összességében nem sok újat ad az embernek. Szerintem alaposan ráférne a filmre egy újravágás/rövidítés, talán egy kis újragondolás is.

Számomra a film vizuálisan mondhatni tökéletes volt. Úgy érzem, a látványba nagy energiát fektettek a srácok és volt egy-két meghökkentõen jó vágás / átvezetés is. A színészi játékkal sem volt semmilyen problémám.

Úgy érzem, hogy a Mr. Nobodynak az a legnagyobb hibája, hogy túl sokat akar mondani és emiatt megtörik a világos történetvezetés. Kísérleti filmnek jó, de ahhoz, hogy valami korszakalkotó legyen, sokkal összeszedettebbnek, lényegretörõbbnek kell lennie.
offtopic
Kakaduka 2010 okt. 20. - 18:17:47 Előzmény tyupek
(61/174)
Tyupek, én kedvelem az ezotériát, viszonylag otthonosan is mozgok benne, de szerintem olyat kijelenteni, hogy akik nem fogadják el, azok "még nem tartanak ott, hogy megértsék" nagyon nem az ezotériához illõ gondolat. Ráadásul ez eleve hordoz egy értékítéletet. Aki nem fogadja el az ezoterikus tanokat, az pontosan ugyanolyan értékû ember, mint az, aki elfogadja. Nincs különbség. Egyik sem jobb vagy rosszabb a másiknál. Egyszerûen mások. Aki szerint valaki még nem tart ott, ahol õ, az még nem tart ott, hogy másoknak joguk van máshogy gondolni :)
7/10
krampampuli 2010 okt. 20. - 12:31:01 7/10
(60/174)
Én nem esnék túlzásba. A kerete egyedi de semmi különös. Attól még egy 7-est megérdemel mert leköti az embert de a vége már húzott nyúzott egy tömörebb forma elõnyösebb lenne. Nyilván egy krízis sokat erõsíthet de túlzásokba is ejthet. Én éppen a földhözragadtabb embereknek ajánlanám hiszen nem túl elrugaszkodott, így talán még javíthat is a világlátásukon. :)
"minden egyes pillanata ül" biztos? nem üt? :)
Azért ajánlom mindenkinek de ha tartalmas és könnyed gondolkoztató filmet szeretne.
Charles Foster Kane 2010 okt. 20. - 00:37:04
(59/174)
És mi van, ha én ki nem állhatom, az ezotériát, és mégis imádtam a filmet. Különben nem rémlik, hogy varázskövek, vagy sámánok lepték volna el a vásznat.
10/10
tyupek 2010 okt. 20. - 00:30:43 10/10
(58/174)
Huhh, ez a film valami egészen elképesztõ.
Szerintem aki giccsesnek találta, az még nem volt igazán krízisben, hogy át tudja élni az egyes élethelyzeteket.
A fizikai magyarázat is nagyon tuti, mikor azt fejtegeti, hogy bizony igenis létezhenek párhuzamos valóságok. Errõl nemrég olvastam egy nagyon jó könyvet és nagyon örültem, hogy visszaköszönt.
Az is nagyon jó jelenet, amikor a babák a "bardo"-ban vannak és egy angyal pesztrálja õket. Ezotérikus az egész mû megközelítése, szkeptikusoknak, materialistáknak nem való. Még nem tartanak ott, hogy megértsék.

Tök õszinte film, minden egyes pillanata ül.
Mûremek.
10/10
Aklimatizáció 2010 okt. 19. - 17:40:31 10/10 Előzmény oromdulo
(57/174)
Mert ez mûvész film... és ezt is csak mûvész mozik vetítik.. de isohunt-on fent van... töltsd le :D ott is eltudsz benne mélyülni :D
lápus 2010 okt. 10. - 16:14:18 Előzmény tzsol85
(56/174)
ma nézem..már várom.:)
10/10
tzsol85 2010 okt. 08. - 15:31:01 10/10 Előzmény oromdulo
(55/174)
Szerintem ilyen szintû filmet csak is moziba érdemes!