Téma: München

6/10
skillet 2007 dec. 18. - 22:51:46 6/10
(19/79)
lehet, hogy én nem vagyok tisztában pár dologgal. ezért is lehet az, hogy nem értettem ezt az egészet. kevés dolog maradt meg bennem. kevés dolog fogott meg. hosszú volt. elalvós. 1x érdemes megnézni, mert nem rossz..csakhát van pár dolog amit nem értek. mind1. ennyi.
mollo888 2006 aug. 17. - 22:21:02
(18/79)
a történetet nem Spielberg találta ki, az már megvolt. nem hiszem, hogy unalmas lenne, épp ellenkezõleg, igazán érdekes és olykor még izgalmas is, holott nem erre rendeltetett. sztem ez a film elsõsorban dráma, és csak másodsorban történelmi, akció film, vagy mondjon rá bárki, amit akar. Spielbergnek talán számít filmjei bevétele (kinek nem?), de ez a Világok harca (vagymiisacíme) reszortja. lásd korábban, '93-ban; Schindler listája kontra Jurassic Park... Az esetlen amatõr bérgyilkosok, talán direkt volt. az emberi mivoltjukat mutatta be így. sokszor leszólnak egy-egy filmet, mert groteszk vagy lehelletnyit gúnyos képet mutatnak valamirõl, amit a nagyérdemû történelmi pontatlanságnak, esetleg rendezõi baklövésnek tart, pedig az néha szándékos volt...
igor_lt 2006 aug. 04. - 14:37:43
(17/79)
Vagy pölö evvel a filmel. Mert eddig - én legalább is nem találtam nyomát - senki nem említette, hogy a film egy korábbi, Michael York szereplésével forgatott film remake-je. Csak ez fel lett futtatva, és más címet kapott.
amatõõr 2006 jún. 03. - 22:36:16
(16/79)
Uncsi. Cikket értekezést, elemzést, tudósítást ésrdemes írni a témáról, filmet forgatni nem.
Facing.the.Plastic 2006 máj. 16. - 18:25:34
(15/79)
jaj..de egyet értek veled!!!! nincs mit hozzáfûznöm!!!! Ámen :))
x-tro 2006 máj. 16. - 17:09:00
(14/79)
Szerintem nincs okod dühöngeni, ha csak ennyit nem jelent neked az az ezres, amit a mozijegyért kifizettél. A filmnek szerintem igenis van mondanivalója, és ez pediglen az, hogy ha megdobnak kõvel, igenis vissza kell dobni. Muszáj, különben meghalsz.

Ezzel lehet vitatkozni, szerintem kell is, de hogy nincs, nem létezik, az azért igen nagy túlzás. Ma, miközben majdnem minden hétre jut néhány ártatlan halál, a globális terrorizmusnak köszönhetõen, ez a film aktuális.

Spielberg maga sem tartja magát mûvésznek, a legjobb tudomásom szerint, de semmiképpen sem tisztességtelen ember, van mondanivalója az embereknek. Nem átverni akarja õket, még akkor sem, ha a végelszámolásnál õ is számol. Ha ismersz régi mesterembereket, õk is számoltak a végén, de õket sem az érdekelte, hogy át legyél verve. Éppen ellenkezõleg, megkéri az árát, de biztos abban is, hogy a termékében nincs hiba. Persze, Spielberg is pénzt keres, de ki nem tenné az õ helyében? Vagy akármilyen szakmában tevékenykedõ mesterember helyében? SPielberg egy olyan rendszer tagja, amit a pénz mozgat, de ebben a rendszerben messze nem õ a utálnivaló. Éppen õ az, aki nincs rászorulva a pénzre, hiszen van neki, és áldoz is belõle bõven jó célokra...

Biztosan nem a legjobb filmje a München, ha pl. a Párbaj felõl nézzük életmûvét, de lebugyutaakciófilmezni legalábbis nagyfokú hozzá-nem-értésrõl tanuskodik.

Mit szóljunk akkor pl. Chuck Norris életmûvére, ha erre sütjük el a bugyuta és idióta jelzõket?
x-tro 2006 máj. 16. - 09:01:05
(13/79)
Tévedés azt hinni, hogy az alkotókat csupán a várható bevétel érdekli. Ha csináltál (nem mondom, hogy alkottál) már bármit ezen a világon, tudnod kellene, hogy ha pusztán anyagi érdekbõl fogsz valamihez, az nem fog sikerülni. Ha valamit el akarsz adni, akkor annak nyújtania is kell valamit. Egy-két embert átverhetsz, de tömegeket nem. Szavaidból mérhetetlen rossz szándék és irigység tükrözõdik.
x-tro 2006 máj. 15. - 09:36:03
(12/79)
Spielberg mesterember, és technikailag tökéletes filmeket készít. Ez is az. Lehet fikázni, meg értetlenkedni, nem hiszem, hogy ez mozinézõk millióit, valamint a film alkotóit érdekelné... a film már nyereséges, méghozzá bõven, és EZ A LÉNYEG!
x-tro 2006 máj. 15. - 09:32:35
(11/79)
Hiszen nem az. Nem mûvészet, de nem is akar az lenni.

A szórakoztatóipar részeként egy szimpla krimi, meglovagolva a ma divatos (idõszerû) terroristatémát, fûszerezve pici cionizmussal, ahogy ezt el kell várni Spielbergtõl. Én nem csalódtam, hiszen nem vártam többet. Nem is értem, mire ez a ítízés, meg tírexezés.... Ti tán mást vártatok? :))

Nekem kifejezetten jó élmény volt, hogy ez a redvás fõvárosunk bizonyos szögbõl úgy néz ki, mint bármelyik világváros, 1970akárhányban...:)
The Big Lebowski 2006 máj. 15. - 00:25:04
(10/79)
Hát igen, szerintem is lehetett volna akár E.T vs. TyREX a címe. Nekem ez a film nem mondott semmit. Engem még nem ejtettek túszul terroristák, az ügynökösdit nem is értettem (igaz angolul néztem). Lehet, hogy én vagyok fantáziátlan. Mindenesetre az, ahogy azt a gyönyörû holland kémlány/bérgyilkosnõt kivégezték, az nagyon-nagyon olcsó volt. Spielberg a nagy manipulátor? Csak egy jó iparos, aki a hollywoody gyomorforgató (gusztustalanul, vagy szentimentálisan) hatásvadászatot tökélyre fejlesztette. Ezt nem nevezném mûvészetnek.
Lulu 2006 máj. 12. - 23:49:24
(9/79)
Egyetértek. A film értéke = 0. Spielberg jobban tette volna ha megáll valahol E.T. és a Jurassic Parc között. A film egyedül a nyersen és gátlástalanul bemutattott brutalizmussal operál...és az akcióthrillereken nevelkedett közönségre ezzel próbál hatni. Sok vér, realisztikus ábrázolás... abnormálisan magas ingerküszöbû, kiégett, mégis mûvészfilmre emlékeztetõ filmekre vágyó emberkéknek való. Ja és ráadásul uncsi is.
Solten 2006 febr. 11. - 21:36:28
(8/79)
Qrvajó. Ezt látni kell.
blowup 2006 febr. 08. - 20:21:36
(7/79)
Ja igen, és hát menet közben tanul az okos ember.... :-)))
blowup 2006 febr. 08. - 20:16:58
(6/79)
Valóban alvó ügynökök voltak, akiket régebben képeztek ki, csak azt felejtetted el, hogy nem erre... (mármint a bérgyilokra).Ez "mindenütt" külön szakma!
Ha ez történelem - már pedig az - akkor nem a film minõségén vitatkozunk, hanem a töri fintorain! :-)
halint 2006 febr. 08. - 19:03:05
(5/79)
szerintem ez egy nagyon jó kis film volt, és a magyarokon kívül az égegyadta:) világon senki sem fogja észrevenni az autómatát!
Másrészt vérprofizmus:
A kém is ember, és itt pont erre volt kihegyezve a sztori, nem automata gyilkologépek vették fel a harcot, hanem alvó ügynökö, akiket sokkal régebben képeztek ki, és hosszú évek teltek el az utólsó bevetésük óta. Mint mindenki õk is felejtenek, és ha megfigyelitek egyre keményebbek, és egyre profibbak!
blowup 2006 febr. 01. - 18:53:19
(4/79)
No igen.Elég sokan feröhögtek a nézõtéren a kék Centrumos automata láttán, húzhattak volna rá egy zsákot. :D
Mindenesetre jó volt látni az ismerõs pesti helyszíneket.
Tkp. azt nem értettem végig, hogy bízhatták ezt a melót ennyire szedett-vedett amatõrökre, hiszen a világ összes titkosszolgálata már akkor is(!!!)
vérprofikkal dolgoztatott, s mint tudjuk a Moszadot az egyik legjobbként tartják számon.Pl. odaállnak a gyilokhoz csõre töltetlen, kibiztosítatlan fegyverrel, sõt Avnernek sokszor még a fegyver elõkotorása is gondot okozott.Vagy a biciklipumpás lövések: gyilkos1 udvariasan megkéri áldozatot, ugyan ne menjen már sehova amíg az álcázott fegyverrel szerencsétlenkednek és nem végeznek vele. A "bombaszakértõ"-rõl nem is szólva!Egyszerûen hihetetlen, hogy a telefonbombánál nem gondoltak arra, más is felveheti a telefont.Képzettebb áldozatokkal szemben semmi esélyük sem lett volna.
Enigma 2006 febr. 01. - 14:19:27
(3/79)
Igen, abban. Lehet, hogy csak a pestiek tudják, de én akkor is jót nevettem rajta.
x-tro 2006 febr. 01. - 11:21:52
(2/79)
a telefonszám, meg a automata nem számítanak, csak a pestiek tudják mirõl van szó.. a hulla picit gáz, ez a lépcsõházas gyilokban van? de szinte minden filmben vannak ilyen bakik...
Enigma 2006 febr. 01. - 10:40:55
(1/79)
Jó film, csak túl hosszú, és zavaró hibák vannak benne... gondolok itt a hasáról hátára átforduló halottra, és a bennefeljtett budapesti parkolási pénzbedobó automatákra, rajtuk a telefonszámmal :)