frollo 2008 aug. 22. - 17:44:57 Előzmény fatelep
(30/90)
Jude Law is szép :))
fatelep 2008 aug. 21. - 20:09:05
(29/90)
Szerintem a türelemrõl szól az egész és arról, hogy magunkat kell megtalálnunk elõször s aztán a szerelmet, így lesz igazán jó. A Story gyönyörû muzsika, Norah Jones és Rachel Weisz csodaszépek, Natalie Portman tökéletes, mint mindig:)
10/10
FeHér ElepHánt 2008 aug. 21. - 16:15:33 10/10
(28/90)
Amerikai sztárok, hollywoodi történet, tengeri utazás helyett autós vándorlás: mégis igazi
Wong Kar-Wai -film!!! Lappangó szerelem, bénító csalódás, megtisztulás a menekülésben:
az õ jellegzetes toposzaihoz társult a hétköznapiságában rafinált dialógus-szöveg, néhány
zavaró közhely /"ha ezen az ajtón kimész..."/ és a fantasztikus színészcsapat. Norah Jones
együttérzõen figyelõ rezonõrként a rendezõ telitalálata, aki mesteri beállításokkal, találé-
kony vágással, képszilánkokból építette fel vonzó figuráját. Nem volt erre szükség a lendü-
letes Jude Law esetében, David Strathairn pedig az alkoholba dermedt depresszíó pá-
ratlan vituozitással árnyalt személyiségképét rajzolta meg. Külön filmet érdemlõ epizódjá-
ban Natalie Portman csillogtatta kivételes adottságait, szerethetõvé téve egy, a szerel-
mi tébolynál ezerszer veszélyesebb játékszenvedéllyel sújtott, hiába szép lányt. Csunking-
expresszi bemozdulások, tétován átúszó gesztusok, magasvasút-vágták, felhõ-áramok: a sa-
játos képnyelv poétikus elemei. A fehér zsetonok - kártya-zsetonok párhuzama, a hosszan
kitartott párbeszédek statikus képszögei és a póker-párbaj veszettre vágott feszültsége.
Darius Khondji operatõr és a látvány plusz jelmeztervezõ ideális alkotótárs, de a megha-
tározó most Wong Kar-Wai mágikus egyénisége, akinek, a 2046 fiaskója után, sikerült visz-
szatalálni az Édes2kettes és az utolérhetetlen In the mood for love /Szerelemre hangol-
va/ gyönyörûséges stílusához. Mert nemcsak az a felejthetetlen dallam hangzik fel szívet-
tépõen újra, de a képsorok muzsikája is a remekmûvet idézi.
9/10
orangepurples 2008 aug. 17. - 21:59:52 9/10
(27/90)
*****
Ez a film nálam 5*-ot kapott.
Miért? :
* mert nagyon magas a film vizuális kulturája.
* mert a rendezõ játszik a nézõ gondolataival.
* mert kreatív elemekkel tûzdelt.
* mert megfontolandó mondatok vannak benne.
* mert õszinte és egyszerû.

Ajánlom mindenkinek, aki fogékony a szépre.
Daderth 2008 aug. 02. - 22:21:00
(26/90)
Daderth 2008 aug. 02. - 22:18:22
(25/90)
Engem magával ragadott a film hangulata, az összemosódó képek montázsa, a lassított részek, Norah elbûvölõ volt (és eszeveszett szép :)), és egy énekeltem-de-úgy-döntöttem-színészetben-is-ott-vagyok féle alakításként megállta a helyét, sõt... Abban egyetértek, hogy kábé egy arca volt, de mivel sokat volt búskomor Beth, illett hozzá. Érdekes volt az a megoldás, hogy az elsõ csókot csak sejteni lehetett, és nem láttuk, és megismétlõdött a végén, akkor meg már láttuk. Az áfonyatorta pedig már-már motívummá vált :D
Szép film volt, és mindenképpen egyedi, nem egy a sok romantikus filmbõl.
Annak pedig pluszban örülök, hogy eredeti nyelven volt... Csak én hallottam rosszul, vagy Lawnak tényleg brittes kiejtése van? Vagy az is? Hmm. Bridzsitjonszban is van - és hát, az angol... [ugye?]

A Mûvészben néztem amúgy, és egy tök poén trailert láttam elõtte; Mrs. Redcliff forradalma. Hú, hát, nagyon kedvet kaptam hozzá... Valaki valamit errõl a filmrõl tud?

Visszatérve a Blúböri nájcra. Tuti ott lesz a DVD-k közt ;) Ha kiadják :P
eda29 2008 júl. 30. - 18:33:10
(24/90)
Én a Westendben láttam, tegnap a filmet. Matiné elõadás volt, 11.30. Ketten voltunk az egész teremben a kedvesemmel. Neki tetszett a film. Én már annyira nem voltam elragadtatva. Nora Jones zenéje jobban tetszik, mint a játéka. Sajnálom, hogy a feliratozás is elég pocsékra sikeredett, volt, hogy be sem jött az elsõ sor, csak félig. Jude Law játszott már jobban is. Igazából egyáltalán nem fogott meg a film. Egyetlen elõnye számomra, hogy azzal néztem, akit szeretek:) Ez azért sokat elmond a filmrõl. Bocs mindenkitõl, akinek tetszett.
Lery 2008 júl. 26. - 00:45:36
(23/90)
hol láttad a többi filmjét?:)
*belle* 2008 júl. 21. - 22:48:06
(22/90)
Sztem nagyon is rendben volt a film. Kicsit lassan történik benne minden, de én valahogy egy percét sem untam, érdekelt hogyan tovább. Kifejezetten tetszettek a beállítások, sztem ezek csak erõsítették a film mûvészi jellegét. Nekem Jude Law és Natalie Portman alakítása tetszett a legjobban, bár mindkettejüket láttam már jobban is játszani.
A My Bluberry Nights nem az a tömeggyártmányos romantikus film, hanem a igényesebb rétegfilm. A végén lévõ csókjelenet sztem beállhat a nagy filmes csókjelenetek sorába :*
Lery 2008 júl. 15. - 00:07:30
(21/90)
ez egy olyan film, ami kizárólag a képeivel hat az emberre, történet tulajdonképpen nincs. de ez nem is baj, elég hangulatös összességében. az a baj, hogy az alapvetõen nagyon szép képeket sok esetben elcseszték ezzel a béna belassított effekttel, ami kb 15 éve volt menõ, de hogy itt mi értelme van, azt nem tudom.
egyébként a dialógusok rettenetesen nyálasak voltak végig. az egész nyáltenger jude law-ban csúcsosodott ki, aki egy igazi kis tenyérbemászó köcsög volt a filmben :)
Poohikan 2008 júl. 09. - 14:50:19 Előzmény Obránszky Ármin
(20/90)
totál egyetértés (s fõleg azzal a feltétellel,hogy nem is szeretem Jude Law-t, mégis õ volt az egyedüli értékelhetõ a fõszereplõk közül). Miért kell a legtöbb, maga kategóriájában jó énekesnõnek egyszercsak úgy dönteni, hogy õ mostantól színésznõ lesz???
10/10
zzoe 2008 júl. 08. - 19:07:35 10/10
(19/90)
Szerintem nagyon szuper kis film. Elsõsorban Norah Jones miatt néztem meg, eddig csak a zenéje miatt imádtam, nagyon érdekes számomra a stílusa, olyan pop zenét csinál, amiben a soul, folk és a country elemei nagyon hatásosan keverednek...ezt a filmet nem szabad kihagyni az ótvar, lehúzó kritikák miatt pld: Népszabadság:)...az tény, hogy kicsit lassú a film, de csodás képi és zenei anyagot ad /Jude Law és Natalie Portman remek!!!/ és nem utolsó, hogy egy igazán szép érzelmekkel teli /nem édeskés/ történet. Sajnálom ha másnak nem, nekem most nagggggyon bejött:)
marie1 2008 júl. 06. - 08:13:48 Előzmény Obránszky Ármin
(18/90)
Ritkán szoktam ily mértékben egyet érteni az elõttem szólóval, mint most. Mindig törekszem a sajátos, eltérõ véleményre,de én is csak azt írhatom, amit te. Szóról szóra. Szóval a történettelenségért maximálisan kárpótolt a szép emberek felvonultatása, a kellemes zene. Aki Wong Kar-Wai-ra ül be, az persze ilyesmire számít kb., csak arra vagyok kíváncsi, meddig lehet egy rendezõi "karriert" erre a témára felépíteni.
6/10
Obránszky Ármin 2008 júl. 05. - 00:21:00 6/10
(17/90)
Nem hittem volna, h lesz olyan film az idei mezõnyben, ami letaszítja a trónról az -amúgy nézhetõ- Eszter hagyatékát, már ami az egy filmben elhangzott közhelyek számát illeti. Hát Wong Kar-Wainak ez sikerült! Egy gyönyörû képekkel apelláló, de egyszer nézhetõ filmnél többet összehozni viszont, véleményem szerint, nem.
Norah Jones zenéjével nincs semmi bajom, elég hangulatos és õ maga is tüneményes, de amikor megkérdezte Lizzie Leslie-t (Portman), h nem "nem látod az arcomom?", akkor legszívesebben félhangosan megjegyeztem volna, h én nagyon kevés dolgot láttam az arcán tükrözõdni a filmben, de szerencsére tûrtõztettem magam. Nem tudott kell mélységet adni a karakterének, viszont az tény, h szépen mutatott a filmvásznon. A Jude Law-val közös jeleneteiknél nagyon kilógott a lóláb. Hatalmas különbség volt kettejük játéka között. Amúgy Law magasan túlszárnyalta a többi színész játékát is.
Én leginkább azoknak ajánlom a filmet, akik bele tudnak feledkezni Norah Jones zenéjébe és nem zavarja õket, ha 5 percenként elképesztõ bölcsességekkel traktálják. A történet sok újat nem mondd, a végeredmény is teljesen kiszámítható, de ha elkap a hangulata, akkor el tudom képzelni, h élvezhetõ legyen. Én nem kerültem a hatása alá, ha ez eddig nem derült volna ki. :-)
Daderth 2008 jún. 27. - 13:19:29
(16/90)
Norah Jones, Norah Jones, Norah Jones, Norah Jones! (L)
3/10
alor 2008 jún. 26. - 11:24:40 3/10
(15/90)
Na lassan Magyarországon is bemutatják. Kellemes idõtöltést/alvást :D
Sipa 2008 jún. 01. - 17:14:00
(14/90)
Hát ma láttam filmet! Engem nagyon megfogott. Úgy is, hogy akivel néztem, annak nem igazán tetszett és rettenetesen zavart, ahogy izgett-mozgott unalmában.
Szerintem Jude Law hozta a formáját!! Fantasztikus színész. Van valami a játékában, ami a névjegyévé vált. Talán, ahogy néz, ahogy beszél...
Norah Jones...nagyon átjött a szerep mondanivalója. Illett hozzá a szerep.
Aki még nagyon megfogott a filmben, az Natalie Portman. Egyedi, fantasztikus színésznõ.
Figyelem!! Nem tömegfilm!! Bár szerintem aki ezt gondolja és így kezdi el nézni, az nem is igazán tudja, mit néz!
Nagyon elgondolkodtató, de nem olyan, ami mindenkinek a kedvence lesz.

De nagyon érdemes megnézni, és mindenki döntse le, kinek mit mond!
paganus 2008 máj. 29. - 09:10:59
(13/90)
Ez bizony 10/10 közeli nálam is. Pedig féltem tõle, Wong Kar-Wai eddigi filmjei bár szépen fényképezettek voltak, mégis halálra untattak egy idõ után. Itt viszont a forgatókönyv bár lassan pörög, de leköti az ember figyelmét. Hogy mennyire realisztikus? Hát, ízlés dolga, nekem tetszett.
Mangotree 2008 máj. 24. - 16:33:42
(12/90)
balckberry-blueberry:))
egyremegy..
fincsi na!
Mangotree 2008 máj. 24. - 16:21:32 Előzmény duwy
(11/90)
igen igen igen ,meg kell nézni, de a mozi félhomályába burkolózva.szép és lassan bontakozó történet,ha nagyon költõi akarok lenni,mint a tálban terjedõ szederszósz.
a közösen eltöltött blackberry night-okat szerettem leginkább benne, ahogy csak ülnek ,eszegetnek. a színek már-már lehetetlenül kontrasztosak, nagyon sárgák, nagyon kékek, nagyon jól áll a filmnek.
Fõúr kérem hozzon még egyet!!