10/10
LalolibTV 2020 jún. 09. - 09:09:12 10/10
(4/24)
Zseniális. Ahhoz, hogy igazán élvezni lehessen, szerintem szükséges a "valódi" történelem ismerete is. Előtte láttam a Helen Mirren változatot (az nem nagyon jött be), de amit az oroszok csináltak 1-2 éve, az nagyon tetszett, sőt a Viasat Historyn is volt egy remek kis dokufilm Nagy Katalinról, így történelmileg képben voltam.
Annyit javasolnék, hogy ne "életrajzi dráma, történelmi sorozat" legyen a cím alatt, mert az a Helen Mirren verzióra érvényes, de erre nagyon nem.
A sorozat simán 10/10. Vajon lesz folytatás?
10/10
csomolungma 2020 jún. 08. - 13:58:23 10/10
(3/24)
Ez egy oriasi sorozat!HUZZAH! En meg ilyet nem lattam!!! Kell hozza nemi intelligencia, hogy valaki meglassa a humort ebben a kivalo szatiraban, es elvezze. Nagyon jok a karakterek...szoveg, humor, stb.. imadom ketszer neztem veig egymas utan!!!!hűGyongyvirag lelkueknek nem valo, meg aki a klasszikus kosztumos filmekhez szokott. ez eleg hardcore :D

SPOILER

es eskuszom meg Peter is a maga fajo modjan kedvelheto, hagy vedjem meg ot mint szereplo, foleg a vegere bomlik ki a karaktere,hogy egy szegeny elveszett, szeretetre vagyo kisfiu. Azert eleg durva lelki terroron ment keresztul gyermekkent amit el is mesel a tántija Erzsebet (bepisilesek, szeretet megvonas)! Nyilvan tesz es tett orultsegeket, de a maga buta modjan neki is van emberi oldala, es ha ezt megmutatta volna az elejen, Katalin elfogadta volna ot. Sajnaltam a vegere mar teljesen elmergesedett a helyzet, pedig Voltaire meghivasa azert nem volt semmi, es kedves emberi, figyelmes gesztus volt!

HUZZAH!
10/10
csavardi 2020 jún. 05. - 11:45:32 10/10
(2/24)
Szerintem zseniális ! Persze kell hozzá egy hangulat, de aki ismeri a rendezőt , az eleve nem lapozgatós életrajzi képeskönyvre számít .
bannor72 2020 jún. 02. - 20:15:49
(1/24)
Nekem nem igazán jön be, hogy történelmi filmeket csinálunk, amelyeknek halovány köze sincs a hiteles történelmi tényekhez, maximum a az évszám és a nevek nagyjából. Legyen ilyen sorozat fiktív és akkor ne Nagy Katalin cárnő élete. Mert akkor persze szórakoztató :) de végülis akkor meg minek? Akkor nincs mögötte a szatíra csak olcsó közhely. Eketyerina Dva - Екатери́на II maradjon meg annak, aki volt. Egy sorozat, ami történelmi de beint a történelemnek rohadt nagy ötlet. Kezdjük akkor George Washington életével pl. :D