Téma: Nagy Sándor

síva72 2009 jan. 24. - 17:11:46 Előzmény marteeka
(853/3033)
Nem is mondtam még Barátném, hogy micsoda kurzust találtam neked az egyetemünkön: fent van az ETR-en: Sportpszichológia kurzust február 1-tõl Nagy Sándor vezeti! Beírassalak?
10/10
marteeka 2009 jan. 24. - 10:31:20 10/10 Előzmény fresia
(852/3033)
Lehet, hogy nem cikkben volt, hanem valamelyik tv/rádió interjúban, már én sem emlékszem, hol volt róla szó.

A jegyekrõl meg no comment... Tényleg a legjobb lenne Sanyinak, ha távol tartaná magát ettõl az egész Zacotól. Hívni próbáltad õket? Attól, hogy a netes rendelés szünetel, lehet, hogy telefonon lehetne velük egyezkedni. Mondjuk az én legutóbbi "csodajegyszerzésem" után senkinek nem hiszek telefonon.
Csakis írásban mindent :)))
Amúgy már egész biztosan Tatán lesz Sanyi, legalábbis a hivatalos honlapjára is felkerült.
síva72 2009 jan. 23. - 13:12:39 Előzmény fresia
(851/3033)
Sztem ez az egész keresztbe-szervezés és egyéb szervezési-jegyértékesítési anomáliák méltatlanok Sanyihoz és az Adagio-hoz. Nem kellene ezt az igen kitûnõ, munkáját "közmegelégedéssel" végzõ managert kirúgni a bánatba???
10/10
fresia 2009 jan. 23. - 08:40:20 10/10 Előzmény marteeka
(850/3033)
Jó, hogy "itt" is vagy! :)
Arra a cikkre nem emlékszem /v. nem olvastam/, de tényleg nem ártana egy manager váltás! :(
Biztosan szükség van rá - ennyi munkánál már kell legalább egy szervezõ is. De nem így...
Többször írtam már /bocs´ az ismétlésért! :)/, hogy Tatán tavaly õsszel már formálódott a ...hol nem volt! c. elõadás... Dolhai Attila :)) volt a harmadik fellépõ, Õ fõleg musical és operett részleteket adott elõ - így csak egy kis része lehetett a Ruttkai Színház féle változatnak.
Mindenesetre, még így is nagyon meggyõzõ volt a Sanyi - Ágota produkció számomra, azóta szeretném újra látni! :)

Most is gondban vagyok: még a hét elején hívtam a tatai mûv. házat, a márc. 7-i estre szerettem volna jegyeket, azt modták még nincs - a hét vége felé érdeklõdjek. Tegnap megtettem, félre is tetettem a 6. sorba - mert már csak ott volt! :( A pénztáros hölgy azt mondta, alig kaptak jegyet - ami szerinte felháborító, hogy a helyszínen nem árusíthatják és az érdeklõdõket nemsokára el kell utasítania. Azt ajánlotta, hogy ha elõrébb szeretnék, akkor a zaco- nál nézzem meg a net- en. A zaco pedig kiírta, amirõl már elõzõleg is értesített, hogy a net- en történõ jegyárusítás szünetel... Kérdem én, akkor hol lehet jegyeket venni? A plakátjukon is a a helyszíni és a zaco- s jegyelõvételt hirdetik. :(
Ez is a szervezést "dicséri"... :(
10/10
marteeka 2009 jan. 22. - 11:18:44 10/10
(849/3033)
Itt vagyok :)
Kicsit összejöttek a dolgaim, sajnos még csak nem is tanultam, pedig jó egy hónap múlva már mehetek megint vizsgázódni.

Nagyon kíváncsi lennék én is egy ilyen estre, ami nem a megszokott musical hakni, nem is egy komplett darab, igazán jó lehet. Tavaly nyáron Ágóval voltak ezzel, vagyis egy hasonló produkcióval Ajkán, remélem az idén is mozdulnak vele vidékre, mert így is majd' minden hónapban van már jegyünk valahová, plusz bp-i utak nem hiányoznak.

Az elõzõekre pedig: persze, hogy nem a menedzser hibája Sanyi fáradt/betegsége, biztosan nem ostorral hajtja Sanyit (bár sokan így vélekednek...). Az viszont tény, hogy ezek a Mestek már nagyon nem hiányoznak neki a színház és az Adagio mellett, fõleg új lemezfelvétel és folyamatos koncertezéssel párhuzamban. Nem csodálom, ha a hangja is "elfárad".
Egyébként valamelyik interjúban pont Sanyi nyilatkozta, hogy milyen jó is a menedzser, mert "rendbe tette" az életét, legalábbis az idõbeosztását szépen helyrerakta.
.... hát nem úgy néz ki.

Az, hogy a novemberi Mesten megígérték, hogy februárban újra ott lesznek, az egyáltalán nem meglepetés. Ha visszanézed, gyakorlatilag minden hónapban volt ilyen Tatán tavasszal és õsszel, nagyjából ezekkel a szereplõkkel. Egy percig sem kételkedtem, hogy az idén nem viszik tovább ezt a tendenciát.
10/10
fresia 2009 jan. 22. - 08:44:27 10/10
(848/3033)
Felhozom Sanyinkat is! :)
Egy kép a 2. ... hol nem volt! - ea-ról.
De jó lenne megnézni - azt írják a fórumokon, hogy sírós - nevetõs élmény! :)

Marteeka!
Vizsgázol talán? Mintha azt mondtad volna, hogy túl vagy eredményesen az utolsón! Vagy a németet bújod?
Akármi van - sok szerencsét hozzá! :)
10/10
fresia 2009 jan. 21. - 08:15:05 10/10 Előzmény marteeka
(847/3033)
Jó reggelt! :)
Persze, hiszen Te benne voltál már a szórakoztatóipar "sûrûjében"! :)
Ami a Sanyi fáradságát illeti - azt nem lehet csupán, érzésem szerint, a managerre "kenni", mert azért remélem, Sanyinak is van beleszólása a felvállalt munkák menetébe...
Bizonyára, van mûvészember, aki többet dolgozik, de az, hogy kinek mennyi a "sok" - az teljesen egyéni és "pillanatnyi" testi -lelki állapottól is függ.

Igen, én örülök, ha Tata "nyer", bár kicsit most már tartok attól, hogy a megelõzõ események rányomják bélyegüket az ea- ra. Talán, a fellépõkére nem - vannak olyan profik, de a közönség egy része pesti szokott lenni...és "kifejezhetik" nem tetszésüket...
Azért, minimum egy elnézés kérés, kijárt volna nekik!!!

Arra viszont lehet, hogy jó ez eset, hogy a jövõben ne fordulhasson többet elõ és talán arra is ráirányította a figyelmet, hogy az országnak más részei is vannk! Fõleg, ugye déli része!!! :)))

Még annyit, hogy NapShe írt, hogy a februári meglepetés az lett volna, hogy amikor nov- ben Tatán volt musicalest, az azon fellépõk / Janza K.;Náray E.;Szabó P. Sz.; Nagy S./ megígérték, hogy februárban újra itt lesznek....
10/10
marteeka 2009 jan. 20. - 16:52:30 10/10 Előzmény fresia
(846/3033)
Ezt pont nem a szakképzettség miatt, hanem régi tapasztalatokból tudom, elég sok fellépést szerveztem anno, persze azóta változhattak a dolgok.
Mindenesetre nekem mindegy hol lesz, ezért kívánom, hogy valóban Tatán, hogy legalább Te jól járj :)
A sorozatos betegségekrõl én is szoktam olvasni, sokan ezt is a menedzserre kenik (a túlhajszoltság).
Remélem azért hamarosan rendezõdik a helyzete, mert ez így nem lesz jó.
10/10
fresia 2009 jan. 19. - 22:26:29 10/10
(845/3033)
Többek között ezt kaptam a zaco- tól: a ...hol nem volt!2 próbájának felvételeibõl.
Biztosan ott is kavarodás van, mivel a net- en történõ jegyrendeléseket szüneteltetik.
10/10
fresia 2009 jan. 19. - 19:13:40 10/10
(844/3033)
Ja, és valóban "naívan" azt képzeltem, hátha bedõlsz a "beugratós" kérdésemnek, de nem. :(( :)
10/10
fresia 2009 jan. 19. - 19:10:40 10/10
(843/3033)
Nem "okoskodtál" sztem, hanem biztosan jobban látod ezeket a dolgokat is, mint én. Hja, egy majdnem közgazdász + vendéglátós - turisztikai szakember! :)
A véleményeddel nem is vitatkoznék. Lehet, hogy a "háttérben" sok minden van /tán még politika is!/, amibe mi nem látunk bele. Azt hiszem, jobb is...
Mindenesetre Sanyi nagyon elfoglaltnak tûnik számomra /színház - Adagio - egyéb fellépésék/, talán ezért is van, hogy sokszor felmerül a szomszédoknál, akik valahol éppen hallották Õt énekelni, hogy fáradt, esetleg megfázott. A fáradtságán nem csodálkoznék... :(
Persze, megint önzõ leszek, én örülök, hogy újra Tatára jön, de ha ezen múlna, hogy kipihenje magát - lemondanék róla.
....és természetesen a javatokra is! :)))
Emlékszem, igen, hogy én tettem fel a Musical&Dance programját, de már a pontos dátumra nem emlékeztem.

Még valami eszembe jutott, NapShe- nak írtam is: Õ és Katie valami "titkos":) meglepetést tartogattak, azt mondták kb. dec. elején, hogy Tatán újra lesz valamilyen musical est februárban, de részleteket nem árultak el. Nem tudom még, erre gondoltak- e v. sem, talán most már elõrukkolnak vele.:)
10/10
marteeka 2009 jan. 19. - 17:24:37 10/10 Előzmény fresia
(842/3033)
A kérdés valóban indiszkrét és ne hidd, hogy lebuktatom saját magamat :)

A tatai dologról pedig én nem akarok sokat okoskodni, mert nyilván fogalmam sincs, hogy mi áll a háttérben. Azt viszont nehezen képzelem el, hogy a tatai szerzõdést korábban írták volna alá, mikor a táncos est több mint egy hónapja hirdetve is van (még anno Te tetted ide be), próbáltak is rá, a tatai pedig most hétvégén került egyáltalán publikálásra. Ha Tatára meg is kötötték a szerzõdést, akkor is ott lett volna a lehetõség, hogy a fellépõk névsorán változtassank (mint erre már korábban is volt példa), nem pedig azon variálnak, amiben már Sanyi munkája (lásd próbák) is benne van.

A bp-i fellépések drágaságát jelentõsen meghatározzák a helyszín bérleti díjai is, nem hiszem, hogy a mûvész (ezáltal a menedzser) jelentõsen többet kap kézhez egy fõvárosi fellépésen, mint vidéken. Egy kávé sem azért drágább Bp-en, mert ott drágábban veszik meg az "alapanyagot", vagy mert a vállalkozás szemtelenül többet akar profitálni, hanem mert többet kell kifizetni az üzlet bérleti díjáért és valamibõl ki kell gazdálkodni.

Legutóbbi szervezési tapasztalataim alapján úgy tudom, hogy a fellépõk nem az eladott jegyek után kapják a "bérüket", hanem azt az összeget, amiben elõre megállapodtak, függetlenül attól, hogy mennyi jegyet adtak el végül. Az eladott jegyek (tehát a bp-i esetleges nagyobb befogadóképesség) a szervezõk pénztárcáját vastagítja, nem pedig a menedzserét vagy a mûvészét. Ebben az esetben simán elképzelhetõ, hogy a tatai fellépésen maga a menedzser és mûvész sokkal többet keres, mint a fõvárosban, mivel felszámolják az útiköltséget és az utazással járó idõt, stb.

Egyébként a tatai "elfogultság" származhat számos más, anyagiakkal nem direkt összefüggõ dologból is, kapcsolatok, szponzorok felé való elkötelezettség, stb.

Igazából engem az bosszant (mivel sajnos egyik programban sem vagyok érdekelt), hogy hivatalos magyarázat, illetve állásfoglalás nem érkezik a menedzsment részérõl, egyszerûen hallgatnak, mint akik jól végezték dolgukat, ezzel Sanyi "hírnevét" csorbítva.

Na mégis sokat okoskodtam...
10/10
fresia 2009 jan. 19. - 09:38:44 10/10
(841/3033)
Szép napot! :)
Benéztem a szomszédékhoz - valóban parázs vita van a fellépések miatt, a Sanyis és az Újra Musical est Tatán topicokban...
Sztem, valószínûleg elõbb írták alá a tatai szerzõdést, ezért kell azt teljesíteni. Semmiképp sem gondolnám azt, hogy a pénz dominálna, hiszen a tatai mûv. ház elég kis befogadóképességû /ez a tataiak régi gondja!/, egy bpesti fellépés biztosan többet hozna a konyhára, már csak a feltételezhetõen magasabb jegyárak miatt is.
Az, hogy állítólag tatai a manager /ha jól vettem ki/, nem tudom mennyiben befolyásolja a fellépések szervezését..., hiszen, ha az anyagi szempontok az elsõdlegesek, akkor nem gondolom, hogy jól járnának. Persze, amit leírtam, csak az olvasottak alapján kialakult elképzelés részemrõl!

A tegnapi ...hol nem volt! ea- ról és benne Sanyi szereplésérõl Nyári Szilviával pozitívan nyilatkoztak a hozzászólók! :)
Gondolom, most még nem tudják, hogy lesz- e következõ ea. és mikor, ha igen - Sanyi szereplései valóban nincsenek jól megszervezve! :(
10/10
fresia 2009 jan. 18. - 21:22:29 10/10 Előzmény marteeka
(840/3033)
Szia! :)
Örülnék, ha hiányoztam volna, de hiszi a piszi! :D
Jó, jó - az "alvást" csak tréfásan írtam! :)

A képet is kösz, nagyon szépséges rajta Sanyink, mint mindig! :)

Ezideig sem volt módom utánanézni itt - ott a Sanyis híreknek, fogalmam sincs, mi magyarázza ezt a tatai kötõdést?! Én mindenesetre nagyon örülök neki, ugye, nem baj? :)

Ti pedig márciusban úgyis "pótoljátok" Õt, nem igaz? :D
A "fekvõmambót" kivel gyakoroltad? Bár a kérdés indiszkrét, tudom, de hátha lebuksz Sanyi elõtt!!! :P :)
10/10
marteeka 2009 jan. 18. - 16:06:08 10/10
(839/3033)
Nem alszok, csak egyéb elfoglaltságaim akadtak.

Üdv újra "itthon", már hiányoztál :)
És valóban, a képek elfelejtõdtek... már azt sem tudom, mi volt itt és mi nem :(
Nos itt egy, talán még nem volt.

Tatával kapcsolatban bizony forronganak ezúttal a fõvárosi és nemcsak a déli kedélyek is, úgy tûnik jogosan. A lapfórumon szép hozzászólásokat lehet olvasni mind Sanyinál, mind az Újra!Musical est Tatán és a Musical&Dance 2009.03.07. topicban is.
Tegnap a Juventus rádióban is volt róla szó, bár én már csak annyit hallottam, hogy miután Sanyi távozott még bemondták, hogy a menedzsmenttel tisztázva lesz, hogy akkor Sanyi hol fog végül fellépni. Mára a Zaco hírlevele alapján hivatalossá tették a tatai fellépést, a jó kis Musical&Dance kárára.

Valóban eddig is kinyílt a bicska a zsebemben, ha Zahovait megláttam, most már okom is van rá.
Hát minek gyakoroltam én oly lelkesen a fekvõmambó koreográfiát????!!!! Még a zenét is kiválasztottam hozzá!
És úgy fest a magyarázat is megvan, hogy miért mindig Tatán és környékén van, délen pedig semmi :(

A ...hol nem volt! ma van valóban, de a jövõjérõl egyelõre nem hallottam semmit. Õszintén szólva a fenti botrány miatt már gyakorlatilag bármire kockázatos jegyet venni, ahová Sanyit kiírják.
10/10
fresia 2009 jan. 18. - 15:22:43 10/10 Előzmény marteeka
(838/3033)
Marteeka alszik! I-0 :)
10/10
fresia 2009 jan. 18. - 13:37:50 10/10
(837/3033)
Nem néztem még körül egyik szomszédnál sem...
Marteeka amúgy sem kedveli a managert, ezzel még jobban kihúzza nála a gyufát! :D / Én "szeretem" az illetõt, akárki légyen! :D/
síva72 2009 jan. 18. - 13:14:40
(836/3033)
A szomszédék Nagy Sanyi topicjában már megy a cirkusz az újabb Tata miatt - rászervezték egy pesti fellépésre. Sztem a managert meg fogják lincselni elõbb-utóbb.
10/10
fresia 2009 jan. 18. - 12:01:46 10/10
(835/3033)
Újra csak üdvözlet az "itt" /is/ lakóknak! :)))/Remélem, nem furakszom "középre" :P:)/

Azt tudom mondani, hogy az idõközben feltett linkeket még nem néztem meg, amint tudom, pótolom.

Marteeka! :)
Egyszer említetted, hogy nagyon sok képed van Sanyinkról, hol rejtegeted azokat, mert nemigen rukkolsz elõ velük! :)

A zaco-tól egy új hír:
list@event" target="_blank" rel="nofollow">http://zene.zaco.hu/index.php?p=list@event
Láttad Te is, ugye???
Nem hanyagol el bennünket, északiakat! :D

Ha jól tudom, ma lesz a ...hol nem volt!, igaz, az új szereposztással a Ruttkai Színházban...
Nem tudom, lesz- e még ez az elõadás, nem hallottatok róla valamit?
10/10
marteeka 2009 jan. 16. - 13:04:30 10/10
(834/3033)
Le is "õszítették" rendesen :)
Csak azért vagy ilyen finnyás, mert Sasi-Karenint láttál, azt pedig nehéz, ha nem egyenesen lehetetlen utolérni. Kíváncsi lennék honnan ezek a felvételek, hajmeresztõek.