Téma: Nagy Sándor

10/10
marteeka 2009 máj. 21. - 20:53:54 10/10 Előzmény fresia
(1573/3033)
Jól van, jól van :)
Láttad tegnap a falas mûsorban? :S
Én végigszenvedtem ismét... sõt újra meg "kell" tennem, ugyanis megint továbbjutottak - az elõdöntõbe.
10/10
fresia 2009 máj. 19. - 22:09:11 10/10
(1572/3033)
Szia! :)
Sajnos, a mai napom nem úgy alakult, ahogy elterveztem, így a folytatást el kell napolnom... bizonytalan ideig.
Egyébként is, a beszámoló részen, már bõven túl vagyok, csupán pár, inkább szubjektív benyomásomról szerettem volna írni.
Hamarosan jelentkezem, itt is, ott is. :)
Addig jó fórumozást! :)))
10/10
marteeka 2009 máj. 19. - 19:49:35 10/10 Előzmény fresia
(1571/3033)
Ma már nem leszek, de reggelre itt legyen ám a beszámoló :)
10/10
fresia 2009 máj. 18. - 23:28:59 10/10
(1570/3033)
Még megköszönöm a Napkelte linkjét, az elsõ felérõl lemaradtam - elfelejtettem, hogy lesz, pedig felírtam a naptáramba.
Majd ezt is holnap nézem meg.
Most már én félig alszom, gondolom Te is, ha még olvasod, újból csak jó éjszakát kívánok. :)
10/10
fresia 2009 máj. 18. - 23:24:32 10/10
(1569/3033)
Ja, "Isten nem ver bottal", tudom... :((( :)
10/10
fresia 2009 máj. 18. - 23:23:53 10/10
(1568/3033)
A cikket épp, hogy átfutottam, majd holnap elolvasom tisztességesen.
De a leírandó /- andó, - endõ, de már elfáradtam, bocs´/ "magvas" gondolataim egy kicsit kapcsolódnak ehhez - amennyiben képes leszek újból megfogalmazni...
Az elõzõ üzenet is Neked szól. :)
Jó éjt!
10/10
marteeka 2009 máj. 18. - 23:22:52 10/10
(1567/3033)
Nagyon sajnálom az esetet, de ugye tudod, hogy ez a Maradj velem miatt van... :)))
10/10
marteeka 2009 máj. 18. - 23:19:37 10/10
(1566/3033)
Mivel én lemaradtam a Nap-keltérõl, így megkerestem, be is linkelem, ha valaki esetleg megnézné:

http://www.mtv.hu/videotar/?id=44298

(Sanyi öltözékérõl jutott eszembe, hogy a Csafban tegnap viszont jól festett :D)
10/10
fresia 2009 máj. 18. - 23:16:14 10/10
(1565/3033)
Na, ezt nem szerettem volna Veled közölni, de Sanyi a Maradj velem- et, az orrom elõtt dalolta, a színpad szélén - közepén ülve...
Kis híján elájultam és nem tudtam hová nézni...
Le sem fotóztam, nem tudtam volna, pedig villogtak a vakuk, fõleg az elsõ sorokban én pedig csk ültem és csak ültem..., ölemben a fényképezõgéppel... :(((( (L)$$$$$$
Örülök, hogy jól sikerült hétvégétek volt és kikapcsolt a program. :)))
10/10
fresia 2009 máj. 18. - 23:10:53 10/10
(1564/3033)
Leírtam a folyt. köv- et és elszállt... Most éppen zokogok...:(((((((((((((((
Le szerettem volna másolni és valamihez hozzáérhettem vagy a kurzor volt rossz helyen és az Asztalon találtam magam a port. helyett.
Ma már nem írom le a "rendkívüli gondolataimat" :P újból, megkíméllek ettõl, de holnap újra próbálkozom.
Ennek ellenére, próbálj meg aludni...

Én pedig már mindig tartok mostanában attól, hogy valami olyat találok írni, ami félremagyarázható, nem csak Neked...
De örülök, hogy itt vagy, aggódtam is egy kicsit miattad. :)))
10/10
marteeka 2009 máj. 18. - 23:08:03 10/10
(1563/3033)
Köszi a tartalmas beszámolóért is, bár a mi hétvégi programunk is igen jó volt, azért irigykedek Rád is, szokás szerint :)
Berkes Gabriellát én sem ismerem, de azért összességében igen jó volt a paletta. Naná, hogy kell valami újdonságot is vinni, elvégre nem járhatnak havonta ugyanazzal a repertoárral Tatára :)
Sanyiról már a múltkor is írták, hogy mostanában lazára vette az öltözködést...
Azért gondolom a "rossz helyezkedés" ellenére is remek este volt. Az ötletet pedig, hogy legközelebb hátrébb ülsz, támogatom, csak minél távolabb az én Sanyimtól, annál jobb :D
10/10
marteeka 2009 máj. 18. - 23:02:01 10/10 Előzmény fresia
(1562/3033)
Nem írtál bántót!!! Miért??? Kivontam csak magam a forgalomból egy pár napra :)
10/10
marteeka 2009 máj. 18. - 23:00:54 10/10 Előzmény fresia
(1561/3033)
Köszi a felvételt, pont most láttuk Sívával hétvégén, hogy Mahó Andi és Bródy is jön Szegedre, sajnos Sanyi nélkül :(
10/10
marteeka 2009 máj. 18. - 22:59:44 10/10 Előzmény fresia
(1560/3033)
Arra nem emlékszem, hogy Te mennyi felkiáltójelet használtál - ha zavaróan sokat, akkor biztosan feltûnt volna, így nyilván emlékeznék is. Itt minden egyes mondat végén az van, gyakran több is, ez azért bármilyen hangulatfokozásra túlzás, annak ellenére, hogy persze lehet használni elbeszélésben is, na de ennyit???
Ez így egy nagy ordítás :(
10/10
marteeka 2009 máj. 18. - 22:56:57 10/10 Előzmény fresia
(1559/3033)
Itt egy újabb cikk (szomszédoktól), kicsit kapcsolódik a témához:

http://www.pm.hu/index.php?sect=szinhaz&alsect=cikk&id=1701

Természetesen én sem szeretném, ha Sanyi teljesen elfordulna a próza irányába, sõt, viszont általánosságban inkább "prózaevõ" vagyok. Igaz már idejét sem tudom, mikor láttam utoljára igazi prózai darabot :)
10/10
fresia 2009 máj. 18. - 22:03:20 10/10
(1558/3033)
Egyet javítok rögtön: Berkes Gabriella nevét tévesen írtam, elnézést.
A többi hibámat még nem vettem észre...
10/10
fresia 2009 máj. 18. - 21:57:23 10/10 Előzmény marteeka
(1557/3033)
Beszámoló - féle a május l6- i tatai musical estrõl:

Azzal kezdem, hogy a második sor közepén ültünk és rájöttem, hogy ez nem volt nekem jó igazán. Kicsi a helység és a színpad széle egészen közel esik, zavaró volt, hogy fel kellett kissé néznem a szereplõkre. A technika sem tökéletes az öreg mûv. házban, így az elõre felvett zenében minden reccsenést, torzulást lehetett hallani. Tapasztalatszerzésnek tekintem - legközelebb inkább kicsit hátrébb kérek jegyet.
Az est, megint meglepetésekkel szolgált, sok olyan dalt hallottam a fellépõ mûvészektõl amit, pedig a közelmúltban már 3 hasonló eseményen vettem részt, még nem.
Írtam, hogy Berkes Gariellát nem ismerem. Nos, az est folyamán én nem túlzottan kedveltem meg. Kicsit gondjai voltak a magas hangokkal itt - ott, pedig olvastam valahol, hogy kitûnõ Evita.
Most is elõadta a Miért sírsz Argentínát, Albinoni Adagio- ját, a New york - New york c. számot és Whitney Houston dalát, az I will Always Love You- t. Nem voltak éppen rosszak, de hallottam már több elõadótól ezeket, sokkal jobb "kivitelezésben". ... és talán a stílusa sem jött be nekem Gabinak, olyan túl édeskés /amikor kiment a színpadról, sokáig, szinte a földig hajlongott és mindig szívet rajzolt a levegõbe/, persze, lehet, ilyen az alaptermészete...
Janza Kata hozta a formáját. Õ valóban kitûnõ énekes és elõadó. Õ volt egyébként /fõleg, bár idõnként megosztották a szerepet Gézával/ a mûsorvezetõ.
Hallhattuk Tõle a Jekyll és Hyde- ból a Férfi kell c. dalt, az Elisabethbõl Az már nem én lennék- et /ezt az Édesanyjának küldte, aki ott volt az elõadáson/, A hamvadó cigarettavég- et és a Jamaikai trombitást, ezt az örökbecsû, remek számot.
Egyházi Gézáról ismét csak csupa jót írhatok, csodálatos, "nagy /a szó mindkét értelmében/ hangja van, sokan azt beszélték a szünetben, hogy igazi "õstehetség", amivel egyetértek.
Tõle elhangzott, szintén a Jekyll és Hyde- ból az Ördögi tánc, a Vámpírok báljából az El nem múló vágy /néhol egy csepp iróniával fûszerezve/, Janza Katával duettben, az Anna Kareninából a Miért, és szintén Katával a Csárdáskirálynõbõl az Emlékszel még c. dal.
Roptak közben egy tüzes csárdást Berki Gabival, a Délibábos Hortobágy nótázása alatt.
Nagy Sanyi szólóban a Heródes dalával kezdett, a Józsefbõl, majd Berki Gabival énekelte az Elisabethbõl a Hogyha kell egy tánc- ot, majd a Maradj velem c. sláger következett Tõle. A Rómeó és Júliából a Verona megint szépen sikerült, azután "csak" kabarézott: Berkes Gabival a Te rongyos élet, Katával a Hajmási Péter - Pál, a Csárdáskirálynõbõl.
A nyitószámot a kis társulat együtt adta elõ: a Hair- bõl az Ébredj napfényt.
Együttes éneklés volt még az utolsó blokkban végig: a kedvenced, a Ringó vállú csengeri violám, hangulatfokozásnak a SZPSZ /kacagtatóan és fergetegesen/, a Hofi dala, a Próbálj meg lazítani /nem tudom leírni szavakkal, mit mókáztak közben - de nagyot alakítottak, különösen Géza/, az elmaradhatatlan /... és gondolom Õk, hogy unják már, szegények/ Fény és
a szintén közönség kedvenc,a Lehetsz király, amit Sanyi a végén rapp- ben adott elõ - én így sem hallottam még, senkitõl... Le is izzadt rendesen, fõleg, mert eléggé be volt öltözve. Nem tudom, mi lehet az oka, de valamennyi fellépõ többféle, elegáns ruhában jelent meg az elõadás folyamán, csak Sanyi volt elég "toplák" - meg kell mondjam, vicc nélkül, hogy kilógott a sorból.

Megpróbálom elküldeni, amit idáig írtam, persze, elõtte másolom, mert, tartok attól, hogy megint bõ lére eresztettem és még nem fejeztem be...
10/10
fresia 2009 máj. 18. - 10:02:29 10/10 Előzmény marteeka
(1556/3033)
Szia, remélem, jól vagy és idõnként be - benézel a portra :)
A beszámolóm, idõ szûkében és a "nagy" :P :( érdeklõdésre való tekintettel, eddig elmaradt. De még ma bepótolom, becsszó. :))
/Ugye, nem írtam a múltkor valami bántót? :S/
10/10
fresia 2009 máj. 16. - 17:25:43 10/10
(1555/3033)
Ide is felteszem ezt a dalt, ZOLI " ...és még sokan mások" mellett, Sanyi szintén szerepel a felvételen, Mahó Andreával. :)))
http://www.youtube.com/watch?v=4XEB-22T6gU
10/10
fresia 2009 máj. 15. - 21:46:59 10/10 Előzmény marteeka
(1554/3033)
Az önéletrajz stílusa sem hasonlít az eddigiekhez, én úgy látom. :(
Ezt szerintem nem Sanyi írta - amennyiben az elõzõeket, igen.

Ami a felkiáltójeleket illeti, azokkal szemben egy kissé elnézõ vagyok, aminek két oka van.
1. Lehetnek elbeszélésben is - hangulatfestõ jelekként.
2. Én szintén ebbe a hibába estem - esem idõnként, fõleg a fórumozásom kezdetén állandóan "kiabáltam", hogy miért, nem tudom /talán, hogy figyeljenek rám???/ és nem is voltam tudatában, csak késõbb fokozatosan szoktam le errõl, a sztem is nagyon kellemetlen szokásról. :)