Téma: Nagy Sándor

síva72 2010 márc. 22. - 14:35:41
(2153/3033)
Barátném nagyon jól összefoglaltad a lényeget. Én már csak annyit tennék hozzá, hogy volt néhány jelenet, ami az újdonság erejével hatott rám - az elõzõ elõadáson ezek nyilván azért maradtak ki, mert zokogtam a röhögéstõl.Például a "Magyarok nélkül" esetében nekem teljesen új volt az a fekete zongora...továbbá az is, hogy Vajk akrobatikus módon lábbal kezeli a hangszert...

Fresia már most aggódik az etikett és Sanyi miatt, amikor nem is látta pl, hogy mit alakítottunk a színház után?? Ha annak tanúja lett volna, sztem megakadályozná, hogy Sanyi belépjen Szeged területére..

A pénteki elõadás elõtt még vennem kell egy csadort. Az ügy nem tûr halasztást!
10/10
marteeka 2010 márc. 22. - 13:12:51 10/10
(2152/3033)
Wow, megtekintettem ezt a parádét, elég meglepõ, hogy Sanyit választották díjátadónak, na meg hogy el is vállalta ekkora felhajtásban.
Szonja nagyon be van skatulyázva igen, ha jobban belegondolunk a színházban is többnyire ilyen szerepei vannak, sõt az életben is elég "szõkenõ" :)
Már amennyire megítélhetem abból az egy-két találkozásból :)


Tõlünk bármi kitelik? Na szép :)))
De Sanyi miatt ne aggódj, egészen más merényletre készülünk még pénteken, de ez nagyon nem publikus. A lényeg, hogy nem Sanyit érinti, és vasárnapra már úgysem marad energiánk, õt is elrabolni :)
10/10
marteeka 2010 márc. 22. - 12:55:12 10/10 Előzmény Hope_Sanders
(2151/3033)
Azért ne ítélj elsõre, nézd meg másokkal is :)
A péntekire nekünk is volt jegyünk eredetileg, az a szo. viszont nem nagyon volt szimpatikus (természetesen Sanyit leszámítva), ezért mentünk inkább szombaton, még ha Sanyiról így le is kellett mondanunk.
10/10
marteeka 2010 márc. 22. - 12:47:49 10/10 Előzmény ildi0711
(2150/3033)
Na, ezt a diszkrét regényt nagyrészt Neked szántam, csak a válasz gombot nem találtam meg. :)
10/10
marteeka 2010 márc. 22. - 12:46:17 10/10
(2149/3033)
Mivel Sanyi is érintett Spamalot téren, annyira nem offolom szét a topikot, ha itt és nem privátban írok Attiláról és a darabról. :)

Én eleve kedvelem Attilát az Anna óta, erre a szerepre viszont látatlanban úgy gondoltam, hogy az elõtte járó generáció biztosan alkalmasabb lehet (Szervét, Szerednyey). Tévedtem, talán még jobban is tetszett, mint Szervét (Szerednyeyvel még nem láttam). Táncban és énekben mindenképpen veri, tulajdonképpen játékban is, szóval kiváló Artúr. Szervét az Szervét, õ egy karakter, aki szintén kiváló, nem is igazán lehet õket összehasonlítani, s ha választani kellene, akkor nehéz lenne. Attila nekem kicsit viccesebb volt talán, nagyon jól táncol (jobban ki tudja hozni a koreográfiák paródia jellegét), és sok olyan apró mozdulata, arckifejezése van, ami miatt szórakoztatóbb, mint Szervét. Szóval szerintem ha egy elõadáson csak miatta gondolkodnál, akkor nézd meg nyugodtan, igen jó királya a briteknek :)

Sanyi valóban kulcsszereplõje a darabnak, nemcsak az általa megformált karakterek miatt, hanem a saját megjelenése teszi a karaktereket azzá, amik. Victorral én sem nézném meg, Feke Pali ellen alapvetõen nem volt kifogásom, sõt kifejezetten kíváncsi is voltam, hogy õ hogyan formálja meg ezeket a karaktereket. Talán ha nem láttam volna elõbb Sanyit, akkor õ is nagyon tetszett volna. Viszont láttam, így õ egészen más szereplõket adott vissza, mint amit ettõl a darabtól "elvárok", Sanyi alakítása után. Különösen Denisznél jött elõ, Sanyi szónoklatát a munkásosztály helyzetérõl, azokat a beszólásokat és fejeket képtelenség utána csinálni.

Az abszolút favorit Molnár Szilvi, bár már elsõre is nagyon tetszett, de most egyszerûen le vagyok nyûgözve, mind hangilag, mind játékban. A második felvonás piros ruhás áriájánál teljesen elszakadt a cérna, ott szó szerint zokogtam a röhögéstõl, míg õ a szerepét kereste.

Hasonlóképp Steve a másik nagy kedvenc, nála mostanra ért be igazán szerintünk, most már baromi jól is táncol, Sívát idézve lubickol a szerepben.

Aki nekünk új volt, Hujber Feri és Galbenisz Tomasz, szintén levettek a lábunkról. Tomasz fizimiskája eleve adott, hogy szórakoztató legyen, és Feri sem maradt el egyáltalán a Serbitõl látott alakításoktól. Külön bakijai is voltak (vagy csak eddig Serbinél nem tûnt fel?), amin jót mulattunk. Alízként például lejött a fejérõl a fejpánt, kínlódott vele egy sort, nem tudta visszarakni, aztán végül kihajította az ablakon :)
Sõt, a hímzõrámáját is sikerült a függönybe beleakasztani (vagy felhímezni? :)), így végül az ott is maradt lógva a függönyön, és a hímzés elmaradt. :)

Ömböli Pál bravúros Patsy, és még attól is jobb II. számú õr. Annál a jelenetnél azt hiszem jobb is, hogy nem Sanyi volt, mert így is folyton rángattam a fejemet, hogy most a II. õr mérhetetlen ostoba ábrázatán röhögjek, vagy az I. számú (Vajk) szerencsétlenkedésén az alabárdjával.

Vajkot még nem is említettem, na de hát azt mindenki tudja, hogy nekünk õ a "the BEST" Sir Robin és Maynard testvér :)))

Szóval Sanyi hiányától elvonatkoztatva rendkívül jól szórakoztunk ismét, a közönség is rendkívüli volt, gyakran megállt a darab, vagy ha nem, akkor meg nem lehetett hallani az ovációtól. Különösen a mögöttünk ülõ párnak tetszett, õk szerintem most láthatták elõször, gyakorlatilag halálra röhögték magukat, de annyira, hogy néha már csak hörgés jött ki a torkukon. Mi meg ezen röhögtünk végig pluszban, hogy õk mennyire röhögnek. Középtájon ült egy nõ, aki valami félelmetes frekvencián visítva röhögött állandóan, attól tartottam, hogy elõbb-utóbb a színpadon lévõk is nevetésben törnek ki a közönségtõl. Na de a bátor lovagok ezt is leküzdötték :)

Szerinted hányszor kell ezt a darabot megnézni, hogy végre ne fájjon utána az arcunk és a rekeszizmaink? :)
A szöveget már kívülrõl fújjuk így is, mégis a látvánnyal együtt gyilkos ez az egész. :)
Beszélgettünk egy lánnyal a másik fórumról, õ már legalább tízszer látta, de még mindig nagyon élvezi. Szóval úgy tûnik, hogy ez megunhatatlan. De annyi bizonyos, hogy depressziókezelésre kiváló. Nagyjából egy órával az elõadás után higgadtunk le annyira, hogy el mertem indulni a kocsival, mert már nem úsztak könnyben a szemeim a röhögéstõl :)
10/10
fresia 2010 márc. 22. - 08:12:54 10/10 Előzmény marteeka
(2148/3033)
Most én lettem lemaradva, annyi olvasni/nézegetni valót tettél fel...
Mindenesetre, örülök, hogy jelentkeztél - bõvebben reagálni késõbb fogok.
Annak is, hogy "újráztátok" a Spamalotot, erre gondolok én is, ha újra megnézhetném, Sanyival, persze, másként látnám a darabot, mint elõször.

Oroszlán Szonjának szintén gratula - kedvelem Õt, jó színésznõnek tartom. :))
Az idõk folyamán a fórumba beleolvasva itt - ott, ahol a neve felbukkant, úgy érzem, eléggé megoszlanak Róla a vélemények, sokan nem szeretik Õt - szerintem a szerepeivel azonosítják, a "buta, nyafka, idegesítõ szõke" - amit a legtöbb filmjében olyan kitûnõen alakít.
A Glamour gáláról egy videó a szomszédból, a vége felé látható rajta Sanyink is - még ezt sem néztem meg:
http://www.glamouronline.hu/glamtvesemenyek/?element=1&sid=198&cid=2

Amit Sanyiról kiemeltél az egyik cikkbõl: valóban jó a "segge" /is!/. :D
Többek között emiatt: JÓL VISELKEDJETEK ÁM 28- án!!! Tõletek bármi kitelik..., kissé aggódom. :( :P


Ildinek "innen" üzenem, hogy én is Sanyi nélkül láttam a Spamalot- ot még tavaly. :((
Hope_Sanders 2010 márc. 22. - 00:49:44
(2147/3033)
én pénteken láttam a Spamalotot, eszméletlen jó volt :D nekem ez volt az avatás, mert még nem láttam. Fogalmam nincsen, a többi szereposztásban milyen lehet a darab, de nekem határozottan ez a pénteki felhozatal lesz teljes mértékben a favorit.
Sanyi pedig eszméletlen volt, annyit röhögtem a szövegein :D de az egész darabon, néha már alig bírtam visszatartani a könnyeimet xD
ildi0711 2010 márc. 21. - 16:46:11
(2146/3033)
Privátban mesélnél egy pár szót Atilláról? Milyen Arthur volt?

Köszi
ildi0711 2010 márc. 21. - 16:44:44
(2145/3033)
Jujjjj, Ti szegények! Sanyi nélküli Spamalot. Jujjjj. Én nem vagyok Sanyi fan, de ebben verhetetlen és nem csak játékban, de hangban is! Mondjuk a másik ketõtt nagyon nem szeretem
10/10
marteeka 2010 márc. 21. - 15:01:30 10/10 Előzmény fresia
(2144/3033)
Bár ez itt off, de gratula Szonjának a díjért, igazán megérdemelte, fõleg ilyen kiváló díjátadóval :)
10/10
marteeka 2010 márc. 21. - 14:58:33 10/10 Előzmény ildi0711
(2143/3033)
Készülünk :)
10/10
marteeka 2010 márc. 21. - 14:55:39 10/10 Előzmény fresia
(2142/3033)
És a sok Spamalot linkrõl se feledkezzek meg, még most is sírva vigadok rajtuk :)
Tegnap újra néztük, sajnos Sanyi nagyon hiányzott a csapatból :(((
Feke Pali is nagyon jó, de Sanyi messzemenõen a legjobb Denisz-Tenisz Galahad, Fekete lovag és Concorde.
A többiek viszont egytõl-egyig a lehetõ legjobbak voltak, smink most sem maradt, és ritka érdekes jeleneteket sikerült felfedezni, amiket legutóbb elröhögtünk. :)
10/10
marteeka 2010 márc. 21. - 14:46:30 10/10 Előzmény fresia
(2141/3033)
Köszi a sok-sok tatai képet, a dalokat is le tudtam tölteni (bár meghallgatni még nem...), de legalább a videókat már megnéztem. Remélem nálunk is lesz ilyen jó hangulat jövõ héten ;)

Elképesztõ Sanyi mennyire pörög (már megint - még mindig), õsszel újabb bemutató, új lemez, lassan talán a film is elkészül már... Egyedül az Adagio-ról nem hallani mostanság.

Nagyon tetszett a Duna tv-s felvétel, jók voltak a dalok is, a riport is. Az RTL Reggelibõl viszont csak a "riportot" és a képeket sikerült megnézni. Nálam is meghal a gép annál a linknél :(
10/10
marteeka 2010 márc. 21. - 14:41:08 10/10
(2140/3033)
Még egy kapcsolódó cikk lemaradt:

http://www.stop.hu/articles/article.php?id=619034
10/10
marteeka 2010 márc. 21. - 14:40:09 10/10
(2139/3033)
Itt pedig elképesztõen (sok) jó kép van, külön hozzászólást érdemel. Gratula a fotósnak - no meg aki megtalálta a szomszédok közül :)

http://www.gbfoto.hu/fotoalbum.php?a=2010-02-25_madach_szinhaz_sors_bolondjai
10/10
marteeka 2010 márc. 21. - 14:38:07 10/10 Előzmény fresia
(2138/3033)
Végre áttanulmányoztam ezt a halom anyagot az elmúlt kb. két hétbõl. Minden tele a Sors bolondjaival, ezek a képek/cikkek azt hiszem itt még nem voltak:

http://www.kultissimo.hu/index.php?option=com_content&task=view&id=1216&Itemid=89

http://kulturport.hu/tart/cikk/f/0/64962/1/kultura/Sors_bolondjai_a_Madach_Szinhazban

http://foto.szinhaz.hu/main.php?g2_itemId=10131


Ebbõl pedig lenne némi kiemelnivalóm :)
http://www.mixonline.hu/Cikk.aspx?id=37237

"Nagy Sándor az alfahím. Tiltakozása és szerelme egyformán hihetõ. Noha neki van a "legjobb segge", ezzel nem él vissza, mert inkább a tetteivel hódít."


http://www.theater.hu/index.php?mode=galeria&sorozat_id=3331&sub=sorozat&id=3331

http://ranafoto.gportal.hu/gindex.php?pg=28025749&gid=2669254
10/10
marteeka 2010 márc. 21. - 14:34:58 10/10
(2137/3033)
Khm, khm... még 8 napon belül vagyok... Szóval megkésve, de nagyon boldog névnapot Sanyinknak így utólag :)
10/10
fresia 2010 márc. 21. - 08:31:23 10/10
(2136/3033)
Újabb képek Sanyiról a honlapon:
http://www.nagysandor.com/

:))
10/10
fresia 2010 márc. 21. - 08:29:41 10/10 Előzmény ildi0711
(2135/3033)
Köszi, Ildi! :)
ildi0711 2010 márc. 20. - 12:25:41
(2134/3033)
Sziasztok!

Ha szeretnétek egy fantasztikus musical drámát látni akkor nézzétek meg a Rebeccát! Olyan élmény volt, amit nem lehet szavakba önteni.

Bocsi az offért!