Téma: Nagy Sándor

10/10
nina3 2010 nov. 07. - 15:10:44 10/10
(2713/3033)
Ne kérj elnézést :) A vélemények arra valók, hogy elmondják azokat:)
Ráadásul van ami változik, van ami állandó, van amit a pillanat befolyásol, miegymás :)
Most hogy már én is cd tulajdonos lettem (szerencsémre elõbb mint reméltem), másképp tudok nyilatkozni és bevallom a véleményem nem azonnal alakult ki, változott, alakult, vándorolt.
Mikor elõször hallgattam meg, elkövettem azt a hibát, hogy egyhuzamban ment le és nem volt alkalmam figyelni rá, mert csak takarításhoz ment aláfestésnek. Elsõ hallásra nagyon hasonló érzések leptek el, mint téged. Olyan szép volt, jó volt, de vmi hiányzott. Lement, de nem kerített a hatalmába. Aztán második körben fülhallgató, és végre tudtam, figyelmi a szövegre a dallamra, mindenre. Aztán mostanra a kb. 43573. hallgatás után:) így viszonyulok a számokhoz
10/10
fresia 2010 nov. 07. - 13:43:59 10/10
(2712/3033)
Az imént újra elolvastam a CD- vel kapcsolatos hozzászólásaitokat és egyben válaszolnék azokra.
Még mielõtt megköveznétek, megkövetlek benneteket, azaz elnézést kérek azért, mert elõször elhamarkodottan mondtam el/írtam le a véleményemet. :( /Sanyitól is elnézést kérek, de inkább majd személyesen, 14- én. :D/
Azóta többször meghallgattam a lemezt - és igen, úgy lett, ahogy Marteeka mondta nekem, már a fülemben vannak ezek a dalok. :)))
... és azzal abszolút egyetértek, amit mindkettõtök megemlített, hogy nem az unalomig ismert slágereket vártam Sanyitól, nem is hasonló feldolgozásokat, mint az Adagio profilja /klasszikus hangszerelés, nagyzenekari kíséret, és kimûvelt hangú elõadásmód/, én sem vártam el, hogy úgy énekeljen, mint egy musicalben, de elsõ hallásra némely számnál, úgy éreztem, hogy nem találta el a megfelelõ hangot, de valószínûleg ebben is tévedtem, mert most már nem hallom úgy azokat sem. :)
A gondomra nem jöhettetek rá, mivel nem fogalmaztam meg azt, itt a topikban sem.
Az elsõ csalódást az okozta nálam, hogy Sanyi nyilatkozataiban sorra azt szerepelt, hogy egy másik oldalát mutatja meg és azt, hogy mi van még benne - azt hiszem, félreértettem és hasonló ún. színészdalokat vártam Tõle most, amilyenek pl. Kern András vagy Básti Juli - Cserhalmi György régebben kiadott lemezein vannak... /Ebbõl is kiderülhet, hogy nem a hangjával nem voltam kibékülve - a színészdalokhoz inkább az egyéniségüket adják hozzá a mûvészek, nem igényelnek még igazán valódi énektudást sem./
Nos, a bennem kialakult elvárásban volt a hiba - tévesen értelmeztem Sanyi nyilatkozatait az új lemezrõl. Nem ezt kaptam -ezért lett hiányérzetem, amit magamnak köszönhetek.
Szépek ezek a jobbára szerelmes témájú dalok, szívesen hallgatom a jövõben is valamennyit. :)))
De annyi bennem maradt a csalódottságból, hogy szívesen vennék a jövõben olyan összeállítást lemezen Sanyitól, amihez a valódi énjébõl is hozzáad valamit - erre az elõbb említett "színészdalokat", amit esetleg külön a részére írnának, alkalmasnak vélném.
CD- t kiadani manapság, tudjuk, nem üzlet, lehet, hogy most is tévedek - úgy hiszem, hogy még különösebb propaganda értéke sincs, pl. a színházlátogattság növelése érdekében (enélkül is így telt házzal mennek a darabjai. :)/.
Ez valóban egy örömlemez, számára éppúgy örömszerzés céljából készülhetett, mint a mint a mi részünkre.
Köszönöm neki, mint ahogy a borító belsõ oldalán elsõként Õ is, egy kedves gesztussal a nekünk, a lemez megvásárlóinak tett köszönetnyilvánítást. :)))
... és egyetértek azzal is, amit Nina megfogalmazott: nem a hang számít csak, hanem az egyéniség, a "mi" Sanyink pedig õszintén kedves, közel áll hozzám is a személyisége, a kisugárzása, megnyilvánulásai a színpadon és azon kívül is - ez az a plusz, amiért rajongóivá váltunk... :)
Nem beszélve most a férfiúi sármjáról, pedig az sem elhanyagolandó... :P :D
Ratoncito - ne izgulj - nagyon szép, tartalmas lemezt fogsz nemsokára hallgatni. A tanulmányaid sokkal fontosabbak, mint amit ígértél nekünk - ráérsz vele - mi, remélem, itt leszünk... :)
Apropó: sikerült a nyelvvizsgád?? :)

Remélem, sikerült mindent érthetõen megfogalmaznom, amit szerettem volna volna - attól viszont tartok, hogy teli lesz vele egy egész oldal... :( :)
10/10
marteeka 2010 nov. 06. - 21:57:09 10/10 Előzmény fresia
(2711/3033)
Nos, meghallgattam én is a lemezt :)))
És teljesen másképp látom, mint te. Nekem az egész nagyon új, és Sanyinak ezt az oldalát én még valóban nem ismertem. Lehet, hogy Tatán gyakran énekelnek poposabb slágereket is, de nekem nem sok alkalmam volt ilyen "populárisabb" zenét hallani tõle. Talán emiatt tartom újdonságnak. Másrészt a Vigyázz rám-on kívül én egyik számot sem ismertem, feldolgozás ide vagy oda, szóval nekem tényleg teljesen új. :)
Ennek egyébként örülök is, alapvetõen nem rajongok az örökzöld slágerek kilencszázadik feldolgozásának, akármennyire is jó adott dal, nem kell azt mindenkinek elénekelnie céltalanul.

Még csak egyszer, felületesen hallgattam meg, szóval a véleményem még nem végleges :)

Ami tetszik: a számok többségének a hangszerelése, ritmusa, egyáltalán a hangzása, a zene
Ami nem tetszik: pár számnál a szöveg (nem annyira tartalmilag, ritmikailag kiénekelhetetlenek a szótagok némelyik sornál és idegesítõ, amatõr, öncélú), illetve 1-2 számnál nem értem, miért került a lemezre... környezetidegenek: pl: Tánc nélkül nem élsz - a Fásy mulatósban hallani ilyesmit, ami nem feltétlenül azt jelenti, hogy nem jó, csak furcsa a többi mellett a sorban.

Általánosságban én meg vagyok vele elégedve, a legtöbb mai magyar poplemez mellett megállja a helyét simán, fülbemászó dallamok, többnyire értelmes szövegek, kellemes zene. Ja, és még kellemesebb énekhang :)
Nekem tetszik, hogy így énekel Sanyi, a nagy musical magasságok + Adagio után jó ez a természetes, simogató, bársonyos hangszín. Sõt. Tartottam ettõl a lemeztõl kicsit, de részemrõl egy nagy bravo. Bár, lehet csak a szórványos latin hangzás vett le a lábamról, attól mindig elgyengülök :)))
10/10
ratoncito 2010 nov. 06. - 21:37:18 10/10
(2710/3033)
Egy kis idõre eltûnök és máris tele a fórum:D.... Én már láttam a Jutalomjátékot tavaly karácsonykor,nekem nagyon tetszett,ami mondjuk nem volt nehéz,mert Gálvölgyit-Hernádid szintén nagyon szeretem, és nagyon jók is voltak mindhárman,de hogy õszinte legyek(magánvélemény) Balázsovits Edit elég pocsék volt benne
Az Ördöglakatot is azért várom ennyire mert nagyon örülök,hogy pont õk ketten lesznek benne...Nekem még arra sajnos nincs meg a jegyem,pedig már szeptember óta erre várok,de egyszerûen a suli miatt nem tudom,hogy mikor lenne jó...a januári idõpontok a vizsgaidõszakomba esnek,utána meg szinte csak hétköznap van elõadás,amikor meg ugye Szegeden vagyok:(...ugyhogy nem tudom mikor tudok arra menni,de semmiképpen nem hagyom ki.
A CD-t már én is megrendeltem,jövõ héten ha hazamegyek akkor vehetem át... Fresia most egy kicsit megijesztettél azzal,hogy neked egyenlõre nem jött be annyira...
Jövõ héten elmegyek megvenni a dec.15-i bulira a jegyet,már alig várom azt is:D
(amúgy Nina,Fresia: holnap átküldöm az ígért videókat,nem felejtettem el,csak sajnos nem volt idõm még elküldeni-ami azt illeti annyira nem volt idõm, hogy még én se néztem meg mindet!- de holnap pótolom)
10/10
fresia 2010 nov. 06. - 19:30:38 10/10 Előzmény nina3
(2709/3033)
Nem hinném, hogy változni fog a véleményed, vagy ha mégis inkább pozitív irányba - az enyém is azt tette. :)
Most csak a tegnapi Teadélután linkjét teszem fel, holnap reagálnék csak bõvebben a hozzászólásodra.
Kb. 28:00- tól jön Sanyi:
http://videotar.mtv.hu/Videok/2010/11/05/17/Teadelutan_2010_november_5_.aspx
10/10
nina3 2010 nov. 06. - 14:24:31 10/10
(2708/3033)
De mindenesetre kíváncsi vagyok magam is változik-e a véleményem - és ha igen, milyen irányba - ha már cd tulajdonos leszek :)
10/10
nina3 2010 nov. 06. - 11:15:59 10/10 Előzmény marteeka
(2707/3033)
húúú de jó dolga van vkinek! :D
remélem azért majd útólag elárulod mi a szupertitkos meglepid :)
Mindenesetre jó szórakozást, bármi legyen is - a hozzászólásodból ítélve nagggyon jóóóó lesz :)))
10/10
nina3 2010 nov. 06. - 11:08:07 10/10
(2706/3033)
Sajnos az én cd-met csak jövõ hétre ígérik, így objektíven nyilatkozni még nem tudok, csak elõzetesben. Youtube-on rákerestem arra az 5 számra, amirõl tudom, hogy külföldi feldolgozás (4 amit a cikkben olvastam, meg egyet amirõl tegnap nyilatkozta, hogy a bonus track). Ezenkívül ugye ismerem a tegnap elhangzott dalt, és a duettet. Ez ugye 7 a 13-ból, amit valamilyen formában megismerhettem.
Amit nyilatkozott (amit te is írtál), hogy szeretné új oldalát megmutatni, én más szempontból néztem mint te (talán ezért nem is "készülök rá annyira" és nincsenek "elvárásaim". Én akkor is és most is azt gondoltam, hogy nem hangilag, hanem érzelmileg szeretne mást adni magából. Végülis ez a cd a saját születésnapi ajándéka saját magának. Talán megengedhetõ neki, hogy ne akarjon hangilag akkorát szerepelni mint egy musical fõ dalában, vagy mint egy komolyabb adagio-s számnál, stb.Én azt érzem (és ezt számomra a tegnapi dal is alátámasztotta), hogy most baromira élvezi amit csinál, totál felszabadult, végre nem azt teszi amit elvárnak tõle, hanem amiben jól érzi magát. Tegnap a dal alatt gyakorlatilag végig mosoly bújkált az arcán és meg nem állt a lába. Barátnõmmel sokat beszélgettünk róla, hogy miért szeretjük annyira. Lehetne vitatkozni, hogy neki van-e a legjobb hangja, vagy hogy hányszor hallunk hamiskásabb hangokat, de rájöttünk, hogy nem ez a lényeg, nem ez a fõ - legalábbis nekünk és nála. (és ez persze nem zárja ki, hogy imádom a mély, néha suttogó hangjait, amitõl libabõrös leszek a szó legjobb értelmében). De amit igazán szeretünk benne (és amiért anno mondtam, hogy jobb szeretném a koncerten a farmert), az az amikor "nem akar nagyot énekelni", "nem akar minden hangra kínosan ügyelni", hanem csak összeáll a haverokkal és jól érzi magát, mint egy kareoke partyn. Ezért nagy kedvenceim mikor Mázs-al és Dolhaival rokizik, vagy megtáncoltatja a lányokat (Siménfalvit, Janzát, Vágót, Pellert, stb.). Én azt szeretem, mikor élvezi a színpadot. Nekem igazán akkor talál a szívembe :) Én elõzetesben úgy érzem, hogy nagyon jól fogom érezni magam a koncerten, mert ha minden szám alatt ilyen lelkes lesz, mint tegnap, nálam nyert ügye van. Még anno a naptár megjelenésekor feltették azt a kérdést (vagy vmi hasonlót), hogy kinek milyen a Nagy Sanyi (persze ott a képek kapcsán, hogy mitõl Sanyis egy kép). Nekem olyan, hogy legyen pontos, tiszta hangú és mûvészi az elõadásokon - ott mûvészileg adjon bele mindent. És legyen felszabadult, mosolygós, táncolós, örömteli mikor koncertezik - ott adja önmagát, azt a vidéki kedves srácot akit nagyon szeretek benne. A szomorú számokat pedig úgy énekelje, mint a Kérlek ne menj el utolsó verziójában (nem az adagio, nem a gála, hanem a legfrissebb) az utolsó két sort. Ne is énekelje, hanem inkább mondja, suttogja - és akkor engem már taccsra vág :)
De persze mindenkinek más, mindenki mást vár, érez, gondol, stb. - ahogy azt már az elõadások kapcsán is megbeszéltük és pont erre jó ez a fórum, hogy mindenki kiöntheti a lelkét :)
Huh. Bocs a hosszúságért.
10/10
fresia 2010 nov. 06. - 08:40:10 10/10
(2705/3033)
... és elnézést az iménti hozzászólásaimban ejtett sok hibáért is, pechemre még visszaolvastam :P, nagyon sietve írtam, de most inkább már nem javítanék, pedig bõven lenne mit. :(
10/10
fresia 2010 nov. 06. - 08:31:42 10/10
(2704/3033)
Persze, hogy Kecskeméten lesz Attila, méghozzá ma, 6- án, Bordás Barbarával. :)
Elírtam, elnézést.
10/10
fresia 2010 nov. 06. - 08:28:34 10/10 Előzmény marteeka
(2703/3033)
A honlapon a rajongói fotók megjelenítéséhez: nagyon komolyan válaszoltál, köszönöm szépen, bár én sokkal inkább tréfálkozásnak szántam, amit tegnap errõl írtam. :)
Nem zavar, hogy Ti vagytok "ott" állandóan /csak egy kicsit. :P :D/, de az biztos, hogy a szemüveges majmomat mindig viszontláttam!! Talán nemcsak a automata végezte akkkor a fotók megjelenítését, a webmesternek /is :)/ "megtetszett" /vagy éppen séggel azért, mert "utálta":P/, a szerintem már olyan csúf majom, ami "már szinte szép"... és kicsit besegíthetett a számítógépnek. :P :D
A szilveszterekhez: tudom, hogy az Ördöglakat januárban lesz csak - ezt a színházi élményekben bõvelkedõ éveteket nem is lehetne másként/máshol zárnotok Sívával, csakis egy színházban, egy jó darab megtekintése után. :)))
Jövõre pedig sorra kerül a Jutalomjáték is - Ti biztosan nem fogjátok kihagyni... :)
10/10
fresia 2010 nov. 06. - 08:15:49 10/10 Előzmény marteeka
(2702/3033)
Sanyi lemezérõl az elsõ reakciómat már tudod, kb. annyit mondanék most itt, hogy hááát... :S :(
Csak egy keveset bõvebben, mert el kell mennem otthonról:
megint a "túlzott elvárások", a "nagy rákészülés" lenne a ludas azért, hogy nem tetszik maradéktalanul - nem tudom.
Zeneileg nem szeretném megítélni abszolút laikus lévén - bár, hogy õszinte legyek, még a nyilvánvaló elfogultságom ellenére is úgy érzem, hogy Sanyi "hangban" is sokkal többre képes ennél.
Megismétlem, amit este telefonon mondtam neked: valahogy úgy érzem, hogy amit Sanyi már annyiszor nyilatkozott a CD készítése kapcsán(személyesen is hallottam ezt Tõle, amikor a lemez felõl érdeklõdtem egyszer) - olyan oldalát szeretné megmutatni ezzel, amit még eddig nem ismerhettünk és "benne" van - ez nem jött le, legalábbis számomra egyáltalán.
90 %- ban szerelmes számok vannak a lemezen, szerintem azok is legfeljebb közepesnek mondhatóak, nem különösebben átütõek.
A legjobban most a Rossz játék, a címadó dal, a Szavak, a duett Gallusz Nikivel, a Szívemben bomba van, és a Tánc nélkül nem élsz, a Vigyázz rám tetszenek.
Talán többszöri meghallgatás után másként fogok vélekedni - abban bízom, hogy a fülembe (szívembe :)/ "másznak" a dallamok. :)
Várom a Ti véleményeiteket...
10/10
marteeka 2010 nov. 05. - 20:32:31 10/10
(2701/3033)
Ezen a fejszén mekkorát derültem :))))
Kíváncsi leszek a reakciódra, no meg a cd-re is, nekem még nincs a kezemben. :(

Síva nevében is köszi a gratulációt, bár az Ördöglakat januári elõadás, a szilveszteri programunk ettõl sokkal nagyobb "húzás", s ezt is õ intézte. :))) Egyelõre titkos, de olyan helyre megyünk, ahová hivatalosan nem is árulnak jegyet :)))

Nem Kecskemétre jön novemberben Attila??? Szegedrõl nem is tudok :S

A Jutalomjátékot mindig úgy terveztük, hogy valami "nagy" eladás elõtt/után, szóval egy napra beütemezni, ha már úgyis Bp-en leszünk. Sajnos eddig soha nem jött ki úgy a lépés, hogy másik elõadás napján játszották volna. Azért jó lenne pedig megnézni.

A rajongói fotók kapcsán pedig szerintem automatikusan a rendszer azokat mutatja, akiket "felismer", hogy te is kapcsolatban vagy velük. Én mindig látlak téged is, Sívát is, magamat sosem. Síva pedig engem lát állandóan... Szóval szerintem magadat hiába is várod, bár azt nem értem, hogy régen akkor miért voltál ott, de biztosan nem a majmos kép a felelõs :)
10/10
fresia 2010 nov. 05. - 20:11:50 10/10
(2700/3033)
Nagyon remélem, én is, hogy nem változik a Csoportterápia szereposztása, hiszen a mostani már "nyerõ" volt. :)
http://www.vivalamusical.com/news.php?id=csoportterapia_1102&selected_language=HUN
10/10
fresia 2010 nov. 05. - 20:07:10 10/10
(2699/3033)
Úgy, hogy tegnap nem voltam a városban este 6-ig, akkor zár ugyanis a könyvesbolt.
De most már nálam van a CD - nem hallgattam még meg - tartogatom egy kis ideig... nem is tudom, miért? :S Mint a csokoládét, elõbb nézegetem, "szagolgatom"... :)
Egy látszólag jelentéktelen apróság máris megtetszett benne: azonnal fel tudtam nyitni, olló > kés > fejsze segítsége nélkül a celofánborítást, csak úgy, ahogy azt mindig kellene, de igen ritkán szokott sikerülni nekem. :P :)

Gratula a jegyedhez és a barátnõdhöz! :))) Nagyon klassz szilveszteretek lesz az idei. :)
Sõt, novemberben Dolhai Attila megy Szegedre, decemberben, egy szavatokba került, Sanyival fogtok találkozni.... /Irigy - irigy - irigy vagyok, megint. :(( :)/

Lányok! A Jutalomjáték címû darabot nem látta közületek valaki??

Marteeka, Síva, Ratoncitó! Olyan bosszantó számomra, hogy akárhányszor benézek Sanyi honlapjára, a legtöbbször, szinte mindig a Ti arcképeteket látom a Faceebok Rajongói Club fotói között, az enyémet sosem - fõleg, mert amikor, mint "majom" "szerepeltem" ott, akkor gyakorta megjelent az a fotó... :((( Vissza kell tegyem a majmosat? /Van gondom, nem mondom :P :D/
10/10
marteeka 2010 nov. 05. - 15:20:35 10/10 Előzmény nina3
(2698/3033)
Nem vagy semmi, az ötlet kapcsán én is belenéztem a "kezdetekbe", de kb. 5 oldal után feladtam :)
10/10
marteeka 2010 nov. 05. - 15:19:26 10/10
(2697/3033)
Hogy tudtad ott árválkodni hagyni a cd-t a boltban???? Te jó ég!!! :))))))))

Bravo a Csoportterápiának, remélem marad az eredeti felállás szereposztás-ügyileg!

Egy kis Ördöglakat:
http://www.youtube.com/watch?v=Ui-pOR_g9nw
És mint kiderült, nekünk is megvan az elsõ soros jegyünk rá, csak Síva eddig titkolta :)

Ennek a szilveszteri programnak úgy megörültem, azt hittem Pesten és 31-én lesz, talán eljutottunk volna, mert úgyis ott leszünk. Így viszont 3 nappal elõtte Szentendrére menni ünnepek között esélytelen :((( De nem reklamálok, december 15-én úgyis "házhoz" jön Sanyi :)
10/10
fresia 2010 nov. 05. - 09:29:59 10/10
(2696/3033)
Lányok, nem lenne kedvetek Sanyival elõszilveszterezni? :) Elõtte egy szép szentendrei séta, hmmm, elképzeltem most..., bizony nagyon jó lenne... :)
A honlapról:
Musical Est
december 28. 19:00-tól 21:30-ig Helyszín: PMK Színházterme
Cím: 2000 Szentendre Pátriárka u. 7
Telefon: +36 26 310222
E-mail: pmk@ella.hu
Web: http://www.pmk.hu/ Fellépõk:

Janza Kata,
Szabó P. Szilveszter

és Nagy Sándor

Megkaptam az sms- t, hogy mehetek a lemezért még tegnap, de csak ma érek rá átvenni, emiatt nem írok róla...
10/10
fresia 2010 nov. 03. - 20:51:19 10/10 Előzmény nina3
(2695/3033)
Húúú, képes voltál végignézni a topikot?? :O :)
Nem kis teljesítmény... már gondoltam arra én is, hogy vissza kellene olvasni... talán érdekes lenne... Csak az a baj, hogy új dolgokra is kevés az idõ. :(
Ne viccelj, eddig is hoztál ide eleget. :)))
Na, ott tartok, ahol elkezdtem, javítok megint: 2. helyezett lett A fabáb c. musical, nem harmadik, pedig emlékeztem is rá, vajon miért írtam harmadikat? :S
Rendeltem már így, hogy nem futárral, hanem az üzletbe könyveket - azokat is rendben megkaptam másnap.
Jó éjt! :)

Egy a régiekbõl - képes ilyen csúnya is lenni??? :D
10/10
nina3 2010 nov. 03. - 20:23:50 10/10
(2694/3033)
Örülök ha néha én is hozhatok vmi hasznosat :)

Amúgy a javaslat hatására tényleg kitartóan visszanéztem az elmúlt majdnem 3000 hozzászólást és tényleg gyöngyszemekre akadtam, köszönöm mindannyiótoknak.

Cd-még nincs, de miután újabb boltokban próbálkoztam hiába, a hozzászólásod megerõsített abban, hogy hajrá internet. Megrendeltem én is valószínûleg ugyanazon nagy könyváruházban :D