Téma: Napóleon

10/10
Rákász Béla 2023 nov. 27. - 10:21:57 10/10 Előzmény bonifacio
(19/99)
Látom, nem értettél meg belőle semmit! Ez nem egy tényfeltáró dokumentum film, hanem egy olyan film, ami bemutatja a Napóleon emberi oldalát is. Meg azt, ami a legszebb a világon, hogy az igazi SZERELEM MI MINDENRE KÉPES! Tehát ez egy háború ellenes művész film! 10/10-es!
Zseniálisan bemutatva a háború összes borzalmár és értelmetlenségét, és azt is, hogy csakis a szerelmenek van/volt érelme.
1/10
bonifacio 2023 nov. 27. - 00:25:54 1/10
(18/99)
Történelmi tévedésektől hemzseg, a karakterek nagyon leegyszerűsítettek, Napóleon igen összetett személyisége egyáltalán nincs kibontva. A téma hemzseg az izgalmas eseményektől, hát azokat mind sikerült kihagyni. Ehelyett hiteltelen melodrámát és brutális csatajeleneteket nézhettünk 2,5 órán keresztül. rég vártam ennyire filmet, de hatalmas csalódás volt.
WD-40 2023 nov. 26. - 21:35:21 Előzmény Imre herceg
(17/99)
"Josephine" azaz Vanessa Kirby csak 35 éves, szemben Joaquin Phoenix-szel, aki 49. A valóságban Josephine 6 évvel volt idősebb Napóleonnál. Emiatt sem szerencsés a szereplőválasztás szerintem. Vagy a fiatal Napóleont kellett volna egy kb. 30 éves színészre bízni.
8/10
Fő kritikus úr 2023 nov. 26. - 20:01:22 8/10
(16/99)
Elöző kritikámnál az oppenheimernek adtam volna meg az oscart de most itt van ez a film ès az oppenheimer vègre vetèly társa lelt.Bár nem mutatták be minden csatáját a lènyeget kiemelte ès meg ütötte a mèrcèt mèg hozzá olyan erősen amilyen erővel csak lehet.Joaquin Phoenix ismèt nagyot alakított . Viszont elèg naturális (szex jelenetek/vèr). Nekem bejött 10/8
Emerenz2 2023 nov. 26. - 11:40:52 Előzmény Imre herceg
(15/99)
köszi, pont ezek voltak az előzetes félelmeim, és sajnos beigazolódtak, megspóroltam a mozijegyet és az időt. Szomorú, hogy a hollywoodi mágnások ennyire nem fogják fel, milyen volt a régebbi századok európai kultúrája, és pl. egy Johhny Deppel játszatnak el egy francia barokk uralkodót, olyan is lett... bár Ridley Scott angol, de ezek szerint még nekik se megy. Elszállt filmesek.
lunwenhelp 2023 nov. 26. - 06:59:16
(14/99)
online course proxy platform http://www.meeloun.com/
10/10
Ledina 2023 nov. 25. - 23:30:17 10/10
(13/99)
Zsenialis film, lenyugozo alakitasok, fantasztikus képi vilag, dinamikus, lenduletes alkotas, alapfilm!
5/10
blood.1 2023 nov. 25. - 22:10:42 5/10
(12/99)
Ebből a filmből nem igazán válik érthetővé, hogy miért alakult ki a Napoleon személye körül kultusz . Nem mutatják be fondorlatos, stratéga oldalát, a leveleiből megismert szerető oldalát és nem ad magyarázatot a korzikai rém becenevére sem. Nekem túl primitívre és olyan semmilyenre sikerült az ábrázolása. A feleségével való kapcsolata is hiányosan került bemutatásra, egyszer még az úri társaságban ejtenek pár szót, legközelebb lekenyerezi, röviddel után pedig már Egyiptomban írja szerelmes leveleit élete értelmének.
9/10
Tibericus 2023 nov. 25. - 20:37:56 9/10
(11/99)
Scott ismét nagyot alkotott, 1 mp unalom nincs benne. Lenyűgöző film, 200 évet röppentett vissza sz időben.
8/10
Pimpalini 2023 nov. 25. - 18:15:44 8/10 Előzmény Imre herceg
(10/99)
A császárt tulajdonképpen önmaga karikatúrájaként ábrázolják. Egy-két jelenet tényleg röhejesre sikerült.
4/10
Imre herceg 2023 nov. 25. - 18:00:31 4/10
(9/99)
Olyan hollyoodi film, angol történelemszemlélettel. Az angolok szörnyetegnek szeretik látni Napoleont, - hát a film egy szörnyetegnek is ábrázolja.

A film szerint Napoleon megkeseredett és szófukar vénembernek született és akként is halt meg, - nem volt soha más arca. Legalábbi Joaquin Phoenix-nek más arcát nem sikerült megmutatnia.

Ugyan a felolvasott levelekből (megint egy hollyoodi eszköz: ha már nem tud valamit filmes eszközökkel ábrázolni, akkor alánarrálja), szóval a Josephine-hez írt levelekből azért kirajzolódik egy szenvedélyes és fogalmazni is jól tudó ember képe, - Joaquin Phoenix inákbb egy hallgatag bunkót ábrázol. Alighanem ő nem is tud mást.

Azokon a jeleneteken nagyon vissza kellett fognom a röhögésemet, amikor a a fiatal Bonaparte Josephine-ne udvarol. Az életben Napoleon ekor 25 volt, Joaquin Phoenix 49 (bár inkább 59-nek néz ki). Phoenix öreges-mereven és szótlanúl ül, megfáradtan nézegeti Beauharnais özvegyét, aki kínjában kacérodni ezd vele...

Ez a szótlan bunkóság azután végig megmarad, ameddig Waterloo alatt már hozzáérik az eljátszott szerephez. Tényleg van vagy 20 perc, amikor a figura hiteles.

Egyáltalán nem a történelmi hitelességgel van baj, hanem az egész történet hiteltelenségével.
Miért rajongtak érte a katonái, - de az egész francia nép is?
Mi volt benne az a tűz, ami nem hagyta nyugodni?
Miért éppen Josephine volt az egyetlen szerelme? Mi tartotta őket össze?
Milyen volt legendás munkabírása, amikor egyszerre olvasott, diktált és vitatkozott három másik emberrel 3-4 teljesen különböző témában?
Mi volt Napoleon titka?

Mindez a filmből egyáltalán nem derül ki.

Pedig Joaquin Phoenix-en kívül a többi színész aránylag nem is rossz. Josephine bőven 40-n túl is szép és vonzó, Sándor kamaszos sármőr... A díszletek pazarok, a csatajelenetek lenyűgözőek.

Minden benne van, amit Hollyood értékel, - csak művészet nincs benne.
8/10
Pimpalini 2023 nov. 25. - 17:59:48 8/10
(8/99)
Ebből a filmből két dolog mindenképp lejön: a rendező angol, s gyakorlatilag feministának is mondható. :)
Ha mai, élő személyről szólna ez a film, felérne akár egy karaktergyilkossággal is.

Egyébként a látvány miatt, s mivel történelmi film, szerintem érdemes egyszer megnézni.
7/10
Popcorn menü 2023 nov. 25. - 13:28:52 7/10
(7/99)
Élvezhető, de mindenképp moziban, mert az élmény elsődleges forrása a látvány. Életrajzinak nevezni a filmet, amiben szóba sem kerül a Code Napoleon, az építészettel, tudományokkal való foglalatosság? Történelminek, miközben fel sem merül, hogy a felvilágosodást képviselte, míg a legtöbb ellensége a feudális berendezkedést és előjogokat védte? Háborúsnak úgy, hogy a "népek csatája" említést sem érdemel?
7/10
-Feri 2023 nov. 24. - 19:20:36 7/10
(6/99)
Egyszer meg lehet nézni. Hosszú film, de így is sok minden kimaradt belőle, viszont amit mutattak Napóleon életének meghatározó mérföldköveiből, azt is igyekeztek rövidre fogni. Kicsit az volt az érzésem, mint a Gyűrűk Ura filmeknél is volt, hogy lehetett volna ezen még bőven mit mesélni, talán lesz belőle valamilyen bővebb változat is. A magánéletéből viszont nekem már túl sok is volt, a játékidő nagyobbik részét ez vitte el. A csaták szerintem látványosak (bár mások szerint nem), viszont érezhetően nem a hadjárataira fektették a hangsúlyt, bár én nem bántam volna.
7/10
vki69 2023 nov. 24. - 16:59:31 7/10
(5/99)
Nagyon szép kosztümös film de egy kicsit a szoknyára koncentrál.. Tehát NApoleon párkapcsolatai szemszögéből mutatja az életét.Így a háború taktikai oldala sem jelenik meg eléggé csak a politikai közmegegyezésen alapuló uralkodása felemelkedése stb.. Ezért Van benne azért gondolatiság, vagyis a történelem órai tanulmányok kicsit árnyaltabbak lesznek..!
9/10
Cukros csirkecomb 2023 nov. 23. - 19:47:06 9/10 Előzmény Keresztapa42
(4/99)
Én nem csalódtam benne. Szerencsére nem "Oscar-éhes" az alakítása, inkább emberi, életszerű lett a karaktere.

A film szerintem jó: testközelbe hozza Napóleon korát és sorsát. A lovaknak remélem, nem esett baja. Kíváncsi leszek a werk-felvételekre. A csatajelenetek erősek. Levonhatjuk a következtetést, hogy hülye játék a háború.
Kritikán felüli 2023 nov. 21. - 12:00:13
(3/99)
Külföldi kritikusok szerint: https://youtu.be/n6sp85LDfUc
andtom 2023 nov. 16. - 13:20:57
(2/99)
Igen, én is nagyon várom a filmet.
Keresztapa42 2023 szept. 21. - 14:38:39
(1/99)
Joaquin Phoenix remek színész, remélem nem fogunk csalódni.