Téma: Napos oldal

moda101 2013 febr. 07. - 10:17:27
(58/198)
Nagyon tetszett a film szórakoztató, de némi mondanivalója is van, szívesen ajánlom mindenkinek, aki ki akar kapcsolódni :) 10/10 A színészek fantasztikusak, nagyon jó oz operatõr, teljesen természetes az égész. Nekem De Niro viszi a pálmát, tüneményes ez a babonaõrület:D:D Szerintem túlzás ez a rengeteg oscar jelölés, kíváncsi vagok mibõl lesz díj, én szívem szerint max. De Nironak adnék:)
10/10
beo71 2013 febr. 06. - 14:58:13 10/10
(57/198)
Egy film, amin sírhatsz-nevethetsz, lehangol-felvillanyoz, igazi hullámvasút, de minden percében elvarázsol.10/10.
Simán bele lehet szeretni Jennifer Lawrence-be ( gondolom a hölgyek, most Bradley Cooper-t ölelgetnék agyonra ), minden színész óriási, igazi hús-vér emberek, gondolom a forgatókönyv teszi, hogy még a pár percet kapó színészek is nagyon ott vannak.De Niro fején szakadtam, aztán meg simán elbõgtem magam.Gáz ? Nem érdekel.
Teljesen fel vagyok dobva és Jennifer Lawrence-t akarom!
10/10
somebody08 2013 febr. 06. - 03:05:48 10/10
(56/198)
Vicces, hogy egyesek a rendezõ szemére vetik, hogy gõze sincs a pszichiátriai zavarokról, pedig azért nyúlt ehhez a forgatókönyvhöz, mert a saját fia is bipoláris zavarban szenved. Russell fia egyébként szerepel is a filmben, õ a srác, aki tanulmányozni akarja Bradley Coopert.
Amúgy én Philadelphia Eagles szurkolóként ültem be és lenyûgözve jöttem ki, nagyon tetszett a film, bár a feliratban volt néhány pontatlanság. Mivel követtem az Eagles 2008-as szezonját, tudtam, hogy kb mire számítsak, de a moziban ülve teljesen elfelejtettem. A phildelphiai sportõrült családtól kezdve a két beteg fõszereplõn át mindenki hihetetlenül jól rajzolt és hiteles, mondom ezt úgy, hogy az Éhezõk viadala után és Jennifer Lawrence-t - akármilyen jól is néz ki - 10 évre eltiltottam volna a filmezéstõl, a film tekercseit pedig kilõttem volna az ûrbe.
Nem fog mindenkinek tetszeni a film, ez borítékolható, de nekem nagyon ült, ha kijön DVD-n, biztos, hogy felteszem a polcra eredetiben. Egy romantikus film mondanivalóval, olyan, amit egy pár mindkét fele élvez. Legalábbis velünk így volt.

Nálam és a páromnál is 10/10. Az már 20/20:)
1/10
11messi87 2013 febr. 05. - 19:22:46 1/10
(55/198)
Ez a film szinte úgy lett beharangozva minden fórumon, hogy meg fogja váltani a világot. Agyba-fõbe dicsérték. Elkezdem nézni, majd azon kapom magam, hogy a 35. perc környékén le-lecsukódik a szemem, sõt, be is alszok kicsivel késõbb. Rég láttam ilyen semmitmondó alkotást.
shoc 2013 febr. 05. - 18:46:41
(54/198)
nagyon jo film volt. nem igazán szeretem sem a bradly coopert, sem a csajt, de a film a legkedvesebb volt amit eddig láttam idén. nagyon jol jatszott a lány, a fater és muter is. kedves film volt. aki ilyesmire nincs ráhangolva az unatkozni fog. aki vevõ az ilyesmire annak 10/10.
10/10
gy.ci 2013 febr. 05. - 10:51:48 10/10
(53/198)
Nekem nagyon tetszett. (10/10) Végre valami valóságos! Már a puttonyom tele van a sok mufurc törpével vagy a hobbitokkal.
Olvasva a többi hozzászólást is, kár keresni benne orvosi szakszavakat, vagy az õrület hûebb ábrázolását. A lényeg nem ez. A szenvedélyrõl szól (ami gyakran rögeszmévé is válhat). Két szenvedélyes emberrõl szól, és hogy hogyan találnak egymásra, egymáson keresztül magukra. No meg persze arról, hogy egy kicsit mindenki õrült. :) A mai világra jellemzõ, hogy gyakran nem tudunk szembenézni a valósággal, kapaszkodunk egy-egy gondolatba (elv, eszme...), próbálunk megfelelni annak, és ha nem figyelünk oda, akkor könnyen a rabjai lehetünk/leszünk. Szerintem kiválóan árnyalja ezt a film.
Nem utolsó sorban megint csak ékes bizonyíték arra, hogy trükkök nélkül is lehet jó mozit készíteni.
Abszolút ajánlott kategória!

Jó szórakozást mindenkinek!
8/10
Sadenal 2013 febr. 04. - 15:06:56 8/10
(52/198)
Igazán bájos film volt és tetszett, hogy Cooper elkezdett komolyabb filmben is szerepelni. Feliratosan néztem és engem az elején zavart az a rengeteg szöveg, de aztán hozzászoktam. A táncos résznél meg tökre izgultam, hogy milyen lesz. A happy end is kifejezetten jól állt neki. :)


8/10
6/10
kis.farkas 2013 febr. 03. - 20:49:54 6/10
(51/198)
Nekem sem tetszett...többet vártam sajnos. Engem az eleje kifejezetten untatott, utána a felénél már érdeklõdsz, de összességében nagyobb durranást vártam. 10/5
10/10
offtopic
Kaktuszné 2013 febr. 01. - 23:23:08 10/10
(50/198)
ui: Hm..nagyon jól érzem most magam, feltöltõdtem a filmtõl, nagyon pozitívnak érzem magam.

Még egy érdekesség egy online filmmegosztón úgy fordították a filmet "Világos rész":DDD
10/10
Kaktuszné 2013 febr. 01. - 23:11:21 10/10
(49/198)
Nagyon jó kis film. A film közepe felé olyan érzésem támadt, mintha európai filmet néznék, nem is amcsit.
Nagyon ott volt az egész, nem éreztem klisésnek és erõltetettnek sem.
Nagyon jók voltak a színészi alakítások is.

SPOILER:
A táncversenyen akkorát röhögtem, amikor elkezdtek újjongani, marha nagy volt!:DDDD
A végén meg elsírtam magam, ez van.
SPOILER vége

Komolyan mondom az utóbbi idõk egyik legjobb romantikus filmjének tartom.
Olvastam olyan hozzászólást egy másik fórumon, h milyen jó, h foglalkoznak az ilyen bipoláris betegségekkel, de én ezt a dolgot nem éreztem elég hangsúlyosnak a filmben.

OFF

Egyébiránt: mindenféle lelki hullámvölgyre rámondják, hogy depresszió, borderline-szindróma, hiperaktív, dühkitöréses izé, akármi, hát de ez nem abnormális, emberek vagyunk könyörgöm, olykor szomorúak vagyunk, máskor vidámak, olykor követelõzõek, olykor mérgesek, dühösek, azért mondják, h ezek betegségek, h eladhassák azt a sok xar gyógyszert, aminek a bevétele bevándorol egy két fejes zsebébe...
Csak így mellékesen láttam egy filmet, aminek az volt a címe a Hisztéria, ebben a nõk dühkitöréseit gyógyították, "altáji, igen csak kielégítõ masszírral" ORVOSOK.
Orvostudomány, ugyan már...

A film természetesen 10/10 :))
7/10
lenccs 2013 febr. 01. - 16:12:33 7/10
(48/198)
Ez a film ékes bizonyíték arra, hogy egy középszerû forgatókönyvbõl mit is lehet kihozni briliáns színészi alakítással...7,5/10. Azért az nagyon-nagy túlzás, hogy Coopert ezért oscarra jelölték...azonban Jennifer Lawrence és DeNiro esete már más tészta:-)
10/10
komakapitany 2013 jan. 31. - 20:00:39 10/10
(47/198)
mozikba' :D
Iszonyat jó volt a film. Mindenféle várakozás nélkül ültem be a vetítésre, és lenyûgözött. Végre nem egy életszerûtlen, ál-"dráma" mint amiket megszokhattunk a mozikban.. Az embereknek végre vannak valós érzéseik, motivációjuk, indokaik a cselekedeteikre és nem ostoba hatásvadász "dráma" amit látunk, buta, közhelyes és semmitmondó "tanulsággal", mû- és látszatkonfliktusokkal, eltúlzott, soha meg nem történõ élethelyzetekkel és emberi reakciókkal. Ráadásul könnyed amikor kell, humoros, nem veszi túl komolyan magát, de mellette mély film. Szóval mindenkinek ajánlom. Többször is.
nursi 2013 jan. 31. - 16:55:40
(46/198)
a hallmarkon kell adni ilyen filmet vagy a story tv-n! nem a mozikba! -.-
közhelyes, unalmas elõre tudni lehet mi történik, tipikus alacsony humorküszöbû embereknek való és millió jelölést kap...grat
arcansas 2013 jan. 30. - 23:11:34
(45/198)
Összességében tetszett a film! Bradley Cooper végre újabb és újabb karaktereket játszhat. Jennifer Lawrence-t kezdem megkedvelni, nagyon jók voltak együtt! Picit vontatott volt itt-ott a film,de érdemes megnézni. Elgondolkodtató.
7/10
punkfy 2013 jan. 27. - 00:01:07 7/10
(44/198)
Nem volt rossz film,de azért ezt a millió jelölést túlzásnak tartom.
Retrogresson 2013 jan. 23. - 12:15:58
(43/198)
Szerintem ez egy kifejezetten unalnas film volt, nem ajánlanám senkinek.
ceterum censeo 2013 jan. 21. - 12:11:24
(42/198)
szerintem nagyon gyenge forgatókönyv, elõre látható unalmas történet, a szerzõnek fogalma sincs egy pszychiátriai betegség alakulásáról, egyáltalán nem hiteles, a vége meg annyira amerikai happy end, legalább 5,1 pontot vagy 4,9 -et értek volna el, de mindenki elérte amit akart, mindenki happy. egyszer megnézhetõ, de díjakra biztos nem jelöltem volna. szerintem...
10/10
caomilla 2013 jan. 20. - 19:47:49 10/10
(41/198)
Nagyon tetszett, kiváló színészekkel, sok tanulsággal. 10/10
filmkritikusné 2013 jan. 20. - 17:59:04
(40/198)
***SPOILER PÓTOLVA***

Húúúú. Most értem haza. Teljesen a film hatása alatt vagyok most is. Teljesen mellékes hogy hányadik sorban ültem, de annyit megosztok veled, hogy a férjem mögött 2 sorral. És azt is elárulom, hogy a férjem nem ah utolsó sorban ült, mert filmkritikus és szereti ha az elsõk között látja a filmet. Ez pedig az utolsó sorból nehezen kivitelezhetõ. Szóval vissza a filmre. Kíváló színészekkel volt dolgunk a moziban. Melletem valaki végig pattogatott kukoricázott ami elterelte a figyelmem sokáig, de így is észrevettem, hogy remek forgatókönnyvel van dolgunk egy páratlan rendezés kíséretében. Sokmindent hiányoltam, pl a férjem kezét amikor érzelmes részek voltak. De volt kólám így abba tudtam kapaszkodni. A vége a filmnek meglepett, mert én happy endre számítottam. Nekem ez az alternatív befejezés nem jön be. Jó lett volna ha a pszichológus is talál magának barátnõt, de elfogadom, hogy egy alternatív filmnek alternatív befejezés kell. Sok sok pontot érdemel az alkotás, de le is kell belõle vonni a befelyezés szegényessége miatt. Bevallom nem értettem teljesen az egészet, de még most is a hatása alatt vagyok az a alkotásnak. Én Bruce Willisnek adtam volna a fõszerepet, de meg kell hagyni Robert de Níró tehetséges színész. Julia Roberts is játszhatott volna a filmben.
8/10
emheni 2013 jan. 20. - 16:28:07 8/10
(39/198)
Tény, hogy nem egy átlagos vígjáték, sõt, vígjátéknak sem mondanám annak ellenére, hogy elég sokat nevettem a vége felé. Nekem tetszett, és ahogy emésztgetem, egyre inkább! Nem az a film, amit mindenképpen moziban kell megnézni szerintem, és kell egy hangulat hozzá.