Fanny7 2006 nov. 08. - 15:00:25
(74/274)
Szerintem aranyos ez a kis film!
De nagyon szomorú volt hogy a boszorkány
leszúrta az oroszlányt!

De nagyon ari!
lola1 2006 nov. 08. - 14:27:03 Előzmény SBoo
(73/274)
Tökéletesen igazad van. Nekem még többet is rejtenek különbözõ részei a filmnek. pl:feltámad az oroszlán...meghal az áruló/bûnös Edmund miatt...Ennek a filmnek mondanivalója van. Nem úgy mint (szerintem) a HP-nek.(harry potternek). Annyian támadtak meg emiatt a fórumon...mert ezt mertem mondani:)
Andi16 2006 nov. 04. - 17:34:28
(72/274)
de a tigris rossz mert a királynõ oldalán harcolt ara értjük és tudjuk hogy oroszlán az a jó.
Szandy89 2006 nov. 04. - 15:34:36
(71/274)
nekem nagyon tetszett ez a film... amugy miért mondtátok hogy tigris,?? az oroszlán!
Charmmy 2006 okt. 31. - 15:05:24
(70/274)
a film nem rossz de nekem elég volt egyszer megnézni... Sboo neked meg üzenem hogy azért szólnak hozzá úgy hogy nem olvastál, mert itt most nem a könyvrõl hanem a filmrõl van szó...
SBoo 2006 okt. 29. - 19:56:46
(69/274)
Annak szól az üzenetem aki lehordta a filmet,meg az egész világát: mielõtt fikázol,olvasd el! Mert ha nem is olvastad akkor miért mondasz róla véleményt?!
A Narniának teljesen aktuális az értékrendszere,annak legalábbis aki tud olvasni a sorok között. Igaz ,hogy elsõ hallásra mese, de minden olyan konfliktushelyzet és probléma felmerül benne, ami egy mai ember életében.Barátság,bizalom,árulás stb.
Andi16 2006 okt. 16. - 20:15:38
(68/274)
még 13 nap és lesz a HBO-n tök jó már alig várom...
Andi16 2006 szept. 13. - 18:31:52
(67/274)
Téleg rossz oldalon van a tigris igy sajna már nem emléxem de akkor az téleg s**r mert nekem is a nagymacskák közül a tigri a kedvenc állatom hogy ez téleg szomorú:(
Rootwin 2006 júl. 21. - 14:28:53 Előzmény Woody
(66/274)
Hát nem tudom, kedves Woody, melyik filmben láttál te ennyi élethûen beszélõ állatot, valamint beszélõ oroszlánt, aminek minden szõrszála egyenként lengedezik a szélben... :-)

Kétségkívûl nem úgy kell ezt a filmet felfogni, mint mindenidõk legnagyobb fantasy-je, egyszerû mese, egy csodálatos történet, giccses megoldások. Valamint néhány öntelet elõbbi hozzászólásra válaszolva :
1. azért beszél minden állat angolul Narniában, mert mikor Aslan, a Nagy Oroszlán megalapította Narniát, s a környezõ országokat (Calormen, Archenland, Telmar stb.), uralkodójuk Frank király lett, aki egy angliai hentes, s a nép tõle tanult meg angolul beszélni.
Olvasni is kéne, mielõtt lefikáztok mindent....
detticicus 2006 máj. 24. - 19:52:57
(65/274)
nagyon jó film!!!!!nekem nagyon bejön!!!!!!!!a történet nagyon eredeti!!
Petra1 2006 máj. 12. - 17:53:39 Előzmény Marci
(64/274)
Szia! Még nagyon rég írtál (jan. 4-én), csak tudod én most regisztráltam ide, aztán...
Szal... a vágyadra (mindegyik részt megfilmesítik) tévedsz. Ugyanis az elsõ részt nem csinálják meg, mert, ha olvastad, dettó Gyûrûk Ura. Sajnálom, ha ezzel a hírrel csalódást okoztam.
A másik megállapításodra pedig ( hát az tisztán uyganaz, mint mikor Jézus halt meg a mi bûneinkért) van egy kérdésem:
Te hívõ vagy? Hova jársz gyülibe? Kérlek válaszolj! Elõre is köszi!
bambina 2006 máj. 11. - 21:08:58
(63/274)
Hát nemtom, szerintem Aslan elég jól van megcsinálva. De mondjuk van pár vágás, ami télleg elég gáz... Meg néha nagyon látszik, hogy stúdióban forgatták. De azért a gyerekek teljesítménye messze várakozáson felüli.
Woody 2006 máj. 11. - 01:37:34 Előzmény Ashley0715
(62/274)
"a sztori, a szereplõk, a grafika mind nagyon jó!!!"
hat akkor Te meg nem lattal "jo" filmet..
(esetleg jo grafika ügyben tudnam ajanlani a "FF7 Andvent Children"-t.. pedig az 2004-es film.. )

amugy ez a film eleg gyenge volt..
szerintem technikailag a 90-es evek szinvonalat hozza..
ha akkor latom, lehet hogy tetszik..
de MA (2006ban..) inkabb csak szanalmas az egesz..

(ahhoz kepest hogy mekkora felhajtast csinaltak körülötte, ahhoz kepest elsöresznek egy eleg gyenge/kiforratlan összecsapott produkciot hoztak össze..) ez van: 10 böl 3pont..
fisherman 2006 máj. 04. - 14:16:45
(61/274)
Nem olvastam a könyvet, de ezt már írtam. Az írót sem ismerem.
A filmet még mindig rossznak tartom. A történetét meg bugyutának.
Persze minden viszonyítás kérdése. A gyerekeket lehet, hogy leköti, és legalább a szülõknek nyugtuk lesz egy rövid idõre. Bár én ezt a bbliás témát nem tartom szerencsésnek. No de nem vagyunk egyformák.
Facing.the.Plastic 2006 máj. 02. - 18:54:16 Előzmény fisherman
(60/274)
mondjuk Aslan Jézus jelképe....feláldozza magát Edmund helyett és a halálból feltámad, a kõ-asztal kettéreped
Jézus feláldozta magát az emberiségért, feltámadt, a templomban a szentjek szentjét elválasztó kárpit kettéhasadt mikor Jézus meghalt...de ha olvastad a könyvet akkor ezt tudnod kéne, hiszen J.C. Lewis ezt kifejtette, õ egy katolikus író volt...

nekem tetszett a film..kicsit lassan indul be, de nem olyan rossz...de ki mit vár egy ilyen filmtõl??? sztem jó kis családi mozi...a gyerekek (persze nem ötévesekre gondolok) is megnézhetik totál nyugodtan...nem fognak befosni tõle....hehe errõl jut eszembe, egy bnõm lánya megnézte az Anasztáziát...és totál megijedt a gonosz varázslótól..nem tom a nevét..asszem Raszputyin vagy vmi ilyesmi...
fisherman 2006 ápr. 28. - 20:36:54
(59/274)
Mi volt benne a bibliai jelentés? Kérlek meséld el!
Angelus 2006 ápr. 28. - 14:43:51
(58/274)
Ezt a filmet mendenkinek látni kellene. Nagyon mély mondanivalója van annak ellenére, hogy elsõre mesének tûnik.
Bibliai jelentése van a történetnek.
fisherman 2006 ápr. 27. - 06:40:25
(57/274)
Sajnos nem olvastam a film alapjául szolgáló regényt, de azt kell, hogy mondjam, ez a film pocsék. Unalmas, a forgatókönyv gyenge, a gyerekszínészek gyatrák(valószínûleg a stáb tagjainak rokonairól lehet szó). Az izgalmas cselekmények rövidre sikeredtek, a bevezetõ meg túl hosszúra(egy órán keresztül taglalják, hogy ki a hazug és ki nem...JAJ!!).
Egy szó mint száz, a filmet- és a hangsúly a filmen van- csak azoknak ajánlom...Nem ajánlom senkinek.
Csilla 2006 ápr. 16. - 18:40:01
(56/274)
Nekem is nagyon tetszett, és ez kortól független szerintem. Van, aki szereti az ilyen mesés-kalandos-hösös-királyos filmeket, és van, aki nem. én igen:))
szisz 2006 ápr. 15. - 17:30:59 Előzmény lilcso
(55/274)
Szerintem jó film. Én 15 vagyok, és élveztem. :-D Kicsiknek és nagyoknak egyaránt való. Viszont Peter már az agyamra ment. Aslan magyar hangja nagyon príma! Már várom a köv. részt.