lilcso 2006 márc. 04. - 18:09:50
(54/274)
Sztem nem volt humoros, inkább izgalmas! ---> nem azt írtam, h humoros volt a film... épp ellenkeõleg, inkább röhejes, a 2 nem ua...

Én 12 éves vagyok, és élveztem a filmet. ---> nem mondtam, h egy 12 éves nem élvezheti, nyilvánvalóan nem határvonalnak írtam azt a 11et, hanem csak, h én kb annyi idõsen milyen témákat szerettem. lehet, h 12 évesen nekem is tetszett volna még, bár kétlem, m soha nem szeretttem ezeket a szájbarágós filmeket...

Sztem az nagyon égõ! De az nem az én bajom, hogyha mások hülyének néznek téged. ---> leszarom, h szted mi égõ, mindenkinek meglehet a saját véleménye vmirõl... a melletünk ülõ ember pl kb 30 éves volt és halál komoly fejjel nézte végig. arra gondoltál már, h ne a "vajon a többiek mit fognak szólni hozzá? égõ vok vagy sem?" stílusban csinálj vmit? legalábbis a hozzászólásod alapján ez jött le,h baromira érdekel, h mások mit szólnak a dolgaidhoz.....

mindenesetre nem érzem égõnek magam, csak azért mert nem vok gyerekes, 1x úgyis felnõ mindenki, és nem ua fog neki tetszeni mint mondjuk 5 vagy 10 évvel azelõtt.
az h neked tetszett, annyit legalább elmond rólad, h van lelked, ami a mai világban igazi kincs:)))))) ;)
Allo 2006 márc. 04. - 16:21:26
(53/274)
lilcso!
Én 12 éves vagyok, és élveztem a filmet. Sztem nem volt humoros, inkább izgalmas! Mondjuk az a karddal hõsködés tényleg vicces volt egy kicsit, de nem visítottam rajta, mint egy malac. Sztem az nagyon égõ! De az nem az én bajom, hogyha mások hülyének néznek téged. Mind1, nem téged akarlak cikizni, de én nem értek veled egyet!
lilcso 2006 márc. 03. - 23:15:33
(52/274)
hi
én már jó rég láttam, le is beszéltem a barátnõmet a csak szex és más semmirõl, h inkább ezt nézzük meg, m milyen jó lehet... csak az a baj, h 1 olyan kritikát nem olvastam el róla, amit - mint utóbb kiderült - el kellett volna, mert akkor nem beszélem le a barátnõm a cs.sz.m.s.-rõl...
nem lett volna rossz, ha 10 évvel ezelõtt nézem meg, mert mostmár kicsit szájbarágós és nyálas volt, az egészet végigröhögtük...
nekem a gyerekszínészekkel nem volt bajom, sztem jól játszottak, fõleg a lucy.
azt nem bírtam, amikor a peter a kardjával hõsködött a vízesésnél... na azon visítottunk már...:)
ha választanom kéne, h ki a kedvenc szereplõm, akkor mindenképpen a jadist mondanám, mert benne volt spiritusz... kegyetlen volt, ami egy kis színt vitt a filmben lévõ közhelyes szürke figurákba... a kedvenc jelenetem meg az volt, amikor pofon vágta a kis szarost :p megérdemelte... eldönthette volna, h mit is akar valójában...
na mind1... nem akartam itt fikázni, csak lényegében azt próbáltam kifejteni, h max 11 éves korig élvezhetõ, m onnantól már inkább csak röhejes, és ha ezt tudom, akkor elõbb olvastam volna végig a bibliát mint h megnézzem... viszont a könyvet szívesen elolvasnám...
sztem 45%os film
kistini 2006 febr. 15. - 10:36:15
(51/274)
JA és könyvben muszáj elolvasni!!!!!!!
kistini 2006 febr. 15. - 10:23:42
(50/274)
Én nem láttam a filmet de nemsokára fogom!Az elsõ könyvet 1hét alatt olvastam el!
A másodikatmost olvasom 2. napja és elhegytam a felét és BAROMIRA NYAGYON JÓ!
Remélem a film is ilyen jó lessz!
Andy 22 2006 febr. 14. - 14:34:45
(49/274)
Nekem nagyon tetszett, ajánlom mindenkinek aki nem látta, nézze meg. :)
julcsi_v 2006 febr. 13. - 17:23:21
(48/274)
Ezt még kiegészíteném:
A csatajelenetek valóban nem annyira látványosak, mint a Gyûrûk urában, de miért is kellene ehhez hasonlítani? Hiszen ez a történet nem egy csatatéren játszódó háborúról szól, hanem a Jó és a Rossz harcáról, mely leginkább az emberek fejében megy végbe. Ezt viszont a film jól ábrázolja. (Arról nem is beszélve, hogy a csatajelenet a könyvben nincs is megjelenítve.)
julcsi_v 2006 febr. 13. - 14:18:24
(47/274)
Fel szeretném hívni azok figyelmét, akik olvasták a fönt filmkritikát (SzabóZ - Digitális nyálba fulladt Narnia), hogy ez alapján ne mondjanak le a film megtekintésérõl, ugyanis megállapítható, hogy az illetõ kritikus egy egy amerikai akciófimeken felnõtt illetõ, és bár említést tesz a könyvrõl, de nyílvánvaló, hoghy életében nem volt a kezében. Ha ez így lenne, nem állítaná, hogy a Az oroszlán, a boszorkány és a ruhásszekrény a sorozat elsõ kötete, ugyanis ez a második. Ebbõl adódóan azt sem tudhatja, hogy az író célja nem egy vértõl fröcsögõ rémtörténet megírása volt, hanem az, hogy egy mesében elrejteve megmutassa a világ borzalmait.
Ami a bibliai motívumokat illeti, a föltámadó oroszlán nem hatásvadászat. A sorozat elsõ kötetében (melynek címe: A varázsló unokaöccse) is van bibliai utalás. Ezzel a keresztény szemléletet hozza közelebb az olvasóhoz, mivel valószínûbb, hogy egy mesén keresztül könnyebben megérti egy gyermek is, mirõl van szó, mint egy több ezer éve íródott szövegbõl.
Nem kell tehát ilyen negatívan nyilatkozni mindenrõl.

Véleményem szerint a könyv filmvászonra vitele sikeres volt. A történet csak egy nagyon kis mértékbe torzított a könyvhöz képest. A képi látvány szerintem csodálatos. A szinészek játéka fedi a regény szereplõinek karaktereit. És ami szerintem külön nagyon jó, hogy a beszélõ állatok technikai megoldása hihetetlen jó és a mozgás sem gépies.
Ashley0715 2006 febr. 11. - 19:54:32
(46/274)
Szerintem nagyon jó film!! a sztori, a szereplõk, a grafika mind nagyon jó!!! nem tudom ki látta már, de aki még nem nézte meg annak ajánlom!! ez a film nemcsak gyerekeknek jó sztori hanem a fellnõtteknek is tetszik!! :)
potyka 2006 febr. 07. - 14:19:55
(45/274)
Nem csak látványos, de érdekes is. De ez egy gyerekmese. Én 15 évvel ezelõtt olvastam és ez volt a kedvenc mesém. A színészek alakítása viszont tényleg gyengére sikerült.
eriel 2006 febr. 06. - 15:57:34
(44/274)
Szerintem nagyon jó látványos lett a film, de mint az a moziban is kiderült tiszta mese az egész. Nekem személy szerint tetszett maga a látvány, de a történet nagyon gagyi és helyenként (szinte minden fordulatnál) túlságosan is kiszámítható.
Juan 2006 febr. 05. - 18:22:10
(43/274)
A történettel nem tok, mit kezdeni, így lett megírva, nincs is vele sok problémám. Véleményem szerint a gyerekek szinészi képességs nem volt valami jó. A két selyem fiú pedigegyszerûen nem illet a képbe. Minden tök jó, grafika...stb, és aztán ott virít az õ szépfiú fejük. Nekem ez ami gond volt csak.
Ashley1010 2006 febr. 04. - 19:11:11
(42/274)
Mért van oan aki még nm látta?!
Kenyérpirító Panci 2006 febr. 04. - 07:35:22
(41/274)
Figyeljetek, erre nincs más szó, csak az h cool!
Nekem nagyon tetszett !! Mindenkinek meg kell néznie!
Scooby 2006 febr. 02. - 12:09:28
(40/274)
Szerintem király volt.
Ha megvan valakinek az írja már meg!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ELFOGADNÁM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
anitana 2006 febr. 01. - 17:47:57
(39/274)
Cool volt a Narnia nagyon!! :))
Igaz h az egész mese, de az mért lenne baj? Tetszett a NArnia Lullaby, azaz a Narniai altató is, amit Tumnus játszott.. :)
x-tro 2006 febr. 01. - 10:17:26
(38/274)
.számon kérni..:)
x-tro 2006 febr. 01. - 10:16:58
(37/274)
Bizony. Csakúgy, mint Tolkien, Lewis is egyetemi professzor volt, nem is akárhol, Oxfordban ill. Cambridge-ben, balgaság hát rajtuk kultúrtörténeti tájékozatlanságot szemükre vetni. Nem úgy, mint bizonyos Fazekas Herri írónõje esetében...:))
kutyafül 2006 febr. 01. - 09:16:38 Előzmény babajaga
(36/274)
Igen, számos kereszténynek hitt szimbólumot felhasznál szegény angol író, dehát még õ se tudhatja, hgoy ezek a szimbólumok egyidõsek az emberiség szellemiségével...

Izé, jajjaj. Ennek utánanézegethettél volna...

Szegény angol író..

C. S. Lewis irodalmár volt, a mi professzoraink boldogan fognának kezet (szerencsére idõnként fognak is) olyan neves tudósokkal, akik tanulhattak tõle. Évtizedek óta nem hagyhatja ki senki a bibliográfiájából, aki angolszász kultúrában régi irodalommal foglalkozik, és amirõl õ szerinted "nem tudhatott", az éppenséggel a kisujjában volt, finoman szólva.

A szimbólumait teljesen tudatosan, pontosan használja, de manapság nemigen értjük. "Mit tanítanak manapság az iskolákban?" Igazad van. Szegény Lewis professzor, szegény angol (ír) író...
Rider84 2006 jan. 31. - 12:11:14
(35/274)
Igen,Edmund elég vakmerõ.Természetesen ezek a gyerekekszínészek fogják játszani a következõ részben is a gyerekeket.Sokat nem idõsödnek addig,mert a forgatást már idén elkezdik.2007 õszére/telére várható a Caspian herceg bemutatója.