10/10
Anonym 2008 jún. 24. - 19:55:32 10/10
(104/344)
Most láttam a filmet! :D Fantasztikus volt!:D Nekem nagyon tetszett :D A történet nagyon király + izgalmas volt, és most szerintem most kevesebb szerepet kapott benne a nyávogás (hál' istennek :P,mindenki tök normális volt, és szerintem a végén az a csók is belefért. A látvány pedig nagyszerû!!! Én egy csomószor megnézném még, és azt hiszem meg is nézem majd ;) Nagyon király film!!
10/10
-.Csillus.- 2008 jún. 24. - 12:01:43 10/10
(103/344)
a mások számára bántó hozzászólásaimat töröltettem
egyébként a filmnek van régebbi kiadása, azt hiszem 88as, bagatel és a szövege szóról szóra követi a régi kiadású könyvet, elvarázsolni nem fog, de az ezüstrónig eddig megtaláltam a részeket, míg úgy tudom a felújított változatok csak a hajnalvándorig tartanak, bocs, ha tévedek
Eszty81220 2008 jún. 24. - 08:50:35
(102/344)
Ugyan még nem láttam a filmet,de nagyon szeretném megnézni!:))Aki látta,attól kérdezem:Melyik a jobb,az elõzõ vagy ez a rész?:))
10/10
reg23 2008 jún. 23. - 22:07:25 10/10 Előzmény Garfimacs
(101/344)
hm...elolvasva a hozzaszolasod elgondolkodtam. az 1900as évek közepén, egy olyan ember, aki gyerekeket akart szórakoztatni plusz megtanítani valamire vajon azt akarta volna, hogy az olvasói megbosszuljanak minden olyan csínytevést, amit ellenük követtek el a suliban, az oviban? vagy inkább megbocsássák azokat... hm... nem tudom, de ha az elõbbi lett volna a nyerõ szerintem már rég az X-dik világháborúnkat nyomnánk... ha egyáltalán lenne hol nyomni.
a könyv rengeteg vallási alappal rendelkezik, hisz a Szerzõ vissza akartadni magából és a hitébõl valamit, amibõl úgy gondolta, hogy tanulhatnak a fiatalok... szerintem, ha valaki lúzereknek nézi az "ilyen gyerekeket", annak még sohasem bocsátottak meg... pedig lehet ott legbelül lenne miért...vagy annyira fiatal, hogy csak az ilyen "ûber-szuper megölöm az összes ellenségem" rajzfilmet kedveli. van ilyen... de vajon melyik a jobb döntés? ezt mindenki maga döntheti el, ahogy Narniában is teszik ;)
0619-es ügynök 2008 jún. 23. - 11:05:01
(100/344)
Szia!
De valószínüleg a hétben benne lesznek, legalábis a könyvben benne vannak.
2/10
Garfimacs 2008 jún. 22. - 22:47:47 2/10 Előzmény Rider84
(99/344)
Ya, kegyelem... és vajon mire gondolt? Ok haver, elvesztettünk párezer hozzánk hûséges barátot, de most, hogy legyõzhettelek volna fogjunk kezet és felejtõs a dolog... ( és valszeg a goni is megjavul hirtelen és betartja az egyezséget )
Ok, Ok, tudom, hogy mese... de akkor sem tudok azonosulni ûberhülye luzerekkel mint szimpla nézõ... olyanokkal akiknek fontosabb a gonosz ellenség elismerése ( mert mi másra játszana a kegyelem jelszó alatt ? ) mint a sajátjaik...Az a fõ bajom a dologgal, hogy fõhõseink szimplán buták és az igazi gonosz: Aslan ( aki tojik bele, hogy leöldösik a barátait, majd a végén megjelenik és elõadja az én vagyok a hõs és jóságos Bástya elvtárs ) nélkül elhullottak volna, mint az õszi falevél.. nem hõsök, hanem hõsködõ senkik.. buta luzerek...
0619-es ügynök 2008 jún. 22. - 19:08:16
(98/344)
Sziasztok!
nekem nagyon-nagyon tetszett a film, nagyon megérte hogy nem utaztam el imádott Erdélyembe, inkább itthon maradtam mozizni:P:P de tényleg nagyon megérte.
Lenne egy kérdésem, légyszi aki esetleg tudja a választ az dobjon egy emailt a zsofia@mailbox.hu-ra.
A 'Narnia Krónikái - Az oroszlán, a boszorkány és aruhásszekrény'-bõl csináltak reklámkártyát... olyan képeslap-szerût. De ilyet a Caspian hercegbõl nem láttam. Gyártottak egyáltalán? Ha igen, hol lehetne hozzá jutni?
Nagyon szépen köszi.
Zsofia
10/10
Zsütz 2008 jún. 22. - 10:32:37 10/10
(97/344)
Nos. Én nem tudok dönteni, melyik film volt a jobb: az elsõ, vagy a második. Ebben már más volt a hangulat, meg a látvány is. Nagyon tetszettek az álarcok meg a ruhák, nagyon jól megcsinálták. A színészi teljesítmény is szerintem nagyon jó volt, csak azt sajnáltam már a könyvben is, hogy Aslan sokáig sehol sincs. Meg az volt nagy hülyeség, hogy mindenképpen bele kellett szõniük egy szerelmi szálat,elvégre az nem hiányozhat egy hálivúdi sikerprodukcióból sem... :S
Hát én bevallom a könyvön is nagyon szomorú voltam a végén, és a filmen is, elvégre elég rossz érzés lehetett...De valahogy szomorúbb megoldásra számítottam.
Humor is volt benne bõven, és a könyvbõl végülis semmi lényegeset nem hagytak ki.
Akinek tetszett az elsõ, az mindenképp nézze meg ezt. Engem az zavart, hogy Caspian hangja ugyanaz, mint az Inunyasáé, vagy hogy írják, azt pedig szívbõl gyûlölöm. De el tudtam tekinteni tõle,és utána nagyon élveztem. XD
Jah, és a zene. Hát, ismét hatalmas és lélekmelengetõ.
10/10
Rider84 2008 jún. 21. - 15:36:31 10/10
(96/344)
"És Ti, akik jónak tartjátok a filmet, köszi, mert fenntartjátok a lehetõséget, hogy megnézem."

Mindenképpen nézd meg!Érdemes.

"A fõgonoszt zsenánd lekaszabolni, hadd hulljanak a mieink... "

Tudod ezt a dolgot úgy hívják,hogy kegyelem.Nem akartak hasonlóvá válni mint õ,hogy egy fegyvertelenné tett embert megölnek.Õ biztosan megölte volna az ellenfelét.Ha megteszik hozzá hasonlóvá váltak volna.
Egyébként meg ha a Te logikádat nézzük,azzal nem mentették volna meg Narniát,ha meggyilkolják.
kymara 2008 jún. 21. - 14:31:40
(95/344)
Ha látod az író szellemét, közöld vele a kifogásaidat. A filmesek csak azt vitték filmre ami a könyvben van.
Naphinel 2008 jún. 21. - 14:10:41
(94/344)
Nos, hát még nem láttam a filmet, de olvasok róla hideget-meleget.
Pár megjegyzésem lenne.
Elõször is, Hozzátok, akik szidjátok a filmet:
szomorúan látom, hogy nem válogattok a szavakban, mindent zagyváltok, válogatás nélkül. Ha nem tetszik, OK, de miért nem lehet azt KULTÚRÁLTAN megtenni??? Miért kell szebbnél szebb kifejezéseket használni? Nem példálózok, mert nem szokásom, de olvastam szép hozzáfûzéseket.

És Ti, akik jónak tartjátok a filmet, köszi, mert fenntartjátok a lehetõséget, hogy megnézem.
Bár már 19 éves vagyok, imádom a meséket, és ezt is nyitott szívvel várom.
Pusz.
2/10
Garfimacs 2008 jún. 21. - 10:49:16 2/10
(93/344)
Ritka idegesítõ film... az ûberhülye luzer Caspian, aki mindent elbaltáz, az ifjú király nemkülönben... a személyes idiótaságuk miatt feláldoznak ezreket, majd diadalittasan mosolyognak és nagyon hõsök... A fõgonoszt zsenánd lekaszabolni, hadd hulljanak a mieink... huhh, rémes, logikátlan zagyvaság bornirt szósszal leöntve.
A gtafika szép.
10/10
reg23 2008 jún. 20. - 22:01:14 10/10
(92/344)
legközelebb kiírhatnátok, hogy spoiler vagy valami, most minek kell bemásolni a szövegeket úgy, hogy az, aki még nem olvasta el az utsó részt is elkezdje olvasni? :S ez fájt most :S...
10/10
thankyou01 2008 jún. 20. - 20:38:05 10/10
(91/344)
vki megtudja nekem mondani h a következõ narnia részben (hajnalvándor útja) nem fog szerepelni peter (william moseley) és susan (anna popplewell)????????????????
elõre is köszi
kymara 2008 jún. 20. - 11:56:13
(90/344)
Nem tudja valaki, hogy lesz-e a dvd-n "Így készült" sorozat, mint annak idején a Gy.U-nál is volt?
10/10
West 2008 jún. 20. - 10:39:37 10/10
(89/344)
Meg a 197 is:D
10/10
West 2008 jún. 20. - 10:38:19 10/10
(88/344)
Visza térve idõközbe megtaláltam ezt a részt végülis nem szószerint mondja ki hogy nem térhet vissza csak leírja hogy õ már nem a régi Susan.Szóval Hetedik könyv 198. oldal egésze
10/10
West 2008 jún. 20. - 10:34:53 10/10
(87/344)
Hello Csillus az ezüstrónos kérdésedre nem tok válaszolni mert az kihagytam számomra kicsit unalmas volt viszont Susan azért nem térhet vissza mert már nem foglalkozik narniával a ruhák érdeklik meg ijenek már nem annyira gyerekes vagy nem tom hogy mondjam de sztem ezt a hetedik részbe leírják mondjuk már az is elég régen olvastam de most asszem ujra olvasom szóval sztem ezért nem térhet vissza mondjuk egy kicsit sajnálom mert ugye meghalnak a testvérei a vonat balesetben és hát õ meg egyedül marad.Bár mondjuk az hogy nem igen hisz narniában meg hogy inkább az angliai élettel foglalkozik az már sztem megjelenik ebben a filben is.
kymara 2008 jún. 20. - 09:17:12
(86/344)
Várj egy kicsit. Szerintem a többiek még alszanak vagy dolgoznak. Du-ra megkapod a választ.
10/10
West 2008 jún. 19. - 20:14:07 10/10
(85/344)
Ha lehet rakd be ide ha meg nem akkor a vallaky@gportal.hu-ra de inkább ide kössssssssssszi