offtopic
CrucioIsAwesome 2010 júl. 22. - 13:53:16 Előzmény 2008
(324/344)
11 évesen én is mentem egyedül moziba. Miért ne tudnának?
offtopic
CrucioIsAwesome 2010 júl. 22. - 13:51:18 Előzmény regley
(323/344)
Hadd döntse el, hogy neki mi a szar, és mi nem. Azért van itt ez a fórum, hogy elmondhassuk a véleményünket cenzúra nélkül.
A film készítésrõl pedig... Ááá. Ezen mindig kikészülök. Õ egy nézõ. Õt kell kiszolgálni a filmmel, és ha nem tetszik neki, akkor véleményt nyilváníthat. Nem kell tudnom filmet készíteni ahhoz, hogy el tudjam mondani, hogy számomra mi a fostartály, vagy mi nem.

Teccikérteni?
Novák attila 100 2010 júl. 21. - 20:47:42
(322/344)
Én most néztem meg. Érdekes!!!!!!!!!!!! NARNIA!!!!!!!!!
7/10
dansemacabre 2010 júl. 06. - 14:21:20 7/10
(321/344)
Szerintem ez a film élvezhetõ azok számára, akik szeretik a varázslatos világokat, akik lélekben(vagy amúgy is) még gyerekek, vagy egyszerûen szeretnek álomvilágokban járni. Nem nagy film, nem dráma, nem kell tõle hatalmas katarzisélményt várni. Az, aminek íródott: mese. Mese egy olyan világról, mely egy csodálatos ember fejében született meg. És tévedés: nem nyúlt Tolkientól semmit. Koruk egyik legnagyobb író-párosa voltak, barátok voltak, és sokat beszélgettek, természetes hát, hogy felfedezhetõek hasonlóságok. Akinek nem tetszik, az meg ne ócsárolja a filmet, azért nem tetszik neki, mert nem az õ lelki világa, de attól még nem azt jelenti, hogy rossz. Én imádom a kék színt, mások egyáltalán nem szeretik, de attól még nincs igazuk abban, hogy kék szín rossz szín. Az az õ álláspontjuk, ez az enyém. Ízlések és pofonok. Jah és ha nõi szemmel nézzük, azért Ben Barnes nem elhanyagolható jelenség. Ez dobott a filmen számomra valamennyit.
regley 2010 jún. 18. - 14:52:30
(320/344)
ohh kösszi, de kicsit túl durva voltam tényleg...de te is. mind1 ink azt mondom felesleges ilyen vitatkozni...csak tegnap eléggé kiborultam a kommenteden és másén is. de úgyis ízlések és pofonok...minden ember mást és mást mond bármelyik filmrõl,könyvrõl akármirõl...kevesen vannak sztem akaik valamiben is teljesen egyet értenének.
regley 2010 jún. 17. - 16:10:24
(319/344)
HOGY MERÉSZELED A NARNIA KRÓNIKÁIT FOSTARTÁLYNAK NEVEZNI??? TE...NEM IS MONDOM KI, HOGY MILYEN EGY SEGGFEJ IS VAGY...DE AKKOR TE KURVÁRA NEM TUDOD MI A JÓ FILM/KÖNYV/TÖRTÉNET!!! A NARNIA KRÓNIKÁI IGEN IS JÓ, TÉNY, HOGY A FILMEK NEM A LEGJOBBAK, (DE AZÉRT SZERETEM ÕKET) DE A TÖRTÉNET, A KÖNYV AZ NAGYON JÓ. HA MÁR FOSTARTÁLYRÓL BESZÉLÜNK AKKOR INKÁBB A TWILIGT SAGA-T EMLÍTENÉM ODA. A CSILLAGPOR PEDIG ELMEGY, DE AZÉRT NEM KRITIKÁN ALULI SZAR...KIVÁCSI LENNÉK, HOGY TE MILYEN SZTORIT TALÁLNÁL KI ÉS ABBÓL MILYEN FILMET KÉSZÍTENEK..BIZTOSAN AZ IS A FOSTARTÁLYBAN KÖTNE KI.
Andee34 2010 jún. 09. - 14:44:05 Előzmény Kaliff
(318/344)
Kalif hagyd rá! Nem érdemes az ilyenekkel foglalkozni.
Kaliff 2010 máj. 02. - 21:06:12 Előzmény (A)Netta
(317/344)
Ezt nyugodtan megírhatod annak aki kezdte a személyeskedést, aki felháborodik - mint valami debil - azért mert a hõn szeretett filmjét valaki 3 sorban le merte húzni egy noname topicon.

Egy kicsit sem érzed, hogy ez a gáz?!

Mellesleg ez egy fórum, és azért mert gipszjakab azt írja nekem - gipszjakab2-nek - hogy "juj-megbántottál,-mert-ez-a-kedvenc-filmem-és-takarodj-innen-mit-képzelsz" attól én még nem fogok eltakarodni, mitöbb nem képzelek semmit, valamint nem kezd el tetszeni a film...ugye ez mind világos?!
(A)Netta 2010 ápr. 08. - 12:35:18 Előzmény Kaliff
(316/344)
Nekem mindkettõ tetszett (bár igaz, hogy az Ocean's-öket, meg a Karib-tenger kalózai-t meg az ehhez hasonlóakat jobban szeretem, de ezek se rosszak). De szerintem valamivel jobb is lett, mint az elõzõ...
(Amúgy ezt csak mellékesen írom: Kaliff, én eddig azt hittem, ez egy fórum, és nem egy chat-szoba. Szóval talán nem itt kéne személyeskedni, és kötekedni, csak mert ellentétes a véleményetek, és õ valamit elütött, vagy nem mindennap reggeltõl estig gépel. De mindegy.)
Nekem 10-bõl asszem egy olyan... 7-es vagy 8-as. :)
Kaliff 2010 ápr. 04. - 22:53:41
(315/344)
Mármint úgy érted " Hagyj békén!"
Ugye?

Helyesírást a suliban nem tanítják? Vagy tanítják, csak te nem tanultad meg? Mindegy.
Békén hagylak én, abban nem lesz hiba. Bár nem vettem észre, hogy téged zavartalak volna eddig. Ha mégis úgy érzed, hát az a te problémád, nem az enyém.

Ettõl még vacak a Narnia Krónikái. Nem lesz jobb akkor sem ha "békén hagylak". :)))

De Tilda Swinton tényleg szuper a filmben. :-p
8/10
zerrik08 2010 márc. 29. - 16:28:14 8/10
(314/344)
nekem az 1. része jobban tetszett
Kaliff 2010 márc. 14. - 18:55:32 Előzmény szabomokus
(313/344)
Szerintem meg a Narnia krónikái egy rakás fos.

A Csillagpor storyja legalább eredeti és nem tömény nyúlás, úgy mint a Narnia. Mellesleg a Csillagpor legalább nem béna és gyermeteg, míg a Narnia annyira ostoba, hogy alig lehet végignézni.

A gyerekszereplõk egyszerûen ütnivalóak, aki ezekkel az arcokkal bír azonosulni annak szerintem komoly lelki nyomora van.
Egy lelki és szellemi toprongy.

A Csillagporban több karakter van akivel azonosulni lehet.

A legfõbb különbség pedig az hogy a Csillagporban senki nem veszi komolyan saját magát, csupán szórakoztatni.
A Narniában mindenki annyira-de-annyira fontosnak és komoly színésznek érzi magát, hogy hányingerem támad az egész story-tól.

A gyerekszínészek szánalmasak, teszik-veszik magukat a kamera elõtt, de õk maguk sem értik mit keresnek ott és mégis mi a fenét akarnak ott a kamera elõtt. Egyáltalán nem hitelesek. Rakás szar az egész.

A Narnia egy dologra volt jó. Sztárt csinált Tilda Swintonból. Üde színfolt a csaj a sok barbiebaba botox mû színésznõcske közt.
szabomokus 2010 febr. 23. - 21:14:47
(312/344)
hát nem tudom:D oké, nem egy Oscar jelölt film, és lehet, hogy én vagyok túl gyerekes de én szeretem ezt a filmet:D szerintem meg a Csillagpor a hihetetlenül unalmas és bugyuta...de hát ízlések és pofonok...
balázs87 2010 febr. 18. - 11:24:12
(311/344)
nana, hûtsétek le magatokat!:) az elsõ rész igen is jó volt, egyszer mindenképp élvezhetõ, másodikat ma fogom nézni, de azok általában rosszabbak, ez a helyzet...
Millagro 2009 dec. 06. - 19:34:04
(310/344)
Ahogy az elsõ részt, ezt sem bírtam végignézni, annyira untam.
10/10
cs711 2009 dec. 06. - 18:19:25 10/10
(309/344)
Pontosan!!:) Edmund és Lusy a kedvencem:) Jó... mondjuk Peter is jól néz ki és Susant is ilyennek képzeltem el, de akkor is az elsõ kettõ a kedvencem.
Caspian meg... jó lenne egy mások filmben ;)
Kaliff 2009 dec. 05. - 13:06:03
(308/344)
Én ugyan nem olvastam a Narnia könyveket, de a filmek, szerintem, rettenetesen bugyuták.

Ahogy visszaemlékszem, azért gyerekként sem szerettem a bugyuta filmeket.

Azzal nincs baj, hogy mese, csak a színészekkel, a színészi játék hiányával, az ostoba történetvezetéssel, a logikátlan felépítéssel. No meg azzal, hogy a színészeket játszó kis senkik (Pevensie tesók) teljesen hiteltelenek és még komolyan is veszik magukat. Nem értem, hogy nyúlhattak ennyire mellé a rendezõk a szereplõk kiválasztásánál. A HP sorozatot többé-kevésbé el találták (bár ott szerintem csak Rupert Grint a telitalálat, a többi gyerekszereplõ egy nagy nulla)

A Csillagpor is egy mese mégis ezerszer jobb mint a Narnia eddigi két epizódja.
10/10
cs711 2009 okt. 28. - 19:20:01 10/10
(307/344)
Viszont ezt ne felejtsétek el! Kezd unalmassá válni, hogy állandóan felhoz valaki valamit, amit nem ért, és hogy minden copy, stb stb... Ha valakinek kedve van ezt a filmet leminõsíteni, akkor legyen olyan kedves és olvassa el elejétõl végéig az ide leírtakat, mert már unalmas állandóan megmagyarázni, hogy mi miért van. Vagy már 8an felszólaltak, hogy a Gyûrûk ura pont olyan mint a Narnia. Olvass vissza és ott keresd a kérdésedre a választ! Köszi Mindenki! És bocsánat a dühös hangnemért, de ez már több a soknál!
10/10
cs711 2009 okt. 28. - 19:03:15 10/10
(306/344)
Felejtsétek el az elõzõ üzenetemet... véletlen írtam:)
10/10
cs711 2009 okt. 28. - 19:01:19 10/10
(305/344)
Na igen! Izgalmas a téma.
1. Úgy tudom Lewis írta elõbb a regényt.
2. Ez egy keresztény regény, vagyis Aslan=Isten. Istent meg nem lehet ide-oda ráncigálni. Egyébként, ha bármi kérdésed van a könyvvel kapcsolatban...1.olvasd el, hidd el igen csak túl élhetõ egy regény, 2. ne feledd, hogy keresztény az írója és keresztény céljai voltak a Narniával kapcsolatban.
3. Nem Andrew fogja a harmadik részt rendezni.
4. GÁÁÁÁZ... hogy beleraktak szerelmi részt. Jó... megértem, hogy kicsit beakarták ezzel pörgetni a story-t, na de ahogy mondtad Zempy, nem igazán sikerült. Viszont nem hozhatták össze a két szereplõt, mert Susannak vissza kellett mennie. Ráadásul õ többet nem is jön vissza, mert nem fog hinni Narniában... mondhatni kereszténybõl világi lesz...