chp 2008 nov. 25. - 15:38:01
(244/344)
Átlagos történet, átlagos képességû gyerekszereplõkkel, kiváló látványtervvel és trükkökkel. Nem volt rossz, de újat nem tudott mutatni a film. 7/10
BeniGirl 2008 nov. 23. - 19:11:02 Előzmény virike92
(243/344)
És mennyi lesz árban a DVD?
Andrew8 2008 nov. 23. - 17:09:03
(242/344)
Narnia Krónikái - Caspian herceg:

Látványvilágában egy jobb szintre emelkedett maga a sötétebb tónus is +
pont, az elõzõhöz képest, a színészek is kikupálódtak pl Lucyt alakító
kislányka is, de még mindig elmaradnak pl a Harry Potter-Faun
Labirintusa szereplõitõl. (na jó talán Emma Watsonnal egy szinten
vannak :D ) Adamson tovább lépett egyszerûen mindenen kicsit
fejlesztett illetve sötétített. A filmen látszik hogy Tolkien vagy
Lewis egymástól loptak illetve a filmesek pedig Mennyei királyságból és
Gyûrûk urából sok jelenetet szinte 100 százalékkal kopiztak. (entek támadása, kis
vízes varázslat a film végén stb. egyes díszletek is Helm szurdokból és
Edorasból származnak hisz Új Zéland a helyszín megint). A film másik
pozitívuma a csodás fényképezés és hát a már említett Új-Zéland. A zene
azért nem került ide mert ez szinte egy az egyben az 1. részé ismét.
(nem sajnos itt nincs új téma és igazi kisebb-nagyobb régebbi téma
variálások se mint pl a két toronynál). A páncélok viszont fényesek és
kelõe nkidlgozotta , habár a lények megint nem sikerültek valami
fenomenálisra, pontosabban a jelmezes lények( Nem CGI pl Minotaurusz
kentaur, faun, az állatkák ás Aslan megint mestermunka), de összességében
dicséret illeti a Etát ismét de nem ez a film az etalonjuk.
)Kong-Gyu-1-2-3. X-men3)
A gyerekesség a film végén megint elõjön nagyon is és a pátosz, a
tanulság mondókák szintén. A senki nem halhat meg tézis igazából Lucy
által újra igazolódik. :)
Mindezek ellenére a film jobbá vált Adamson már haladó szintû (és nem
kezdõ) kezei alatt, mint az amúgy nagyon is felemás elsõ, bevezetõ
rész. Azért ebbõl a filmbõl se lesz klasszikus vagy 6- szor újranézõs,
még ha annyira akarták is másolásokkal ezt kicsikarni a nézõkbõl.
(igaz, jótól lopni nem bûn, tartja némely mondás)
Ha így haladunk az utolsó rész a végén még fenomenális lesz a kaland/fantasy mûfajban. :)
60%

Adamson ugyan nem fog visszatérni a 3. részbe de a Shrekre se elvileg.
10/10
Hisztismyrtle 2008 nov. 23. - 13:03:45 10/10
(241/344)
Szerintem is nagyon helyes Caspian (Ben Barnes)
10/10
Hisztismyrtle 2008 nov. 22. - 18:38:26 10/10 Előzmény Zempy
(240/344)
A könyvben (mint sok minden) ez is máshogy van. Csak simán megidézik a boszit, "feltámasztják" utána meg Peter és társai megölik.
Meg ez is, hogy jégbe fagyva ott volt, csak a látvány kedvéért volt a filmben, hogy bemutathassák milyen csúcs szuper speciális effektjeik vannak.
És mondjuk ez a "feltámadás" is hasonlít A Gyûrûk Urában pl. Gandalf is visszatért mint Fehér Gandalf.Ennyi :)
3/10
Zempy 2008 nov. 21. - 22:57:45 3/10 Előzmény Hisztismyrtle
(239/344)
Most jut eszembe, hogy boszorkányt sem értem. Ha meghalt, még oké, ha megidézik (bár ez is fura) de itt kajakra kinyúlt a kezével, és közölte, hogy akár ki is szabadulhat! De hogyan, ha halott??
10/10
Hisztismyrtle 2008 nov. 21. - 15:59:22 10/10
(238/344)
Szívesen!
Hát ez van. Könyvben tényleg más.
3/10
Zempy 2008 nov. 21. - 14:59:09 3/10 Előzmény Hisztismyrtle
(237/344)
Aha... ez az Aslan-os dolog akkor is nagyon sántít, legalábbis filmben nagyon bénán jön ki. Méghogy nem oldható meg olyan könnyen újra! Ha nem is segít, akkor tényleg nem, erre érthetetlen módon mégis segít. Elõbb is kitalálhatta volna.

Kösz a válaszokat, nekem ez továbbra sem meggyõzõ. A könyv biztos más.
10/10
Hisztismyrtle 2008 nov. 20. - 17:05:53 10/10
(236/344)
***SPOILER***
Szia Zempy!
Az oroszlán a boszorkány és a ruhásszekrényben így van írva az Aslanra vonatkozóan :
„Õ jön és megy. Egy napon újra megjelenik, aztán megint eltûnik. Sokáig nem szeret egy helyen maradni. És persze más országok is vannak, ahol szükség van rá. Ez így van rendjén. Sokszor váratlanul toppan be. Nem szabad kényszeríteni a maradásra. Tudjátok, õ végsõ soron vadon élõ állat. Nem egy szelídített oroszlán."
A Caspian hercegben pedig ezt mondja Alslan:
"Tanuld meg, egy dolog kétszer ugyanúgy nem történik meg soha. Sajnos Narnia sorsa sem oldható meg olyan könnyen, mint elõször."
A boszorkányról:
"A boszorkányok mindig is hívhatók, mindig is elõvarázsolhatok! Próbáld meg! Rajzolj kört a szoba közepére, gyújts lángot. Aztán majd meglátod..."
tom991 2008 nov. 18. - 12:03:03
(235/344)
December 10.
5500 Ft.
3/10
Zempy 2008 nov. 17. - 22:00:27 3/10
(234/344)
Szia Myrtle,

köszi az infókat, amiket írtál a könyvrõl. Én is elismertem, hogy nyilván nem minden a film hibája- úgy látszik Lewis v Tolkien lenyúlt pár ötletet a haverjától. Hogy melyikük volt, már nem derül ki :) Hacsak meg nem nézzük melyik mû jelent meg elõbb.

Azonban ami könyv alakban mûködik, lehet, hogy filmen nem. Nekem továbbra is furcsán hat, hogy a filmben nem a délceg és tipikusan tinilányszívtipró-helyesarcú-szépfiú Caspian herceg harcol, és kevés a szövege, holott elvileg õ itt a fõszereplõ. Ha már annyi mindent meg mernek változtatni a filmváltozatban, lehet ezt sem ártott volna.

Amit meg itt lemûveltek közte és a csajszi között, én nem nevezném szerelmi szálnak. Látszik, hogy féltek a könyvtõl eltérõen egy tisztességes románcot beleírni, de valamit mégis nagyon akartak- erre lett a lehetõ legrosszabb, nevetséges köztes megoldás. Inkább egyik v másik kellett volna.

Megköszönném, ha Te, mint a könyv ismerõje választ adnál két, engem kínzó kérdésre:

1. Aslan miért a történet legvégén tûnik fel, miért nem hívták addig? Enyhén szólva is zavaró, hogy a legvégén lép színre, és osztja az észt...

2. Hogyan jelenhetett meg a Fehér boszorkány, akit Aslan már pár ezer éve kinyírt?

Elõre is kösz...
offtopic
Zsassza 2008 nov. 17. - 20:11:38
(233/344)
ami szerintem egy igen rendes dolog volt Lewistõl :)
10/10
Hisztismyrtle 2008 nov. 17. - 20:10:48 10/10
(232/344)
Ja és a könyvben semmilyen szerelmi szál nincs!
10/10
Hisztismyrtle 2008 nov. 17. - 20:09:09 10/10
(231/344)
Kedves Zempy!
Ha olvastad volna a regényt akkor tudnád miért Peter harcolt Miraz ellen, (azért mert könyvben Caspian sokkal fiatalabb és esetlenebb mint a filmben, a könyven Peter az idõsebb és ott nincs is rivalizálás Peter és Caspi között.)
A beszélõ egerek szintén benne vannak a könyvben és nem ugy hívják h Cinc vitéz hanem Reepicheep (hiába hasonlít a Shrekben látott Csizmás kandúrra.)
Illetve a fák és a víz is benne van a regényben. Oké persze szerintem is van hasonlóság a Gyûrûk Ura és a Narnia között, de hát mit várhat az ember ha a két író egy idõben élt és még barátok is voltak. Sõt J.K.Rowlingnak a Harry Potter írójának a Narnia volt a kedvenc könyve.
3/10
Zempy 2008 nov. 16. - 23:42:17 3/10
(230/344)
Úgy ültem le megnézni, hogy a biztató elõzetes alapján csak jó lehet. Félretettem az elsõ résszel szembeni ellenszenvemet és csalódásomat, és a tényt, hogy a 2. rész csúnyán megbukott. Egyszernézõs szórakozásra számítottam.

Lássuk. Azt mindenképpen fel kellett ismerniük a készítõknek, hogy a rengeteg fantasy után már kevés lesz az, amit az elsõ részben nyújtottak. Konkrétan több izgalomra, darkosabb hangulatra, látványorgiára, eredeti húzásokra gondolok, bár nem tudom, mennyire engedi ezt meg az eredeti regény, ha már hûek akartak hozzá maradni. A mozi jól is indít, világos, hogy nagyobb izgalmakkal számolhat a nézõ.

A címszereplõ Caspian szerepére BB telitalálat: éppen úgy néz ki, akár egy herceg, nem beszélva arról, mennyi tinilányt moziba csalogathatott. Ráadásul nem is játszik rosszul, ezzel nincs sok gond. Sõt, a 4 gyerekszínész is fejlõdött az elõzõ silány tejesítményük óta, egészen meggyõzõ produkciót nyújtanak. Az elsõ problémám inkább az volt: ennek mégis mi a fészkes fenéért Caspian herceg az alcíme? Ahelyett, hogy õ lenne központban, nem jut neki elég szerep, inkább Pítör királyt erõltetik. A sejtésem végképp beigazolódott, mikor nem a herceg küzdött meg a fõgonosszal, noha neki kellett volna! Hát nem az õ trónjáért folyt a harc, nem az õ édes apukáját nyírta ki Miraz? Nem az õ arca pózol minden filmplakátról? Mi tehát Caspian központi szerepe a filmben? Szerintem semmi.

Apropó, a fõgonosz. Az elsõ opuszban nem sok minden tetszett, de Tilda Swinton tökéletes volt a boszorkány szerepében. Sajnos, jobb lett volna, ha inkább õ tér vissza valamiképpen, mert fõellenségünktõl félni nem lehet. Kifejezetten gyenge pontja a filmnek, nem több egy ezredik átlagos gazfickónál, ilyet a Xénában tucatszor láttunk már. A trónját féltõ zsarnok- hát ez nem valami eredeti. Olasz akcentusa is igen mulattató, de ezt már ne rójuk fel hibának.

A mellékszereplõk terén sem kapunk semmi különöset, a narniaiak nem lettek túl élethûen megalkotva, a fárasztó beszélõ egerek nem tudom, minek kellettek- Adamson nyilván korábbi munkájából, a Shrek 2-bõl meríthette a Kandúrra hajazó, tök fölösleges kis szõrmókokat. A felséges Aslan ezúttal sem igazán meggyõzõ (hasonlítsuk csak össze a 2005-ös King Konggal, amelyrõl meg nem mondanánk, hogy nem valódi), nem élethû, és érthetetlen, miért akkor lép színre az utolsó tíz percben, mikor már a fél sereg halott. Úgy rémlik, erre a film sem ad választ- az ilyen kínos kérdéseken hamar túltették magukat a forgatókönyvírók.

A film fõ gyengéje persze a már említett sztori, ami nélkülözi az értelmes párbeszédeket, a logikát, egy pici izgalmat- éppen azt, ami nagyon kéne. Ideje lenne felfogni, hogy egy jól összevágott trailer már nem elég a sikerhez. A Gyûrûk Ura lemásolása szintén lejárt lemez, pláne ilyen pofátlan módon: a napfényes erdõben nyilazás (majdnem Legolasnak néztem szegény leányzót), az életre kelt fa-harcosok, a gonoszokat elnyelõ megduzzadt folyó, repülõ bestiák hátáról a roppant vártorony bemutatása- csak hogy párat említsek. Komolyan azt hiszik, hogy nem tûnik fel senkinek? Persze, ha már kiadtuk a mozijegyre a pénzt, már tényleg mindegy.

A zene szintén nem járul hozzá az élmény fokozásához, a mester ezúttal nem erõltette meg magát: egyre-másra az elsõ rész dallamai csendülnek fel, s ekkor rémlik fel, hogy az új epizód talán még az elõzõnél gyengébb lett. A várva várt csata is csak egy elmegy-kategória, nem nagy durranás az egész. Fõleg, hogy úgyis tudjuk: senki nem fog meghalni. Mit várhatunk még? Egy kis romantikát? Naná, hogy ezt a ziccert is kihagyták, pedig vártam, mi történik Suzan és Caspian között (kizárásos alapon). Pár gyors, bamba pillantáson és egy összecsapott befejezõ búcsún kívül nuku.

Mindezek miatt csak az ígéretes Ben Barnes-t és a többi fiatal szereplõt sajnálom, mert e filmtõl biztos nem fog beindulni a karrierjük. Talán egy jelenet van, ami igazán tetszik, méghozzá a boszorkány megidézése. Igaz, nem értem, hogy lehetséges, de hagyjuk. A film tehát röviden: nem túl izgalmas, kevéssé látványos, nékülöz egyéni húzásokat, és túl hosszú. Kár!Persze mindez tán nem elsõsorban a film hibája, hiszen gyenge alapanyagból nehéz ütõs filmváltozatot készíteni.

Narnia továbbra is halvány másolata Középföldének, és Lewis bármennyire is szerette volna felülmúlni Tolkien barátját, jó messzire van tõle ez a gyerekmese. A könyvet nem olvastam, kíváncsi lennék, milyen az a filmhez képest. Egy biztos: ez a film nem erõsítette meg a gyengécske elsõ rész után a Narnia-legendát, és az én érdeklõdésemet továbbra sem keltette fel a regények iránt. 14 év alattiaknak talán jó szórakozás, ezen életkor felett azonban felfelé haladva gyanítom, hogy egyre kevésbé. Nekem nem tetszett, további kisregényt tudnék írni, miért nem. Csak hát más topicban vádoltak, hogy nem érvelek, így itt megtettem. Ha választani kéne, inkább az elsõ részt nézném meg újra, mint ezt. 5-12 éveseknek ajánlom csak, nekik is akkor, ha szeretik ezt a mûfajt, és beérik egy efféle közepeske élménnyel. Már csak remélni tudom, hogy Adamson vére összekapja magát, és végre egy normális 3. részt csinál, amit, úgy tudom, már terve is vettek.
virike92 2008 nov. 06. - 07:41:29
(229/344)
December 10-e után fog megjeleni dvd-n!
Annyira örülök ennek :)
BeniGirl 2008 aug. 31. - 23:08:29
(228/344)
Az elsõ részbõl egy csatajelenet.
BeniGirl 2008 aug. 31. - 23:06:17
(227/344)
Itt egy nagy kép a Narnia krónikái elsõ részérõl.
BeniGirl 2008 aug. 31. - 23:03:31 Előzmény cs711
(226/344)
Most voltam én is azon az oldalon. Nagyon szuper, sokmindent meg lehet tudni. Bár ellepték azt az oldalt is a Hackerek.
10/10
cs711 2008 aug. 29. - 18:53:52 10/10
(225/344)
Itt kell fizetni?
Amúgy hát kol, nézz utána ha érdekel. www.narniakronikai.ro
Én nagyon sok mindent innen tudok.