BeniGirl 2008 júl. 01. - 20:33:02 Előzmény nuussi
(124/344)
Mindig csak egyesével szúrkálok be képeket. Itt van nnusi neked is.
10/10
nuussi 2008 jún. 29. - 22:32:03 10/10
(123/344)
Valaki tudna nekem párszáz képet küldeni a filmrõl?

Elõre is köszönöm.
offtopic
Asha 2008 jún. 28. - 16:04:47 Előzmény 0619-es ügynök
(122/344)
A csivavás... 2008 októbere Amerikában, az IMDb szerint. Bár bennem nem hagyott olyan nyomokat, hogy meg akarjam nézni. ^^
Asha 2008 jún. 28. - 15:59:38 Előzmény Daderth
(121/344)
Kapd kézbe a könyveket, és csapd fel a végén - emlékeim szerint C.S. Lewis bácsi minden mozzanat jelentõségét leírta (értsd: kielemezgette a saját könyvét), tudod, nehogy véletlenül gondolkodnunk kelljen. :)))
Sliyu 2008 jún. 27. - 12:38:29 Előzmény Zsütz
(120/344)
Szerintem meg nála jobb szinkronhangot nem is találhattak volna Caspiannak! :) Amikor elõször láttam a magyar bemutatót , felkiálltottam, hogy ez Karesz (Moser Károly)! Halljátok??? Nagyon örültem, hogy õ szinkronizálja! A kollégiumban hülyének is néztek, hogy mit örül ez így magának!! xDDD
Amúgy az elsõ részben meg asszem az idõs Peternek volt a hangja.
De azon ne csodálkozzon, vagy ne rökönyödjön meg senki, hogy van hasonlóság a gyûrûk ura és a narnia között. Ugye az köztudott, hogy a két író "puszipajtások" voltak! :DD Gondolom az egyikük kitalálta, hogy jön a nagy víz és elsöpör mindent az útjából, a másik meg úgy gondolta, hogy igen igen ezt valahogy majd én is beleírom! :)
Daderth 2008 jún. 26. - 22:38:05
(119/344)
Ja meg tessék örülni hogy Regina Spektor-dal volt a végén, mert csodás a csaj, imádom :)
Daderth 2008 jún. 26. - 22:34:54
(118/344)
Gyönyörûûû látványvilág, a legjobban a tengerhapsi tetszett, meg amikor a két csúnya bácsi (vagy csaj volt a másik?) valami varázslatot csinált és a Fehér Jégkirálynõ ott termett, bár fogalmam se volt, hogy kerül oda. Minek?
Az egészbõl egy szót se értettem (vagyis értettem a fõ vonalat, de hogy minek az a sok harc, nem vágtam), de a kis egér "igen, csak egy egér vagyok"-beszólásai tetszettek :P
10/10
Anonym 2008 jún. 26. - 20:41:14 10/10 Előzmény kekcsillag
(117/344)
Szerintem is együtt voltak a jók. Kár volt õket szétszedni :( Nem mondom azt, hogy nem lesz izgalmas a Hajnal vándorútja, de szerintem nem ez a rész lesz majd a kedvencem a Narnia krónikái közül.
0619-es ügynök 2008 jún. 26. - 13:15:44
(116/344)
Szia!
Az a csivavás ultra lol volt... nmtod véletlen mikor kerül moziba???
Hát, igen én egy nagyon jó humorú bnõmmel láttam, és mi is azon poénkodtunk hogy az ott Dumbledore, szintén hogy jönnek a hobbitok, meg hogy Ashlan (alias Griffendél Godrik)
De mindent összevetve nagyon jó volt.:)

Pácska

'- nagy Peter király, a hatalmas
- a végét igazán lehagyhattad volnaXD'
Asha 2008 jún. 26. - 12:28:23
(115/344)
Nahát, látom, megint eléggé megosztja az embereket... Én tegnap néztem meg - direkt nem olvastam egyetlen kritikát vagy ajánlót sem, hogy legyen tiszta meglepi meg ne legyenek elõítéleteim.
(lehet kis spoiler)
Hát... Nem tudom, lehet, hogy a csivavás elõzetes tett be annyira elõtte (de az csak egy vicc volt, ugye?), ^^ de valahogy nem tudtam egy enyhe cinizmus nélkül végignézni. Gyermeki meg meseszerû meg szép meg aranyos, néhol félelmetesen látványos (az effektekkel nagyon kitettek magukért), a csatajelenetek fantasztikusak, és amikor betörnek a kastélyba, az nagyon ott volt, de... egy-két bugyuta megszólalás, meg olyan nem-helyénvaló bölcselkedés, vagy hogy egyik-másik jelenetnél nem tudtam, hogy most egy Gyûrûk Ura összevágást vagy a Narniát nézem. (A folyós résznél pl. a mellettem ülõ srácnak elakadt a lélegzete, én viszont kegyetlen ingert éreztem a röhögésre, és vártam, mikor tarppol el mellettük Arwen a félholt hobbittal.)
Az elõzõ részt bár anno egy érzelmes pillanatomban meg is könnyeztem, de azért a második szerintem lényegesen jobb, legalábbis szórakoztatóbb lett az elsõnél, de errõl lehet, hogy csak az itt-ott elsütött aranyosabb poénok és a Robin Hood-egér tehet... :)) Mindent összevetve szerintem nem rossz film, mûfaján belül mindenképpen rendben van. Nincsenek persze nagy fordulatok és meglepetések, tele van klisékkel, de ez kit érdekel, ha úgy ülünk le elé, mint amilyen elbûvölten vennénk kézbe a mesekönyvet, még kicsiként? Mesefilm, gyerekek - nem kell azért cikizni, ami.
10/10
-.Csillus.- 2008 jún. 26. - 09:25:25 10/10
(114/344)
Úgy tûnik senkit nem hozott lázba a régi film egyikse sem, anno karácsonykor pár alkalommal leadták a már klasszikussá vált Az oroszlán, a boszorkány és a ruhásszekrény címût, ha a többit nem is, lehet csak én tölöttem akkor a karácsony hátralévõ részét a ruhásszekrényünkben, bár nem bundákkal volt kitömve, de a hátulja sosem nyílt másik világra, akármennyire is bûvöltem, és bár az akkori filmtechnika azt tette lehetõvé, gyerekként akkor is elvarázsoltak a nem számítógépes, hanem maszkos emberes teremtmények...:)
kekcsillag 2008 jún. 26. - 08:01:26
(113/344)
Igen, azt Én is hallottam amit Aslan mondott, de nem igazán értettem......... kár, szerintem eggyütt voltak jók.......
10/10
Anonym 2008 jún. 25. - 22:11:26 10/10
(112/344)
Õk már nem mehetnek vissza Narniába, mert már megtanulták, amit meg kellett. Legalábbis ezt mondta Aslan a második rész végén. Én sajnálom, hogy nem mehetnek vissza, mert nekem Peter a kedvencem :D
kekcsillag 2008 jún. 25. - 15:24:26
(111/344)
Hogy, hogy nem lesznek bene a többi részben???
10/10
Anonym 2008 jún. 25. - 14:28:03 10/10
(110/344)
Érthetõ és teljes mértékben élvezhetõ a film. Én se nagyon emlékeztem az elsõ részre, de nagyon tetszett a második rész :D
knorbi 2008 jún. 25. - 12:18:25
(109/344)
Sziasztok!

nekem egy kérdésem lenne: szeretnénk megnézni a moziban a Caspian hercegét, de nem láttuk az elsõ részt. Érthetõ és élvezhetõ a film második része vagy szükséges hozzá megnézni az elõzõt is???

Elõre is köszi!
10/10
Eniko0113 2008 jún. 25. - 09:55:14 10/10 Előzmény magyar krokodil
(108/344)
hát igen, csak Edmund és Lucy lesz benne de lesz egy új szereplõ Eustace, az unokaöccsük.
magyar krokodil 2008 jún. 25. - 09:33:56
(107/344)
hmmm...nekem fenntartásaim voltak a filmmel kapcsolatban, de kellemesen csalódtam. szerintem rendkívül jól sikerült alkotás.
de akkor a következõ részben Susan és Peter már nem is szerepel, csak a két kisebb gyerek?
mondjuk kicsit az idõsíkokat nem vágtam. 1 évet éltek otthon gyerekként, de akkor az jó sok év volt narniában...de mégse annyi idõsen tértek vissza, mint ahány évesen távotak...kicsit bonyolult, de ettõl a film még nagyon jó
10/10
Rider84 2008 jún. 25. - 09:23:04 10/10
(106/344)
Westnek a The Call szövegének magyarra fordítása,ahogy ígértem:

REGINA SPEKTOR: THE CALL (A hívás)

It started out as a feeling Egy érzésként indult
Which then grew into a hope Amibõl utána egy remény lett
Which then turned into a quiet thought Ebbõl aztán keletkezett egy csendes gondolat
Which then turned into a quiet word Melybõl lett egy csendes szó

And then that word grew louder and louder És aztán ez a szó egyre hangosabb és hangosabb lett
'Til it was a battle cry Míg csatakiáltás lett belõle
I'll come back Vissza fogok jönni
When you call me Amikor hívsz engem
No need to say goodbye Nincs szükség rá, hogy búcsút mondjunk

Just because everything's changing Csupán az, hogy minden változik
Doesn't mean it's never been this way before
Nem jelenti azt, hogy sosem történt meg
All you can do is try to know who your friends are
As you head off to the war
Csupán annyit tehetsz, hogy megpróbálod
kideríteni kik a barátaid, amikor csatába indulsz

Pick a star on the dark horizon Kapj el egy csillagot a sötét horizonton
And follow the light És kövesd a fényt
You'll come back when it's over Vissza fogsz jönni amikor véget ér
No need to say goodbye Nincs szükség rá, hogy búcsút mondjunk

You'll come back when it's over Vissza fogsz térni amikor véget ér
No need to say goodbye Nincs szükség rá, hogy búcsút mondjunk

Now we're back to the beginning Most visszatértünk a kezdetekhez
It's just a feeling and no one knows yet Ez csak egy érzés és még senki sem ismeri
But just because they can't feel it too De csupán azért, mert õk nem érzik
Doesn't mean that you have to forget Nem jelenti azt, hogy el kell felejtened

Let your memories grow stronger and stronger
Engedd, hogy az emlékeid egyre erõsebbek és erõsebbek legyenek
'Til they're before your eyes Egészen addig, míg a szemed elõtt nem látod õket
You'll come back Vissza fogsz térni
When they call you Akkor amikor hívnak
No need to say goodbye Nincs szükség rá, hogy búcsút mondjunk

You'll come back Vissza fogsz térni
When they call you Amikor hívnak
No need to say goodbye Nincs szükség rá, hogy búcsút mondjunk
10/10
Eniko0113 2008 jún. 24. - 21:26:51 10/10
(105/344)
én is ma láttam a filmet! zseniális! szerintem fenomenális volt!!! és izgi! a könyvtõl ugyan eltér, de tényleg nem lett attól rosszabb.. sõt!
10/végtelen:P csak kár h a 10es a legmagasabb adható pont:P