Téma: Ne engedj el!

10/10
payahu 2011 aug. 28. - 10:19:56 10/10 Előzmény Teszka
(55/155)
sziatok,

látom itt sokaknak gondot okoz, hogy "miért nem tépkedik már láncaikat?"
Hát erre vagytok programozva halivúdocskák.
Jõ az "igazságtalanság" majd jõ a "megszabadító" - s lám, szabadít.
Elképzelni nem tudjátok, hogy valaki ad.
Dehogy!
Pusztuljon a másik, csak én (én-én-én) éljem túl valahogy.
Ezzel pont azon az oldalon álltok, mint a filmbéli "normálisok".
Azt kérditek, miért nem veszik fel az adományozók és gondozók ugyanazt a hozzáállást, ami a "normálisokat" vezérli.
Azt, hogy nekem szervre van szükségem, és bármi történjék, operáljanak már ki valakibõl énnekem egy májt, szemet, tüdõt.
Hát az adományozók épp azért azok, mert inkább adnak, akkor is, ha a másik nem.
Rémületes. Annyi halivúdnak.

És hát van egy kis bökkenõ. Hogy az a jézus nevû is pont egy ilyen béna volt. Egy adományozó-gondozó fajta. Ezt add össze.

"Túlési ösztöne" egy csótánynak is van - mása sincs is. Az adományozónak tévedhetetlen adományozási "ösztöne" van. De micsoda kihívás ez! Hogy akkor én melyik oldalon állok? Ezért nem hagy nyugodni ez a film!
Hogy hogyan fordulhat elõ, hogy valaki ingyen ad, és nem törõdik a következményekkel. Mik vannak! Nem is hiszed.

Ehhez kapcsolódik bennem Bódy Gábor A részleg c. filmje. Ezer éve láttam elõször, és fortyogtam, mint ti most. És pár napja leszedtem vhonnan, és észrevetem valamit, amit nem voltam hajlandó meglátni elsõre: hogy ez a Weisz Gizella (a fõszereplõ) milyen idegesítõ jókedvvel és odaadással bízza rá magát sorsára, azokra a durva-furcsa román alakokra, akik egyre dermesztõbb körülmények közé kalauzolják, az õ saját vezetésû "részlegébe",
ahol
ahol
sok-sok éve lesz arra, hogy kitalálja, miért is van õ itt/ott. Valahol. Egyáltalán.
És ez neki ajándék. Örül neki. Nem szabdulni akar attól, hanem megélni.
Az a film világegyenlet. Ezért Bódy a Bódy.
Ugyanaz a gyökere mint a Never let Me Go-nak. Egymást értelmezik.

Súlyosak vagytok, mit mondjak.
5/10
Mike088 2011 aug. 26. - 03:52:12 5/10
(54/155)
Konkrétumokat nem árulok el de ettõl még spoileres lehet!

A film: Nos egyáltalán nem hatódtam meg annyira ami a történet alapján várható lett volna. Hogy miért? Az egész dolog úgy lett tálalva, hogy elsuvasztották azokat a részleteket amiktõl ez a film eredeti lehetne. Egyszerûen nem láttam azokat a reakciókat és természetes emberi ösztönöket amelyeknek jelen kellet volna lennie. Ebbõl az utolsó tíz percben kaphattunk némi morzsát de a szereplõk beletörõdése az megint abszurd volt. Valamint nem látjuk ki mozgatja a szálakat.... na és ennél jobban nem is akarok belemerülni mert akkor napkeltéig itt írok majd.

A film mellett szólva:
1. A készítõk talán megijedtek attól milyen témába is nyúltak bele. Ha most egy kicsit elszáll a fantáziám és belegondolok abba mit ki lehetett volna ebbõl hozni... Lehet sokkot kaptak volna páran.

2. Nem akarták A sziget címû film remek kidolgozásához hasonló alapra építeni a filmet.

10/5
7/10
Teszka 2011 aug. 26. - 00:37:03 7/10
(53/155)
SPOILER!!!!!SPOILER!!!!!!!!!!

Igen tudom,hogy klonozták õket,de arra is kíváncsi lettem volna,hogy hogyan.Én azt nem értem,hogy egy embernek a génjeiben van a túlélési ösztön vágy,még ha ezek klónok is voltak vagy mi?!Hiszen ugyan úgy éltek mint bárki más.Minden esetre elég volt b1x látni ezt a filmet,mert a történet nem tetszett.
7/10
Teszka 2011 aug. 25. - 00:21:03 7/10 Előzmény Sadenal
(52/155)
Megnéztem a filmet,de nem gondoltam,hogy ilyesmirõl fog szólni,különben bele sem kezdek.A tehetetlenségük zavart a filmben,hogy semmit sem tesznek,azért,hogy elkerüljék a dolgokat.A színészi alakítások nagyszerûek,de maga a film,hát nem is tudom olyan fura és értelmetlen volt.A film elején is bemutathatták volna hogyan kerültek be a házba/nevelõ otthonba a gyerekek,így csak találgatni lehet.Nekem annyira nem tetszett a film.10/7
8/10
Sadenal 2011 aug. 23. - 15:43:39 8/10
(51/155)
Valóban elég megrázó és mély alkotás, amit elsõre nem is sikerült feldolgoznom. Engem fõleg Carrey Mulligan kápráztatott el, annál a jelentnél, mikor Knightley bemegy hozzá a szobába és Mulligan arcán lehet látni, hogy fokozatos törik össze. Hihetetlen gyönyörû volt, ahogyan látszottak rajta az érzelmek. Majd meglátjuk pár nap múlva is lesz hatása, de szerintem sem egy hétköznapi egyszer nézhetõs dráma. Melankolikus, de aki szereti az ilyen filmeket, ne hagyja ki....


8/10
10/10
Uby 2011 aug. 23. - 14:02:35 10/10
(50/155)
"Akarmennyire elvetemult is az ember, soha nem fogunk eddig sullyedni" ???? már régesrég lesüllyedtünk erre a szintre, sõt, rosszabbra is.

Szerintem ebben a filmben nem az a lényeg, hogy miért nem lázadtak fel, miért nem menekültek el, miért hagyták, hogy ezt csinálják velük.. meg hogy ez nem jószívûség, hogy odaadd másoknak a szerveidet..
Nekem ez a film azt üzeni, hogy ezek az emberek a filmben, MI vagyunk,.. ugyan olyanok vagyunk, mint ezek a "zombik". Az utolsó pár mondat a legfontosabb.. nincs sok különbség az õ és a mi életünk között, egyszer úgyis mindenki "bevégzi".. és mindannyian ugyan annyira ki vagyunk szolgáltatva.
mi sem választottuk ezt az életet.. mi sem választhattuk azt, hogy legyünk halhatatlanok.. ezt kaptuk, és el kell fogadnunk, hogy meg fogunk halni.

na aztán nem tudom, mennyire hülyeséget írtam most, csak 1x láttam a filmet, de biztos, hogy még jópárszor megnézem, ennek az üzenetét nem lehet 1, de talán 5 nézés után sem teljesen megérteni, csak találgatni, bogozgatni.. épp ezért szeretem az ilyen filmeket.
10/10
10/10
payahu 2011 aug. 22. - 19:48:36 10/10 Előzmény szubjektív
(49/155)
Kedves Szubj,

valóban, van választásod?
Mint "nem-zombinak".
Tudd meg. Járj utána.
Te választod, hogy merre nézel? Te választod, hogy kirõl mit gondolsz? Te választod, hogy kibe leszel szerelmes? Egyáltalán tudod elõre, hogy mit fogsz gondolni? Hogyan is tudhatnád és választhatnád, amikor mindez csak történik veled. Ezzel csak azt akarom mondani, hogy ez a "választás"-dolog talán nem is olyan, mint amilyennek látszik ...

És a filmbeli adományozóknak miért is ne lenne választása?

Ám a film mégsem errõl szól, hanem arról - nekem - hogy õk azok, akik harmóniában vannak az adományozással, a sorsukkal.
Van egy mondás a sorsról, bár csak tartalom szerint tudom idézni, valahogy így szól: a sors repíti azt, aki követi, és vonszolja azt, aki ellenáll neki - ugyanoda. (Nekem erre pl Zámbó Jimmy esete volt olyan, amikor érzékletesen láttam ezt: egy kéz hívogatón int, és hozzá a hang: "No Jimmy ezt most befejezzük. Gyere haza." És Jimmy engedelmesen emeli a pisztolyt és elvégzi a dolgát. Nincs választása.)

A másik, a "zombizás". Én a "klónok" részérõl nem láttam a filmben egyetlen nem-emberi megnyilvánulást sem. Csupa emberi - érzelmi, értelmi, testi - megnyilvánulást. Pl. a kislány Kathy A. érzelmi érettségét és szívbéli finomságát. Stb.

A szocializáció más. Amikor elõször voltam az USA-ban, a reptérrõl jövet megálltunk, hogy veszek szódát. Millióféle víz volt ott, de nem tudtam buborékos szódát szerezni, pedig biztos volt. Ugyanígy jártam a kávéval is - nem ismertem az algoritmust, és a helyiek csak röhögtek. Ugyanígy, Kairóban sem tudtam, mekkora baj lesz abból, ha elfogadok egy "ingyenes" tevegelésre-invitálást. Ez a szocializáció. Ebben lehet "béna" valaki az adott kultúra szemszögébõl, de ez nem jelenti, hogy õ "zombi".

Azt szeretném eljuttatni, hogy így számomra sokkalta értékesebb és közelibb ez a film, mintha valami kitalált, még nem is létezõ "igazságtalanságon" háborognék, és keresném magam körül, hogy kik is a "rosszak".

Még egy dolog ugrott be a "normálisok" világáról: amikor a vége felé miss Emily arról beszél nekik, hogy csak nem gondolják, hogy közülük bárki is rászánná magát, hogy ne kapjon (szerveket) - hogy beáldozná magát, és visszatérne a rák korába. Nem, ez elképzelhetetlen. "Pusztuljon valaki más énhelyettem." Ez a "normálisok világa" fehéren feketén. Ezért írtam korábban, hogy paradox módon, pont õk a zombik.
7/10
Istenasszony 2011 aug. 06. - 22:42:46 7/10 Előzmény szubjektív
(48/155)
Ezzel egyetértek.
payahu meg nagyon okosnak gondolja magát, hogy senki más véleményét nem fogadja el, és nem fogja föl, csak löki a magáét. Ezek a klónok semmit nem választottak, nem önként adtak. Erre nevelték õket, megmondták, hogy ez lesz, és kész. Számomra is fura, hogy nem akartak megszökni, de ha ilyen környezetben nevelkedtek, valahol érthetõ. A "normális" világban élni se tudtak volna, pl. volt a jelenet, hogy még egy kólát se tudnak kérni maguknak. Akkor bármi mást hogyan intéztek volna el? Nem is találtak volna közös hangot a "normális" emberekkel.
És nekem senki ne mondja, hogy mekkora jószívûség azért élni, hogy minden szerved odaadd másnak, utána meg elpatkolj, mert ez egy marhaság. És miért lenne rossz 100 évet élni, miért lennének azok a zombik, akik a szerveket kapják? Sokaknak hosszú, boldog életük volt, nem 20-30 évig éltek, nem szenvedtek évekig azért, hogy másnak adhassák mindenüket. Ez nonszensz. Saját akaratából épeszû ember ilyet nem tesz.
7/10
ShelbyGT0303 2011 aug. 06. - 22:29:18 7/10
(47/155)
Ezt a filmet kicsit a Gattacával és A parttal tudnám rokonítani. Tetszett is meg nem is, sok dolog van, amire nem adott magyarázatot a film. De nem mindennapi alkotás, az biztos. 7/10
szubjektív 2011 júl. 26. - 19:56:54 Előzmény payahu
(46/155)
De hisz szó sincs semmilyen választásról, mirõl beszélsz?
Pontosan ettõl olyan nyomasztó és nem emberi a film, hogy a filmben nem emberi lényeket mutatnak be, hanem valami zombiszerû nem tudom miket, de embernek nem lehet nevezni õket.
Brutal 2011 júl. 21. - 22:58:02 Előzmény payahu
(45/155)
Ez tetszik! :)))
paw 2011 júl. 06. - 22:38:13
(44/155)
Talan SPOILER
Nem tudom ezt a filmet 'befogadni'...Akarmennyire elvetemult is az ember, soha nem fogunk eddig sullyedni...Meg a 'kozelebe' sem...Es soha nem tudjak nevelessen kiolni az emberbol a legelemibb osztont: az elni akarast...szoval szerintem ez film egy eszeveszett baromsag...(nem sci-fi!!)
10/10
payahu 2011 júl. 03. - 11:36:19 10/10
(43/155)
Nem bele "törõ" dik a sorsába, hanem pont az adás KÖZEPÉBEN van, ezt választotta!
8/10
revandras 2011 júl. 02. - 20:33:43 8/10
(42/155)
Megrázó film, de nagyon jó. A jó film sajátja, hogy együtt tudunk érezni a szereplõivel. Vajon a klónoknak van-e joguk szeretni? Nos joguk van, de idejük nincs. A baj csak az, hogy nemcsak ebben a fikció és valóság határán egyensúlyozó történetben lehet egyes társadalmi csoportok esélyegyenlõségét elvenni, hanem a valós életben is. Ezt sajnos a politikusknak is tudniuk kellene, nekik is ajánlom ezt a filmet. Carey Mulligant az Egy lányról után az új Audrey Hepburnnek neveztem. Rendkívül bájos és tehetséges. Nos a Ne engedj el-ben is nagyszerû alakítást nyújt a sorsába beletörõdõ, semmi ellen nem lázadó, mégis szerethetõ Kathy H. szerepében. Ez a film megdöbbentõ, de a lelkünkig hatol és segít, hogy emberségesebbek és empatikusabbak legyünk.
8/10
Edkó 2011 jún. 30. - 23:19:11 8/10
(41/155)
ugyanakkor a színészek nagyon jól játszottak, fõleg a fõszereplõ és meglepõen jó volt Keira is, egy egészen új arcát mutatta meg
8/10
Edkó 2011 jún. 30. - 23:17:09 8/10
(40/155)
kivéve h szerintem is már volt és van ilyen szinten a világ... de akkor is gáz ilyen szinten nézni... legalább lenne jelezve az elején, h "mostantól 3 hétig nem fogsz tudni aludni" :P
8/10
Edkó 2011 jún. 30. - 23:15:50 8/10 Előzmény nerine
(39/155)
teljesen egyetértek
8/10
Edkó 2011 jún. 30. - 23:14:02 8/10 Előzmény payahu
(38/155)
a felháborító az, h nem választhatnak a sorsuk felett...
spoiler
úgy élik le az életüket, hogy "mennek a vágóhídra"... ez több mint gáz...pfû... komolyan mondom ez a film... engem nagyon felkavart... azóta is egy dolgon gondolkozok állandóan, sok más közt, hogy MIÉRT NEM MENEKÜLTEK EL???? egyszerûen nem tudom felfogni miért maradtak és mint a birkák hagyták, h "levágják"/"kivágják" õket... úgy látszik megszólalt bennem az életösztön... de akkor is... nagyon gáz... csak várni h meghal(has)...
kb láger film szintjén van a film számomra... de ott legalább lázadoztak, harcoltak amíg tudtak...kész...
tetro 2011 jún. 26. - 14:51:16 Előzmény nerine
(37/155)
soha nem fog az emberi faj ilyen mélyre jutni? tanultál te történelmet? ennél sokkal nagyobb mélységekben is jártunk már.
10/10
payahu 2011 jún. 20. - 20:40:45 10/10 Előzmény nerine
(36/155)
kedves ember, mi lenne, ha kicsit figyelnél?
bíztatnád õket, hogy ne adjanak?
úgy mint a "normálisok"?