Téma: Ne engedj el!

nerine 2011 jún. 19. - 23:39:31
(35/155)
Én is osztom, h elég nagy ökörség ez a film. Nem az üzenete, nem az érzelmek, amiket próbál eljuttatni a nézõkhöz, hanem a történet. Gyarló faj az ember, napról napra undorítóbb dolgokat mûvel, de ez, h azért tenyésszünk (ahogy egy korábbi hozzászóló írta) embereket, h utána darabokra szedjük õket azért, h vki más élhessen... ez hihetetlenül morbid. Soha a büdös életbe nem fog olyan szintre süllyedni az emberi faj, h ilyen megtörténjen! Ki dönti el, h kinek érdemes élni és kinek nem? Mi van az élethez való joggal? Van, akinek megadatik, van akinek nem? Mi alapján döntik el, h ki élhet, s ki nem?
Úgy érzem sikerült megértenem a film lényegét, átjött az üzenete, viszont nem értem miért egy ilyen borzalmas keretbe kellett foglalni! Kiszívta belõlem az életet! Ettõl függetlenül adok rá egy 9-est mert, ha ezt a ritka morbid alapszálat megpróbáljuk figyelmen kívül hagyni, akkor egyértelmûen egy nagyon jó filmrõl van szó! Ettõl függetlenül én nem ajánlom senkinek. Ennél lehangolóbb filmet még soha nem láttam...
10/10
payahu 2011 jún. 19. - 15:57:19 10/10
(34/155)
beidézem még Kathy H. záró belsõ monológját:

<i>Amiben nem vagyok biztos,</i>
<i>hogy az életünk jelentõsen különbözik azokétól, akiket megmentünk.</i>
<i>Mind bevégezzük.</i>
<i>Talán egyikünk sem érti igazán, hogy mi történik vele, és egyikünk sem érzi úgy, hogy van elég ideje.</i>

ez persze "szörnyû" - de nem olyan értelemben, hogy a film lenne szörnyû, hanem olyan értelemben, hogy ez a szörnyû igazság ...
10/10
payahu 2011 jún. 19. - 12:42:35 10/10 Előzmény szubjektív
(33/155)
mivel is kezdõdik a film?
Kathy H. belsõ monológjával:

<i>A nevem Kathy H.</i>
<i>28 éves vagyok.</i>
<i>9 éve vagyok gondozó.</i>
<i>És jól végzem a munkám.</i>
<i>Az adományozóimmal a vártnál kevesebb baj van, és még adományozás elõtt sem nevezhetõek nyugtalannak.</i>
<i>Nem dicsekedni akarok, de büszkeséggel tölt el az, amit teszünk.</i>
<i>A gondozók és az adományozók oly sok mindent elértek.</i>

Miért lenne ez szörnyû?
Amikor valaki tudja, hogy élete az adáson múlik. Az életen túli élete persze.

A filmben nincs semmi "igazán ütõs" jelenet. De miután miss Lucy elmagyarázta, mindig ott van ez a háttér: másokért élsz és halsz - ez a sorsod. Ezt nem tudod kikapcsolni. És mindig ott van: már halott vagy. Emiatt a háttér miatt (is ) nagy ez a film.

Persze, tudom, lehet ezt a filmet afféle "felháborít az igazságtalanság"-filmnek is venni, de az csak a felszíne.

Mennyivel könnyebb 100 évet élni mások nyakán, mint 30-at úgy, hogy én adok másoknak.
Az erõsek inkább adományozók és gondozók, a gyengék inkább hosszúéletû zombik.
Hát nekem errõl szól a film.
szubjektív 2011 jún. 16. - 21:40:18
(32/155)
Ez a film egy hátborzongató szörnyûség. A hangulata tényleg egyedi, a színészek nagyon jók, de az egész egy baromság. Sajnálom, hogy megnéztem. Aki ezt a filmet komolyan tudja venni, annak nem sok fogalma lehet az emberi lélekrõl. Méghogy adományozás, nevetséges. Ez nem adományozás, hogy csak ezt vegyük. Adományozás az, amikor valaki önként ad valamit oda. Emberek gyilkolászása és tenyésztése nem adományozás. Beteg ötlet, beteg film, ráadásul az egész lóg a levegõben, illetve inkább a semmmiben, ettõl még hiteltelen is.
Volt egy hasonló témájú film ilyen donornak tenyésztett emberekrõl, akik rájöttek, hogy mi is a cél velük és megszöktek. Nagy marhaság volt, de akkor már ezerszer inkább az.
linacsajszi 2011 jún. 14. - 11:24:55
(31/155)
Ha szeretsz olvasni, akkor olvasd el. Ha igy filmbe is sok volt neked ,akkor könyvbe még durvább lesz. Olvasd csak el és megérted.Addig meg ne legyél felháborodva, mig nem tudod mirõl beszélsz.
Szakadár 2011 jún. 14. - 09:36:50
(30/155)
Erõs holokausztparabola, a zsidók helyén a klónokkal. Talán még iszonyúbb, mert a nácik negatív elõjellel küldték vágóhídra embertársaikat, itt pedig "pozitív" a cél, mindnyájunk egészsége. Ebben a szép új világban már az is becsületesebb lett volna, ha nem nevelik õket érzõ és gondolkodó lényekké, hanem állati sorban tartják õket. A lázadásuk hiánya a japán író távol-keleti mentalitásából fakad sztem. Nagyon jó volt az alternatív múlt mûködtetése, viszont borzasztóan erõs lyuk volt a filmben a "valódi" emberek amorális magatartásának erõsebb ábrázolása.
linacsajszi 2011 jún. 13. - 22:10:33
(29/155)
Nekem csalodás volt a film. Aki olvasta a könyvet, az bizonyára tudja hogy mirõl beszélek. A film végére helyezték a hangsulyt, pedig a történet eleje nélkül nem sokat lehet érteni belõle. Mármint hogy mitõl van mély mondanivalója. Minden felett elsiklik. A helyszin, a tájak, zenék fantasztikusak, csak a film eleje hiányzik belõle!!
A vége kitünõ. A terembe sok embert megrikatott.
M.Zs.F 2011 jún. 10. - 10:42:07
(28/155)
Olyan 3-4 hónapja láthattam a filmet, és még a mai napig is villannak be a film kockáiból. Súlyos dolgokat akar közölni, ehhez érettség kell az egészen bizonyos. Súlyos dolgokat szerelemrõl, odaadásról, a megbocsájtásról, a halálról és olyan dolgokról, amik minden ember életében elõfordulnak. Sajnálom hogy nem olvastam a könyvet, pótolni fogom. És hát ez a szinésznõ Carey Mulligan........tyûûûû de komolyan csinálja a dolgát. Na az Õ filmjeit biztosan meg fogom nézni, mert gyönyörû a mimikája és ahogyan kezeli az arcát!

10/8
10/10
payahu 2011 jún. 07. - 19:32:20 10/10
(27/155)
Má' nincs is mit mondanom ...
10/10
payahu 2011 jún. 07. - 17:45:52 10/10
(26/155)
Ezek a klónok tényleg nem emberek, hanem - furcsa lesz - tétován tébláboló angyalok.
10/10
payahu 2011 jún. 05. - 08:25:08 10/10
(25/155)
Még egy mondat.
És hát minden fordítva van.
Nem a "klónok" a klónok - akik adnak, hanem az "igazi" világ a zombi - akik elvesznek.
Áldozatot hozni, a legtöbb, amit ember megtehet - paradox módon: magáért.

Emiatt a film bizonyos erkölcsi szint számára provokáció, és az mindent meg fog tenni, hogy ne értse, félremagyarázza vagy bírálja valamilyen ürüggyel.

10/10
10/10
payahu 2011 jún. 05. - 08:10:56 10/10
(24/155)
Ez a film a totális adásról szól.

Mondják, isten a saját képére termtette az embert.
Ez az "eredetid" (your possible/your original - ahogyan a filmben nevezik).
És aki szavakban nem is tudja megfogalmazni, belül azért érti, hogy mindent oda kell adni.
Akár önként, akár nem.
No deferrals - nincs halasztás, nem is volt soha.
Ez a Jézus-terv tükörképe.
Már hogyne lenne ütõs. Kiütõs.
offtopic
lilahagyma 2011 máj. 29. - 23:30:58
(23/155)
Oké, értem.
6/10
Arton 2011 máj. 29. - 23:18:34 6/10
(22/155)
Akkor úgy mondom, hogy japánból fordított angol. Nem a közösségi érdek egyéni elé helyezését éreztem ki a filmbõl, hanem az elgondolkodás hiányát. Nem az érzések elfojtását a nyilvánosság elõtt, hanem a szenvtelenséget.
offtopic
lilahagyma 2011 máj. 29. - 22:52:37
(21/155)
Én inkább azt mondanám - japán. A japán kultúrából könnyebb levezetni az egyéni érdek, érték csoportnak való feláldozását, mint az angolból.
6/10
Arton 2011 máj. 29. - 22:35:24 6/10
(20/155)
Felemás a film hatása. Persze, lenyûgözõ képi világ, nehéz téma, kerüli a moralizálást, de az elmélyült reflexiókat is.

És nagyon angol a pszichológiája: nem lázadoznak, elnyomják az érzéseiket, és szinte beletörõdve nemigen filozofálnak a sorsukról. Biztos vagyok benne, hogy franciák, csehek, olaszok, magyarok mind másképpen dolgozták volna fel a témát.

Hailsham -- éljen a szégyen!
9/10
dasilva64 2011 máj. 27. - 22:19:05 9/10 Előzmény katalany
(19/155)
Ebben a filmben pont az a jó, hogy a gyönyörû képek, tájak, zenék felerõsítik a helyzet szörnyû ellentmondásait.
És nem elhanyagolható módon, gondolkodásra készteti a nézõt.
8/10
katalany 2011 máj. 26. - 21:54:53 8/10
(18/155)
Most néztem meg a filmet.
Azon túl, hogy rettentõen nehéz film volt, egyedül voltam a moziban.:) Kifejezetten szürreális élmény volt mindkettõ. Még nagyon sokat kell gondolkodnom rajta, és utánanézni az alapmûnek. Az utolsó mondatok ütnek a leginkább. Igyekeznem kellett kívülmaradni érzelmileg a történetbõl, hogy ne húzzon le jobban, mint amennyire egy filmnek titszje ilyesmit tenni. Pár nap múlva "okosabb" leszek.:)
9/10
Mancer 2011 máj. 26. - 12:49:11 9/10
(17/155)
:O:O:O...ez a film!!!!
Rég láttam ilyen jó filmet, egyedi volt a sztori, jók a színészke....10/9 pont....:P Szerintem mindenkinek kötelezõ megnézni, persze csak ha bírja a film témáját!!
10/10
morzsa 2011 máj. 24. - 20:34:40 10/10
(16/155)
most, két nappal a magyarországi premier elõtt újra szeretném felhívni a figyelmet erre a zseniális filmre, ami sokkal nagyobb közönségre lenne érdemes.
lassan egy éve, hogy olvastam a könyvet, de még mindig a hatása alatt vagyok, a film pedig azon ritka kivételek egyike, amikor elmondható: igen, ez egy tökéletes adaptáció.
annyi apró, finom rezdülés van ezekben a képkockákban, hogy felfogni is nehéz, a kérdések pedig, melyeket a történet felvet, mindenkibe tartós nyomokat vés.
amennyit elvesz a kedvbõl, annyit hozzáad a lélekhez. ha nem többet.