Téma: Ne nézz fel!

7/10
Atis88 2021 dec. 27. - 21:49:07 7/10
(44/244)
Jó társadalomkritika, jó színészekkel. Persze akik egy akciókkal teli katasztrófafilmet várnak, azok csalódni fognak. 7/10
1/10
Ágnes Juhász Nagy 2021 dec. 27. - 21:27:48 1/10 Előzmény daniel67
(43/244)
botrányosan ROSSZ film....


1/10
daniel67 2021 dec. 27. - 17:41:00 1/10
(42/244)
Ez a film nem tetszik, gagyin van megcsinálva. Szégyen Jennifer Lawrencere es DiCaprio-ra nézve, hogy szerepeltek benne.
3/10
User Friendly 2021 dec. 27. - 16:38:25 3/10
(41/244)
Úgy elaludtam rajta, mint a huzat és eszembe sem volt megkérdezni a többiektől, hogy mi lett a vége, annyira érdektelen volt.
Sajnos inkább komolytalan és fárasztó volt mint szatírikus.
A színészek jók voltak, hozták a kötelezőt, az alapötlet is oké, volt benne bőven média-, és társadalomkritika, szóval kb minden megvolt hozzá, hogy jó legyen, de ha egy film marha hosszú és unalmas, azt nem menti meg semmi.
7/10
fanaf1@vipmail.hu 2021 dec. 27. - 14:31:11 7/10
(40/244)
Pár másodpercet láttam csak a trailerből hónapokkal ezelőtt, és igazából nem is értettem, hogyan lehet elhülyéskedni ezt a témát. Aztán a film során kiderült, sehogy. Ezzel a szatírikus ábrázolással csak még szomorúbb lett az egész - nem túlzok a kétségbeejtő szóval. Ami plusz rátesz egy lapáttal a film súlyára, hogy teljesen olyan érzésem volt, hogy a mostani pandémiás helyzetet látom viszont másik köntösben. Mikor megnéztem az volt az első gondolatom, hogy "ez is le van tudva".
8/10
Hokunda 2021 dec. 27. - 12:39:08 8/10
(39/244)
Ez egy nagyon jó film. Senki és semmi sem okoz benne meglepetést, ami miatt sok embernek hiányérzete lehet a film végére. Annak idején imádtuk a csillagközi inváziót, pedig az is egyoldalú volt és volt benne propaganda, társadalomkritika.
Itt a film azt mutatja be, hogy a nézettség mindennél fontosabb. Kifigurázza a döntéshozókat, a politikusokat, a népet, hogy mindenki csak a saját orrát nézi és pont azt látja, amit látni akar. Itt annyira megy a harc azért, hogy ki mit néz és ki miben hisz, hogy egy világvégének ugyan úgy meg kell küzdeni egy celeb szakításával, mint a politikai botrányokkal. Még a vezető hírek is csak részben foglalkoznak vele, hogy mindenki meg fog halni, ha ideér az a szikla.
Leonardo megkapta a nagyon szenvedő főhős szerepét, ebben nagyon jó. Kiváló választás volt. Meryl Streep is nagyon meggyőző volt. Összességében jó élmény volt.
Azért kapott csak 8 pontot, mert itt-ott elhibáztak pár lehetőséget, amit ki lehetett volna aknázni a filmben és hát ez nem az a film, amit minden karácsonykor (vagy egyéb neves alkalomkor) meg akarok majd nézni.

Kifejezetten tetszett, mikor leszólták a Michigani egyetemet, mert ők csak annak hisznek, aki a Harvardon végzett és a politikai irányultsága is megfelelő. Igaz, hogy a Michigani egyetem csak a 9. a rangsorban, a Harvard pedig a 3., de ahogy a főszereplő is mondja, milyen meglepő, hogy a végén ugyan arra az eredményre jutottak. Ezt hívják tudománynak.
Az is nagyon tetszett, mikor Riley simán beszólt Dr. Mindynek, hogy törődjön a saját dolgával. Végülis az ő élese csak egy valóságshow, amit ő rendez.


3/10
andraszoltan 2021 dec. 27. - 10:39:46 3/10
(38/244)
ez egy szatíra akart lenni.
annak nem lett volna olyan rossz, ha nem ment volna át teljesen az egybitesre lebutított egyoldalúan szájbarágós hülyéneknézős akármibe, ami semmi esetre sem azért készült, hogy egy pillanatig is elgondolkodjon rajta az ember...
pedig ígéretesen indul, jó a felütés, és egész jól adja az "abszurd de tényleg ilyen" érzés a film első részében.
de az első harmada után leül (lehet mert még többet akart markolni, csak szétfolyt az ujjak közt, vagy lehet túl komolyan akarta venni magát) és szépen elnyomja az egészet a propaganda.
hát így nem lett jó film.
7/10
batemann 2021 dec. 27. - 07:31:51 7/10
(37/244)
Tökéletes társadalomkritika...Szenzációs színészi alakítások...Pár dolog viszont hibádzik,hogy tökéletes film legyen.Nagyon el van nyújtva.és az utolsó fél óra már teljes káosz.Száz perc környéki játékidővel klasszikus születhetett volna.Viszont a stáblista közbeni jeleneteket nem érdemes kihagyni,fontos események történnek.
8/10
eve34 2021 dec. 26. - 23:37:26 8/10
(36/244)
Kicsit vontatott de jó film.
Teljesen jól megmutatja a mai beteg társadalmunkat és azt,hogy lehetsz te bárki, bármilyen magaslatokból származó akkor is "csak" egy ember vagy a sokból....
8/10
9/10
tlala 2021 dec. 26. - 22:58:28 9/10
(35/244)
Üdítő újdonság volt, világmegmentős brúszviliszre számítottam, vagy valamelyik napi gumicsont amcsi toposz olcsó megéneklésére.
Ehhez képest megkarcolt fontos kérdéseket, jól működő görbe tükröt tartott elénk napjaink politikai és társadalmi működéséről.
Szatirikus és vicces volt, de utána nagyon jó beszélgetésre ösztönözte a társaságot, akikkel együtt néztük.
És nagyszerű karaktert játszik benne a csodálatos Rose is! :)

10/10
steelprophet 2021 dec. 26. - 22:52:25 10/10
(34/244)
Ha nem érted ezt a filmet azért van mert rólad szól. :-)
7/10
trikolor 2021 dec. 26. - 18:50:56 7/10
(33/244)
Csakúgy, mint a valóságban. Lehet, ez nem is filmvígjáték, hanem inkább egy szatíra. A világ vezetőinek döntésképtelensége és anyagiassága, az agymosott átlagemberek vezérelhetősége itt mind-mind visszaköszön. Nevetünk rajta, de inkább siralmas az egész. Jó kis film.
7/10
3,14159 2021 dec. 26. - 15:40:22 7/10
(32/244)
Nagyon jó kis film! :) Majdnem 9-est is tudtam volna rá adni, de 2 pont mínusz a borzalmas vágásért, ami miatt benne maradt a filmben 40 oda nem illő semmitmondó perc, ami majdnem az egész élményt elrontotta.
Szerencsére nem moziban néztem, ezért a nagyját át tudtam ugrani.
10/10
Tibericus 2021 dec. 26. - 11:14:19 10/10
(31/244)
Miután végignéztem egy Suburra évadot, esti filmnek (is) nagyon megfelelt. Tetszett!
4/10
Cron 2021 dec. 26. - 04:32:50 4/10
(30/244)
Ritkán sikerül jó szatírát összehozni. Nehéz műfaj. Ez a darab sem erősíti a szabályt. Érthetetlenül elnyújtják, a történet és a humor csak kb. a film harmadára elég. Hiába a sok jó színész, párbeszédek, események nélkül nem tudják a hátukon elvinni ezt a hosszú darabot.
10/10
offtopic
MaZsola_Megmondja 2021 dec. 26. - 03:32:52 10/10
(29/244)
Na, ez sem egy Kőszívű Ember Fiai volt ám.
9/10
Peter Lion 2021 dec. 26. - 00:00:10 9/10 Előzmény UncleSam
(28/244)
A forgatókönyvről azt olvastam, hogy már a "járvány" előtt megíródott, ezért gyakorlatilag egymással párhuzamosan készült belőle a film maga és realizálódott mindennapjainkba a járványügyi helyzet.
9/10
Peter Lion 2021 dec. 25. - 23:53:23 9/10
(27/244)
Mindenki sajátos szemszögből látja a világot, ami körülvesz bennünket, aminek részei vagyunk mi magunk is, de a társadalmi rendszer teljességét formáló, egyensúlyi állapotából kibillentő ok-okozati összefüggéseket nagyon kevesen képesek mélységükben átlátni. Akik pedig átlátják, azok is nehezen találnak megoldást arra hogy a reális valóságban mit is tehet egy "hétköznapi kis ember" - akinek képzelik sokan magukat - annak érdekében, hogy vissza tudjon állni az egyensúly és ne hulljon darabjaira - átvitt és szó szerinti értelmében is - a világ, melyet életterünknek teintünk.
Ez a film számos olyan pontra világít rá, ahol nem csak a mai való világ rákfenéi lakoznak, hanem azok bemutatásával, kihangsúlyozásával felhívja a figyelmét a nagy hatóerővel tenni képes embereknek is, hogy honnan és milyen irányba fontos megváltoztatni a szokássá vált idétlenségeit a sokakra ható médiasztároknak, és a sok követőt magukhoz vonzani képes, valódi értékeket teremteni hivatott aktivistáknak.

Azért adok csak 9-es értékelést, mert magát a megoldást nem mutatják meg benne, vagyis azt, hogy ha elég értelmes ember össze tud fogni, akkor akár pozitív kifejlete is lehet a saját anyagi és hatalmi pozíciójukat erősíteni hivatott hasznukat mindenek fölé helyezők által generált, legelcseszettebb, legreménytelenebb világhelyzetnek is.


8/10
Film faló 2021 dec. 25. - 23:36:36 8/10
(26/244)
Nem csípem a Netflixet, de be kell lássam megállithatatlanul nyomul. A filmet érdemes megnézni, hacsak nem a popcorn ropizáz melletti tüsszentésnyi élményre vágysz. Nehéz műfajban, kissé szájba rágós klisékkel, melyek, nem a rendező tudatlanságának következményei, hanem eszköze, hogy minél több fejbe szöget üssön az igazsággal, hogy merre is tart ez a mai világ.
7/10
zetevar 2021 dec. 25. - 22:52:58 7/10
(25/244)
Vegyes tapasztalataim vannak: az elején konkrétan elaludtam (de tényleg), hosszú volt és unalmas. De a végére összeszedte magát és egész jól zárt. Iszonyat cinikus film. A nézése közben többször a covid járvánnyal kapcsolatos társadalmi megosztottság és film párhuzamán járt az agyam. Azon, hogy én vajon nem a megvezetett csoporthoz tartozom-e.
Elszomorító, hogy van köze a valósághoz...
Ha egy picit rövidebbre fogják, közel lenne a tökéleteshez, így viszont csak 7 pont.