Mumtaz 2016 febr. 13. - 11:42:58
(92/112)
Tetszett a film, de mégsem. Nem tudom eldönteni.

Igazság szerint túl egyszerû a történet, de mégis túlbonyolított.
Túlságosan elrugaszkodik a valóságtól.

Ami tetszik benne, hogy a karaktereket valóságosabban oldották meg, mint mondjuk a Halálos Iramban szériában. Ott a karaktereket látjuk az autóban ülni, de mégis olyan érzése van az embernek, hogy nem õk vezetik az autókat és minden cgi. Valahogy olyan, mintha a karakterek nem passzolnának a környezetbe Ebben a filmben viszont mondhatjuk, hogy sokkal életszerûbb az egész.

Ami nem tetszett az a történet menete. Lehet, hogy ez csak az én egyszerû emberi felfogásom.
Például:

***SPOILER***
Ott van az a szitu, hogy valaki megszerez egy szinte egyedi autót, amit gyûjteményébe vásárol meg. Az ilyenek vigyáznak rá, hogy egy karcolás se legyen rajta. Mégis odaadják egy ugyan általuk is elismert sofõrnek annak ellenére, hogy tudják, mire kell nekik. Itt van ez az autó, ami több, mint 2 millába fájt a vásárlónak. A srác elviszi versenyezni. Szétlövik, széthajtják, stb. Még sincs megijedve senki, hogy az autóritkaság milyen állapotba kerül. Összetört, hát összetört.

Még tele van a film elképzelhetetlen szituációkkal. Sok a közhelyes jelenet, cselekmény és párbeszéd. Sok a lopott momentum.
***SPOILER VÉGE***
8/10
goteki 2016 febr. 12. - 12:45:27 8/10
(91/112)
Számomra az utóbbi idõk legkellemesebb csalódása!

Valami gagyi, Fast and Furious-féle röhejes, arcoskodós, autós sci-fi-tõl rettegtem, tele agyongyúrt, izomagyú, golyóálló, kõmacsó szteroidbábuval meg persze az intellektusban hasonló kategóriát képviselõ mûcsajokkal, egyenként akkora szilikon-tuninggal, hogy a valóságban az anyósülésre se férnének be velük...és minderre rávarrták volna a NFS-logót, olcsó termékkapcsolásos alapon.

Félelmeim szerencsére nem igazolódtak be. Sõt!
Sokan ki fognak nevetni, de vállalom: A Need For Speed a maga nemében egy gyöngyszem, ami olyan hatásosan idézi meg a kilencvenes évek(!) száguldozós filmjeit, hogy a bennünk élõ kis srác végre megkapja, amire vágyik: nem gondolkodni akar, hanem szórakozni - s ha ez megvan, akkor az öcskös már ügyet sem vet a kategória szokásos hiányosságaira: a kapanyél egyszerûségû és lazán kiszámítható sztorira, tonnányi klisére, logikai/életszerûségi buktatók tömkelegére minden kanyarban - mert a sebesség a lényeg és ennél a tempónál a táj jelentéktelen részletei mind, mind elmosódnak.

Ehhez a filmhez ilyen megközelítés kell, hogy valóban élvezhetõ legyen, ez tény. Ez egy "kilencvenes" lelkületû mozi a jelenkor eszközeivel.
Megértem, hogy a "modern" kritikusok, illetve a fiatalabbak ízlésvilágát máshoz szoktatta a mainstream Hollywood (lásd a fenti kis F'n F-szösszenetet), így a NFS valószínûleg mindörökre a filmes középmezõny hátsó felében ragad. Nem vitatkozok ezen, mert felesleges. Mindannyian más szemmel nézünk ugyanarra - én mindenesetre megláttam benne a pluszt.
Örülök, hogy bebizonyosodott: a korábban említett futószalagos sztereotípiák mellõzésével, pár zömében ismeretlen, de tehetséges és szimpatikus(!!!) figurával, altesti poénok, kibuggyanó csöcsök és kockás hasfalak nélkül is lehet jó autós filmet csinálni.

Mi több: bizonyíték rá, hogy valójában csak így érdemes.
1/10
St3vEn 2016 febr. 10. - 22:18:52 1/10
(90/112)
Atyaég, nem szoktam szapulni a filmeket, de ez rettenetes, komolyan van olyan akinek ez tetszik?
Tele ripacskodással,erõltetett macsóskodás a 60 kg-s pasiktól, tele hiteltelenséggel.
SOPILER
2 évig a sitten, de úgy jön ki mint aki 2 percet se töltött ott, se külsõleg, se szellemileg se viselte meg.
Amint kijön 2 nap múlva rá pont jön a "nagy" verseny amin indulhat is, micsoda idõzítés...kap is egy ingyen autót rá persze, indulhat is a versenyen nem számít hogy elítélt... nem is folytatom.
Jó autós film a Hajsza, vagy amihez "ez" akar hasonlítani a tolvajtempó.
Kozutas 2015 szept. 25. - 19:59:59
(89/112)
Vége nem jött be. Többi átlagos.
8/10
Larvitar 2015 febr. 15. - 21:53:19 8/10
(88/112)
Szerintem aki nem játszott az NFS videojátékokkal, az is megérti a film cselekményét. A története jó, nem unalmas, szerintem ez egy jó film. 10/8.
offtopic
cellasto 2015 febr. 13. - 08:10:33
(87/112)
meglepõen jó film volt,egyszer simán nézhetõ volt szerintem
azért valami szebb nõi fõszereplõt kereshettek volna,ha már jó autók,akkor legyenek jó nõk is :)
gergo.gery 2015 jan. 25. - 12:17:53
(86/112)
Körülbelül 9 vagy 10 éves lehettem, amikor az aznapi iskolai órák végén az osztálytársaim közül néhányan megkérdezték: - Öreg, volna kedved egy igazán kemény autós-versenyzõs játékot játszani?
- Persze - vágtam rá szinte gondolkodás nélkül- , mindig is imádtam az autóversenyeket.
- Éppen azért kérdeztem - mondta a barátom, aki az egészet szervezte. Akkor délután várlak nálunk, hadd lássam mit tudsz.
- Hányan leszünk?
- Nem is tudom öten vagy hatan.
- Rendben. És hol találkozunk?
- Gyere nálunk négyre, a számítógépen játszunk úgyis.
Elmentem, bár nem igazán tudtam miért. Akkor ugyanis még igazán azt se tudtam mi az a PC és a Need for Speed. Ha jól emlékszem, Need for Speed 2-t játszottunk (akkor még az volt a menõ). A haverjaim persze jót röhögtek rajtam, cukkoltak a vezetési stílusom miatt, mondták is ha M. Schumacher látna jót röhögne rajtam - ezt azért mondták, mert akkoriban nagy Schumi fan voltam (és persze vagyok a mai napig is)...
Ma már persze többet tudok a NFS-rõl, szinte az összeset kipróbáltam legalább egyszer. Tegnap este láttam a filmet is. Ugyanazt az izgalmat éreztem, mint amikor legelõször játszottam a játékkal. Szerintem jól sikerült alkotás, nagyon-nagyon sok hasonlósággal, ami rám vonatkozik: én is szeretem a versenyzést, a gyors kocsikat, én is ugyanolyan magas vagyok most, mint a filmbeli fõhõs s nekem is volt egy Anita nevû barátnõm. Nálam csillagos ötöst érdemel a játék és maga a film is.
fanteye.blogspot.hu 2015 jan. 03. - 23:14:29
(85/112)
Ez egy kellemes kikapcsolódást nyújtó, teljesen élvezhetõ kis film, melytõl tévút elvárni a blockbusterekre jellemzõ zsúfoltságot és monumentálisságot, ha egy korrekt autós-menekülõs-versenyzõs filmre számítunk, a film garantáltan nem fog csalódást okozni.

Bõvebben:

***moderálva***
1/10
Rahar 2014 dec. 28. - 10:10:49 1/10
(84/112)
Attól, hogy egy filmnek videójáték az alapja még lehetne igényes. A képi megvalósítás az. De mivel ez elvileg egy film lenne, ezért más kritériumok is vannak. Én elsõsorban a történet miatt nézek filmeket, ha csak a képi világ számítana akkor természetfilmeket néznék :)
Ezen alkotásnak az alaptörténete, a kezdése még tartotta bennem a figyelmet, de a cselekményvezetése egyszerûen primitív, érdektelen, kiszámítható. Ahogy már elõttem valaki írta, mintha 10-14 év közötti gyerekek lennének az elsõdleges célközönség.
Én elfogadom, hogy valakinek ez tetszik, azt is, hogy valakinek elég, hogy számára tetszetõs autókat mutogatnak, nekem nem, ez nekem nagyon kevés.
offtopic
jani-wan 2014 dec. 14. - 22:34:54
(83/112)
Ja szubjektív, de az alap ez volt:
"És akkor minek készült el a film egyáltalán? Egyszerûbb ha játszol vele, sokkal nagyobb élmény bármelyik nfs game, mint ez a trágya."

De ez így egyáltalán nem áll meg.
Tehát ki lehet jelenteni, hogy:
Volt értelme elkészíteni (leírtam hogy miért)
Sokak számára kifejezetten nehezebb dolog, sõt lehetetlen játszani a játékkal
Sokak számára egyáltalán nem nagyobb élmény
Ennyi.


Ez a film nem 10-14 éveseknek készült, az egyértelmû. Ha hirtelen mondanom kellene egy filmet ami 10-14 éveseknek, vagy inkább 10-18 éveseknek készült, az a Transformers (nem is néztem már meg a legújabbat). Viszont ha összehasonlítom ezzel akkor egyértelmû, hogy a két film nem ugyanannak a korosztálynak készült.
A játék amit meg felhozol példának amivel te szívesebben játszanál, az sokkal inkább tizenéveseknek készült, mint a film, de ettõl még felnõttek is szívesen játszanak vele.

Na és akkor mi van? Ha csak az lenne a "nevevan" színész akit az emberek 99%-a ismer, akkor nem lenne sok színész akire azt lehet mondani hogy nem "nevesincs".
De ez egy filmes topik, itt olyan emberek vannak akik ismernek több színészt is.
Nem beszélve arról, hogy példaképp felhozva a Másnaposok c. film egyik szereplõjét sem ismertem korábbról, mégis jó volt a film, így ez az egész "nevevan-nevesincs" dolog elõrángatása értelmetlen.

Mit nem értesz ezen? Azért lett Michael Keaton odaírva mert nem nevesincs. Állítás cáfolva. És tök mindegy hány percet szerepel. Fontos mellékszereplõ volt.

Akkor sincs értelme iderángatni a szimulátort.
Én meg F1 szim. játékkal játszottam sokat. De nem számít. Attól még a NFS-et kormánnyal sokkal jobb játszani. A kettõ nem függ össze.

Tényleg bele mertél kötni Chuck Norris-ba? Bátor vagy :D
De ne hozzuk már Lorenzo Lamas-szal egy szintre.

Nekem is ez a bajom. Futószalagon gyártott tömeggagyi a legtöbb film.
Szerintem meg sokkal kisebb ez az arány, de ez nézhetõ volt. Sokkal inkább mint jó néhány olyan "szuperprodukció", mint a Prometheus, Transformers, Superman, Tûzgyûrû stb... amiktõl az ember értelmes történetet is várna. Ettõl a filmtõl nem vártam el, mégis volt, akkor is ha sablonos. B kategóriás, de annak jó. Lorenzo Lamas az életben nem csinált B kat. filmet. Legalábbis nem tudok róla. És Dudikoff-nak is volt kb. két jó B kat. filmje. És az hogy ismered ezeket! a neveket már azt jelentik, hogy nem "nevesincs" színészek.
offtopic
jani-wan 2014 dec. 13. - 17:44:56
(82/112)
Te jössz állandóan szimulátorral, így te vitázol magaddal, ez egyértelmû.
De ha már ennyire nem bírsz elszakadni a témától akkor magyarázd már el, hogy szerinted miért jobb a nem szimulátor szintû autóversenyzõs játékokat, mint pl. a NFS, kormány nélkül játszani. Ha ez sikerült (teljesen esélytelen értelmes magyarázatot adni), akkor gratulálhatsz magadnak.

Ezt is sikerült félreértelmezned, ugyanis sikerült észrevenni. A helyzet viszont az hogy te vagy az aki nem érti hogy teljesen értelmetlen ellenpéldát felhozni ebben az esetben, és azt képzeli, hogy a másik az aki nem érti.

Tehát nem "nevesincs", csak te nem ismerted. Ez ugyebár nem ugyanaz.

És egy újabb gyöngyszem:
"A másik figura sem világszerte ismert"
De igen, az, csak te nem ismerted:
https://gigaom.com/2013/08/13/despite-global-release-breaking-bad-still-heavily-pirated/
http://www.chinafile.com/china-watches-breaking-bad
... és még lehetne linkelni, de nem olyan bonyolult a Google használata, talán megy neked egyedül is megtalálni.

"Ez egy ízig vérig B film. Aminek a célközönsége valahol 10-14 év között lehet"
Nem. Ez egy B film aminek a célközönsége az amelyik szereti az autós filmeket. Az hogy neked ilyen-olyan problémáid vannak, az nem jelenti hogy akinek más a véleménye az 10-14 éves szinten áll agyilag.
Azt máshogy kellene indokolni, mert ez eddig csak arról szólt, hogy magadat próbálod igazolni mindenféle értelmetlen és hiteltelen kitalációval, hogy jobban érezd magad tõle. De attól hogy te ezeket a dolgokat bebeszéled magadnak, egyik sem lesz igaz.

"de ez számomra nem jelent semmit"
Megvan a lényeg: "számodra"
Talán ez az oka annak is, hogy szerinted fölösleges volt ezt a filmet megcsinálni, mert minden úgy jó, ahogy szerinted jó, és minden fölösleges, ami szerinted az.
jani-wan 2014 dec. 12. - 00:41:51
(81/112)
***moderálva***

1. Rosszul hiszed.
2. Soha nem nem mondtam hogy az NFS olyan mint egy szimulátor. Elég nagy hülyeség lenne ilyet mondani.
3. Te írtad le hogyan játszod, vagy szerinted hogy kell az NFS-sel játszani! Meg sem fordult a fejedben hogy máshogy is lehet! Ennyi.
4. Ki mondta neked hogy a szimulátor jobb mint az igazi? Én biztos nem. Nem értem min rugózol. :D
5. Ki mondta hogy a szimulátornak bármi köze van az NSF szériához? Te hoztad fel a szimulátort, a te agyadban kötõdött össze a kettõ! Magaddal vitatkozol :DDDDDDDDDDDDD
Nos olyat már hallottam hogy valaki maga ellen sakkozik, de ilyet ... :DDD
6. Nem vagy objektív. Épp az ellenkezõje bizonyosodott be abból amit írtál.
7. Nevesincs színészek? :D
Mert szerinted csak úgy lehet jó egy film, ha olyan színész játszik benne aki neked szimpatikus?
Szerinted olyan még nem volt a filmtörténelemben, hogy valaki jól játszott, pedig korábban nem volt igazán ismert?
Az nem lehet esetleg, hogy a fõszereplõk csak számodra "Nevesincs" színészek? Az nem lehet például hogy van köztük olyan aki lenyomott fõszereplõként 5 szezont a világ egyik legmagasabban értékelt sorozatában, és kapott jó néhány komoly elismerést az alakításáért?
"Guinness World Records as the highest rated show of all time ....
Aaron Paul won the Primetime Emmy Award for Outstanding Supporting Actor in a Drama Series in 2010, 2012, and 2014. Paul also won the Saturn Award for Best Supporting Actor on Television in 2010 and 2012."
Az egy dolog hogy valaki kissé tájékozatlan, de legalább nézzen utána annak amirõl beszél, és akkor nem ír le hülyeségeket.
Ó és ott volt még egy Michael Keaton nevû is, mint "nevesincs" színész. Ez már tényleg no comment. :DDD

Gyakorlatilag az összes állításod valótlan, vagy légbõl kapott belemagyarázás.
Ez így nagyon komolytalan.

8. Ja, én sem értem. ***moderálva***
jani-wan 2014 dec. 11. - 17:17:59
(80/112)
"A felháborodásodra, a negatív kommentek kapcsán."
?????????
Milyen felháborodás?

"Mivel ezt azoknak szánták akik tudják mi is az a need for speed (videójáték). Egy 63 vagy egy 51 éves jómunkásembernek fogalma nincs róla, hogy ez mi."
Ez nem válasz arra amit kérdeztem.

"némi pénz befektetésével"
Na ez nagyon demagóg.
Egy dolog megvenni egy mozijegyet pár ezerért, és egy másik megvenni egy konzolt 120 ezerért plusz kb. 5 ezer a játék (a 2011-es! nem az új)
Vagy lehet venni 100-150 ezerért PC-t is persze egy min. 35 ezres kormánnyal (ami már használható és nem szemét).
De a helyzet az hogy nagyon sokan vannak akik nem tehetik meg, de egy mozijegyet ki tudnak fizetni.
Szerinted õk nem számítanak, mert te nem tartozol közéjük, úgyhogy nem kell film?
(na ez már inkább felháborodás szerûség)
Tehát az eredeti kijelentés, miszerint
"Egyszerûbb ha játszol vele"
nem igaz.

"Ez egy arcade szemét game, nem szimulátor, mi a túrónak hozzá kormány ? :D"
Mert azzal jobb irányítani azért! Billentyûzettel meg sz@r, azért!

"https://www.youtube.com/watch?v=d1iEtjs6S80"
Ja, ezt is sokan megengedhetik maguknak.

"Erõs koncentráció ? Te mirõl beszélsz? "
Nem mindenki külsõ nézetben játszik ahogy te.
Nem mindenki agyatlanul játszik ahogy te csinálod az elmondásod szerint.
Nem mindenki úgy játszik hogy egyszer majd csak sikerül, és kész.
De lehet hogy te tudod jobban, és lehet versenyautót vezetni koncentráció nélkül is.

Az NFS széria arról szól, hogy nyomod a ps2 vagy ps3 joysticken a gáz gombot, és száguldasz az autópályán, meg változatos tájakon a zsaruk elõtt. Ha elkapnak újrakezded."
Szerinted.
Vagy úgy is lehet, hogy megtanulod a pályákat, kézzel váltasz, használod a féket is, és akkor nem kell annyiszor újrakezdeni!
Nem beszélve arról hogy nyerni kevés, ha az öcséd jobb idõt produkál. Akkor ugyanis vesztettél.

"mert a film semmi élményt nem ad."
Mivel vannak akiknek adott, így ez a kijelentés nem állja meg a helyét.

"Sajnos nem úgy gondolkodnak mint én :D"
No comment.

"Azt hiszem mostanra kifejtettem, hogy miért is trágya."
A te szempontodból nézve, mindenki más szempontját teljesen figyelmen kívül hagyva, azaz ez teljesen szubjektív vélemény.
Én objektív módon értékeltem a filmet.

"És akkor minek készült el a film egyáltalán?"
Hogy a készítõk sok pénzt keressenek, mi másért? Mellékes vonzat hogy néhányan esetleg kikacsolódnak, szórakoznak miközben megnézik.
Én is úgy döntöttem, hogy ezt nézem meg ahelyett, hogy toltam volna a Driver San Francisco-ban egy Freeway Face-Off-ot.
Kormánnyal.
Ez talán válasz a kérdésre.
jani-wan 2014 dec. 10. - 14:02:28
(79/112)
"És akkor minek készült el a film egyáltalán? ...."

Mire vonatkozik az hogy "és akkor"?
Mibõl gondolod hogy mindenki inkább játszana?
Mibõl gondolod hogy mindenkinek megvan a játék?
Mibõl gondolod hogy mindenkinek akinek megvan a játék, vett jó drága kormányt is.
Mibõl gondolod hogy mindenki számára pihentetõbb kikapcsolódás egy erõs koncentrációt igénylõ játék a filmnézésnél.
Mire alapozod egyáltalán hogy mindenkinek sokkal nagyobb élmény?
Mibõl gondolod hogy mindenki úgy gondolkozik ahogy te? (pláne felmerül a kérdés ha az ember pozitív HSZ-eket is talál bõven)
Miért trágya?
jani-wan 2014 dec. 09. - 21:31:44
(78/112)
Hát igen. Játszottam a játékkal, és nem erre számítottam.
Sokkal jobb lett.
Látványos, agyatlan, ahogy a csövön kifér autóverseny, és egy kicsit több.
Szórakoztató kikapcsolódás.
Sebességmániásoknak kötelezõ.

Persze van a filmben egy-két túlzásba vitt dolog szokás szerint, meg néhány dolog ami nem logikus, de ennyi még belefért.
Azok meg akiknek ilyen problémáik vannak, hogy:
sablonos, kiszámítható, színészi alakítás nulla, tartalom-mondanivaló nulla stb..., azok mi a jó fenére számítottak?
Ebbe a filmbe annyi színészi alakítás kell, hogy forgatom a kormányt, és annyi mondanivaló, hogy valahogy beszállhassak az autóba, ahol aztán tövig nyomom a pedált.
Ennél viszont jóval több volt benne.
Akik szerint sablonos és kiszámítható, azok tényleg mit gondoltak mikor eldöntötték hogy megnéznek egy játék alapján készült filmet? Nem is értem.
10/10
Deniss 2014 nov. 11. - 19:36:33 10/10
(77/112)
Nagyon le pontozott film ,akinek ez nem tetszett az nem szereti az autókat vagy a versenyt ,sebességet stb.
Mindenkinek merem ajánlani aki szereti a versenyt ,autókat 10/10
10/10
janiahegyrõlvagyok 2014 nov. 06. - 16:30:46 10/10
(76/112)
Nekem nagyon tetszett! Egy esti filmnek tökéletes. Valaki esetleg meg tudná nekem mondani hogy várhatóe második rész? köszönöm.
Andras Holper 2014 okt. 21. - 23:33:48 Előzmény Pösta
(75/112)
Hát ha te ezt gondolod a filmrõl, akkor nincs benned emberség, se barátság. *moderalva*
zsolesz88 2014 okt. 14. - 12:47:10 Előzmény Pösta
(74/112)
Szerintem a béna történet a béna színészek eltörpülnek a látvány és a hangzásvilág mellett. Merthogy ez a film nem másról szól mint a látványról mint anno a Transformers is az is látvány meg hang. Na meg 1-2 csinos pipi. :D Véleményem szerint 7-et ér a film többet nem.
6/10
d9o3 2014 okt. 05. - 11:08:48 6/10
(73/112)
Nem szeretném túlragozni. Csak azért adtam 6-ost, mert az 5,5-öt felkerekítettem... Meg azért mert a játékot imádtam!
Nézhetõ... egyszer... Sem kultuszfilm nem lesz belõle sem pedig a játék élményét nem adja vissza...
Na arról meg ne is beszéljünk, hogy hány hónapot kapnak ahhoz képest, hogy milyen káoszt okoznak...
A sztori sem túl ütõs.
Lehetne benne több verseny, a hülye sztori helyett, akkor talán megütné a megfelelõ mércét, de sajnos nem így rakták össze...