8/10
skillet 2008 szept. 01. - 11:05:53 8/10 Előzmény skillet
(30/90)
sikerült a tréfa. túlságosan is jól. :) este, sötétben, a film végén, mikor tárcsáz a mobil 1 számot, megcsörgettem a másik telcsimet, amin a filmbeli csengõhang megszólalt.
az illetõ nem kicsit sz*rt be. iszonyat durva volt. :)
jó móka volt, szerinte viszont nem. :/
8/10
skillet 2008 aug. 30. - 09:14:43 8/10
(29/90)
szerintem nem volt rossz. én sem azt mondom, hogy korszakalkotó. de én paráztam rajta kicsit, és ez épp elég. ez a lényege a filmnek. ezért született. én is úgy vélem, van ennél sok jóval gagyibb para film. 1x nézhetõ. és most dolgom van... hehe... megkeresem a filmben hallható csengõhangot.... valakit megtréfálok... hihihi :)
k11zoltan 2008 júl. 20. - 22:55:49 Előzmény fazakasok
(28/90)
Láttam már rosszabb horrorokat is. A vége a Hideg csontokra elmlékeztetett, ami mondjuk mérföldekkel jobb.

Spoiler.

Az lényegtelen, hogy kit hív fel, ez csak arra utal, hogy a dolog folytatódik...
Ghost7 2008 jún. 24. - 23:24:16
(27/90)
Hmm...Takashi Miike 2003-as eredeti rendezése után nem vártam sokat a film készítõitõl, egy japán rendezõ ikont nehéz lett volan megközelíteni, de a film még ezen is túlmutat. Immáron sokadik nézhetetlen amerikai újragondolás lett a film, ami sem képi világban, sem légkörben, sem rendezésben, sem kreatívitásban..-és még sorolhatnám- nem közelíti meg méltán népszerû elõdjét. Két kezemen meg tudnám számolni, hogy nyugatról hány maradandó horror került ki az elmúlt 3-4 évben.És a jövõ egyre szomorúbb a helyzet, nemcsak olyan ázsiai klasszikusokhoz nyúlnak hozzá, amikhez szerintem bûn, de még olyan generációkat átívelõ,mérföldkõnek számító horrorkat is átdolgoznak- kezdve az Omen-nel-, mintpéldául a Hellraiser, Rémálom az Elm utcában, Gonosz Halottak, Rosemary gyermeke, Suspiria, A dolog, és folytathatnáma sor.:(Kérdem én, ami alapból jó, ahhoz minek hozzányúlni?!
2/10
beo71 2008 jún. 18. - 16:39:49 2/10
(26/90)
Régen láttam ekkora agyatlan,összefüggéstelen,hihetetlenül rossz filmet.2/10.Bár ha S.Sossamon karrierjét figyelem még ez is elõre lépés a Katakombák 1/10 után.Ed Burns pedig ígéretes Ryan közlegény-es kezdés után megindult a lejtõn.
midorikawa 2008 jún. 16. - 17:55:20
(25/90)
most értem a végére........ hát vegyes.én nem láttam a japán verziót, így maradt ez,mint élmény...nem volt annyira borzasztó szerintem, egyszer megnéztem,arra bõven elég volt, de annyira tragikusan rosszra nem sikeredett....
meg hát ugye vannak venne homályos foltok, mi miért...pl ugyebár a levél, ami nekem is fura, hiszen olyan érdekesen volt összefirkálva, kétlem, hogy az anyja küldte...vagy nem tudom...szóval kicsit furcsa volt pár dolog..
fazakasok 2008 jún. 15. - 12:07:53
(24/90)
én csak a végén nem értettem hogy az a nyomozó kit hív fel???amugy annyira nem volt szar nem sok horrort nézek ugyhogy nekem ez is megfelelt...
Sydneyke 2008 jún. 13. - 03:16:29 Előzmény Stacy
(23/90)
SPOILER


a kukucskálólyukas részre gondolsz?
Stacy 2008 jún. 12. - 18:45:01
(22/90)
Nõi hangot hall,mert a nõ volt a rendõrrel amikor meghalt.Õ próbálta figyelmeztetni.
1/10
peejay 2008 jún. 12. - 14:03:13 1/10
(21/90)
Nagyon gyenge film. Nem volt nagy élmény nézni, az ember mindig tudta mi következik, és annyira félelmetes kb mint a tom és jerry.
Sydneyke 2008 jún. 11. - 23:12:05
(20/90)
hmm
én is erre gondoltam
de az anyja így telerajzolgatta volna a borítékot?
furcsa volt ez a film
voltak benne nekem logikai bukfencek

SPOILER

pl a végén amikor a rendõr az õrsön elõveszi a mpbilt akkor nõi hangot hall
Sang Lee 2008 jún. 11. - 16:37:08
(19/90)
valszeg az anyja volt, aki öreg fejjel talán észbekapott, hogy szadizta a lányát; és õ írkált bocsánatkérõ leveleket, amit a lány jogosan szét is tépett.
Sydneyke 2008 jún. 10. - 22:55:52
(18/90)
azt mondja már el valaki hogy a beth-nek ki küldte a leveleket?
mert az számomra nem derült ki pl
1/10
fota666 2008 jún. 05. - 17:02:10 1/10
(17/90)
Ázsia filmek általában mélyebb értelmûek, más szimbólumrendszerrel dolgoznak, mások az üzenetek és egy európai, vagy amerikai számára sokszor nehéz a végén...
Takashi Miike egy zseni. Kíméletlenül használja tehetségét fosatásra és bevallom az eredetin iszonyúan fostam, pedig horrorokon nõttem.
Végig fenntartja a feszültséget a fojtó idegölõ hangulatot, és ezt nem a megszokott klisékkel: feszült, lassú zene, majd robbanás, hirtlen kirobbanó ajtó, kamera elé ugró manusz...
Nem tudsz ott felkészülni, mert nincs is mire, maga a film kelt félelmet nem egy-egy pillanat.
Amerika maradjon a belezõs hülyességeknél, azt eszi a sok barom.
Redfield 2008 máj. 28. - 18:07:46
(16/90)
Igen, de ez a film nem jó. **moderálva** igénytelen, ahogy a legtöbb japán horror-ból remake-elt amcsi utánzat.
szpsz911 2008 máj. 28. - 17:47:56 Előzmény Redfield
(15/90)
A Ház a tónál is jó volt, bár nem tudtam, hogy az.
Ennél a filmnél csak azon pipálkodom, hogy idén februárban jelent meg (én csak ma találkoztam vele) és hála jó kis felpörgetett fogyasztói világunknak, már nem játssza egy mozi sem.
Redfield 2008 máj. 26. - 10:37:54
(14/90)
A Ház a tónál is remake. Még a színészeket is úgy válogatták, hogy roppant mód hasonlítsanak az eredetiekre.
verdeleth 2008 máj. 26. - 10:34:50
(13/90)
Neeeeeeeee ennek is van remakje? Szánalmas
Tudom hogy nem illik fikázni látatlanba, de a fél karomat ráraknám hogy ez egy nagy kalap ... Nincs más dolguk ott a tengerentúlon? Hallottam lesz Két nõvér remake is. De már a drámákat is nyomják: lesz jövõre FAILAN remake Nem tudom ki ismeri, de azt tényleg egy olyan film, ami egyszerûen nevetséges lenne az usa-ban
Alwares 2008 máj. 26. - 00:07:09
(12/90)
Én alapjában véve pozitívan áltam neki a filmnek. Késöbb mikor megnéztem az imdb pontszámot elégedetten bólintottam, hogy hát igen. Mirõl szólt ez az egész? A japán változat lehet valamirõl, de szerintem ez semmirõl se. Még a forgatókönyvírók se tudták szerintem mi ez. Nem tudjuk meg mik voltak a motivációk és csak egy nagy katyvasz az egész, mondanivaló és tanulság nélkül. Még talán emészthetõ is lett volna ha nem szúrják el így a forgatókönyvet. Mert a megvalósítással nekem nem volt semmi bajom, sõt a színészekkel se, fõleg mivel Edward Burns, bár nem nagy színész de Ryan óta nagy kedvenc (bár abból a filmbõl mindenki XD ).
Egyébként a csengõhang az nekem is kéne :P
Babymanooc 2008 máj. 25. - 10:44:15
(11/90)
Igen ez egy fasza vírusos oldal,bedolbál vagy 200at... na meg itt semmiféle csengõhang nincs. De azért LOL voltál.