Téma: Nevem Sam

10/10
hkathy 2008 aug. 29. - 22:38:01 10/10
(15/275)
Nagyon mély hatást tett rám a film, szívem szerint mindenkivel megnézetném, hogy egy kicsit mindenki magába nézzen. Sean Pennt eddig is szerettem, de ebben a filmben messze felülmúlta a "tökéletes alakítás" kategóriáját. Michelle Pfeifferrel pedig elfogult vagyok, az egyik kedvenc színésznõm. Csodálatos film!
Dranok86 2008 márc. 01. - 00:10:13
(14/275)
Engem nagyon meghatott,annyira szép film,de ezen kívül rengeteg dologra rámutatott,pédául arra,hogy nem feltétlenül az a "fogyatékos",aki annak születik,a "normális" embereknek lehet, hogy sokkal komolyabb problémáik vannak az életben,de ezeket õk maguk generálják. A kislány koravén gondolkodású volt az apja fogyatékossága miatt hamarabb "nõtt fel",mint a többi gyerek, és annyira megható volt ahogyan szerették egymást, úgy ahogy azt egy szülõnek a gyermekét(és viszont) valójában kell(ene).
Bár én Sean Penn-t mindig olyan "középkategóriás" színésznek tartottam,ebben a filmben ténylegesen megmutatta,hogy mire képes,kellemes csalódás volt.
Mindegy,csak jót mondhatok róla.
Vikke 2007 jún. 20. - 21:48:32
(13/275)
Nagyon aranyos film. Kedves és megható. Sean Penn zseniális.
wysiwyg 2007 máj. 08. - 17:33:23
(12/275)
Valóban, szerintem is jó film, jó sztori és Sean Penn is kiválóan játsza el a ráosztott szerepet sõt annál is jobban. Nagyon meghatott. Örülök hogy még vannak ilyen filmek, amiben megjelenik a szeretet, szeretteinkért való kitartás... nemcsak a brutalitás, vér és erõszak. Megmutatja, hogy egy fogyatékos ember is képes olyan szeretetet nyújtani mint bárki, többet is, ..a feltétel nélküli szeretet...és nekem is kell DVD-n!!!
gladiátor1 2007 máj. 05. - 18:37:40
(11/275)
<a target="_blank" href="http://www.youtube.com/watch?v=EROTbDCr5ag&amp;mode=related&amp;search=" title="http://www.youtube.com/watch?v=EROTbDCr5ag&amp;mode=related&amp;search=">www.youtube.com</a>

Nekem vhs-en van meg, de utána nézek mert engem is érdekel és beírom, ha rátaláltam.
gladiátor1 2007 máj. 05. - 17:17:53 Előzmény Newcastle United
(10/275)
Sean Penn korunk egyik legnagyobb színésze szerintem is. A Titokzatos folyót már legalább 5x láttam és változatlanul brilliáns minden jelenetében. 2003-ban elnyerte vele az Oscart, ami végre jó helyre került. Hihetetlen ráérzéssel és profizmussal tud eljátszani szinte bármit és komikaként is sziporkázott anno Robert de Niroval. A héten adták Madonnával az ágyban c. dokumentumfilmet, ahol kérdezték az énekesnõt, melyik férjét, partnerét szerette a legjobban és õ nemes egyszerûséggel közölte: Seant...
Deske 2007 máj. 05. - 16:05:55
(9/275)
Ez egy jó film:) ... honnan lehetne megszerezni???
mollo888 2006 dec. 03. - 13:07:30
(8/275)
nekem is nagyon tetszett.
Timke 2006 dec. 03. - 12:03:13
(7/275)
:) Nekem már csak a filmet kellene megszereznem hozzá. Egyéb problémám nincs.:)
amatõõr 2006 dec. 03. - 10:01:57
(6/275)
Nem csak egy Beatles dalról meséltem, a film egész zenéje nagyjából egy Beatles best of, emlékeim szerint.
De pl szerintem a lányt nem Lucy-nak hívták volna a filmben, ha nem azt énekelték volna 40 éve a Lennonék, hgy Lucy in the Sky with Diamonds. A lényeg, hogy a zene teljes összhangban van a filmmel, nem csak hangulatban, hanem a szövege is. Én naon régen láttam, még anno moziban, szóval már minden részletre nem emlékszem, de pl amikor viszi haza a gyereket, hogy márpedig õk hazamennek, akkor a Two of Us c. szám megy, aminek a refrénje:
We're on our way back home
We're on our way home
We're going home

És minden jelenetnél ez van, hogy tökre passzol a számhoz a jelenet, és fordítva. Ideje lenne mégegyszer megnéznem, a Beatles cd-ket már elõvettem. :)
Timke 2006 dec. 03. - 09:13:00
(5/275)
Melyik ez a Beatles dal?
amatõõr 2006 dec. 02. - 17:31:58 Előzmény Timke
(4/275)
Én is még moziban láttam anno, nekem nagyon tetszett. Nem a legeredetibb a sztori, láthatunk már elõtte hasonlót. de ettõl függetlenül tényleg jó, meg hát a zenéje ugye a film születése elõtt is nagy siker volt, és még sokáig felejthetetlen marad. Szóval Beatles forevör.
Newcastle United 2006 dec. 02. - 17:02:09
(3/275)
Kevés jobb drámai színész van Sean Penn-nél az biztos.
Newcastle United 2006 dec. 02. - 16:51:28
(2/275)
Szép kis történet, az ilyen optimista hangvétel - még ha többségében nem is igaz - kell néha a világba. Sean Penn ismét remek volt, asszem ezért Oscar jelölést is kapott.
Timke 2006 dec. 02. - 16:03:55
(1/275)
Sajnos még csak egyszer láttam ezt a filmet, akkor is moziban, de engem nagyon megfogott. Sean Pennt nagyon jó színésznek tartom, itt is remekel. It's a good choice. :)